Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  3 3 katından 2 nin 2 katı çıkarılırsa sonuç kaç olur

  1 ziyaretçi

  3 3 katından 2 nin 2 katı çıkarılırsa sonuç kaç olur bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Kim Milyoner Olmak İster'de basit matematik sorusuna şoke eden cevap

  Kim Milyoner Olmak İster'de basit matematik sorusuna şoke eden cevap

  Televizyon ekranlarının sevilen yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster'de matematik sorusu geceye damgasını vurdu. "Üçün üç katından ikinin iki katı çıkarılırsa sonuç kaç olur?" gibi basit bir soruya verdiği cevap sonrası elenen yarışmacı, izleyenlere pes dedirtti.

  Kim Milyoner Olmak İster'in son bölümünde yer alan yarışmacılardan birinin temel matematik sorusuna verdiği cevap, izleyenleri şoke etti. Yarışmacının bilemediği soruyu, joker olarak seçtiği İTÜ mezunu inşaat mühendisi de yanlış cevaplayınca genç kadın 3. soruda yarışmaya veda etti.

  Yarışmacı karşısına çıkan soruyu görünce memnuniyetsizliğini saklayamadı

  İTÜ'LÜ İNŞAAT MÜHENDİSİ MATEMATİK SORUSUNU ÇÖZEMEDİ
  Ekranların fenomen yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına katılan Elif isimli genç kadın, 3. soruda karşısına çıkan " Üçün üç katından ikinin iki katı çıkarılırsa sonuç kaç olur?" sorusunu bilemeyince, izleyenler şaşkınlık yaşadı. Olayı daha da inanılmaz kılan şey ise, Elif'in joker olarak aradığı inşaat mühendisinin de yanlış cevap vermesi oldu. 

  Yarışmada en dikkat çekici an ise, sayısal bölüm mezunu bir mühendisin basit matematik sorusuna cevap verememesi oldu.

  "23" CEVABI PES DEDİRTTİ
  "Üçün üç katından ikinin iki katı çıkarılırsa sonuç kaç olur?" sorusuna cevap olarak şıklarda; A-1, B-2, C-5, D-23 seçenekleri bulunuyordu. Yarışmacı koltuğundaki Elif'in aradığı inşaat mühendisinin D şıkkını seçerek 23 cevabını vermesi olay oldu. Zira sorunun cevabı C şıkkı, yani 5 olacaktı. Şaşırtan anların ardından genç yarışmacı üzüntüyle programa veda etti.

  Kim Milyoner Olmak İster'de şaşırtan menemen sorusu: Yarışmacı adeta dondu kaldı Ekranların fenomen yarışması Kim Milyoner Olmak İster'de "menemen" sorusu geceye damgasını vurdu. "Menemenin TDK Güncel Türkçe Sözlük'teki tanımında 'yapılan bir yemek' ifadesinden önce tam olarak hangisi yazar?" sorusuna verdiği cevap sonrası elenen yarışması, menemenle ilgili yıllardır süren tartışmayı tekrardan alevlendirdi.

  Kim Milyoner Olmak İster'de şaşırtan soru: Yarışmacı cevaba inanamadı Kim Milyoner Olmak İster'in yayınlanan son bölümünde 50 bin liralık soruya gelen yarışmacı, ABD'de en çok nefret edilen beşinci kişiyle alakalı soruya yanlış cevap verdi. Bunun akabinde doğru cevabı gören yarışmacı ve ailesi şoke oldu.

  Yazı kaynağı : m.turkiyegazetesi.com.tr

  Üçün üç katından ikinin iki katı çıkartılırsa sonuç kaç olur?

  Üçün üç katından ikinin iki katı çıkartılırsa sonuç kaç olur?


  ATV'nin ve Türkiye'nin en çok izlenilen ve beğenilen yarışma programlarından 'Kim Milyoner Olmak İster' her hafta olduğu gibi bu hafta Kenan İmirzalıoğlu'nun sunumuyla izleyicilerin karşısına çıktı.

  Haftada iki gün izleyicilerle buluşan 'Kim Milyoner Olmak İster'de bu hafta yine yarışmacıların başarılı performansları yer aldı.

  Yarışmaya katılan aktrist Elif Karagöz adlı yarışmacı, programın son bölümüne adeta damga vurdu.

  Yazı kaynağı : haberglobal.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap