Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  24 haziran gezegen dizilimi saat kaçta başlıyor

  1 ziyaretçi

  24 haziran gezegen dizilimi saat kaçta başlıyor bilgi90'dan bulabilirsiniz

  24 Haziran Merkür, Venüs, Uranüs, Mars, Jüpiter, Neptün ve Satürn dizilimi etkileri!

  24 Haziran Merkür, Venüs, Uranüs, Mars, Jüpiter, Neptün ve Satürn dizilimi etkileri!

  23 Haziran Perşembe günü ilişkiler gezegeni Venüs İkizler burcuna geçiyor! Haliyle ilişkiler alanında da başımızda kavak yelleri esmeye başlıyor! Yazın havailiği ile birlikte, ilişkilerde yüzeysel davranma eğilimi gösterebiliriz. Birlikte yapılan kısa seyahatler, tatillerin yanı sıra, birlikte alınacak eğitimler, kurslar da ilişkiyi ayakta tutmak açısından destekleyici bir faktör olabilir.

  İLİŞKİLERİ GÜÇLENDİRME ZAMANI!

  Venüs ve Plüton arasındaki uyumlu üçgen açının enerjisini ilişkilerimizi güçlendirmek açısından en iyi kullanabileceğimiz zamanlar haftanın ilk yarısında yer alıyor. Açının kesinleşeceği ve Ay tarafından da tetikleneceği 21 Haziran Salı günü bu bakımdan biçilmiş kaftan diyebiliriz!

  ÖNEMLİ KONUŞMA VE YAZIŞMALAR

  Merkür ve Jüpiter arasındaki altmış derecelik uyumlu açı Pazartesi günü kesinleşiyor. Bu açı önem verdiğimiz kişilerle yapacağımız konuşma ve yazışmalar açısından uygun bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Anlaşmalar, el sıkışmak gereken işler, taahhütler, yabancılarla yapılan işler, seyahatler, ticari girişimler, duyurular, tanıtım ve pazarlamaya yönelik işler açısından da 20 Haziran Pazartesi gününü, ayrıca Ay’ın bu uyumlu açıyı tetikleyeceği 21 Haziran Salı gününü kullanabiliriz.

  Yazı kaynağı : www.posta.com.tr

  18 yıl sonra bir ilk: 5 gezegen aynı hizaya geliyor

  Gezegenler en son ne zaman aynı hizaya gelecek? Gezegenler ne zaman aynı hizaya gelecek 2022? - Bilim ve Teknoloji Haberleri

  Gezegenler en son ne zaman aynı hizaya gelecek? Gezegenler ne zaman aynı hizaya gelecek 2022? - Bilim ve Teknoloji Haberleri

  Satürn, Mars, Venüs ve Jüpiter ard arda sıralanması olarak tanımlanan gezegensel hizlanma olayı yaşanacak. Gökyüzü meraklıları nadir gökyüzü olayını Kuzey Yarımküre'den izleyebilecek. Gezegen sıralamasına bu sefer ay da eşlik edecek. Peki, Gezegen hizalanması ne zaman? Gezegensel hizalanma ne demek? Satürn, Mars, Venüs ve Jüpiter ne zaman hizalanacak? İşte detaylar…

  GEZEGEN HİZALANMASI NE ZAMAN?

  Kuzey Yarımküre'den izlenebilecek gezegensel hizalanmada Satürn, Mars, Venüs ve Jüpiter tam bir hizada sıralanacak. Hizalanma 17 Nisan civarında oluşmaya başladı, ancak en fazla yarın sabah saatlerinde görülebilir olacak. Gezegen sıralamasına 23 Nisan 2022 Cumartesi günü Ay da eşlik edecek.

  GEZEGENSEL HİZALANMA SAAT KAÇTA?

  Şafak öncesi gökyüzünde Satürn, Mars, Venüs ve Jüpiter`in mükemmel bir hizada sıralanması izlenebilecek. Nadir yaşanan bu gökyüzü olayı ufkun hemen üzerinde sabah 5 ile sabah 6 arasında gerçekleşecek. Ay Cumartesi günü sıraya katılacak, Merkür ise 24 Haziran'da katılacak.

  GEZEGEN HİZALANMASI NASIL İZLENİR?

  Gezegensel hizalanma Dünya'dan bakış açısına göre gelişiyor. Hizalanmanın görülebilmesi için şafak vaktinden önce gökyüzünü izlemek gerekecek. Çıplak gözle Mars ve Satürn'ü görmekte zorlanılabileceği bu iki gezegeni net bir şekilde görebilmek için dürbün kulanılabileceği belirtiliyor. Ufukta, görüş koşullarının iyi olması koşuluyla, Jüpiter`in ufka yakınlığıyla göksel sırada hizalanmış dört gezegen de seçilebilecek.

  GEZEGENLER EN SON NE ZAMAN AYNI HİZAYA GELECEK?

  24 Haziran`da, Güneş Sistemi`nin diğer tüm gezegenleri (Merkür , Venüs, Mars, Jüpiter, Satürn, Neptün ve Uranüs) daha büyük bir gezegensel hizalamada bir araya gelecekler, ancak bunu izlemek dürbün veya teleskopla mümkün olacak.

  2005’TEN BU YANA ÜÇ KEZ MEYDANA GELDİ!

  İnsan gözüyle görülebilen bunun gibi büyük gezegensel hizalanmalar çok nadir ve 2005`ten beri sadece üç kez meydana geldi.

  Yazı kaynağı : www.gazetevatan.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap