Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  2.el taşıt kredisi şartları 2022

  1 ziyaretçi

  2.el taşıt kredisi şartları 2022 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Taşıt kredisi hesaplama 2022: BDDK araç kredi limitlerini değiştirdi! 2022 taşıt kredi oranları ne kadar oldu?

  Taşıt Kredisi

  Taşıt Kredisi Tutar Kısıtlaması

  Taşıt kredisi, değeri 400 bin TL ve altında olan taşıtlarda %70’i aşamaz. Fatura değeri 400 bin- 800 bin TL arasında olan araçlarda kredi kullanımı %50’yi aşamazken fatura değeri 800 bin TL – 1 milyon 200 bin TL arasındaki araçlarda kredi oranı %30 olarak belirlendi.

  Nihai fatura değeri 1 milyon 200 bin TL’den 2 milyon liraya kadar olan taşıtlar için kredi tutarının %20'yi aşamazken, fatura değeri 2 milyon TL üzerinde olan taşıtlar için oran %0 olarak belirlendi.

  Taşıt Kredisi Vade Kısıtlaması

  Taşıt kredisi araç fiyatına göre aşağıdaki şekilde vadelendirilir:

  2. El Araç Kredisi Hesaplama

  2. el taşıt kredisi alırken araç değeri Türkiye Sigortalar Birliğinin (TSB’nin) yayımladığı kasko değer listesine göre hesaplanır.

  Araç Kasko Değeri Hesaplama

  Araç kasko değeri, marka, model ve üretim yıllarına göre aracın ortalama piyasa değeridir. Türkiye Sigortalar Birliği (TSB) tarafından belirlenerek belirli aralıklar ile tüm araçları kapsayan bir liste şeklinde piyasa ile paylaşılır. Paylaşılan bu liste, sigorta şirketleri başta olmak üzere ilgili kurumlar tarafından referans değer olarak temel alınır. Konu hakkında daha detaylı bilgi almak ve tüm araçların kasko değerini görmek için Kasko Değer Listesi sayfamızı inceleyin.

  Yazı kaynağı : www.hesapkurdu.com

  Taşıt Kredisi Şartları - 1. Ve 2. El Araç Kredisi Şartları Nelerdir, Nasıl Alınır?

  2. El Araç (Taşıt) Kredisi Hesaplama ve Başvurusu | Hangikredi.com

  Taşıt (Araç) Kredisi Başvuru ve Hesaplama | 48 Aya Varan Vadelerle | İş Bankası

  Taşıt Kredisi

  2. El Taşıt Kredisi

  Araç Kredisi

  Araç Kredisi

  Kredi tahsis ücreti, kredi tutarının 0,525%’i kadar olup, 5% oranındaki BSMV dahildir.

  Kredi tahsis ücreti aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmiştir.

  Kredi tutarı ve vadesi sizden alınan bilgiler doğrultusunda belirlenmiştir. Faiz oranı ile ücret ve komisyonlar, teklifin hazırlandığı tarihte geçerli değerleri yansıtmaktadır. Kredi kullandırımı esnasında Akbank'ın güncel faiz oranı ve ücret tutarları esas alınacaktır.

  Ltv oranı, nihai fatura değeri elli bin Türk Lirasını aşan binek araçlarda, bedelin elli bin Türk Lirasına kadar olan kısmı için yüzde yetmiş, elli bin Türk Lirasının üstünde olan kısım için yüzde elli olarak uygulanır.

  Yazı kaynağı : www.akbank.com

  Yeni taşıt kredisi şartları: Taşıt kredisi faiz oranları 2022 - Yeni Şafak

  Taşıt Kredisi Hesaplama ve Başvuru | Garanti BBVA

  Taşıt Kredisi Hesaplama ve Başvuru | Garanti BBVA

  Araç mı satın almak istiyorsunuz? Alacağınız araç belli olsun ya da olmasın, doğru yerdesiniz! Bütçenize uygun ödeme planını hesaplamak ve başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmek için hesap makinemiz hemen aşağıda yer alıyor.  

  Eğer KOBİ’yseniz, yukarıdaki butona tıklayarak bireysel amaçlı taşıt kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

  Fiyatlamamız aracın marka/model/model yılına göre değişebilmekte olup nihai fiyatlama başvuru tamamlama noktalarımızda (şube ve anlaşmalı bayi) yapılmaktadır.

  0 km için - Bireysel taşıt kredilerinde satın alınacak aracın nihai fatura değeri;
  2. El için - Bireysel taşıt kredilerinde satın alınacak aracın kasko değeri;

  Bireysel amaçlı kredinizin araç bedeli 400.000 TL ve altında olan araçlar için azami vade  48 ay, 400.000,01 TL – 800.000 TL aralığında olan araçlar için azami vade 36 ay, 800.000,01 TL – 1.200.000 TL aralığında olan araçlar için azami vade  24 ay ve 1.200.001 TL – 2.000.000 TL aralığında olan araçlar için ise azami vade 12 aydır.

  Bireysel müşteriler ile gerçek kişi KOBİ müşterilerin bireysel amaçlı taşıt kredileri için kredilendirme oranı; 400.000 TL ve altında olan taşıtlar maksimum %70, 400.000 TL ve üzerinde olup 800.000 TL’ye kadar olan taşıtlar için maksimum %50, 800.000 TL üzerinde olup 1.200.000 TL’ye kadar olan taşıtlar için maksimum %30, 1.200.000 TL’nin üzerinde olup 2.000.000 TL’ye kadar olan taşıtlar için maksimum %20 olarak uygulanacaktır.

  Yazı kaynağı : www.garantibbva.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap