Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  2.sınıf 1.dönem öğretmen karne görüşleri

  1 ziyaretçi

  2.sınıf 1.dönem öğretmen karne görüşleri bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Öğretmen Karne Görüşleri 2021-2022

  2. Sınıf Öğretmen Karne Görüşleri

  En G�zel ��retmen Karne G�r��leri 1.d�nem �ndir 2022

  1. Dönem Karneye Öğretmen Görüşleri

  1. Dönem Karneye Öğretmen Görüşleri

  Bu sayfamızda ilkokul öğrencileri için 1. dönem sonu öğretmen karne görüşlerini bulabilir ve inceleyebilirsiniz.

  1. Sınıf 1. Dönem Öğretmen Karne Görüşleri

  Sevgili …,

  Uzun bir eğitim öğretim merdiveninin ilk adımını atmış bulunmaktasın. Bu uzun yolda karşına çıkacak engellerden sakın yılma. Bu engellerin hepsini aşabilirsin. Birinci dönem ortaya koyduğun performansı ve güzel davranışları ikinci dönem de artırarak devam ettirmeni bekliyorum. Başarılarının devamını diliyorum.

  Sevgili …,

  Nice kalemler tükettik, yepyeni kalemler bizi bekliyor. Nice sayfalar okuduk, kütüphaneler dolusu kitaplar bizi bekliyor. Nice günler Ela, Lale diye zorlandık, güzel günler bizi bekliyor. Gayretlerinden dolayı seni tebrik ediyorum. Tatilde kitap okumayı sakın ihmal etme. Başarıların daim olsun…

  2. Sınıf 1. Dönem Öğretmen Karne Görüşleri

  Sevgili …,

  Avucumuza düşen kar tanesi gibi hızla eriyor zaman. Daha dün gibiydi harfleri öğrenmeye başlamamız. Bugün ikinci sınıfı yarıladık. Uzun bir yol var önümüzde. Başarılı bir dönemi daha geride bıraktık. Seni tebrik ediyorum. İyi ki senin öğretmenin olmuşum. Tatilin de eğitimin bir parçası olduğunu unutma. Bol bol dinlen, ailene yardımcı ol, kitap oku, ödevlerini yap. On beş gün sonra mutlu bir şekilde okula dönüşünü bekleyeceğim. İyi tatiller…

  3. Sınıf 1. Dönem Öğretmen Karne Görüşleri

  Sevgili …,

  Ders içi ve ders dışındaki davranışlarınla beni çok mutlu ettiğin için teşekkür ederim. Son derece başarılı geçirdiğin ilk dönem için seni kutluyorum. Şimdi dinlenme zamanı. Doya doya gez, eğlen, dinlen ama kitap okumayı unutma. İyi tatiller.

  Sevgili …,

  Sessiz akan nehirler gibi pek gürültü çıkarmasan da yakaladığın başarınla derinlerden aktığın anlaşılıyor. Ancak senden daha büyük çağlayışlar bekliyorum. Bunu yapabilecek güçtesin. İkinci dönem daha dikkatli, daha gayretli ve daha coşkulu olursan neler yapabileceğine sen de şaşıracaksın.

  Sevgili …,

  Başarıya ulaşamayanların yüzde doksanı yenilgiye uğramamıştır. Sadece pes etmişlerdir. Pes etmeden dersleri çok iyi dinleyerek, bol bol parmak kaldırarak ve kendine güvenerek özellikle ödevlerine çok dikkat ederek merdivenleri tırmanmalısın.

  Sevgili …,

  Bir gemi doğuya gider, biri batıya. Esen aynı rüzgarla; hangi yöne gidebileceğini belirleyen rüzgar değil yelkendir. Gemini iyi tanıyıp rüzgârı arkana alarak büyük denizleri aşabilirsin. Kendine güven, dersleri iyi dinle ve herkesi sevmeye çalış; her şeyin nasıl değiştiğini göreceksin…

  Sevgili …,

  Bu dönem okula ve etkinliklere alıştın. Artık ikinci dönem planlı ve düzenli çalışarak başarılarını artırmalısın. Adım adım tırmandığın bu yolda başarısızlık yoktur. Fırsata dönüşen engeller vardır. Yola devam..

  Sevgili …,

  Erişmek istedikleri bir hedefi  olmayanlar, çalışmaktan zevk almazlar. Kendine uzak ve yakın hedefler koyup bunlara ulaşmak için çabalamalısın. Batan Güneş’in ardından ağlamaktansa doğacak gün için planlar kurmalısın. Her şey geç olmadan…

  Sevgili …,

  Bu dönem okulu ve etkinlikleri tanıdın. İkinci dönem daha dikkatli çalışarak başarılarını artırmalısın. Performansın bir merdiven gibi seni daima yukarılara taşımalı. Geçen gün bir daha geri gelmiyor. Zamanın kıymetini bil! Yeter ki yapabileceğine inan. Ulaştığın yere sen de hayret edeceksin.

  Sevgili …,

  Zaman zaman motivasyonun bozulsa da içindeki cevher seni hep ileriye taşıyacaktır. Yıkılmaz ve devrilmez olmak için başımıza gelen her olaydan ders çıkarıp hayatımıza bu dersleri uygulamalıyız. Yeteneklerinin farkında ol ve onları boşa harcama. İyimser bakış açını kaybetmedikçe çok iyi yerlere geleceksin. Unutma…

  Sevgili …,

  Öncelikle bu dönem ortaya koyduğun performanstan dolayı seni tebrik ediyorum. Hayatımız da tıpkı bir merdivene benzer. Sabırla basamakları çıkmaya çalışırsak zirveye ulaşırız. II. dönem senden daha üstün bir gayret bekliyorum. İstersen daha fazlasını da başarabilirsin.

  Sevgili …,

  Ne varsa doğrudadır, doğruluk şaşar sanma. Sen düzenli ve planlı çalışmaya devam ettikçe arkanda kalan dağların dumanlı başları sana hey gidi günler dedirtecektir. Ayrıca kompozisyon konusundaki başarını da tebrik ediyorum. Mücadeleye devam.

  Sevgili …,

  Bu seneki tavırlarınla beni çok memnun ettin. İyimser olmak, güzel bakmak, güzel düşünmek mutluluk kapılarını açan sırlı kelimelerdir. Ayrıca sana tavsiyem şiir, kompozisyon, kitaplarla daha çok ilgilenerek sanat yönünü geliştirmendir. Ayakların yere sağlam basmalı, kendini ciddiye almalısın. Önümüzde yürünecek çok uzun yollar var.

  Sevgili …,

  Her ne kadar inişli çıkışlı bir grafik çizsen de sanıyorum hedefine yaklaştın. II. dönem sorumlulukların konusunda daha duyarlı olursan, düzenli ve planlı çalışırsan çok daha ilerilere ulaşabilirsin. Bunu yapabilecek güçtesin.

  Sevgili …,

  Çok iyi başlayamadığın dönemi çok iyi bitirmenin mutluluğunu yaşayabilirsin. Ortaya koyduğun gayret ve başarıdan dolayı seni kutluyorum. Bu tablodaki en büyük destekçin olan ailene teşekkür etmeyi sakın unutma. İkinci dönem aynı kararlılıkla devam etmelisin.

  Sevgili …,

  Öncelikle bu dönem ortaya koyduğun gayret ve başarıdan dolayı seni gönülden tebrik ediyorum. İnanıyorum ki ikinci dönem senin için daha aydınlık olacaktır. Erkek öğrencilerimizin medarı iftiharı olarak adını tarihe altın harflerle yazdırdın.

  Sevgili …,

  Hayatta hiç bir şey karşılıksız olmuyor maalesef. Onun için “Emek olmadan yemek olmaz.” demiş atalarımız. Kapasiteni birazcık zorlasaydın inanıyorum ki çok daha ilerilerde olabilirdin. II. dönem senden daha iyi bir performans bekliyorum. Zirvesinde olman gereken merdivenlerin alt basamaklarında oyalanma…

  Sevgili …,

  Hepimiz için zor geçen bir dönemin sonundayız. Bu notları okurken mutlu olacağını düşünüyorum. İnanıyorum ki kararlılıkla devam edersen II. dönem çok daha iyi olacaksın.

  Sevgili …,

  Bu döneme çok iyi başlayamazsan da son zamanlarda ortaya koyduğun gayret ile merdivenleri birer ikişer tırmandın. İnanıyorum ki ikinci dönem aynı kararlılıkla devam edersen çok daha yukarılara çıkabilirsin.

  Sevgili …,

  Bu döneme çok iyi başlayamazsan da son zamanlarda ortaya koyduğun gayret ile merdivenleri birer ikişer tırmandın. İnanıyorum ki ikinci dönem aynı kararlılıkla devam edersen çok daha yukarılara çıkabilirsin.

  Sevgili …,

  Her geçen sene içindeki cevher biraz daha ortaya çıkıyor. Sen de bu kabiliyetlerini geliştirmek için kendine güvenerek çalışmalısın. Başaracağına inan. İnanmak başarmak için gerekli olan en önemli adımdır. Çok daha ileride olabilirsin.

  Sevgili …,

  Kötü giden bir şeyleri değiştirmek istiyorsan önce iyi bir karar vermelisin. Maalesef okul sadece oyun ve eğlence yeri değildir. Derslerini ciddiye alırsan her şeyin ne kadar kısa bir zamanda değiştiğini göreceksin. Aksi takdirde giden günler geri gelmiyor ve ben üzülüyorum.

  Sevgili …,

  Evde gösterdiğin gayret ve ciddiyeti ikinci dönem okulda da gösterirsen her şeyin nasıl değiştiğini göreceksin. Öncelikle dersleri çok dikkatli dinlemelisin. İstediğin zaman neleri başarabileceğini çok iyi biliyorsun. Senden istediğimiz bu…

  Sevgili …,

  Öncelikle bu dönem boyunca ortaya koyduğun gayret ve başarıdan dolayı seni kutluyorum. Bu başarıdaki en büyük destekçin olan ailene teşekkür etmeyi sakın unutma. İkinci dönem eksikliklerinin üstüne kararlılıkla gidersen çok daha ilerilere varabilirsin.

  Sevgili …,

  Zor bir iş, zamanında yapmamız gerekip de yapmadığımız kolay şeylerin birikmesiyle oluşur. Plansız çalışan kimse, ülke ülke dolaşıp hazine arayan bir insana benzer. Düzenli ve planlı çalışırsan daha huzurlu ve başarılı olursun.

  Sevgili …,

  Bugün ortaya koyduğun başarıdan çok daha iyisini yapabilecek kapasitedesin. Yeter ki daha çok iste. Yapmaya başlayacağın ilk iş daha düzenli olmaya çalışmak ve bütün ayrıntılara dikkat etmen olacaktır. Asla en az ile yetinme…

  4. Sınıf 1. Dönem Öğretmen Karne Görüşleri

  Sevgili …,

  Beraber geçireceğimiz son senemizin ilk yarısını bitirdik. Yoğun ve yorucu geçen bir dönemin ardından biraz durup soluklanmak, eksiklerimizi tamamlamak, bol kitap okumak için kısa bir mola. Kendine ve sevdiklerine vakit ayırmayı, onlara sevgini ifade etmeyi ve güzel davranışlarla çevrene örnek olmayı ihmal etme. 15 gün sonra görüşmek dileğiyle. İyi tatiller.

  Sevgili …,

  Zaman zaman inişli çıkışlı olsa da geçen seneye göre daha iyi bir başarı ortaya koyduğun için seni tebrik ediyorum. İkinci dönem kendini derslere daha çok vererek ve kendine güvenerek gayret etmeye devam edersen çok daha iyi olabilirsin.

  Sevgili …,

  Zaman zaman inişli çıkışlı olsa da geçen seneye göre daha iyi bir başarı ortaya koyduğun için seni tebrik ediyorum. İkinci dönem kendini derslere daha çok vererek ve kendine güvenerek gayret etmeye devam edersen çok daha iyi olabilirsin. Tatili iyi değerlendirerek işe başlayabilirsin.

  Sevgili …,

  Her geçen gün gerçek kapasiteni daha iyi ortaya koyuyorsun. Ancak senden daha büyük sıçrayışlar bekliyorum. Bunu yapabilecek güçtesin. İkinci dönem daha dikkatli, daha sorumlu, daha gayretli olursan neler yapabileceğine sen de şaşıracaksın.

  Sevgili …,

  Özellikle derslerdeki performansınla yakaladığın başarıdan dolayı seni tebrik ediyorum. İkinci dönemin senin için daha iyi geçeceğini görür gibiyim. Yeter ki merdivenleri tırmanmaya devam et.

  Sevgili …,

  Bu dönemin senin için çok iyi geçtiğini söyleyemeyeceğiz. Senden beklediğimin gerisinde kalsan da notların iyi. İkinci dönem bir şeyleri değiştirmeni ve gerçek kapasiteni ortaya koymanı bekliyorum. Dağların zirvesine çıkmak için şimdiden yıldızları hedeflemelisin.

  Sevgili …,

  Bu dönem kapasitenle ortaya koyduğun başarı pek uyumlu olmadı. Zirvesinde olman gereken merdivenin ilk basamaklarında oyalanıp durdun. Umuyorum ikinci döneme iyi bir başlangıç yapıp daha farklı bir tablo çizersin. Gelecekte ülkenin, ailenin ve insanlığın sana ihtiyacı var. Şimdiden kendini hazırlamalısın.

  Sevgili …,

  İsmin gibi ahlakın ve davranışların da yıldızlar gibi parlamakta. Bu parlaklığı ikinci dönem derslerine de yansıtmalısın. Bunun için kararlılık, gayret ve cesaret ihtiyacın olan kelimelerdir. Kendine daha çok güvenerek işe başlamalısın.

  Sevgili …,

  Hem ders içinde hem de ders dışında ortaya koyduğun başarınla ismin gibi çevreni aydınlattın. Her konuda yılmadan mücadele etmen seni hedefe ulaştırdı. Bu tablodaki en büyük destekçin olan ailene teşekkür etmeyi sakın unutma. İkinci dönem aynı kararlılıkla devam etmelisin.

  Sevgili …,

  Her geçen gün gerçek kapasiteni daha iyi ortaya koyuyorsun. Ancak senden daha büyük sıçrayışlar bekliyorum. Bunu yapabilecek güçtesin. İkinci dönem daha dikkatli, daha gayretli olursan neler yapabileceğine sen de şaşıracaksın.

  Yazı kaynağı : www.ilkokuldokumanlari.com

  1. s�n�f, 2. s�n�f, ilkokul, ortaokul, lise ba�ar�l�, ba�ar�s�z ��renci karne g�r��leri: Karne g�r��leri 2022 burada!

  1. s�n�f, 2. s�n�f, ilkokul, ortaokul, lise ba�ar�l�, ba�ar�s�z ��renci karne g�r��leri: Karne g�r��leri 2022 burada!

  Ge�ti�imiz y�l pandemi nedeni ile uygulanan uzaktan e�itimin ard�ndan bu sene okullar y�z y�ze olarak a��ld� ve d�nemi de y�z y�ze olarak bitiriyor. MEB takvimine g�re 1. d�nem 21 Ocak Cuma g�n� sona eriyor. ��renciler karnelerini haftaya cuma elden alabilecekler. ��retmenler karnelerinde yazmak �zere farkl�, anla��l�r ve g�zel g�r�� yaz�lar ar�yorlar. ��te 1. s�n�f, 2. s�n�f, ilkokul, ortaokul, lise ba�ar�l�, ba�ar�s�z ��renci karne g�r��leri...

  KARNE G�R��LER� 2022

  �LKOKUL (1. SINIF) KARNE G�R��LER�

  * �lk g�nden beri yan�nda olan ve deste�ini esirgemeyen ailene ve sana ba�ar�lar�ndan dolay� seni tebrik ediyorum. Ba�armak i�in g�sterdi�in �aban�n devam etmesini diliyorum. Unutma �al��arak her �eyi ba�arabilirsin. Okumam�z�n geli�mesi i�in d�zenli olarak bol bol okumay� ve yaz� yazmay� unutma. �yi tatiller.

  * (�S�M) merak ve iste�in sayesinde �abucak ��rendin. Bundan sonra art�k bol bol okumak kal�yor. Tabi ki yazmay� da ihmal etmemelisin. Tebrik eder, ba�ar�lar�n�n devam�n� dilerim.

  * G�zel zeki k�z�m, seni tebrik ediyor ba�ar�lar�n�n devam�n� diliyorum. Bundan sonra art�k bol bol okumal� ve bilgilerine bilgi katmal�s�n.

  * G�zel K�z�m yaz�lar�n inci gibi �ok g�zel. Fakat daha disiplinli �al��mal� ve bol bol okumal�s�n. Kendini geli�tirmelisin. Sen �ok zeki bir �ocuksun. Daha fazlas�n� yapaca��n� biliyorum. Hadi o zaman daha fazlas�n� bekliyorum senden

  * (�sim) Okuma, yazmay� ��rendin. Fakat bu yeterli de�il. Bol bol okumal� ve kendini daha da geli�tirmelisin. Senin daha fazlas�n� yapabilece�ini biliyorum. Ayr�ca tertip-d�zen, �zenli ve temiz defter-kitap ta��maya da dikkat etmelisin.

  * Yavrucu�um, harfleri iyice ��renmelisin. Bol bol pratik yapmal�s�n, �ok okumal�s�n, �ok dikte yapmal�s�n. Sen �ok zeki bir �ocuksun. Daha fazlas�n� yapaca��n� biliyorum. Hadi o zaman daha fazlas�n� bekliyorum senden.

  * G�zel k�z�m, s�n�f i�indeki davran��lar�nla �rnek bir ��rencisin. Elinden geleni yapt���n� biliyorum. Ben sana g�veniyorum. Bol tekrarla ba�aracaks�n. Kendine g�ven oldu mu?

  * (isim), maalesef �ok eksi�in var. Fakat bu eksikler istersen, bol bol �al���r ve tekrar edersen kapan�r. Elinden geleni yap. �ok �al��. Ba�armay� istersen ba�ar�rs�n.

  BA�ARILI ��RENC�LER ���N KARNE G�R��LER�

  *Ba�ar�lar�n� okumaya da yans�tarak okuma ve yorumlama konusunda da iyi bir ��renci olmas�n� dilerim.

  *Ba�ar�l� �al��malar�n�n devam�n� dileyerek takdirlerimi sunuyorum.

  *T�rk�e dersinde g�sterdi�in �st�n gayret ve performans�ndan dolay� tebrik ediyorum.

  *Ba�ar�lar�n�n devam�n� dilerim.

  *T�rk�e dersindeki ba�ar�lar�ndan dolay� seni tebrik ediyorum. Devam�n� diliyorum.

  *Karnendeki iyi notlara bakt�k�a, ne denli daha ba�ar�l� olabilece�ini g�r�yorum. Yolun a��k olsun.

  *Belki �ok yoruldu�un d�nemin son g�n�nde karne notlar�n seni dinlendirecektir. �lk tebrik eden ben olmak istedim. �yice dinlen ikinci d�nem daha iyisini bekliyorum senden.

  *Son derece ba�ar�l� ge�en ilk d�nem i�in seni tebrik ediyorum. Umar�m ikinci d�nem daha da iyi olursun.

  *Senden daha fazlas�n� bekliyorum.

  *Y�llarca solmayan Kenya g�lleri gibi d�nem boyunca ba�ar�lar�n hi� solmad�. Art�k dinlenme vakti. Daha ba�ar�l� olaca��n� d���nd���m ikinci d�neme iyice dinlenmi� olarak gelmeni istiyorum. �yi tatiller.

  *G�stermi� oldu�un gayretten dolay� seni kutluyor, senin daha b�y�k ba�ar�lar kazanman� diliyorum.

  *Dersimizdeki ba�ar�s�n�n devam�n� diliyorum.

  *T�rk�e dersinde gayet ba�ar�l�. Gayretlerini takdir ediyorum. Ba�ar�lar�n�n devam etmesini bekliyorum.

  *Ba�ar�s�n� ahlak�yla b�t�nle�tirdi�i i�in ��rencimizi tebrik ederim.

  *Davran��lar�yla arkada�lar�na �rnek olan ��rencimiz okuma, yorumlama, konu�ma gibi alanlarda daba�ar�l� bir ��renci. Tebrik ediyorum.

  *Karnendeki iyi notlara bakt�k�a, ne denli daha ba�ar�l� olabilece�ini g�r�yorum. Yolun a��k olsun.

  *Hi�bir �ey, insan� kendi ba�ar�lar� kadar motive edemez. Ba�ar�lar�n�n, motiveni art�rmas� dile�iyle...

  *Derslerinde g�stermi� oldu�un ba�ar�lar�ndan dolay� seni kutluyorum. Daha iyisi de olabilirdi. Tatilde iyice dinlen ve ba�ar�lar�n� art�rma kararl�l���yla d�n. Neden daha iyisi olmas�n.

  *Hatalar�n ve ba�ar�lar�nla bir d�nemi geride b�rakt�n. �imdi dinlenme vakti. �kinci d�nem daha iyiyerlerde olman� bekliyorum. Sen de yapabilece�ini biliyorsun. Yeter ki iste.

  *Bir ge�en d�rt aya bir de karne notlar�na bakt���m�zda durumunun iyi oldu�unu s�yleyebiliriz. Fakat �n�nde daha iyi olan arkada�lar�n var. Onlar kadar ba�ar�l� olmak senin elinde. �kinci d�nem senden bunu bekliyorum.

  ORTA SEV�YEDEK� ��RENC�LER ���N KARNE G�R��LER�

  *�al��malar�nda hen�z istenilen seviyeye ula�m�� de�ilsin. Fakat zorluklar� ancak �al��arak a�abiliriz. Biraz daha gayret etmeni istiyorum.

  *Biraz daha gayret ederse �ok daha iyi yerlerde olabilir.

  *Ba�ar�l� olmak ve bir yerlere gelmek i�in �aba sarf ediyor. �al��malar�n� planlayarak artt�r�rsa ve d�zenli okuma yaparsa yorum g�c�n� geli�tirerek daha ba�ar�l� olabilir.

  *Davran��lar�ndaki olumlu tutumun derslerine de yans�mas�n� dilerim.

  *G�nl�k okumay� daha d�zenli hale getirdi�i �l��de T�rk�e dersindeki ba�ar�s�n� daha da art�racakt�r.

  *Daha ba�ar�l� olabilecek bir ��renci �al��malar�n� iyi planlamal� ve daha �ok okuma yazma �al��malar� yapmal�.

  *Hedefine ula�mak i�in istemenin esrar�na kavu�man gerekiyor. Biraz daha gayreti artt�r�p kendine daha y�ksek hedefler koyarak bu i�e ba�layabilirsin.

  *Ad�m ad�m t�rmand���n bu yolda ba�ar�s�zl�k yoktur. F�rsata d�n��en engeller vard�r. Yola devam...

  *"�al��mak bizi �u �� �eyden kurtar�r: can s�k�nt�s�, tembellik, yoksulluk." �yleyse �al��maya devam.

  *Tatilde iyice dinlenmeni istiyorum. ��nk� ikinci d�nem daha ba�ar�l� olman� bekliyorum senden. Eksiklerini gidermek i�in tatilde konu tekrar� yapabilirsin. �unu bilmeni istiyorum ki daha ba�ar�l� olabilirsin.

  *Tatilde karne notlar�n� ve ge�en bir d�nemi de�erlendirmeni istiyorum. Bence daha iyi olabilirdi. Ayn� fikirdeysen iyice dinlen ve ba�arma azmiyle d�n. Bize neler yapabilece�ini g�ster.

  *Ge�en d�rt aya ve karne notlar�na bakt���mda daha iyi olabilece�ini g�r�yorum. Bence bu notlar sana yak��mad�. �kinci d�nem daha iyisini bekliyorum senden. Olacak g�receksin. Tabi� ki sen de istersen.

  DERS DURUMU ZAYIF ��RENC�LER KARNE G�R��LER�

  *Planl� �al��maya ihtiyac� var. Hen�z olmas� gereken seviyeye ula�amad�. Umar�m gayretini biraz daha artt�r�r.

  *Beklentilerimize cevap verebilmesi i�in daha �ok �al��mas� gerekiyor.

  *Belirli bir seviyeye gelebilmesi i�in daha �ok �al��mas� gerekiyor. Birebir �al��malar�nda aile deste�ine ihtiyac� var.

  *Yolun uzun, her hareketin �ok �nemli. ��nk� bir sonraki davran���n� etkileyecek. Do�ru hareket i�in yar�n� bekleme.

  *Hedef belirleyerek �al��malar�na ba�lar ve planl� olarak �al���r, okur, yazarsa ba�ar�l� olabilir.

  *�nanmak ba�arman�n yar�s� de�il hepsidir. �stersen ba�arabilece�ini biliyorum.

  *Geriye do�ru att���n ad�m�n daha ileriye gitmek i�in yap�lacak bir hamlenin ba�lang�c� olarak g�r�yorum. *Ad�m�n� att�n, s�ra hamlede...

  *Sen de g�r�yorsun ki eksiklerin var. En �nemli eksi�in de planl� �al��ma, dersi iyi dinleme ve anlamad���n� sorma konusunda. �kinci d�nem bu eksiklerini giderirsen neler ba�ard���na sen bile �a��racaks�n.

  *Bir d�nem geride kald�. Eksiklerini g�rm�� olmal�s�n. Daha ba�ar�l� olman i�in ben yan�nda olaca��m.Yeter ki sen biraz planl� ve d�zenli �al��maya karar ver. Sana g�veniyorum.

  *Eksiklerini tamamlaman Ferhat'�n da�� delmesinden daha zor de�il. O ba�ard���na g�re sen neden ba�aramayas�n? �kinci d�nem daha planl� ve d�zenli olman� bekliyorum. Bunlar senin i�in �ok �nemli. �stersen ba�arabilirsin.

  9, 10, 11 VE 12. SINIFLAR ���N (L�SELER) ��RETMEN KARNE G�R��LER�

  *Y�celmek, y�celere g�n�l vermekle ba�lar. Sen bunu ba�ar�yorsun.

  *Ba�ar�n� tesad�fe de�il, �ok �al��mana bor�lusun.

  *��leyen demir ���ldar.

  *Ak�nt�ya k�rek �ekmek kolay; i�, senin gibi ak�nt�ya kar�� k�rek �ekebilmekte.

  Uyar� yaz�lar�

  *Tembelli�i huy edinmekten sak�nman laz�m.

  *Zaman�nda bir ad�m atmayan tembel, sonradan y�z ad�m atmak zorunda kal�r.

  *Nereye d��t���ne de�il, nereye tak�ld���na bakmal�.

  *Dikenler aras�ndan ge�meyen g�l, g�l olamaz.

  *Mevcudu kafi g�r�p �al��mamak gayretsizliktir.

  *Ho�lanmad���na sabretmedik�e, ho�land���n� ele ge�iremezsin.

  *G�nd�z kandilini haz�rlamayan, gece karanl���na raz� demektir.

  *Eri�mek istedi�i bir hedefi olmayanlar, �al��maktan da zevk alamazlar.

  *�yilerin tembelli�i k�t�lerin hakimiyetini haz�rlar.

  *M�kemmelli�in yolu ancak kusurunu g�rene a��kt�r.

  Karneye yazabilece�imiz baz� s�zler

  Orta halli ��renciler i�in

  *Bilgi, beceri ve bilince nas�l sahip olaca��n� bildi�in zaman en iyisini ba�arabilirsin.

  *Ba�ar� yapabildiklerimizde gizlidir... Yapamad�klar�m�zda de�il.

  *Ba�a bak �z�m olsun, yemeye y�z�n olsun.

  *Ba�ar� istedi�ini elde etmek, mutluluk ise elde etti�ini sevmektir.

  *Ba�ar� cesaretin �ocu�udur.

  *Ya ba�ar� yolunu bulacaks�n, ya da yenisini yapacaks�n.

  *Ba�ar� i�in �ok �ey gereklidir ama bunlar�n en �nemlisi kendine g�vendir.

  *K���n so�u�unu �ekmeyen bahar�n tad�na varamaz.

  *Tarlada izi olmayan�n harmanda y�z� olmaz.

  *Bir �i�ekle yaz olmaz, bu kadar �al��mayla da ba�ar� olmaz.

  EN G�ZEL KARNE G�R��LER�

  Ba�ar�l� bir d�nem ge�irdin. Ba�ar�lar�n�n artmas�n� istiyorsan tatilini verimli ge�irmen gerekir.

  G�sterdi�in ba�ar� takdire �ayan. Yeni e�itim ��retim d�neminde de bu ba�ar�n�n daha da artmas�n� dilerim.

  Etkili �al��amad���n i�in derslerde ba�ar� g�steremedin. Bu durumu d�zeltmen gerekir. Ancak o zaman hayattan haz al�rs�n.

  Arkada� ortam�n�n olumsuz etkisiyle senden beklenen ba�ar�y� ger�ekle�tiremedin. Bu vaziyetini d�zeltmen gerekir.

  G�sterdi�in ba�ar�dan dolay� seni ve aileni kutlar, birlikte mutlu bir tatil ge�irmenizi dilerim.

  Derslerine daha �ok �al��mal�s�n. Bu sene senden bekleneni ger�ekle�tiremedin.

  Hayatta ba�ar�l� olmak istiyorsan, �mr�n�n en g�zel �a��n� �al��makla ge�ireceksin. Ancak o zaman ya�aman�n anlam�n� ��renebilirsin.

  Hi�bir u�ra� bo�una de�ildir. Vakti zaman� geldi�inde harcad���n emeklerin m�k�fat�n� g�receksin.

  Faydal� olmak, �zverili olman�n sonucudur. Ba�ar�l� olmak, �ok �al��man�n sonucudur.

  Yazı kaynağı : www.aksam.com.tr

  Öğretmen Karne Görüşleri 2022 1 2. Dönem - Öğretmenler Sitesi Net

  Öğretmen Karne Görüşleri 2022 1 2. Dönem - Öğretmenler Sitesi Net

  2021 2022 eğitim öğretim yılı 1. dönem öğretmen karne görüşleri

  İLKOKUL 1, 2, 3, VE 4. SINIFLAR İÇİN ÖĞRETMEN KARNE GÖRÜŞLERİ

  1- Başarı Düzeyi Yüksek Öğrenciler

  Ders içi ve ders dışındaki davranışlarınla beni çok mutlu ettiğin için teşekkür ederim.

  Tebrik eder, bu başarılarının bir ömür boyu devam etmesini temenni ederim.

  Örnek bir yaşam sergileyebilmek için bu yaştan örnek adımlar atmandan dolayı tebrik ederim.

  Öğrencime ve velime teşekkür ederim.

  Derslerde son derece başarılı ve ilgili bu ilgi ve başarının devamını dilerim.Teşekkür ederim. Disiplinli çalışması başarıyı getirdi. Aile olarak gösterdiğiniz destek, başarısını artırdı.

  “Değerli öğrencim…………; kendini geliştirmek için kitaplar, dergiler ve gazeteler oku, okuduklarından elde ettiğin bilgi ve becerileri sana fayda sağlayacak şekilde, nasıl uygulayabileceğini düşün, günlük yaşantında uygula, uygulamaya başladığın bir işi sonuç alıncaya kadar bıkmadan takip et, yarıda bırakma.

  Seni ve aileni tebrik ederim.”

  2- Orta Düzeyde Başarı Gösteren Öğrenciler

  Çalışma disiplinini artırmalı. Çalışmalarına ara vermeden devam etmeli. Dikkatini yoğunlaştırması, performansını artıracaktır. Verilen ödevleri aksatmadan yaparsa daha da iyi olacaktır.

  Oyuna, TV – bilgisayara ayırdığın vaktin 2 katını derse ayırırsa daha da başarılı olur. Ailenin desteği başarısını olumlu yönde artıracaktır.

  Şu anda gösterdiğin performanstan daha fazlasını gösterebileceğine olan inancımla gayretlerinin artmasını temenni ediyorum. Başarı grafiğinin artması dileğiyle…

  Sana inanıyorum ki daha iyisini yapabilirsin. ……. ve …….. derslerde biraz daha gayret göstermesi gerekli.

  3- Başarısız Öğrenciler

  Derslerinde …..ve…… sebeplerden dolayı gerekli başarıyı gösteremedi.

  Ödevlerine dikkat etmesi, daha çok kitap okuması ve sınıfta öğretmen ders anlatırken daha dikkatli dinlemesi gerekiyor. Çalışmalarını aksattığı için kendi seviyesinde değil.

  Ödevlerini aksattığı için istediğim seviyeden biraz geri kaldı.

  Oyuna, TV, bilgisayar çok fazla zaman ayırdığı için başarısı geriledi. Aile desteğini artırırsanız, daha başarılı olacaktır. Dikkatini yoğunlaştırırsa daha ilerlere doğru gelişme gösterecektir.

  ORTAOKUL 5, 6, 7 VE 8. SINIFLAR İÇİN ÖĞRETMEN KARNE GÖRÜŞLERİ

  1- Çok Başarılı Öğrenciler

  Başarılarını okumaya da yansıtarak okuma ve yorumlama konusunda da iyi bir öğrenci olmasını dilerim.

  Başarılı çalışmalarının devamını dileyerek takdirlerimi sunuyorum.

  Türkçe dersinde gösterdiğin üstün gayret ve performansından dolayı tebrik ediyorum. Başarılarının devamını dilerim.

  Türkçe dersindeki başarılarından dolayı seni tebrik ediyorum. Devamını diliyorum.

  Karnendeki iyi notlara baktıkça, ne denli daha başarılı olabileceğini görüyorum. Yolun açık olsun.

  Belki çok yorulduğun dönemin son gününde karne notların seni dinlendirecektir.

  İlk tebrik eden ben olmak istedim. İyice dinlen ikinci dönem daha iyisini bekliyorum senden. Son derece başarılı geçen ilk dönem için seni tebrik ediyorum.

  Umarım ikinci dönem daha da iyi olursun. Senden daha fazlasını bekliyorum.

  Yıllarca solmayan Kenya gülleri gibi dönem boyunca başarıların hiç solmadı. Artık dinlenme vakti. Daha başarılı olacağını düşündüğüm ikinci döneme iyice dinlenmiş olarak gelmeni istiyorum. İyi tatiller.

  2- Başarılı Öğrenciler

  Göstermiş olduğun gayretten dolayı seni kutluyor, senin daha büyük başarılar kazanmanı diliyorum.

  Senin gibi bir öğrenciye sahip olduğum için çok şanslıyım. Beni çok mutlu ettin. İyi tatiller dilerim.

  Son derece başarılı geçen ilk dönem için seni tebrik ediyorum. Umarım ikinci dönem daha da iyi olursun. Senden daha fazlasını bekliyorum.

  Dersimizdeki başarısının devamını diliyorum.

  Türkçe dersinde gayet başarılı. Gayretlerini takdir ediyorum. Başarılarının devam etmesini bekliyorum.

  Başarısını ahlakıyla bütünleştirdiği için öğrencimizi tebrik ederim.

  Davranışlarıyla arkadaşlarına örnek olan öğrencimiz okuma, yorumlama, konuşma gibi alanlarda da başarılı bir öğrenci. Tebrik ediyorum.

  Karnendeki iyi notlara baktıkça, ne denli daha başarılı olabileceğini görüyorum. Yolun açık olsun. Hiçbir şey, insanı kendi başarıları kadar motive edemez. Başarılarının, motiveni artırması dileğiyle…

  Derslerinde göstermiş olduğun başarılarından dolayı seni kutluyorum. Daha iyisi de olabilirdi. Tatilde iyice dinlen ve başarılarını artırma kararlılığıyla dön. Neden daha iyisi olmasın.

  Hataların ve başarılarınla bir dönemi geride bıraktın. Şimdi dinlenme vakti.Önümüzdeki dönem daha iyi yerlerde olmanı bekliyorum. Sen de yapabileceğini biliyorsun. Yeter ki iste.

  Bir geçen dört aya bir de karne notlarına baktığımızda durumunun iyi olduğunu söyleyebiliriz. Fakat önünde daha iyi olan arkadaşların var. Onlar kadar başarılı olmak senin elinde. İkinci dönem senden bunu bekliyorum.

  3- Orta Seviyedeki Öğrenciler

  Çalışmalarında henüz istenilen seviyeye ulaşmış değilsin. Fakat zorlukları ancak çalışarak aşabiliriz. Biraz daha gayret etmeni istiyorum. Biraz daha gayret edersen çok daha iyi yerlerde olabilir.

  – Ödevlerine dikkat etmesi, daha çok kitap okuması ve sınıfta öğretmen ders anlatırken daha dikkatli dinlemesi gerekiyor.

  Çalışmalarını aksattığı için kendi seviyesinde değil.

  Ödevlerini aksattığı için istediğim seviyeden biraz geri kaldı.

  Oyuna, tv, bilgisayar çok fazla zaman ayırdığı için başarısı geriledi.

  Aile desteğini artırırsanız, daha başarılı olacaktır.

  Dikkatini yoğunlaştırırsa daha ilerlere doğru gelişme gösterecektir.

  Sen de görüyorsun ki eksiklerin var. En önemli eksiğin de planlı çalışma, dersi iyi dinleme ve anlamadığını sorma konusunda. İkinci dönem bu eksiklerini giderirsen neler başardığına sen bile şaşıracaksın.

  Bir dönem geride kaldı. Eksiklerini görmüş olmalısın. Daha başarılı olman için ben yanında olacağım. Yeter ki sen biraz planlı ve düzenli çalışmaya karar ver. Sana güveniyorum.

  Eksiklerini tamamlaman Ferhat´ın dağı delmesinden daha zor değil. O başardığına göre sen neden başaramayasın? İkinci dönem daha planlı ve düzenli olmanı bekliyorum. Bunlar senin için çok önemli. İstersen başarabilirsin.

  Planlı çalışmaya ihtiyacı var. Henüz olması gereken seviyeye ulaşamadı. Umarım gayretini biraz daha arttırır.

  Beklentilerimize cevap verebilmesi için daha çok çalışması gerekiyor.

  Belirli bir seviyeye gelebilmesi için daha çok çalışması gerekiyor.

  Birebir çalışmalarında aile desteğine ihtiyacı var.

  Hedef belirleyerek çalışmalarına başlar ve planlı olarak çalışır, okur, yazarsa başarılı olabilir.

  Belirli bir seviyeye gelebilmesi için daha çok çalışması gerekiyor. Birebir çalışmalarında aile desteğine ihtiyacı var.

  Yolun uzun her hareketin çok önemli. Çünkü bir sonraki davranışını etkileyecek. Doğru hareket için yarını bekleme.

  Hedef belirleyerek çalışmalarına başlar ve planlı olarak çalışır, okur, yazarsa başarılı olabilir.

  İnanmak başarmanın yarısı değil hepsidir. İstersen başarabileceğini biliyorum.

  Çalışmalarını ve ödevlerini aksattığın için kendi seviyende değilsin. Senden derslerine odaklanmanı istiyorum

  Başarılı olmak ve bir yerlere gelmek için çaba sarf ediyor. Çalışmalarını planlayarak arttırırsa ve düzenli okuma yaparsa yorum gücünü geliştirerek daha başarılı olabilir. Davranışlarındaki olumlu tutumun derslerine de yansımasını dilerim. Günlük okumayı daha düzenli hale getirdiği ölçüde Türkçe dersindeki başarısını daha da artıracaktır.

  Daha başarılı olabilecek bir öğrenci çalışmalarını iyi planlamalı ve daha çok okuma yazma çalışmaları yapmalı. Hedefine ulaşmak için istemenin esrarına kavuşman gerekiyor. Biraz daha gayreti arttırıp kendine daha yüksek hedefler koyarak bu işe başlayabilirsin.

  Adım adım tırmandığın bu yolda başarısızlık yoktur. Fırsata dönüşen engeller vardır. Yola devam… “Çalışmak bizi şu üç şeyden kurtarır: can sıkıntısı, tembellik, yoksulluk.” Öyleyse çalışmaya devam. Tatilde iyice dinlenmeni istiyorum. Çünkü ikinci dönem daha başarılı olmanı bekliyorum senden.

  Eksiklerini gidermek için tatilde konu tekrarı yapabilirsin. Şunu bilmeni istiyorum ki daha başarılı olabilirsin. Tatilde karne notlarını ve geçen bir dönemi değerlendirmeni istiyorum. Bence daha iyi olabilirdi. Aynı fikirdeysen iyice dinlen ve başarma azmiyle dön. Bize neler yapabileceğini göster.

  Geçen dört aya ve karne notlarına baktığımda daha iyi olabileceğini görüyorum. Bence bu notlar sana yakışmadı. İkinci dönem daha iyisini bekliyorum senden. Olacak göreceksin. Tabiî ki sen de istersen.

  4- Ders Durumu Zayıf Öğrenciler

  Planlı çalışmaya ihtiyacı var. Henüz olması gereken seviyeye ulaşamadı. Umarım gayretini biraz daha arttırır. Beklentilerimize cevap verebilmesi için daha çok çalışması gerekiyor.

  Belirli bir seviyeye gelebilmesi için daha çok çalışması gerekiyor. Birebir çalışmalarında aile desteğine ihtiyacı var. Yolun uzun, her hareketin çok önemli. Çünkü bir sonraki davranışını etkileyecek. Doğru hareket için yarını bekleme. Hedef belirleyerek çalışmalarına başlar ve planlı olarak çalışır, okur, yazarsa başarılı olabilir.

  İnanmak başarmanın yarısı değil hepsidir. İstersen başarabileceğini biliyorum. Geriye doğru attığın adımın daha ileriye gitmek için yapılacak bir hamlenin başlangıcı olarak görüyorum.

  Adımını attın, sıra hamlede… Sen de görüyorsun ki eksiklerin var. En önemli eksiğin de planlı çalışma, dersi iyi dinleme ve anlamadığını sorma konusunda. İkinci dönem bu eksiklerini giderirsen neler başardığına sen bile şaşıracaksın. Bir dönem geride kaldı. Eksiklerini görmüş olmalısın. Daha başarılı olman için ben yanında olacağım. Yeter ki sen biraz planlı ve düzenli çalışmaya karar ver. Sana güveniyorum.

  Eksiklerini tamamlaman Ferhat’ın dağı delmesinden daha zor değil. O başardığına göre sen neden başaramayasın? İkinci dönem daha planlı ve düzenli olmanı bekliyorum. Bunlar senin için çok önemli. İstersen başarabilirsin.

  LİSE 9, 10, 11 VE 12. SINIFLAR İÇİN ÖĞRETMEN KARNE GÖRÜŞLERİ

  Övgü yazıları Yücelmek, yücelere gönül vermekle başlar. Sen bunu başarıyorsun. Başarını tesadüfe değil, çok çalışmana borçlusun. İşleyen demir ışıldar. Akıntıya kürek çekmek kolay; iş, senin gibi akıntıya karşı kürek çekebilmekte. Uyarı yazıları Tembelliği huy edinmekten sakınman lazım. Zamanında bir adım atmayan tembel, sonradan yüz adım atmak zorunda kalır.

  Nereye düştüğüne değil, nereye takıldığına bakmalı. Dikenler arasından geçmeyen gül, gül olamaz. Mevcudu kafi görüp çalışmamak gayretsizliktir. Hoşlanmadığına sabretmedikçe, hoşlandığını ele geçiremezsin. Gündüz kandilini hazırlamayan, gece karanlığına razı demektir. Erişmek istediği bir hedefi olmayanlar, çalışmaktan da zevk alamazlar. İyilerin tembelliği kötülerin hakimiyetini hazırlar.

  Mükemmelliğin yolu ancak kusurunu görene açıktır.

  Karneye yazabileceğimiz bazı sözler


  Orta halli öğrenciler için:

   Bilgi, beceri ve bilince nasıl sahip olacağını bildiğin zaman en iyisini başarabilirsin. Başarı yapabildiklerimizde gizlidir… Yapamadıklarımızda değil. Bağa bak üzüm olsun, yemeye yüzün olsun.

  Başarı istediğini elde etmek, mutluluk ise elde ettiğini sevmektir. Başarı cesaretin çocuğudur. Ya başarı yolunu bulacaksın, ya da yenisini yapacaksın. Başarı için çok şey gereklidir ama bunların en önemlisi kendine güvendir. Kışın soğuğunu çekmeyen baharın tadına varamaz. Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz. Bir çiçekle yaz olmaz, bu kadar çalışmayla da başarı olmaz.

  Çalışkan öğrenciler için: Ülkeni daha iyi bir yer haline getirmek için yeteneklerini ve kaynaklarını başarılı bir şekilde kullanıyorsun. Hayatını kontrol ettiğini düşünüyorum. Nereye gittiğini ve ne istediğini biliyorsun. Güçlükler başarının değerini artıran süslerdir. Sen bu süsleri seviyor ve başarıyorsun. Mutlu ve huzurlu olmalısın çünkü başarılı oldun. İyi olacağına inandın ve iyi oldun. Gördüğün güzelliklerle her gün dünyanı zenginleştiriyorsun.

  . .

  Yazı kaynağı : www.ogretmenlersitesi.net

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap