Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  24 haziran gecesi gezegenler

  1 ziyaretçi

  24 haziran gecesi gezegenler bilgi90'dan bulabilirsiniz

  24 Haziran Merkür, Venüs, Uranüs, Mars, Jüpiter, Neptün ve Satürn dizilimi etkileri!

  24 Haziran Merkür, Venüs, Uranüs, Mars, Jüpiter, Neptün ve Satürn dizilimi etkileri!

  23 Haziran Perşembe günü ilişkiler gezegeni Venüs İkizler burcuna geçiyor! Haliyle ilişkiler alanında da başımızda kavak yelleri esmeye başlıyor! Yazın havailiği ile birlikte, ilişkilerde yüzeysel davranma eğilimi gösterebiliriz. Birlikte yapılan kısa seyahatler, tatillerin yanı sıra, birlikte alınacak eğitimler, kurslar da ilişkiyi ayakta tutmak açısından destekleyici bir faktör olabilir.

  İLİŞKİLERİ GÜÇLENDİRME ZAMANI!

  Venüs ve Plüton arasındaki uyumlu üçgen açının enerjisini ilişkilerimizi güçlendirmek açısından en iyi kullanabileceğimiz zamanlar haftanın ilk yarısında yer alıyor. Açının kesinleşeceği ve Ay tarafından da tetikleneceği 21 Haziran Salı günü bu bakımdan biçilmiş kaftan diyebiliriz!

  ÖNEMLİ KONUŞMA VE YAZIŞMALAR

  Merkür ve Jüpiter arasındaki altmış derecelik uyumlu açı Pazartesi günü kesinleşiyor. Bu açı önem verdiğimiz kişilerle yapacağımız konuşma ve yazışmalar açısından uygun bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Anlaşmalar, el sıkışmak gereken işler, taahhütler, yabancılarla yapılan işler, seyahatler, ticari girişimler, duyurular, tanıtım ve pazarlamaya yönelik işler açısından da 20 Haziran Pazartesi gününü, ayrıca Ay’ın bu uyumlu açıyı tetikleyeceği 21 Haziran Salı gününü kullanabiliriz.

  Yazı kaynağı : www.posta.com.tr

  5 GEZEGEN gökyüzünde hizaya giriyor. Yeryüzünde sen hizada mısın?

  5 GEZEGEN gökyüzünde hizaya giriyor. Yeryüzünde sen hizada mısın?

  Astroloji, hayatımızın mevcut enerjilerini parçalamaya yardımcı olmak için mükemmel bir araçtır. Olması gereken olacaktır. Geleceğe dair tahminlerimiz ve yaşama ihtimalimiz olan şeyleri biliyor olabiliriz ama asla engel olamayacağız. Bu nedenle, koltukların arkasına saklanmaktansa olup bitenlere dayanmak için daha donanımlı biri haline gelmek için gökyüzüne bakmalıyız. 

  Gezegenlerin aynı anda Güneş'in bir tarafında üst üste dizilmesiyle meydana gelen astronomik bir olay gerçekleşiyor. 

  24 Haziran sabahı gezegen dizilimi daha büyüleyici olacak.  

  Başlangıç ​​olarak, Merkür önde gelecek ve diğer gezegenlerle geçit törenini daha net görebileceksiniz. Bu muhteşem manzaranın keyfini çıkarmak için astronomlar, Merkür ufkun üzerine çıktığında bir saat boyunca izleyebileceğimizi söylüyor. Astronomik olan bu olayı onlara sorduğunuzda astrolojik bir önemi olmadığını söylerler. Âmâ eski kadim bilginlere sorarsanız deprem, salgın, yangın, savaş ya da kuraklık gibi olaylarla meşguliyet oluşturduğunu söylemekteler. Kişisel olarak insanların hayatlarında büyük değişimlere işaret ettiğini söylerler. 

  2020 senesinde gezegenler böyle dizildiğinde yüzyılın pandemisi ile uğraşmıştık. Yeniden başka bir salgın gündeme gelebilir. Ama gelip geçici ya da hızlı çözüm bulunan bir durum ile sonuç alınabilir. Çünkü bu gezegenler o zamanki gibi büyük kavuşum yaşamayacak. Aynı zamanda 2004 yılında benzer durumlar söz konusu olduğu için Google gidip 2004 yılında ne olduğunu yazabilirsiniz. Bu erken seçim gerektiren durumları gündeme getirebilir. 

  Şu an gökyüzünde 5 gezegen aynı hizada dizilmiş bir şekilde ilerliyor. Sizler bunu çok endişe verici bulurken aynı zamanda hayatımıza yansımasının neden hızlı olmadığını sorguluyorsunuz. 5 kardeş geliyor denir ya işte öyle…

  Eskilerin bir lafı vardır: Allah’ın sopası yok ki? 

  Allah’ın insanlara, hakkaniyetini insanlar gibi değil kendi yöntemleriyle ulaştıracağını vurgulayan gerçek. 

  Geçenlerde sosyal medyamda paylaşım yaptıktan sonra sizin yorumlarınızı okudum. 5 değil 100 tanesi bir araya gelse bende yaprak kımıldamaz demiş. Diğeri devam etmiş diğerine soruyor: “bir insanın hayatında hiç mi iyi bir şey olmaz” diye… 

  Şöyle uzunca geçmiş hayatıma bir göz gezdirdim.

  Neler yaşandı ve ne zorluklar ama bir gün dahi olsun ağzımdan şu sözler çıkmadı. Size yemin edebilirim. Tüm kalbimle doğru söylüyorum.

  Hiç böyle bir şey dediğimi hatırlamıyorum. Hep devam ettim.

  Bu benim ailemin beni yetiştirme tarzı ile alakalıydı sanırım. 

  Geçen gün akrep burcu babamla sohbet ediyorum. Laf aramızda çok sohbet edemeyiz. Muhakkak eleştirilirim ve muhakkak konu tartışmaya gider. Bende zihnen çok yorulduğum için hep kaçarım.

  Geçen gün oğlumun psikolojisine dair bir fikirde bulundum. Dedim ki psikolojisi bozulur vs… 

  Döndü bana cevap olarak: Psikoloji gibi bir şey olduğuna inanmıyorum demesiydi.

  “O nasıl ya dedim.” 

  Ben psikolojiye inanmıyorum, dedi. 

  O tembel insanların ve yaşamak istemeyenlerin hayattan kaçma yöntemleridir diye devam etti. Psikolojin sabaha kadar bozuk olsun dedi eninde sonunda eşek gibi bu hayatta yaşayacaksın. Yok, kafam bozuldu yok psikolojim bozuk gibi cümleleri geçin. 

  Bu hayatta yaşıyorsan devam edeceksin. Öyle yok efendim ben devam edemiyorum demek dedi. 

  Bende: “katılıyorum baba çok haklısın” dedim. Yani sıkıyorsa katılma :)

  Adam akrep burcu işte noktayı koydu. 1954 doğumlu bir haritası var. Haksız sayılmaz. Ama işte hayat öyle bir yer değil ve herkes bu kadar güçlü durmak zorunda değil. Ya da kendimizi bu şekilde düşünmeye mi endekslemek lazım. Yaşamak zorundayım ve bunu en iyi şekilde yapmalıyım. Şikâyetçi olmak nedir? Sürekli herkes tartışamaz ya da sürekli şikayetçi olamazsınız. 

  Satürn 4 ay boyunca gerileyecek! Neyi anlamalıyım? (23 Ekim’e kadar) 

  “Önümüzdeki 4 ay aslında inşa edeceğimiz zeminin uzun bir incelemesi olarak düşünebilir. Yapıları, sistemleri veya disiplinli olduğumuz ya da olmadığımız yolları gözden geçirmeliyiz. Eski kuralları tekrar gözden geçirmek ve mevcut var olan yasaları yeniden kurmak için doğru zamandayız. Şu an hayatımızdaki bulanık olan şeyler, sınırlarımız aşanlar ve yanlış atılan temeller ortaya çıkacaktır. 

  En yakın dostlarınızı silmek ve bazı dedikodulara karşı durmak zorunda kalabilirsiniz. Kimleri yanlış yere koyduğunuzu göreceksiniz.

  Aileniz destek olmayabilir, sevdikleriniz iftira atabilir, hayat şu an üstünüze üstünüze gelebilir. Bunların inanın bir önemi yok. Biraz lütfen kendinize gelin ve kendinize güven duyun. Dünyaya geldiysek savaşacağız ve iyi insan kalmaya devam edeceğiz. Şuan gidip birileri ile hesaplaşmak ne kadar doğru ki? 

  Allah herkesi hizaya getirir… 

  Düşünseniz neden bir takım tutuyorsunuz?

  Neden bir müzik tarzınız var?

  Neden siyasi bir görüş belirliyorsunuz?

  Neden aşık oluyorsunuz?

  İnsanlar attıkları her adımı ait olma hissine erişebilmek için atarlar.

  Bu aidiyet insana kendini güvende hissettirir, korunuyor ve ömür boyu korunacaktır düşüncesine kapılır.

  Fakat her şey her zaman değişmeye mahkumdur, siyasette de sporda da insan ilişkileri de aşık olduğun kişi de değişir.

  Gün gelir tuttuğun parti dağılır, takımın yenilir, sensiz yaşayamıyorum diyen sensiz çok güzel yaşar…

  Bu yüzden ait olmak diye bir şey yoktur. Aidiyet sadece kendi zekanıza, iç görünüze ve karakterinize dair olmalıdır. Ne istediğini bildiğin sürece ait olmaya gerek kalmaz.

  Ama kendinden başkasına ait olman mümkün değildir, çünkü sana sadece sen kalırsın her zaman.

  Hayat böyledir.

  Buda geçecek…

  Hissettiklerinizi kontrol etmeye çalışın. Kendinize dayanmanız, kendi potansiyelinizi keşfetmeniz için müthiş bir gökyüzü olayı gerçekleşiyor… 

  İnsan kendi potansiyelini fark edemediğinde, başkasının düşüncelerini kendi gerçekliği gibi yaşadığı zaman hastalanıyor. Yapmayın…

  Kendinizi keşfedin ve güvenin.

  Şartlara uyum sağlamak, ilkel benliğimizin en derin korkularıyla yüzleşmek, hayatta kalma içgüdümüz ve nasıl savaştığımız bu senenin sınavı.

  Değer yargılarımız ve önceliklerimiz değişirken kimin nerde kısmeti var bilemeyiz.

  Gücünüz kendinizde!

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Bir sonraki 2040 yılında olacak! 5 gezegen hizalanacak

  Bir sonraki 2040 yılında olacak! 5 gezegen hizalanacak

  Güneş sisteminde bulunan beş parlak gezegen haziran ayı ile birlikte hizalanmaya başladı. Tarihler 24 Haziran'ı gösterdiğinde ise beş gezegen hizalanacak. Bu doğa olayı en son 2004 yılının Aralık ayında olmuştu.

  18 yılın ardından Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter ve Satürn, kuzey yarımküreden bakıldığında Güneşten uzaklıklarına göre tek bir çizgide hizalanıyor. Hizalanmanın devam ettiği bugünlerde gözlemlemenin en iyi 24 Haziran'da olacağı belirtildi. Bu tarihte Venüs ile Mars arasında bir hilal de görülecek.

  Merkür, çıplak gözle tespit edilmesi zor gezegenler arasında yer alıyor. Merkür, hizaya en son giriyor ve çok az bir süre görülebiliyor.

  Gezegenlerin en hizalanmasından bir kareBu muhteşem doğa olayını izlemek için şafakla Güneş'in doğuşu arasında geçen süre en iyi zaman olarak nitelendiriliyor.

  Hizalanma Kuzey Yarımküre'nin tamamında izlenebilecek. Ancak Türkiye'den de beş gezegenin hizalanışı izlenebilecek. Gezegenlerin bir sonraki sıralanışı ise 2040 yılında olacak.

  Yazı kaynağı : www.haber7.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap