Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  2023 ak parti milletvekili aday adayları

  1 ziyaretçi

  2023 ak parti milletvekili aday adayları bilgi90'dan bulabilirsiniz

  BÖLGEMİZDEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLACAKLAR

  BÖLGEMİZDEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLACAKLAR

  Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri nedeniyle milletvekili aday adayı olmak isteyen kamu görevlilerinin ve partililerin istifa etme süreci bugün sona eriyor. 
  Akşehir Devlet Hastanesi Başhekimi Bülent Erdem, DEVA Partisi Akşehir İlçe Başkanı Arif Durmuş dün itibariyle görevlerinden istifa ettiklerini, 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde partilerinden aday adayı olduklarını açıkladılar.

  Bülent Erdem’in AK Parti’den, Hacı Ömer Güler’in AK Parti’den, Arif Durmuş’un DEVA Partisi’nden, Yıldırım Şapçı’nın da İYİ Parti’den Konya milletvekili aday adayı olmak için partilerine yasal süresinde müracaatta bulunmaları bekleniyor.

  Bülent Erdem aday adaylığını şu açıklamasıyla kamuoyuna duyurdu: “Çarşamba günü itibari ile Akşehir Devlet Hastanesi Başhekimliğinden ve tüm kamu görevlerimden 28. dönem Ak Parti Konya Milletvekili aday adaylığı için istifa ediyorum. Doğduğum büyüdüğüm bu şehre olan borcumu bir başka mecrada ödemek istemenin heyecanını yaşıyorum. Memleketimize olan içimizdeki aşk ile bölgemize hizmete adayım. 12 yıldır gurur ve şerefle yürüttüğüm Başhekimlik görevimde başta Konya milletvekilimiz Orhan Erdem olmak üzere bugüne kadar birlikte uyumla çalıştığım tüm amirlerime, siyasilere, yönetici arkadaşlarıma, meslektaşlarıma ve tüm personelime sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Bu kutlu dava uğruna çıktığımız yolda Allah utandırmasın. Saygılarımla.. “

  Arif Durmuş ise aday adaylığını şu açıklamasıyla duyurdu: “Dürüst, temiz ve ilkeli bir siyaset yapabileceğime inandığım DEVA Partisi çatısı altında dünyanın en güzel şehrine ve içinde en özel insanların yaşadığı Akşehir’e hak ettiği hizmeti yapabilmek için Akşehir DEVA Partisi ilçe teşkilatı delegelerinin oylarıyla 5 Ekim 2021 tarihinde ilçe başkanlığı görevini üstlendim. Ancak ülkemizin içinden geçtiği zorlu süreçte yurttaşlarımızın fazlasıyla hak ettiği başta demokrasinin, hukukun ve özgür düşüncenin hakim kılınacağı, güçlendirilmiş parlamenter sistemin tecelli edeceği TBMM’de bu ülkenin bir evladı olarak ülkeme ve yurttaşlarıma daha iyi hizmet edeceğim düşüncesi ile milletvekili aday adaylığımdan dolayı 15 Mart 2023 tarihi itibariyle DEVA Partisi Akşehir ilçe başkanlığı görevimden istifa etmiş bulunuyorum.”

  Akşehir Gelecek Partisi’nden edinilen bilgiye göre, milletvekili aday adaylığı için henüz bir başvuruda bulunan kimsenin olmadığı, öte yandan İsmail Afşar’ın da bugün görevinden istifa ederek İYİ Parti’den Konya milletvekilliği aday adaylığı için başvurada bulunacağı öğrenildi.  

  Yüksek Seçim Kurulu’nun 10.03.2023 tarihli Kararı’nda yer alan açıklamaya göre en geç 16 Mart 2023 Perşembe günü saat: 17.00’ye kadar Adaylık için memur ve diğer kamu görevlilerinden istifa etmek zorunda olanlar şunlar:

  • Hakimler ve savcılar,

  • Yüksek yargı organları mensupları,

  • Yüksek ögretim kurumlarındaki ögretim elemanları,

  • Yüksekögretim Kurulu, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu üyeleri,

  • Kamu kurumu ve kuruluslarının memur statüsündeki görevlileri ile yaptıkları

  hizmet bakımından isçi niteligi tasımayan diger kamu görevlileri,

  • Belediye baskanları,

  • Subaylar ile astsubaylar,

  • Siyasi partilerin il ve ilçe yönetim kurulu baskan ve üyeleri,

  • Belediye meclisi üyeleri,

  • Il genel meclisi üyeleri,

  • Kamu kurumu niteligindeki meslek kurulusları ile sendikalar, kamu bankaları

  ile üst birliklerin ve bunların üst kuruluslarının ve katıldıkları tesebbüs veya ortaklıkların

  yönetim ve denetim kurullarında görev alanlar.

  Yazı kaynağı : www.pervasiz.com.tr

  AK PARTİ MİLLETVEKİLİ BAŞVURU FORMU 2023: Şartları Neler, Ücreti Ne Kadar?

  AK PARTİ MİLLETVEKİLİ BAŞVURU FORMU 2023: Şartları Neler, Ücreti Ne Kadar?

  14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri için kampanya dönemi resmen start aldı. Milletvekili aday adayı olmak isteyenler başvuruda bulunmak için müracaat etmeye başladı. Peki 2023 AK Parti Milletvekilibaşvuru şartları neler? AK Parti Milletvekili aday adayları 2023 senesinde ne kadar ücret yatırmalı? İşte AK Parti Milletvekili başvuru formu 2023...

  AK Parti Milletvekili başvuru formu, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçim sürecinin başlamasıyla birlikte araştırılıyor. 28. dönem AK Parti Milletvekili olmak isteyen aday adayları başvuru formu üzerinden istenen bilgileri dolduruyor. Peki AK PartiMilletvekili şartları nelerdir, ücreti ne kadar?

  AK PARTİ MİLLETVEKİLİ BAŞVURU FORMU 2023

  Adaylık Başvuruları, basvuru.akparti.org.tr adresinde bulunan formların, E-BAŞVURUyöntemiyle doldurularak istenilen eklerle birlikte sisteme aktarılmak suretiyle adaylık ön başvurusu yapılabilecektir. Başvurunun kesinleşmesi için aday adayları, bizzat ilgili teşkilat birimine giderek sistemde doldurdukları formun çıktısını imzalayacaktır. Aksi halde başvurular işleme konulmayacaktır. Adaylık başvurusunu basvuru.akparti.org.tr adresinde bulunan E-BAŞVURU yöntemiyle yapamayanlar, ilgili Teşkilat birimine giderek de bizzat başvuru işlemlerini yaptırabileceklerdir. Başvuru formları, ilgili Teşkilat Kademesince “Gelen Evrak” kayıt defterine tarih ve sıra numarası verilmek suretiyle kaydedilecek ve aday başvurusunu yapana, başvurunun yapıldığına dair tarih ve sıra numarasını gösterir “Alındı Belgesi” imzalanıp mühürlenerek verilecektir. 

  BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ...

  AK PARTİ MİLLETVEKİLİ BAŞVURU ÜCRETİ 2023

  Erkek aday adayları 20.000 TL, kadın ve 18-30 yaş arası genç (14.05.2005-14.05.1993 tarihleri arasında doğmuş olan) aday adaylarından 10.000 TL, engelli aday adaylarından 5.000 TL Deprem Yardım Kampanyasına bağış yapacaktır (Sağlık Kurulu Raporunda engel oranı %40 ve üzeri olan engelliler söz konusu bu imkandan istifade edebilecektir. Ancak bu kimselerin; engelliliğine dair “Sağlık Kurulu Raporu” veya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlükleri tarafından verilen “Engelli Kimlik Kartı” suretini ibraz etmeleri şarttır).

  AK PARTİ MİLLETVEKİLİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

  Anayasa’nın 76. ve Milletvekili Seçimi Kanunu’nun 10,11 ve 12. maddelerinde belirtilen nitelikleri taşıyan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Partimizden adaylık başvurusunda bulunabilirler.

  Seçime katılma yeterliliği taşıyıp seçime katılmayan siyasi partinin üyesi olup da Partimizden adaylık başvurusunda bulunmak isteyen kimseler, kendisinin ve üyesi olduğu siyasi partinin yazılı muvafakatini başvuru formuna eklemek zorundadır.

  Başka siyasi partinin üyesi olup da Partimizden adaylık başvurusunda bulunmak isteyen kimseler, üye oldukları siyasi partiden istifa ettiklerine dair ilçe seçim kurullarına verilmiş olan istifa dilekçesi ya da noter marifetiyle gönderilmiş istifa bildirimlerini de başvuru formuna eklemek zorundadır.

  Yazı kaynağı : www.tgrthaber.com.tr

  Kaymakamlık görevini bıraktı, AKP’den milletvekili aday adayı oldu

  Kaymakamlık görevini bıraktı, AKP’den milletvekili aday adayı oldu

  Artvin’in Hopa ilçesinde 19 Eylül 2021 tarihinden itibaren Kaymakamlık görevini yürüten Gürkan Üçüncü, AKP Trabzon Milletvekilliği için aday adaylığı için görevini bıraktı.

  AKP Trabzon İl Başkanlığı’na gelen Üçüncü, başvurusunu İl Başkanı Sezgin Mumcu’ya verdi. İl Başkanlığında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Üçüncü, “Geçtiğimiz Cumartesi gününe kadar Kahramanmaraş’ın Ezinözü ilçesinde koordinatör görev yaptığımı belirterek, bundan sonraki süreçte de tüm imkanlarımızla bu felaketin izlerini silmek için elimizden gelenin fazlasını yapacağımızı vurgulamak isterim. Burada bulunmamızın asıl amacı olarak 28. dönem AK Parti Mlletvekilliği aday adaylık başvurumu İl Başkanlığımıza yaptım. Öncelikle Türkiye Yüzyılı Vizyonu ile yarın değil hemen şimdi diyerek, başvurumuzun ülkemiz, milletimiz, şehrimiz ve partimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

  Üçüncü, “İlköğretimi ve lise öğrenimi Akçaabat’ta tamamladım. Üniversite eğitimim için Trabzon dışına çıktım. Bu vesile ile akademik ve bürokrasi hayatım boyunca farklı illerde görev yaptım. Bu süreler nobyunca aklımda, gönlümde hep Trabzon vardı. Trabzon’dan ve eğitim ve öğretim gördüğüm yer olan Akçaabat7tan bağımı hiç koparmadım. Yıllardır ülkeme çeşitli illerde Vali Yardımcısı, ilçelerde Kaymakam olarak hizmet ettim. Şimdi ise eğitim, öğretim gördüğüm büyüdüğüm özlemeni çektiğim ilçeme ilime ve tabi ki ülkeme Cumhurbaşkanımız liderindeki AK Parti ailesi içerisindeki inşallah milletvekili sıfatıyla hizmet etme arzusu içerisindeyim. Yaşadığımız bu güzel şehrin insanını, coğrafyasını, her gün ayak bastığımız toprağını, toplumsal değerlerine, geleneklerini, beklentilerini, sorunlarını iyi bildiğime inanıyorum. Trabzon gibi bir şehrin sorumluluğunun ne kadar ağır olduğunun aynı zamanda bu sorumluluğu taşımanın ne kadar onur verici olduğunun bilinci içerisindeyim. Bu bilincin verdiği heyecanla, azimle ve kararlılıkla ülkeme hizmet edebilmek için 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde daha önce 7 yıl kadrolarında çalıştığım görev aldığım AK Parti’den milletvekilliğine talibim. İnşallah 14 Mayıs’ta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrar Cumhurbaşkanı seçeceğiz ve AK Parti’miz birinci parti olarak sandıktan çıkacaktır” ifadelerini kullandı.

  Yazı kaynağı : www.cumhuriyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap