Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  21 aralık 2020 jüpiter-satürn kavuşumu burçlara etkisi

  1 ziyaretçi

  21 aralık 2020 jüpiter-satürn kavuşumu burçlara etkisii bilgi90'dan bulabilirsiniz

  600 Yıl Sonra Gelen Uyanış : 21 Aralık Jüpiter & Satürn Kova Burcunda Kavuşuyor

  21 ARALIK: 800 yıl sonra bir ilk! Son dakika astroloji

  21 ARALIK: 800 yıl sonra bir ilk! Son dakika astroloji

  Güneş sistemindeki en büyük iki gezegen olan Jüpiter ve Satürn 21 Aralık’ta birbirlerine çok daha yakın görünerek tek bir yıldız gibi parlayacak.

  Yazın başından beri birbirlerine yavaş yavaş yaklaşan Jüpiter ve Satürn 800 yıl aradan sonra 21 Aralık'ta, bir arada görünecek. ‘Kavuşum’ olarak bilinen fenomen, dünyanın herhangi bir yerinden seyredilebilecek fakat Ekvator bölgesinden daha rahat izlenebilecek.

  Satürn ve Jüpiter’in çok nadir gözlemlenebilen pozisyonunda, iki gezegenin arasında ‘Ay’ın genişliği kadar mesafe varmış gibi duracak. Gerçekte ise iki gezegen birbirinden milyonlarca kilometre uzakta olacaklar. Ancak yörüngelerindeki farklılıklar nedeniyle gezegenler yan yana görünecekler. Çoğu teleskop izleyicisi, iki gezegeni ve sistemimizdeki en büyük uydulardan birkaçını 21 Aralık akşamı aynı görüş alanında seyredebilecek.

  ÇOK NADİR RASTLANIYOR

  Teksas, Houston’da bulunan Rice Üniversitesi'nden gökbilimci Patrick Hartigan’a göre, bu iki gezegenin hizalanmasına oldukça az rastlanıyor. Satürn ve Jüpiter kavuşumu yaklaşık 20 yılda bir gerçekleşiyor. Ancak gezegenlerin birbirlerine bu kadar yakın görünmesi oldukça nadir...

  Tarihte buna benzer bir kavuşum en son 4 Mart 1226'da gerçekleşmişti. Jüpiter ve Satürn'ün bu kadar yakın görüneceği bir sonraki tarihin ise 15 Mart 2080 olması bekleniyor. Bu tarihten sonra, iki gezegenin bir sonraki birleşiminin 2400 yılına kadar gerçekleşmeyeceği ifade ediliyor.

  KEPLER ARAŞTIRMIŞTI...

  Jüpiter ve Satürn kavuşumunun sırrı geçmişte pek çok araştırmaya konu olmuştu. Zira Alman gökbilimci Johannes Kepler, 1614'te, İncil'deki 'Bethlehem yıldızı' hikayesinin arkasında Jüpiter, Satürn ve Venüs'ün birleşimi olduğunu düşünüyordu. Diğer bilim insanları ise bu hikayenin arkasında başka bir gökyüzü olayının olduğuna inanıyordu.

  Tarihi kavuşum astrologlar tarafından da çok önemseniyor. Ünlü astrolog Öner Döşer kavuşumu virüs ile bağdaştırıyor ve şöyle diyor:

  “Jüpiter ve Satürn’ün 21 Aralık 2020’deki kavuşumunu astrologlar çok önemsiyor. Her 20 yılda bir kavuşum oluyor fakat bu seferki 180 yıllık yeni bir döngüyü başlatacak. Buna ‘Büyük Mutasyon’ deniyor. Bu zorluklarla beraber muhtemelen farklı bir yaşam şekline geçeceğiz. Ben şu an zorluklar yaşasak da ileride çok iyi bir zamana geçeceğimizi tahmin ediyorum. 2023-2024 yıllarında ekonomide yeni bir modele geçilebilir. Daha iyiye gitmek üzere bir takım zorluklardan geçiyoruz.”

  Ünlü astrolog Zeynep Turan ise Jüpiter-Satürn-Kova kavuşumunun özel anlamlar barındırdığını dile getiriyor. Zeynep Turan’ın Habertürk’e yaptığı açıklamaları ise şöyle...

  Gökyüzünde gerçekleşen bu devinim ile 2019’un sonunda başlayan ve 2020 yılında devam eden olaylarda;

  • Mavi gezegenimizi siyaha esir edenleri,
  • Din, dil, ırk gözetmeksizin bizlerin eve kapatılmasına ön ayak olanları,
  • Dünya’yı durduran kitlesel birçok sıkışmayı beraberinde getiren sistemi,
  • Ve bizi bu noktaya kimlerin getirdiğini öğreneceğiz.

  COVID-19 adı altında insanlığın ve dünyanın başına örülen bu çorap, insan eliyle mi yapıldı? Yoksa geçilmesi gereken bir sınav mıydı? Jüpiter- Satürn kavuşumu ile birlikte bu soruların cevaplarını bulacağız.

  KAVUŞUM 17 ARALIK - 21 ARALIK TARİHLERİ ARASINDA GERÇEKLEŞECEK

  Gündelik hayatımızı devam ettirmek için bizler aşının bulunmasını ve bulunan aşının hangisine güvenmemiz gerektiğini düşünürken; insanlık ve gök kubbe tarihinde az yaşanan bir kavuşuma tanıklık edecek. Gerçekleşen kavuşum 17 Aralık’ta başlayacak ve 21 Aralık’ta son bulacak. İki gezegen birbirine bu denli yakınlaşırken dağıttığı ışıklar profesyonel gözler ile görülebilecek. Ender görülen kavuşum tarihi birçok olaya tanıklık edeceğimizi işaret ediyor.

  ÇOK ÖNEMLİ VE ÖZEL İNSANLAR GÜNDEMİMİZDE OLACAK

  Astrolojide Kova saf bilgiyi, devrimleri temsil eder. Bir sonraki gerçekleşme tarihi 2080 yılını bulacak olan bu özel kavuşum, çok özel ve önemli insanları gündemimize taşıyacağımızı işaret ediyor. İnsanlık gök kubbenin tarihsel kavuşumuna daha önce 4 Mart 1226 yılında tanıklık etti.

  Gerçekleşen bu kavuşum sırasında paganlara karşı yapılan ‘Kuzey Haçlı Seferleri’ gibi tarihi ve dini olaylara şahit olunsa da bu kavuşumda bizi de ilgilendiren bir kısım var. 4 Mart 1226 tarihinden astrolojik olarak geri gittiğimizde; 4 Nisan 610 yılında aynı kavuşum söz konusu. Peygamber efendimize ilk vahiy geldiğinde de gökyüzünde yine aynı kavuşum vardı. Yani bu şu demektir ki; dünya basınında bu konu her ne kadar İncil ile ilişkilendirse de kavuşum dinimizi, Müslümanları ve dolayısıyla da bizi yakından ilgilendiriyor.

  DÜNYA TARİHİNDE BELİRLEYİCİ OLACAĞIZ

  2020 yılında birlikte şifreleri çözerken birçok olaya tanıklık ettik. Belki insanlık hiç bu kadar teknolojinin belirsizliği ile mücadele etmemişti ya da ona esir olduğunu düşünmemişti. Böyle bir temayla yeni yıla gireceğiz. 2021 yılında ise bu kavuşum üzerine dünyada birçok farklı yazılar yazılacak. Kavuşum; İslamiyet’in ve Müslümanların dünya tarihinde belirleyici bir eşikte oturacağını işaret ediyor. Bu etki ile de insanlık yeni bir yaşam benimseyecek.

  Tarayıcınız bu videoyu desteklemiyor.

  Yazı kaynağı : www.haberturk.com

  20 Yılda Bir Gerçekleşen Jüpiter-Satürn Kavuşumuna Hazır Mısınız?

  21 Aralık 2020 - Jupiter ve Saturn Kova burcunda buluşuyor - Yıkım ve çöküş ile gelen yenilikler.. » KLAROS DANIŞMANLIK

  21 Aralık 2020 - Jupiter ve Saturn Kova burcunda buluşuyor - Yıkım ve çöküş ile gelen yenilikler.. » KLAROS DANIŞMANLIK

  Saturn 22 Mart 2020’de Kova burcuna geçerek, önümüzdeki 2 sene boyunca Kova burcundaki seyahatiyle ilgili önemli ipuçlarını vermişti. Saturn gökyüzündeki başöğretmendir. Zorluklarla mücadele etmek ve sınavlara tabi olmak suretiyle kendi içimizdeki kapasiteyi zorlayarak açığa çıkarmamıza yardım eder. Evet, değişim sancılıdır, fakat sonucunda daha güçlü ve sağlam bir profile sahip oluruz.

  Kova burcu ise, modernite, yenilikler, marjinallik, bilim, keşif, özgürlük, özgünlük, eşitlik, humanizm ve beraberinde tüm reform ve düzen değişikliklerini ifade eder. Saturn Kova burcundaki ilk seyahati boyunca, 2020 Mart – Temmuz arasında, insan hakları, teknoloji, sosyalleşme ve bilim alanında önemli gelişmelerle gündemimize damga vurdu. Şimdi ise Oğlak burcundaki seyahatini tamamlayarak Kova burcuna temelli girişini yapacak.

  17 Aralık 2020‘de Kova burcuna geçecek olan Saturn’e ise, hemen onu takip edecek olan Jupiter eşlik edecek.

  İyimserlik ve karamsarlık, büyüme ve küçülme, genişleme ve daralma gibi kutupluluk enerjisiyle Jupiter ve Saturn arasındaki ilişkiyi özetlemek mümkün. Aynı anda zıt denebilecek enerjilerin bir araya gelmesi ciddi değişimleri ve döngüleri başlatır. Her kavuşum açısı bir tohum atar gökyüzünde. Dolayısıyla Jupiter ve Saturn’un 21 Aralık‘ta 0 derece Kova burcunda buluşması çok şey ifade etmekte.

  Öncelikle bu kavuşumun KIŞ GÜNDÖNÜMÜNDE meydana gelmesi oldukça manidar. Kış gündönümünde Ay Koç burcunda, Güneş ise Oğlak burcunda yer alır. Bu geçtiğimiz Mart ayında atılan tohumlar ve ya tutulan niyet ve dilekler için harekete geçtiğimiz zamanı simgeler. 21 Eylül 2021, Sonbahar ekinoksu bu konuyla ilgili sonuçlarla karşılaşacağımız zaman dilimini gösterir.

  Jupiter ve Saturn’un 0 derecede bu kavuşumu gerçekleştirmesi, yepyeni bir dönemin hatta çağın başlangıcına işaret.

  *Devlet büyükleri, otoriteler, yöneticiler ile ilgili çok önemli değişiklikler ve olaylara işaret eden bu oluşum, tüm dünya için yeni bir düzenin işareti. Artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak, diyebiliriz.

  *Aynı gün, Güneş ve Merkür’ün Oğlak burcunda yine sıfır derecede buluşması bir lider, otorite ve ya özel hayatlarımızda baba, patron figürü gibi kişiler hakkında önemli bir habere işaret etmekte. Bu haber sansasyonel bir şekilde gündeme düşebilir, tüm seyri değiştirebilir.

  *Dünya açısından olaylara bakacak olursak, önemli reformlara, düzen değişikliklerine, modernizm ve bilimsel keşiflerle daha teknolojik bir hayatın özel yaşamlarımızda yerini bulacağını göstermekte.

  *Otoritesel ve yönetimsel anlamda önemli yenilikler gündeme gelebilir. Bunu şirket yönetimlerinden, devlet yönetimlerine kadar genişletebiliriz.

  *Yeni liderler yönetime geçebilir ve çok farklı bir düzeni hayata geçirebilirler. Burada özellikle dil, din, ırk farkı olmadan herkese eşitlik anlayışıyla hareket eden ve bir çok diktatör rejimine karşın halkın yanında yer alan liderler yönetime geçebilir.

  *Jupiter her ne kadar iyicil bir gezegenmiş gibi yorumlansa da, Saturn ile birleştiğinde yıkımla ve ya ölümle gelebilecek çok büyük değişikliklere işaret edebilir. Önemli bir lider vefat edebilir, süreç tamamen değişebilir.

  *Kavuşumun gerçekleşmesinden hemen 2 gün sonra Mars – Pluto zorlu açısının gerçekleşmesi, ciddi güç ve ego savaşına işaret ederken, savaş ve bir takım afetleri de tetikleyebilir. Ayrıca Ağustos ayında karşılaştığımız özellikle de pandemiyle ilgili sorunların ortadan kaldırılması için son bir savaş verileceğini de göstermekte. Burada liderlerin alacağı önemli kararlar ön planda.

  *Haklar, özgürlükler, hareket alanlarının tamamen kısıtlanması, hem pandemi, hem de pandemi benzeri başka bir hastalık, biolojik ve ya kimyasal bir savaş, nükleer sorunlar, nükleer enerjinin yaratmış olduğu tehlikeler, radyasyon, kimyasal maddelerin hayatımıza %100 müdahalesi (tarım, gıda, giyim, hava, kozmetik, ilaç vs) gibi durumlardan kaynaklanabilir. Bu sadece dışarı çıkma hakkı değil, aynı zamanda sosyal medya ve dijital platformlardaki özgürlükleri de kısıtlayacak engelleri de getirecektir. Bu engellerin ise yasallaşarak sürekli hale gelmesi mümkün. Karşılığında ise ayaklanmalar, isyanlar ve anarşinin gündeme gelmesi kaçınılmaz.

  *Jupiter – Saturn Kova burcundaki buluşması, aynı zamanda Oğlak burcunda son 2 seneden beri yaşadığımız zorluk ve mücadelelerin de son bulacağını göstermekte. Özellikle pandemi ve pandeminin getirdikleri, beraberinde kariyer alanında yaşanan zorlukların bize anlatmak istedikleri, kariyer ve iş hayatımıza verdiği yeni şekil tüm bunlarla ilgili çıkarımları yapıp yeni bir döneme adım atarak yeniliklere ve değişime, özgürlüğe ve her hangi bir kısıtlamaya isyan etmeye son derece gönüllü olduğumuzu göstermekte.

  *Kova burcu bilimsel anlamda yeni keşifleri, teknolojiyi, hümanist akımları, geleceği ve alışık olmadığımız ve henüz tanımadığımız inovasyonları da tetikleyecektir. Uzay ve uzayla bağlantılı bir çok gelişme gündeme gelebilir. Bunun içine uzaylıları bile dahil edebiliriz:) Astroloji, metafizik vb bilimlere olan ilgi bu dönemde artabilir.

  Jupiter ve Saturn’un Kova burcunda ilk buluşması 1405 senesinde gerçekleşmişti. Aynı burçta ancak 800 senede bir buluşabilen bu iki gezegen önemli bir döngüyü de başlatmıştı o dönemde. Timur’un ölümü ve hanedanın dağılmasının tetiklenmesi, Jean d’Arc’ın ortaya çıkışı, Rönesans ve beraberinde bir çok akımın ortaya çıkışı, Fatih’in İstanbul’u fethi, Matbaa’nın kuruluşu, Güller savaşı, Martin Luther’in kiliseye direnişi, Amerika’nın keşfi gibi dünyayı yerinden sarsacak gündemlerden bahsediyoruz.

  Saturn Kova burcunda Mart 2023’e kadar kalacağı için, bu kavuşumla tetiklenen tüm olaylar ile ilgili gelişmeler bu tarihe kadarmış gibi görünse de, asıl önemli başlangıçlara Şubat 2022 itibariyle imzasını atacak. Bu modernite ve her ne ise yeni anlayışlar gündelik hayatımıza 2022 itibariyle nüfuz edecek.

  Jupiter Kova burcundaki seyahatine 2021 Mayıs ayında ara verip Balık burcuna geçeceği için, bu kavuşumun ilk etkisi, Mayıs ayına kadar sürecek. Ondan sonraki değişimler bizi eskisi kadar şaşırtmayacak.

  ZEYNEP ÖZYÖRÜK

  KLAROS DANIŞMANLIK

  Yazı kaynağı : www.astroklaros.com

  Jüpiter Satürn kavuşumu ne anlama gelmektedir? 2020 Jüpiter ile Satürn'ün birleşmesi Türkiye'de görülecek mi, nerelerde görülür, saat kaçta?

  Jüpiter Satürn kavuşumu ne anlama gelmektedir? 2020 Jüpiter ile Satürn'ün birleşmesi Türkiye'de görülecek mi, nerelerde görülür, saat kaçta?

  Jüpiter Satürn kavuşumu 2020 ne zaman? Jüpiter ve Satürn, 21 Aralık'ta gün batımından hemen sonra Orta Çağ'dan beri ilk defa birleşecek ve çift gezegen olarak gözükecek. Jüpiter Satürn kavuşumu 2020 Dünya'dan görülebilecek mi?

  Kuzey yarımkürede en uzun gecenin yaşanacağı 21 Aralık tarihine az bir süre kaldı. Ancak bu tarih, yalnızca en uzun geceye değil, yüzyıllar sonra ilk defa gerçekleşecek bir olaya daha ev sahipliği yapacak. Jüpiter ve Satürn, 21 Aralık'ta gün batımından hemen sonra Orta Çağ'dan beri yapmadıkları bir şeyi yapacak ve çift bir gezegen gibi gözükecek.

  JÜPİTER SATÜRN KAVUŞUMU EN SON NE ZAMAN GERÇEKLEŞTİ?

  Rice Üniversitesi'nden gökbilimci Patrick Hartigan, Jüpiter ve Satürn'ün aynı hizaya gelmesinin çok nadir yaşanan bir durum olduğunu ve şimdiye kadarki en yakın hizalamanın 4 Mart 1226 tarihinde gerçekleştiğini söylüyor.

  JÜPİTER SATÜRN KAVUŞMASI BİR DAHA NE ZAMAN OLACAK?

  Gökbilim Profesörü Patrick Hartigan, Jüpiter'le Satürn'ü gece gökyüzünde bir daha bu kadar yakın ve yüksekte görmek isteyenlerin, 15 Mart 2080'e kadar beklemesi gerektiğini belirtti. Harigan'a göre 2080'den 2400 yılına kadar böyle bir yakınlaşma olmayacak.

  JÜPİTER SATÜRN BİRLEŞMESİ TÜRKİYE'DEN GÖRÜLECEK Mİ?

  Uzmanlara göre bu nadir yaşanan olay, teleskoplar yardımıyla tüm dünyadan gözlemlenebilecek. Ülkemizde de gün batımı sırasında teleskop yardımıyla net bir şekilde görülebilecek.

  Bu kavuşumun en iyi gözlemlenebileceği nokta ekvator yakınları olsa da Dünya'daki her yerden gözlemlenebilecek. Ancak Hartigan'a göre gözlemciler ne kadar kuzeydeyse ufukta kaybolmadan önce gezegenleri görebilmek için o kadar az zamanları olacak.

  JÜPİTER SATÜRN KAVUŞUMU 2020 NE ZAMAN?

  Bu sene 21 Aralık, kuzey yarımkürede sadece yılın en uzun gecesi olmakla kalmayacak. Gaz devi Jüpiter ile Satürn, 21 Aralık'ın gün batımında dünyanın gökyüzünde birbirlerine yaklaşacak ve çift gezegen gibi gözükecek. Yaşanacak bu olay Orta Çağ'dan sonra ilk kez yaşanacak.

  JÜPİTER SATÜRN KAVUŞUMU NE ANLAMA GELMEKTEDİR?

  Bu sene 21 Aralık tarihinde yüz yıllardır meydana gelmemiş bir olay meydana gelecek: Jüpiter ve Satürn, çift gezegen gibi gözükecek.

  Rice Üniversitesi'nden gökbilimci Patrick Hartigan, bu iki gezegenin hizalanmasının oldukça nadir olduğunu ifade etti. Ayrıca olayın 20 yılda bir gerçekleştiğini belirten Hartigan, 21 Aralık'ta yaşanacak olan bu kavuşmanın, gezegenlerin birbirlerine yakınlıkları sebebiyle çok daha nadir görüldüğünü dile getirdi.

  Hartigan, söz konusu bu kavuşum ile ilgili şunları söylüyor: "21 Aralık akşamı, iki gezegen dolunayın çapının 5'te biri oranında birbirinden uzakta, çift gezegen gibi gözükecek. Teleskop kullanan çoğu kişi, iki gezegeni ve en büyük uydularından birkaçını aynı görüş alanında görebilecek."

  JÜPİTER SATÜRN KAVUŞMASI BURÇLARI NASIL ETKİLER?

  Jüpiter Satürn, 1781'e kadar, gözlemlenebilen en dıştaki iki gezegendi. Bu sebeple onlara "zamanı işaretleyenler" dendi. Kavuşumlarına "Büyük Kavuşum" ismi verildi. Eski Astrologlar bu "Büyük Kavuşumu" inceleyerek doğa olaylarını, iklim değişimlerini, savaşları, kıtlıkları ve devletlerin siyasi gelişmelerini öngördüler.

  Bu sebeple Doğum Haritasında "Büyük Kavuşuma" sahip olanlar bilhassa özel kabul edilir.

  Kimde var?

  Anlamı:

  Doğum haritasında Jüpiter Satürn Kavuşumuna sahip olanların hayatında bir konuda «istikrarlı ve kalıcı büyüme» teması görülebilir. Uzun vadeli bir hedefe sahiptir ve amacına adım adım ilerler.

  Sabırlı, dayanıklı, sorumlu, etik değerlere sahip, ahlâklı, doğru, dürüst ve erdemli bir çalışmayla hedefine ilerler. Görev duygusu yüksektir. Kabiliyetli ve maslahatgüzar yapısıyla başarılı olur ve saygı görür. Hangi konuda kalıcı başarı sağlayacağını Doğum haritasında bulunduğu ev, süreci de bulunduğu burç belirler.

  Doğum Haritasında Jüpiter Satürn Kavuşumuna sahip olanlar ne zaman genişleyeceğini (Jüpiter) ne zaman daralacağını (Satürn) bilir. Bolluk dönemi ile kıtlık dönemi ritmini çok iyi gözlemler ve her dönemin gerektirdiği yanıtı verir. Zenginliğe de yoksulluğa da olması gereken tepkiyi verir. Başarıyı da yenilgiyi de olgunlukla karşılar. Aslında her şerden bir hayır, her hayırdan bir şer geldiğini çok iyi bilir. Evrendeki yin ve yang enerjisinin bir spiral şeklinde birbirini izlediğinin bilincindedir.

  Doğum Haritasında Jüpiter Satürn Kavuşumuna sahip olanlar büyümenin sınırını öğrenmek zorundadır. Her ne kadar genişleme, büyüme, enginleşme, açılma ve çoğalmayı en üst seviyede deneyimleseler de, bu yayılan enerjiyi nasıl daraltacaklarını, küçülteceklerini, seyrekleştireceklerini ve sayıca azaltacaklarını da bilirler. Kıtlık dönemlerinde, yoklukta, azlıkta ve eksiklikte, sabretmeye, azla yetinmeye, dayanıklı olmaya ve değerleri kalıcı hâle getirmeye vâkıftırlar. Fiziki dünyanın somut koşullarıyla, soğuk gerçeklikle, uygulanabilirlikle ve fizibiliteyle yüzleşirler. Gerçek dünyada değer üretirler. Gerçekliğin rahle-i tedrisinden geçmiş bu değerler kalıcı olur. Böylece sürekli bir büyüme sağlanır. Dayanıklı bir yayılma politikası izlenir. Konuyu burç ve ev belirler.

  JÜPİTER SATÜRN KAVUŞUMUNDA DOĞANLARDA NE DEĞİŞİYOR?

  1961'de Oğlak'taki Kavuşumla doğanlar bir hedefine doğru istikrarlı ve kalıcı büyür. Kendilerine uygun bir hedefe doğru adım adım ilerlemek sürecinde doğru zamanda doğru çıkışı yapar. Statü, saygınlık, prestij, itibar, saygınlık ve başarı temalarında dönem dönem inişler ve çıkışlar olabilir. Ancak kişi ne zaman genişleyeceğini ve ne zaman daralacağını bildiğinden başarılı olur ve kendine saygı duyar. Kariyerinde ve toplumsal varoluşunda kalıcı değer üretir.

  1980 ve 1981'de Terazi'deki Kavuşumla doğanlar, ahenk yaratmak, benzemeyenleri uzlaştırmak, dengeyi/ölçüyü tutturmak ve barışı sağlamak konusunda istikrarlı ve kalıcı büyür. Öteki insanla ilişki kurmak, onun istek ve ihtiyaçlarını anlamak konusunda zaman zaman karamsar, zaman zaman iyimser süreçler tecrübe edebilir. Ancak kişi ikili ilişkilerde ne zaman yayılacağını ne zaman toparlanacağını bilir. Böylece ilişkilerde, evlilikte ve ortaklıkta başarılı olur. İkili ilişkilerde kalıcı değer üretir. Estetik, güzellik, sanat ve harmonide saygı görür.

  2000'de Boğa'daki Kavuşumla doğanlar kendi kaynaklarına sahip çıkarak istikrarlı ve kalıcı büyür. Yeteneklerini, kabiliyetlerini, hünerlerini ve becerilerini doğru zamanda kullanır ve doğru çıkışı yapar. Kalıcılık, istikrar, üretkenlik ve bereket konusunda dönem dönem inişler ve çıkışlar olabilir. Ancak kişi ne zaman genişleyeceğini ve ne zaman daralacağını bildiğinden sağlam bir üretkenlik düzeni kurar. Yeteneklerini fark eder, bunlara yatırım yapar, bunları geliştirir ve bunlarla istisnâî eserler verir. Son derece üretken olur ve Toprak Ana gibi bereketli olur. Kalıcı eserler yaratır. Kalıcı değer üretir. Doğanın genişleme ve daralma dönemlerine saygı duyar. Huzur ve şükran geliştirir.

  2020'de Kova'daki Kavuşumla doğanlar birey olmak konusunda istikrarlı ve kalıcı büyür. Kendilerinin ne açıdan farklı olduğunu ifade etmek ve toplumu ileri götürmek sürecinde doğru zamanda doğru çıkışı yapar. Özgürlük, bağımsızlık, bireylik ve orijinallik konusunda dönem dönem inişler ve çıkışlar olabilir. Ancak kişi ne zaman farklılığına sahip çıkıp genişleyeceğini ve ne zaman bireyliğini muhafaza edip daralacağını bildiğinden başarılı olur. Bireysellik, özgürlük ve yenilik konusunda kalıcı değer üretir. Somut ve kalıcı icatlar yapar. Toplumu kalıcı olarak ileri götürür.

  Yazı kaynağı : www.haberler.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Ali 10 Ay önce
  0

  bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yorum yap