Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  23 şubat ehliyet sınav soruları

  1 ziyaretçi

  23 şubat ehliyet sınav soruları bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Şubat 2023 Ehliyet Sınav Soruları

  Şubat 2023 Ehliyet Sınav Soruları

  Ehliyet sınavına hazırlanan kursiyerlere yönelik ehliyet deneme sınavları hazırlayan ehliyethane, şubat ayında sınava girecek adaylar için yeni soruları yayınladı.

  Şubat ayı için 28 testten toplam 1400 soru yayınlanmıştır. Sınava girecek kursiyerlere bu soruları mutlaka çözmelerini öneriyoruz. Soruları https://www.mebehliyetsinavsorulari.com/subat-2023-ehliyet-sinav-sorulari.html adresinden çözebilirsiniz.

  Elektronik Ehliyet Sınavı

  Elektronik ehliyet sınavı, yazılı sınavların bilgisayar ortamında yapılması anlamına gelir. Bu sistemde, adaylar bilgisayar ekranı üzerinde sorulara cevap verir ve sonuç anında ekrana yansıtılır. Bu sistem, sınavların daha hızlı ve daha doğru bir şekilde yapılmasını sağlar. Ayrıca, bu sistem sayesinde adaylar sınav sonucunu anında öğrenebilirler. Elektronik ehliyet sınavı, sınavların daha verimli ve etkili bir şekilde yapılmasını sağlar. Ancak, bu sistem sadece yazılı sınavlar için kullanılmaktadır, pratik sürüş testi hala gerçek arabalar üzerinde gerçekleştirilmektedir.

  Ehliyet sınavları toplam 50 sorudan oluşmaktadır. 4 ana başlıktan oluşan ehliyet sınav sorularının dağılımı şu şekildedir:

  ·         İlk Yardım: 12 adet soru

  ·         Trafik ve Çevre Bilgisi: 23 tane soru

  ·         Motor ve Araç Tekniği: 9 tane soru

  ·         Trafik Adabı: 6 tane soru

  Toplam 50 sorudan oluşan ehliyet yazılı sınavının geçiş şartı en az 70 puan alınmasıdır. Değerlendirmeler 100 puan üzerinden yapılır. Adayın en az 70 puan alması için 50 soru arasından en az 35 soruyu doğru yanıtlaması gerekmektedir. Ehliyet sınavında liseye veya üniversiteye giriş sınavlarında uygulanan yanlışların doğruyu götürmesi sistemi uygulanmamaktadır. Ehliyet sınavında 4 yanlış 1 doğruyu götürmez. Bu nedenle en az 35 soruya doğru cevap vermeniz sınavı geçmeniz için yeterlidir. Doğru yaptığınız soruların alanlarına bakılmaz. Örneğin ilk yardım sorularının hepsini yanlış yapmış olabilirsiniz ancak geri kalan 38 soruyu doğru yapmanız sınavı geçmeniz için yeterlidir.

  Yazı kaynağı : www.pamukovahalk.com

  Ehliyet Sınav Soruları 2023 - Ehliyethane

  Ehliyet Sınavına Nasıl Çalışılır?

  Hemen ehliyet test sorularını çözmeye başlamadan önce oku!

  Ehliyet sınavında başarılı olmak ve tek seferde geçmek istiyorsan soruları ezberleme, anlayarak çöz. Çünkü bu testlerdeki sorular, ehliyet sınavında kesin çıkan sorular değil! Ehliyet sınavında çıkan sorular, bu sitede çözdüğün soruların birebir aynısı yada benzeri olacak.

  Size tavsiyem bu sayfada günlük olarak yayınladığım bugünkü ehliyet sınav sorularını çözün ve kendinize güvenin. Başarı sizin olacaktır.

  Ehliyet Sınavı Kaç Soru?

  Elektronik ehliyet sınavında soruların 12 tanesi ilk yardım dersinden, 23 tanesi trafik ve çevre bilgisi dersinden, 9 tanesi motor dersinden ve 6 tanesi de trafik adabı dersinden olmak üzere toplam 50 soru vardır. Sınav süresi ise 45 dakikadır.

  Ehliyet Sınav Sonucunu Öğrenme

  Elektronik sınava giren adaylar sınav sonucunu sınavı bitirdikten sonra salondaki görevliden öğrenebilmektedir. Sınav sonucunuzu internet üzerinden görüntülemek de istiyorsanız e-devlet sınav sonuç sorgulama sayfasını ziyaret edebilirsiniz. (bakınız)

  Ehliyet Sınavı Nasıl Yapılır?

  Ehliyet için kayıt olduğunuz sürücü kursunuz tarafından e-sınav randevunuz alınmaktadır. Daha sonra teorik sınavınız e-sınav merkezlerinde yapılmaktadır. Size en yakın e sınav merkezlerini milli eğitim bakanlığının sayfasından sorgulayabilirsiniz. (bakınız)

  Ehliyet Sınavı En Zor Sorular

  Trafik ve trafik adabı soruları biraz genel kültür ve akıl yürütme ile yapılabilmektedir. Ancak ilk yardım ve motor soruları direk bilgi içermektedir. Bundan dolayı adaylar en çok ilk yardım ve motor sorularında zorlanmaktadır.

  Yazı kaynağı : www.mebehliyetsinavsorulari.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap