Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  2023 seçmen listeleri ne zaman açıklanacak

  1 ziyaretçi

  2023 seçmen listeleri ne zaman açıklanacak bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Se�men sorgulama 2023! Se�men listeleri ne zaman ask�ya ��kar 2023? YSK se�men listesi ask� tarihi

  Seçmen kaydı sorgulama 2023! Seçmen listeleri ne zaman açıklanacak, seçmen kağıdı nereden alınır, ne zaman gelir? Seçmen kaydı nasıl sorgulanır? YKS ve e devlet seçmen sorgulama!

  Seçmen kaydı sorgulama 2023! Seçmen listeleri ne zaman açıklanacak, seçmen kağıdı nereden alınır, ne zaman gelir? Seçmen kaydı nasıl sorgulanır? YKS ve e devlet seçmen sorgulama!

  YSK SEÇMEN KAYDI SORGULAMA

  Seçmen kaydı sorgulama için YSK sitesine T.C. kimlik numaranızı girmeniz gerekiyor. Açılan sayfada bilgileriniz ve hanenize kayıtlı olanların bilgileri çıkıyor.

  Eğer seçmen listesi sorgulamasında isminiz çıkmazsa düzeltme ve yerleşim yeri adresi değiştirmek isteyenlerin nüfus müdürlüklerine şahsen başvurmanız gerekiyor.  YSK SEÇMEN KAYDI SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

  Yazı kaynağı : www.gazetevatan.com

  Seçmen listeleri 20 Mart’ta askıda

  Seçmen listeleri 20 Mart’ta askıda

  YSK, seçmen kütüklerinin güncellenmesi konusundaki genelgesinde tüm vatandaşların seçmen yazılabilmesi ve depremzedelerin oy kullanmalarını kolaylaştırmaya dönük bir dizi önlem aldı. Afet bölgelerinde depremzedelerin muhtarlık bölgesi askı listelerini görmeleri sağlanacak. Seçmen kâğıtlarını en kolay nereden alabilecekleri duyurulacak.

  ÇADIR DA ADRES SAYILACAK: Seçmen kütükleri adres esasına göre hazırlanıyor. Depremzedeler, 17 Mart saat 23.59’a kadar nüfus müdürlüklerinin yanı sıra e-Devlet ve nüfusmatikler üzerinden adres beyan edip seçmen kütüğüne yazılabilecekler. Depremzedelerin kaldığı otel, yurt, çadır, konteyner “yerleşim yeri” adresi sayılacak.

  20 MART-2 NİSAN’DA ASKIDA: Seçmen listeleri düzeltme ve eksiklerin tamamlanması için 20 Mart saat 08.00’de askıya çıkacak, 2 Nisan Pazar günü saat 17.00’de askıdan indirilecek. Bu süre içinde, kaydı olmayan depremzedeler ve diğer seçmenler ilgili ilçe seçim kurullarına başvurarak seçmen olabilecekler.

  LİSTEDE OLMAYAN DEPREMZEDE NE YAPACAK: Askı süresi içinde afet bölgesi olarak kabul edilen yerlerde kayıtlı olup da askıya çıkarılan listelerde yanlışlık olan veya askı süresi içinde yerleşim yeri adresini değiştiren ve seçmen niteliğine sahip olduğu halde muhtarlık bölgesi askı listelerinde ismi bulunmayan kişiler, bizzat veya ilgili nüfus müdürlüğüne başvuracak. 

  BÖLGEYE ATANANLAR NE YAPACAK

  ASKI süresi içinde deprem bölgesine naklen atananlar veya geçici olarak görevlendirilenler, atama/görevlendirme belgesi ile nüfus müdürlüğüne başvuracak. Bu kişiler başka belge aranmaksızın nüfus müdürlüğünce tescil edilen adrese ilişkin imzalı ve onaylı adres beyan formunu ekleri ile birlikte ilçe seçim kurulu başkanlığına teslim ederek seçmen olacaklar.

  ADRES NAKLİ NASIL OLACAK

  YERLEŞİM yeri adresini başka ilçelere aldırmak isteyen seçmenler başvurularını askı süresi içinde herhangi bir yer nüfus müdürlüğüne de yapabilecek. Başvuru ilgili nüfus müdürlüğüne aynı gün faks veya elektronik ortamda iletecek. İlgili nüfus müdürlüğünce tescil edilen adres beyan formu ve ekleri ilgili ilçe seçim kurulu başkanlıklarına gönderilecek.

  SEÇİM TAKVİMİ

  SEÇİMİN başlangıç tarihi 18 Mart Cumartesi günü kabul edildi. Kamu görevlilerinin istifa süresi 16 Mart Perşembe saat 17.00’de sona erecek. 14 Mayıs Pazar günü Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi birlikte yapılacak. Cumhurbaşkanlığı seçiminde ilk oylamada salt çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci oylama 28 Mayıs’ta yapılacak.

  ADAY LİSTELERİ 9 NİSAN’A KADAR

  SİYASİ partiler, milletvekili aday listelerini 9 Nisan saat 17.00’ye kadar YSK’ya verecek. Cumhurbaşkanı kesin aday listesi 31 Mart, milletvekili kesin aday listeleri 19 Nisan günü ilan edilecek. İttifak protokolü için son gün 24 Mart. Yurtdışında ve gümrük kapılarında oy verme 27 Nisan’da başlayacak.

  100 BİN İMZA, 556 BİN LİRA

  CUMHURBAŞKANI adaylığı için siyasi partiler ve 100 bin imza toplayıp seçmenler tarafından aday gösterilmek isteyenlerin YSK’ya yapacağı adaylık başvuruları 19 Mart’ta başlayacak, 20 Mart Pazartesi günü saat 17.00’de sona erecek. İmza toplayan adayın bizzat YSK’ya başvurması gerekiyor. YSK Başkanı Ahmet Yener de dün seçmenler tarafından aday gösterilmek isteyen cumhurbaşkanı adaylarının 555 bin 980 lira ödeme yapması gerektiğini açıkladı. Bağımsız milletvekili olmak isteyen adaylar da 55 bin 598 TL ödeyecek. 

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Seçmen Kaydı Sorgulama yapma ekranı | e-Devlet ile muhtarlık seçmen listeleri ne zaman açıklanacak, hangi sandıkta ve nerede oy kullanacağım belli oldu mu?

  Seçmen Kaydı Sorgulama yapma ekranı | e-Devlet ile muhtarlık seçmen listeleri ne zaman açıklanacak, hangi sandıkta ve nerede oy kullanacağım belli oldu mu?

  E-DEVLET SEÇMEN KAYDI SORGULAMA EKRANI

  Seçmen kaydı sorgulamak için e-Devlet Kapısı internet sitesine girip "Giriş Yap" bağlantısına tıklayın.

  Daha sonra ana sayfada bulunan arama kutucuğuna da Yurt İçi Seçmen Kaydı Sorgulama yazarak sisteme erişebilirsiniz.

  Kimlik Doğrulama Yöntemine tıklayıp ekranda çıkan yönergeleri takip ederek sisteme giriş yapabilirsiniz.

  E-DEVLET SEÇMEN KAYDI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap