Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  2023 ramazan imsakiyesi istanbul diyanet

  1 ziyaretçi

  2023 ramazan imsakiyesi istanbul diyanet bilgi90'dan bulabilirsiniz

  2023 İmsakiye İstanbul İftar Vakti ⭐️ Ramazan Sahur Saatleri İmsak Ezanı Diyanet

  İSTANBUL İmsakiye 2023 - İstanbul İftar Saati, Sahur Vakti, İmsak ve Teravih Vakti

  İMSAKİYE 2023

  Ramazan ayı, tüm Müslümanlar için önemli ve kutsal bir aydır. Her yıl olduğu gibi bu yıl da İmsakiye 2023 ile birlikte, iftar saatleri, sahur vakti, imsak vakti ve teravih namazı saati gibi bilgileri içeren detaylı bir takvim yayınlandı.

  İSTANBUL İFTAR VAKTİ

  İstanbul iftar saatleri, sahur vakti, imsak vakti ve teravih vakti bilgileri, bu sayfada yer almaktadır. İftar saatleri, her gün güneşin batmasıyla başlar ve sahur vakti, gün doğumundan birkaç dakika önce sona erer. Ramazan ayı boyunca tutulacak oruç, Müslümanların ibadetinin en önemli unsurlarından biridir. Bu ay boyunca insanlar, gün boyunca yemek ve içmekten kaçınırlar ve iftar saatlerinde, aileleriyle bir araya gelerek, bereketli sofralar paylaşırlar. İstanbul iftar saatleri takvimi, burada yaşayan ve oruç tutanlar için faydalı bir kaynaktır. İftar saati her gün İmsakiye takvimine göre değiştiğinden, bu sayfayı düzenli olarak kontrol etmek önemlidir.

  İSTANBUL SAHUR SAATLERİ

  Sahur, İslam dininin inancına göre sabahın erken saatlerinde Müslümanlar tarafından, özellikle Ramazan ayında veya diğer aylarda, İslam'ın bir ibadeti olan orucun başlamasından önce, yani imsak vaktinden önce tüketilmesi sünnet olan son yemektir. İstanbul sahur vakti de bu noktada en çok merak edilenler arasında öne çıkmaktadır. İmsakiye 2023 sayfasından İstanbul sahur saatleri ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

  TERAVİH SAATİ

  Teravih Namazı, Ramazan ayının önemli bir ibadeti olarak kabul edilir. Teravih namazı vakti, İmsakiye takviminde belirtilen saatlere göre belirlenir ve her akşam camilerde toplanarak kılınır.

  30 GÜNLÜK İMSAKİYE TAKVİMİ

  İmsakiye 2023, İstanbul için güncel iftar saatleri, sahur vakti, imsak vakti ve teravih namazı vakti bilgilerini içerir. Ramazan ayının bu kutsal ayında, tutulacak oruç ve kılınacak teravih namazı, Müslümanlar için önemli bir ibadettir.

  Yazı kaynağı : www.haberturk.com

  �stanbul ramazan imsakiyesi 2023 iftar vakti imsak vakti sahur vakti diyanet imsakiye iftar saati imsak saati sahur vakti �stanbul oru� saatleri

  Sahur iftar teravih vakitleri | 2023 Ramazan İmsakiyesi |

  Sahur iftar teravih vakitleri | 2023 Ramazan İmsakiyesi |

  İL İL RAMAZAN İMSAKİYESİ

  Diyanet İşleri Başkanlığının "ramazan.diyanet.gov.tr" internet sitesinde, dünyanın dört bir yanındaki yerleşim yerine ait ramazan imsakiyeleri paylaşıldı. "ramazan.diyanet.gov.tr" internet sayfasında yer alan "İmsakiye" bölümünde il il Ramazan imsakiyelerine kolayca ulaşılabiliyor.

  Ayrıca "vakithesaplama.diyanet.gov.tr" internet adresinde, 2027'nin sonuna kadar olan yıllık dini günlerin listeleri de paylaşıldı.

  2023 Ramazan İmsakiyesi'nde yer alan bilgilere göre İstanbul'da 23 Mart 2023 Perşembe günü imsak vakti 05:31 olacak. Aşağıdaki linke tıklayarak illere göre sahur ve iftar saatlerini öğrenebilirsiniz.

  İLİNİZDEKİ SAHUR VE İFTAR VAKİTLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  SAHUR VE İFTAR VAKİTLERİ 2023: İlk iftar saat kaçta, ne zaman? İşte Diyanet Ramazan İmsakiyesi ile İstanbul, Ankara, İzmir ve tüm iller için sahur, teravih ve iftar saatleri...

  SAHUR VE İFTAR VAKİTLERİ 2023: İlk iftar saat kaçta, ne zaman? İşte Diyanet Ramazan İmsakiyesi ile İstanbul, Ankara, İzmir ve tüm iller için sahur, teravih ve iftar saatleri...

  RAMAZAN İMSAKİYESİ 2023

  Diyanet İşleri Başkanlığı, resmi internet sitesi üzerinden il il sahur, iftar ve teravih vakitleri paylaşıldı.

  2023 Ramazan İmsakiyesinde yer alan bilgilere göre İstanbul'da 23 Mart 2023 Perşembe günü imsak vakti 05:31 olacak. İlk iftar da 19:25'te açılacak.

  İL İL İFTAR VE SAHUR VAKİTLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap