Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  25 kasım dünya kadına yönelik şiddetle mücadele günü

  1 ziyaretçi

  25 kasım dünya kadına yönelik şiddetle mücadele günü bilgi90'dan bulabilirsiniz

  25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE GÜNÜ’NDE ŞİDDETE GÖZ YUMMA! DİYORUZ | KADEM

  25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE GÜNÜ’NDE ŞİDDETE GÖZ YUMMA! DİYORUZ | KADEM

  Tamamlayabilir miyiz yarım kalmış hayatları?

  Hayata Gözlerini Yuman Kadınlar İçin Şiddete Göz Yumma!

  Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında hazırladığı İnstagram filtre uygulamasıyla ‘Şiddete Göz Yumma” diyor.

  Şiddet sonuçları itibariyle sadece şiddet gören kişiyi değil aynı zamanda bir babayı, bir evladı, bir kardeşi, geniş ölçekte toplumu ve uzun vadede de geleceğimizi etkiliyor. Şiddete maruz kalan kişiler kadar şiddet mağdurunun yakınları da zarar görüyor. Bu dalga büyüdükçe toplumsal travmalara sebep olarak ilerlemenin, gelişmenin ve en önemlisi toplumsal huzur ve güvenliğin önündeki en büyük engellerden biri haline gelebiliyor. Bu nedenle şiddete karşı sessiz kalmak ve şiddete göz yummak mümkün değil. Şiddet mağduru bugün hiç tanımadığımız biri olabileceği gibi yarın bir yakınımız da olabilir. Bizler şiddete göz yumdukça şiddet kendine yer bulur.

  KADEM, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde “Şiddete Göz Yumma!” diyerek toplumun tüm bireylerini şiddetin karşısında durmaya davet ediyor. Bu amaçla hazırladığımız İnstagram filtre uygulamasınla ‘Şiddete Göz Yumma!’ diyerek sessiz kaldığımız her şiddet eyleminin bir parçası olmaktan kaçamayacağımıza vurgu yapılırken, kullanıcıların kadın, erkek, genç, yaşlı fark etmeksizin şiddet karşısında bir başkasının yanında olabileceğinin altı çiziliyor. Böylelikle filtreyi uygulayanlarda cinayete kurban giden kadınların yüzleri ile topluma karşı bir aynalama yapması hedefleniyor.

  Kampanya hakkında açıklamalarda bulunan KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu ise; “Kadına yönelik şiddetin farklı dinamikler barındırması sebebiyle mücadelesinde de bütüncül bir çabayı gerekli kıldığını” söyledi. “Bu manada eğitim müfredatlarından medya içeriklerine, hukuk düzenlemelerinden sosyal politikalara kadar pek çok alanda eşgüdümlü bir yönetim sisteminin benimsenmesi şiddetin önüne geçilmesinde ciddi bir etki uyandıracaktır” dedi. Dr. Gümrükçüoğlu; Toplumda huzuru ve güveni tesis edebilmek için belirlenen kurallar, öncelikle kötülüğü engellemeyi hedefler. Toplumdaki birlik hali ve güçlü sosyal yapı, içinde yaşayan kişilerin kendilik bilinçlerini de güçlü kılar. Böylelikle toplumdaki her fert şiddet karşısında amasız ve güçlü bir şekilde şiddete göz yummayarak ses verebilir” diyerek kampanyadaki ‘Şiddete Göz Yumma!’ ifadesinin önemine dikkat çekti.

  Sosyal medya mecralarının birbirinden farklı ve etkili yöntemlerle kişilere ulaşmak ve toplumsal bilinç oluşturmak açısından önemine de dikkat çeken Dr. Gümrükçüoğlu; bu sebeple popüler bir sosyal medya uygulaması tercih ettiklerini belirtti.

  KADEM her yıl 25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’nde bir insan hakkı ihlali olan ve coğrafi sınır tanımaksızın tüm dünyada varlığını sürdüren şiddete karşı duyarlılığı artırmak amacıyla kampanyalar düzenliyor. Bir insan hakları ihlali olan kadına yönelik şiddet; dil, din, ırk, sınıf, etnisite, mezhep, cinsiyet ayırt etmeksizin tüm toplumların ortak sorunu. Her zaman olduğu gibi şimdi ve gelecekte de şiddete kaşı topyekün mücadelemiz kesintisiz devam edecektir. Bu özel gün vesilesiyle toplumun tüm kesimlerini ‘Şiddete Göz Yumma’diyerek ortak bir mücadeleye davet ediyoruz.

  Yazı kaynağı : kadem.org.tr

  Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü mesajları | 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kutlama mesajı ve sözleri 2021!

  Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü mesajları | 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kutlama mesajı ve sözleri 2021!

  KADINA ŞİDDETLE MÜCADELE GÜNÜ MESAJLARI

  Kadına şiddeti durdurmak, önlemek herkesin görevidir.

  "Erkeklik kadına vurmakla değil onu korumakla gösterilir."

  Kadınların toplumdaki yeri, saygınlığı medeniyetin göstergesidir.

  Şiddete maruz kalan tüm kadınlarımızın yanındayız.

  "Ailedeki şiddet insanları öldürür."

  Yaşama hakkı elinden alınmış tüm kadınları rahmetle , saygıyla anıyoruz.

  "Ailede şiddet geleceği karartır."

  Kadınlara şiddet değil; sevgi gösterelim.

  Kadına yönelik yapılan şiddet, insanlığa ihanettir.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü ile ilgili mesajlar ve sözler | Bugün Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü

  Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü ile ilgili mesajlar ve sözler | Bugün Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü

  Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü, 1999 yılında kadına yönelik şiddete karşı toplumda farkındalık yaratmak amacıyla BM Genel Kurulu kararı ile ilan edilen gündür.

  BM Genel Kurulu 1999 yılında 25 Kasım gününü Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü olarak ilan etti. Bu günün 25 Kasım olarak belirlenmesinin nedeni 1960 yılında Dominik Cumhuriyeti'nde meydana gelen bir olaya dayanmaktadır. Ülkeyi diktatörlükle yöneten Rafael Trujillo'ya karşıtlığıyla bilinen Mirabal Kardeşler adlı üç kız kardeş, Trujillo'nun: "Ülkede iki tehlike var: Kilise ve Mirabal Kardeşler" şeklinde yaptığı açıklamadan günler sonra boğazlanıp dövülerek vahşice öldürüldüler.

  KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE GÜNÜ MESAJLARI - SÖZLERİ

  Kadına yönelik şiddete hayır! #Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü

  Kadınlar İnsandır. Biz İnsanoğlu. - Neşet Ertaş

  Kadınlara şiddet değil; sevgi gösterelim.

  Kadına yönelik yapılan şiddet, insanlığa ihanettir.

  Kadına şiddeti durdurmak, önlemek herkesin görevidir.

  Şİddete maruz kalan tüm kadınlarımızın yanındayız.

  Erkeklik kadını sevmek saygı duymaktır , ona vurmak değildir.

  Fiziksel , psikolojik, sözlü şiddetin her türlüsüne karşıyız.

  Kadına Yönelik Her Türlü Şiddetin Karşısında, Kadınların Mücadelesinin Yanındayız!

  Tüm kadınların mutlu, sağlıklı ve sevgi dolu bir dünyada şiddete maruz kalmadan yaşamalarını diliyorum. #Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü

  Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.

  Her sessiz kalınan şiddet bir gün sizi bulur.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap