Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  3. sınıf hayat bilgisi ders kitabı sayfa 150 cevapları

  1 ziyaretçi

  3. sınıf hayat bilgisi ders kitabı sayfa 150 cevapları bilgi90'dan bulabilirsiniz

  3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 150. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

  3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 150. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

  3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 150. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

  3.Sınıf MEB Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı 150. sayfa Cevapları Hatırlama Zamanı

  3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Sayfa 150 Ders Kitabı Cevapları

  Etkinlik: Aşağıdaki bulutlarda ünitede geçen kavramlar verilmiştir. Bu kavramlardan seçtiklerinizle aşağıya bir yazı yazınız.

  SORUMLULUK

  Sorumluluk yalnızca anne babamıza karşı değildir. Sorumluluk kardeşimize, ağabey-ablamıza, dedelerimize-ninelerimize kısaca akrabalarımıza karşı bir çok sorumluluğumuz bulunur. Akrabalarımız dışında sokakta, tiyatroda, sinemada, müzede, ziyaret ettiğimiz bir evde, okulda, yolda kısaca aklınıza gelebilecek her yerde sorumluluklarımız bulunur. Bu sorumlulukları yalnızca biz değil herkes yerine getirmelidir. Sorumluluklar hayatımızın düzenini sağlar. Örneğin hastanedeyken hastanedeki sorumluluklarımıza uyarak bir başkasının sırasına girmemeliyiz bir başkasıda bizim sıramıza giremez. Basit bir örnekle sorumluluğun faydasını anlayabiliriz.

  Yazı kaynağı : www.forumsinif.com

  3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 150 Cevapları Pasifik Yayınları

  3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 150 Cevapları Pasifik Yayınları

  3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Pasifik Kuşu Yayınları Sayfa 150 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

  3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 150 Cevapları Pasifik Yayınları

  Mehmet Ali Kâğıtçı: İstanbul’da doğdu. Türkiye’de kurulan ilk kâğıt fabrikasının kuruluşunda önemli rol oynamış bir mühendistir. 1982 yılında İstanbul’da yaşamını yitirdi.

  Vecihi Hürkuş: 6 Ocak 1896 İstanbul doğumlu 16 Temmuz 1969 Ankara’da vefat etmiş Türk pilot ve mühendis girişimcidir Türk havacılık tarihinin en önemli isimlerinden bir tanesi dir Türkiye’nin ilk uçağını tasarlayan ve üretici site kendisidir Türkiye’nin ilk yerli uçağını üretmiştir.

  Nuri Demirağ: 1886 Divriği doğumlu olan Nuri Demirağ 13 Kasım 1957’de İstanbul’da vefat etmiştir Türk işadamı ve siyasetçidir Türkiye’deki Demiryolları inşaatının ilk müteahhitlerinden dir.

  Naim Süleymanoğlu: Bulgaristan’da doğdu. Farklı tarihlerde dünya ve olimpiyat şampiyonlukları kazandı. 2017 yılında İstanbul’da vefat etti.

  1. Ülkemize katkıda bulunmuş kişilerden bildikleriniz kimlerdir? Söyleyiniz.

  2. Ülkemize katkıda bulunmuş kişileri tanımamız neden önemlidir? Görüşlerinizi paylaşınız.

  3. Sınıf Pasifik Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 150 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.evvelcevap.com

  3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 147-148-149-150. Cevapları Pasifik Yayınları

  Forum Sayfa Cevapları

  Forum Sayfa Cevapları

  3. Sınıf Hayat Bilgisi Meb Yayınları Hatırlama Zamanı Etkinlik Cevapları Sayfa 150

  Hatırlama Zamanı Etkinlik Soruları ve Cevapları

  Hatırlama Zamanı

  Vatanseverlik Görev Vali Millî Birlik ve Beraberlik İnsan Sevgisi Cumhuriyet Sorumluluk Çalışkanlık Toplu Taşıma Araçları

  Cevap : Farklı bir yazı örneği için TIKLAYINIZ.

  Milli birlik ve beraberlik olgusu Türk milletinin ayakta durmasını sağlayan en büyük olgulardan bir tanesidir.

  İnsan sevgisini ön planda tutan Sorumluluk sahibi olan ve milletin güçlü olmasını devletin sürekli olarak ayakta kalmasını görev bilen Türk vatandaşlarının sürekli olarak ülkelerine yarar sağlamaları en büyük görevler arasında yer almaktadır.

  Vatanın sürekli olarak güçlü olmasını sağlayan milli birlik ve beraberlik içerisinde olan Türk milleti görev ve sorumluluğunu bilerek Türkiye Cumhuriyeti’ni Çağdaş medeniyetler düzeyine çıkarana kadar çalışmaktadır.

  Yazı kaynağı : www.forumsayfacevaplari.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap