Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  30 bin sağlık personeli alımı branş dağılımı

  1 ziyaretçi

  30 bin sağlık personeli alımı branş dağılımı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Sağlık Bakanlığı 40 bin sağlık personeli ataması ne zaman? Bakan Koca'dan atama açıklaması! İşte kadro ve branş dağılımı!

  Branş Dağılımı

  Hemşire atama kontenjanları son dakika! 40 bin sağlık personeli hemşire atama kadro branş dağılımı

  Hemşire atama kontenjanları son dakika! 40 bin sağlık personeli hemşire atama kadro branş dağılımı

  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslenen Erdoğan, atama bekleyen binlerce sağlık personelinin beklediği son dakika haberini duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sağlık Bakanlığımıza 40 bin yeni sağlık personeli alınacağının müjdesini de milletimizle paylaşmak istiyorum." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın atama müjdesi sonrası 40 bin sağlık personeli atama kadrosu kontenjanları ve branş dağılımı ne kadar olacağına ilişkin araştırmalar da hız kazandı. Peki 2021 hemşire atama kadro ve branş dağılımı açıklandı mı, hemşire ataması kontenjanı belli oldu mu? Sağlık Bakanlığı 40 bin sağlık personeli atamasında hemşire kaç kişi alacak?

  40 bin sağlık personeli alımı branş dağılımı

  40 bin sağlık personeli hemşire atama kadro branş dağılımı açıklandı mı? Sağlık Bakanlığı personel alımına ilişkin detaylar henüz paylaşılmadı. Alımla ilgili kılavuz yayımlandığında konu hakkında Sağlık Bakanlığı'ndan bir açıklama yapılacaktır.

  Sağlık Bakanlığı KPSS 2020/14 sözleşmeli personel alımında kontenjan sayısı 12.000 olarak açıklanmıştı. Alımların büyük bölümü lisans mezunları için yapılacakken, önlisans ve ortaöğretim mezunlarını da kısmen sevindirecek sayıda atama yapılacaktı. 2020/14 sözleşmeli personel alımı için 8.086 kontenjan lisans mezunlarına, 2.316 kontenjan önlisans mezunlarına ve 1.598 kontenjan da ortaöğretim mezunlarına ayrılmıştı. Sağlık personeli alımlarında birçok kadro ve pozisyona yer verilmişti. En çok atama yapılacak olan kadrolar: Hemşire, Ebe ve İlk ve Acil Yardım Teknikeri olarak belirlenmişti.

  Hemşire alımları ne kadar?

  Sağık Bakanlığı kaç hemşire alımı yapacak? soruları 40 bin sağlık personeli alımı yapılacağının açıklanmasıyla birlikte merak edilmeye devam edilirken, 2020'de yapılan sağlık ataması, 2021-2022'de yapılacak 40 bin sözleşmeli sağlık personeli atama kontenjanları ve branş dağılımına kılavuz olması açısından önemli.

  2020'de Sağlık Bakanlığı sözleşmeli lisans mezunu personel alımına ilişkin diğer kadro ve pozisyonlara açılan kontenjanlar şu şekilde olmuştu:

  Hemşire 5.950

  Ebe 1.700

  Psikolog 100

  Fizyoterapist 85

  Diyetisyen 62

  Sosyal Çalışmacı 30

  Perfüzyonist 30

  Çocuk Gelişimcisi 30

  Sağlık Fizikçisi 25

  Dil ve Konuşma Terapisti 22

  Odyolog 20

  İş ve Uğraşı Terapisti (Ergoterapist) 20

  Biyolog 10

  Sağlık Bakanlığına önlisans mezunu sözleşmeli personel alımına ilişkin diğer kadro ve pozisyonlara açılan kontenjanlar şunlardır:

  İlk ve Acil Yardım Teknikeri 1.000

  Anestezi teknikeri 415

  Tıbbi sekreter 327

  Röntgen teknikeri 158

  Laboratuvar teknikeri 137

  Fizik Tedavi teknikeri 50

  Ortopedi 37

  Ağız ve Diş Sağlığı teknikeri 23

  Evde Bakım teknikeri 21

  Çevre Sağlığı teknikeri 20

  Diyaliz teknikeri 20

  Elektronörofizyoloji teknikeri 20

  Odyometri 13

  İş ve Uğraşı Terapisi teknikeri 12

  Ameliyat teknikeri 10

  Eczane teknikeri 10

  Radyoterapi teknikeri 10

  Adli Tıp teknikeri 10

  Diş Protez teknikeri 7

  Yaşlı Bakım teknikeri 9

  Patolojik Anatomi teknikeri 7

  Sağlık Bakanlığına ortaöğretim mezunu sözleşmeli personel alımına ilişkin diğer kadro ve pozisyonlar için kontenjana yer verilmemişti.

  Hemşire 1.050

  Tıbbi Sekreter teknisyeni : 169

  İlk ve acil yardım teknisyeni 120

  Röntgen teknisyeni : 87

  Anestezi teknisyeni : 85

  Laboratuvar teknisyeni : 68

  Ortopedi teknisyeni : 11

  Çevre Sağlığı teknisyeni : 5

  Diş Protez teknisyeni : 3

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu Toplantısı sonrası yaptığı yazılı açıklamada Sağlık personeli ataması ne zaman yapılacak? sorusuna da yanıt vermişti. Bakan Koca "Sağlık çalışanlarından oluşan bu büyük aileye yeni üyelerin katılacağı müjdesini daha önce vermiştim. Bu konuda da çok yakında güzel haberleri öğrenmiş olacaksınız. Heyecanla aramıza katılmayı bekleyen genç kardeşlerim, beklediğiniz günün yaklaştığını ifade etmek isterim." demişti.

  Yazı kaynağı : www.yeniakit.com.tr

  Sağlık Bakanlığı'na 40 bin personel alımı yapılacak! Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak? Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru şartları ve branş dağılımı - Son Dakika Spor Haberleri

  Sağlık Bakanlığı'na 40 bin personel alımı yapılacak! Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak? Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru şartları ve branş dağılımı - Son Dakika Spor Haberleri

  SAĞLIK BAKANLIĞI 40 BİN PERSONEL ALIMI NE ZAMAN, BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan kritik Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantı sonrası yaptığı açıklamalarda şunları söyledi;

  Bu vesileyle Sağlık Bakanlığımıza 40 bin yeni sağlık personeli alınacağını milletimizle paylaşmak istiyorum. Salgını ülkemizin gündemden tamamen çıkartana kadar mücadeleyi sürdüreceğiz. Kapanma dönemlerinde verdiğimiz kapsamlı ve yerinde desteklerle ekonomik faaliyet yürüten aktörlerin ve vatandaşlarımızın telafi edilemez sorunlar yaşamalarının önüne geçtik.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  2021 Sağlık Bakanlığı atama kontenjan, kadro ve branş dağılımı | Sağlık personeli atama hangi branşlarda olacak?

  Sağlık Bakanlığı personel ilanı yayınlandı! 32 bin kişi alınacak

  Sağlık Bakanlığı personel ilanı yayınlandı! 32 bin kişi alınacak

  Sağlık Bakanlığı bünyesine gerçekleştirilecek olan 32 bin personel alımı için resmi açıklama, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapıldı. Ardından ilk ilan Resmi Gazete'de yayınlandı.

  Sağlık Bakanlığı'nca KPSS puanıyla atanacak 18 bin sözleşmeli sağlık personeli ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı.

  Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile toplam 18 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacak.

  Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının bulunduğu KPSS2020/4 Tercih Kılavuzu ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yayınlanacak.

  Tercih işlemleri internet sitesinden yapılacak

  Adaylar tercihlerini 26 Mart-1 Nisan'da tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapabilecek.

  ÖSYM'ye veya Sağlık Bakanlığına posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak.

  18 bin kadrodan 11 bini hemşire

  Atama yapılacak 18 bin kadrodan 11 bini hemşire, 1600'ü ebe ve 4 bin 687'si sağlık teknisyeni/sağlık teknikerinden oluşacak.

  Resmi Gazete'de yer alan atama yapılacak sözleşmeli pozisyonların unvan, branş, sayı ve öğrenim düzeylerine göre dağılımları şöyle:

  Biyolog 5 (Lisans), Çocuk Gelişimcisi 20 (Lisans), Dil ve Konuşma Terapisti 10 (Lisans), Diyetisyen 160 (Lisans), Ebe 1600 (Lisans), Fizyoterapist 200 (Lisans), Hemşire 9373 (Lisans), Hemşire 1627 (Ortaöğretim), İş ve Uğraşı Terapisti (Ergoterapist) 20 (Lisans), Odyolog 20 (Lisans), Perfüzyonist 43 (Lisans), Psikolog 125 (Lisans), Sağlık Fizikçisi 10 (Lisans), Sosyal Çalışmacı 100 (Lisans), Sağlık Teknikeri Adli Tıp 24 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Ağız Diş Sağlığı 75 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Ameliyat 36 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Anestezi 630 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Çevre Sağlığı 54 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Diş Protez 19 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Diyaliz 70 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Eczane 50 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Elektronörofizyoloji 11 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Evde Bakım 11 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Fizik Tedavi 108 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri İlk ve Acil Yardım 251 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri İş ve Uğraşı Terapisi 22 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Laboratuvar 392 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Odyometri 54 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Ortopedi 111 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Patolojik Anatomi 7 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Radyoterapi 24 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Röntgen 564 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Tıbbi Sekreter 774 (Ön Lisans), Sağlık Teknisyeni İlk ve Acil Yardım 1400 (Ortaöğretim), Toplam 11686 (Lisans), 3287 (Ön Lisans), 3027 (Ortaöğretim), Genel Toplam (18000).

  14 bin sürekli işçi alımı için başvurular bugün başlıyor

  Sağlık Bakanlığının temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri ve klinik destek elemanı ile aşçı kadrolarında istihdam edeceği 14 bin sürekli işçi alımına ilişkin ilan da Resmi Gazete'de yer aldı.

  Buna göre, 10 bin 998 temizlik görevlisi, 2 bin güvenlik görevlisi (silahsız), bin klinik destek elemanı ve 2 aşçı kadrolara ilişkin başvurular 26-30 Mart tarihleri arasında Türkiye İş Kurumunun (İŞKUR) "esube.iskur.gov.tr" adresi üzerinden gerçekleştirecek.

  İhtiyaç duyulan hizmet türleri ve mesleklere göre alımlar il düzeyinde karşılanacak. Başvurularda, kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi'nde kayıtlı olan adresleri dikkate alınacak.

  Adaylar, ilan edilen kadrolardan yalnızca bir iş yeri (çalıştırılacağı il) ve bir mesleğe başvuru yapabilecek.

  Sağlık Bakanlığı personel alım şartları neler?

  Yazı kaynağı : www.gazetevatan.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap