Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  2022 ve 2023 eğitim öğretim yılı burs başvurusu

  1 ziyaretçi

  2022 ve 2023 eğitim öğretim yılı burs başvurusu bilgi90'dan bulabilirsiniz

  2022-2023 Eğitim Yılı Burs Başvuruları - T.C. Vakıflar Genel Müdürlüğü

  VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

  2022 – 2023 EĞİTİM YILI BURSLARI

  Genel Müdürlüğümüzce ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine verilen “Ortaöğrenim Eğitim Yardımları" ile üniversite öğrencilerine verilen “Yükseköğrenim Bursları" ve “Yabancı Uyruklu Öğrenci Yükseköğrenim Bursları” için başvurular 2022 – 2023 eğitim yılında aşağıdaki tarihler arasında www.vgm.gov.tr üzerinden elektronik ortamda alınacaktır.

  2022-2023 eğitim yılında öğrencilerimize verilmesi planlanan eğitim yardımı/burs miktarları ortaöğrenim eğitim yardımı için aylık 200,00 TL, yükseköğrenim bursu için ise aylık 650,00 TL‘dir.

  Başvurular, belirtilen tarihlerde tamamlandıktan sonra başvuru değerlendirme ve sonuç açıklama dönemlerine ilişkin tüm duyurular yine www.vgm.gov.tr üzerinden yapılacaktır.

   

   

  Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim Eğitim Yardımları ve Yükseköğrenim Bursları için alınan başvurular açık kontenjanlarımız nispetinde, aşağıda belirtilen ilgili mevzuata göre öncelikli olarak anne ve/veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz öğrencilere verilmektedir.

  Başvuru alma, başvuru değerlendirme, burs bağlama ve takip işlemleri, Vakıflar Yönetmeliği ve Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliği doğrultusunda yerine getirilmektedir.

  ORTAÖĞRENİM BURS BAŞVURUNUZU BURADAN YAPABİLİRSİNİZ.

  YÜKSEKÖĞRENİM BURS BAŞVURULARI HENÜZ BAŞLAMAMIŞ OLUP BAŞVURULAR 21 – 30 KASIM 2022 TARİHLERİ ARASINDA ALINACAKTIR.

  YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ BURS BAŞVURULARI HENÜZ BAŞLAMAMIŞ OLUP BAŞVURULAR 21 – 30 KASIM 2022 TARİHLERİ ARASINDA ALINACAKTIR.

  Burs başvurularının sorunsuz ve doğru bir şekilde yapılabilmesi için aşağıdaki hususlara DİKKAT edilmelidir.

  Yazı kaynağı : www.vgm.gov.tr

  2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Burs Başvuruları

  KYK BURS BAŞVURU EKRANI: 2022-2023 KYK burs başvurusu nasıl yapılır?

  Kredi ve KYK burs başvuruları başladı mı? GSB e-devlet KYK burs başvurusu 2022-2023

  Kredi ve KYK burs başvuruları başladı mı? GSB e-devlet KYK burs başvurusu 2022-2023

  Kredi ve KYK burs başvuruları başladı mı? GSB e-devlet KYK burs başvurusu 2022-2023

  2022-2023 KYK burs başvuruları ile bu yıl GSB'den burs ve kredi alacak öğrenciler belirlenecek. Kredi seçeneğini işaretleyen her öğrenci burs çıkmasa bile krediyi alabilecek. Ancak kredilerin burslardan farkı geri ödemeli olması. Peki, binlerce öğrencinin beklediği KYK burs başvuruları ne zaman? İşte e-devlet GSB KYK burs başvuru sayfası ve diğer detaylar...

  Binlerce öğrencinin burs ve kredi imkanından yararlanacağı 2022-2023 eğitim öğretim yılında başvurular için geri sayım başladı. Bursların geri ödemesiz, kredilerin ise geri ödemeli olacağı süreçte detaylar önümüzdeki günlerde belli olacak.

  KYK BURS BAŞVURUSU NE ZAMAN 2022-2023?

  Üniversitelerde akademik takvim eylül ayında başladı. Aynı süreçte peş peşe KYK yurt başvuruları sonuçlanmış ve öğrenciler KYK yurtlarına yerleşimlerini gerçekleştirmişti. Burslarda ise geçtiğimiz yıl başvurular 5-8 Kasım tarihlerinde alınmıştı. Bu yıl da kasım ayında başvuruların alınması bekleniyor.

  E-DEVLET KYK BURS BAŞVURU SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...

  E DEVLET KYK BURS BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

  Burs/kredi başvuruları her yıl yazılı ve görsel basın yoluyla kamuoyuna duyurulan tarihler arasında e-Devlet üzerinden alınmaktadır.

  Değerlendirme sonucunda burs veya kredi tahsisi yapılan öğrencilerin yapacakları iş ve işlemler sonuç açıklama sayfasında ayrıntılı olarak yer almaktadır. Burs veya kredi almaya hak kazanan öğrencilerin belirtilen tarihler arasında e-Devlet üzerinden burs/kredi onay işlemi ekranında yer alan “taahhütname onayı” işlemini yapmaları gerekmektedir. Taahhütname onayı yapmayan öğrenciye ödeme yapılmamaktadır.

  Burslarda öncelikli öğrenciler ise şöyle;

           Şehit çocukları, (Şehit bekar ise bekar kardeşi)

  •        Gazi çocukları, (Gazi bekar ise kendisi)

  •        Sağlık kurulu raporu ile %40 ve üzerinde engelli olduğu tespit edilen öğrenciler,

  •        Anne ve babası vefat etmiş olanlar,

  •        Lise ve dengi öğrenimlerini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Yetiştirme Yurtlarında barınarak tamamlayanlar,

  •        Lise ve dengi öğrenimlerini Darüşşafaka Lisesinde tamamlayanlar,

  •        Amatör milli sporcu olan öğrenciler

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak? GSB tarih verdi mi? (2022-2023 KYK burs ve kredi başvuruları)

  Öğrenci Burs Başvuruları 2022-2023 Yılı Dönemi (VAKIFLAR DERNEKLER)

  Öğrenci Burs Başvuruları 2022-2023 Yılı Dönemi (VAKIFLAR DERNEKLER)

  2022-2023 lise, üniversite, yüksek lisans burs başvuru tarihleri, burs veren kurumlar ve ücretleri ile ilgili merak edilen 2022-2023 burs başvuruları ne zaman? araştırması yapan sizler için, başvuru şartları nelerdir, hangi kurumların başvuruları devam ediyor? burs alamayan öğrencilere de kredi imkanı sunan birçok kurumdan özellikle VGM, KYK burs başvuruları yeni eğitim yılında ne zaman olacak? Tüm Kurum ve derneklerin öğrenci burs başvuruları ve şartlarını detaylandırdık.

  Öğrencilere Karşılıksız Burs Veren Kurumlar ve Vakıflar Tüm Liste 2022-2023

  Devlet ve vakıflar tarafından daha çok başarılı öğrencilere maddi anlamda destek vermek amaçlı verilen karşılıksız burslar vardır. Aşağıda öğrencilere Burs veren ve başvuru yapabileceğiniz vakıflar ve kurumların alfabetik sıra ile listelenmiştir:

  Her kurumun burs başvuru tarihleri farklı olmaktadır.

  İlk tercih bursunu mutlaka duymuşuzdur. YÖK tarafından verilen bu nakit desteği için bölümleri listeledik. 2022-2023 eğitim öğretim yılında YÖK’ün burs verdiği bölümler listesini inceleyebilir ve müracaat şartlarına bakabilirsiniz.

  2022-2023 Burs Başvuruları Ne Zaman?

  Yeni eğitim öğretim yılı için burs başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin en çok araştırdığı konulardan bir tanesi de şüphesiz ki burs başvurusu 2022 yılında ne zaman başlayacağı ve şartlarıdır. Bazı kurum ve kuruluşların başvuru tarihleri yeni dönem için BAŞVURULAR BAŞLAMIŞ olup 2022 yılı başvuru şartlarını ve burs ücretlerini inceleyerek yeni dönem için fikir alabilirsiniz. Peki hangi kurumlar öğrenci bursu veriyor, şartları neler, öğrenci burs başvuruları ne zaman başlayacak? inceleyebilirsiniz.

  VGM Üniversite Burs Başvurusu 2022-2023 Dönemi Ne Zaman?

  Vakıflar Genel Müdürlüğü 2022-2023 dönemi Yükseköğrenim Burs başvuruları Kasım ayında başlayacaktır.

  VGM 2022-2023 eğitim öğretim dönemi burs başvuru tarihleri henüz belli olmadı.

  Yükseköğrenim Burs Başvurusu Giriş Ekranı

  2022 eğitim yılında eğitim yardımı/burs miktarlarında artış yapılmış olup ortaöğrenim eğitim yardımı yükseköğrenim ve yabancı uyruklu öğrenci yükseköğrenim bursu aşağıdaki gibidir:

  Başvuruları değerlendirilen öğrenciler Bölge Müdürlükleri’nce aranarak evrakların tamamlanması, banka hesap numaralarının alınması ile paralarını almaya başlarlar. Yeni dönem başvuruları henüz başlamamıştır. Başvurular için okulunuzun bulunduğu ildeki bölge veya genel müdürlükleri ile görüşebilir, resmi web sayfası üzerinden yapabilirsiniz.

  Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Bursu Alamayacak Olanlar

  Verilen bu devlet bursundan, Yükseköğrenim burs yönetmeliğinde belirlenen şartlara göre yararlanamayacak olanlar aşağıda listelenmiştir.

  KYK Yurt Başvuru Tarihleri Açıklandı

  Kredi ve Yurtlar Kurumunun yurtlarında konaklamak isteyenler için başvuru tarihleri büyük önem taşıyor.

  Üniversite yerleştirme ek tercihlerin açıklanmasının ardından Lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin beklediği KYK burs ve kredi başvuru tarihleri açıklandı.

  28 Ağustos gününe kadar başvurular alındı ve sonuçlar açıklandı.

  2022-2023 eğitim dönemi için kredi başvuruların ise geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi ekim ayında yapılması bekleniyor. Konuya ilişkin detaylar ve Henüz resmi bir tarih verilmemesine rağmen KYK yurt başvuruları ÖSYM tarafından YKS sonuçları açıklandığında alınmaya başlanacaktır.

  İş insanı Kılıç’tan üniversitelilere 850 TL burs

  E-İmzaTR Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kılıç’ın eğitime desteği sürüyor. Üniversiteyi kazanan 71 Kırıkkaleli gence bir yıl süreyle burs veren Kılıç, geçtiğimiz yıl 650 lira olan burs miktarını bu yıl 825 liraya çıkardı. Burs almak isteyen ihtiyaç sahibi yükseköğrenim öğrencileri 23 Ağustos – 2 Eylül 2022 tarihleri arasında başvuruda bulunabilecek.

  Başvurular www.orhankilic.net adresinden online olarak yapılacak.

  KYK Bursu Ne Kadar?

  Yeni eğitim dönemi için KYK burs başvuruları ve ücretleri henüz açıklanmamış olup, 2022 yılı KYK kredi ve burs tutarları aşağıdaki gibidir:

  Bununla birlikte KYK aracılığı ile verilen burs ve yurt başvuruları için ayrı ayrı koşullar belirlenmiştir. Nasıl başvuru yapacağınızı öğrenmek için KYK bursu nasıl alınır, başvuru şartları nelerdir? adlı içeriğimizi buradan inceleyerek bilgi alabilirsiniz.

  Türkiye Bursları 2022 Başvuru Tarihleri

  Türkiye’de bulunan uluslararası öğrencilere devlet burs imkanı sunmaktadır. Dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler de Türkiye Bursları kapsamında başvuru tarihleri ne zaman merak etmektedirler. 2022-2023 yılı için başvuru tarihleri henüz netleşmedi. lisans ve lisansüstü ile doktora öğrencileri için başvurular açıktır.

  Türkiye burslarının sağladığı avantajları şunlardır:

  Başarı burs miktarları aşağıdaki gibidir:

  Araştırma Bursu Programı (3-12 aylık) tutarları aşağıdaki gibidir:

  Aylık Cep Harçlığı : 4000 TL

  KATİP (8-10 aylık) tutarları aşağıdaki gibidir:

  Kamu Görevlileri ve Akademisyenler için Türkçe İletişim Programı kapsamında verilen Aylık Cep Harçlığı : 3000 TL’dir.

  Başarı bursları, araştırma bursu KATİP programları için başvuru tarihleri farklı olmaktadır. Burs arama ekranından sorgulamayı başvuru linkini tıklayarak kolaylıkla yapabilirsiniz.

  Türkiye Bursları Başvurusu için Gerekli Belgeler Nelerdir?

  Türkiye Bursları başvurusu İçin gerekli olan belgeler aşağıdaki gibidir:

  Lisans ve Lisansüstü Burs Programları Şubat ayı itibari ile sona ermiştir. Fakat Araştırma Burslarının 2. dönem başvuru tarihleri 1 Nisan-30 Haziran aralığındadır.

  Türkiye Bursları 2022 Başvuru linki üzerinden siz de başvurunuz yaparak eğitim hayatınız boyunca burs alabilirsiniz.

  Türk Eğitim Vakfı Burs Başvuruları 2022

  TEV, Atatürk ilkelerine bağlı ve başarılı öğrencilere maddi destek vermektedir. Eğitim alanında maddi ihtiyaç duyan ve başarılı olanlara TEV eğitim bursu vermektedir.

  2022-2023 öğretim yılı burs başvuru tarihi: 1-30 Eylül 2022

  TEV Başvuru Şartları

  Tev burs başvuru şartları aşağıdaki gibidir:

  TEV Karşılıksız Burs Ücretleri

  TEV karşılıksız öğrenci burs başvuruları sonucunda verilecek olan maddi destek tutarları aşağıdaki gibidir:

  Ayrıca bağış yapılan diğer destek tutarları şu şekildedir:

  Burs Başvuru Tarihleri 2022-2023

  TEV burs başvuru tarihleri:

  2022-2023 öğretim yılı burs başvuru tarihi: 1-30 Eylül 2022 tarihi itibaren internet sitesi üzerinden açıklanmaktadır. Bu tarihleri takip ederek başvuru yapabilirsiniz.

  TEMA Vakfı Turan Demiraslan Burs Başvuruları

  TEMA Vakfı, vakfın amaçları yönünde araştırma yapacak, proje üretecek ve bu konuda maddi desteğe ihtiyaç duyan yüksek lisans ve doktora öğrencilerine eğitim desteği vermektedir. Burs olarak ise öğrencileri maddi olarak desteklemeleri yanında doğa koruma ile ilgili de çeşitli bölgelerde bilimsel çalışmaların teşvik edilmesini de sağlamaktadır.

  TEMA Vakfı Turan Demiraslan Burs Başvuruları Nasıl Yapılır?

  Burs 12 Ay Süresince Aylık 1.080 Türk Lirası Olarak Ödenecek. Başvurular İstenilen Belgeler İle Birlikte [email protected] linkinden yapılır.

  Duyuru! Turan Demiraslan Lisansüstü Burs Programı’na 2022-2023 eğitim ve öğretim dönemine kadar ara verilmiştir. Başvurular açılacağı zaman TEMA Vakfı’nın sosyal medya kanallarından ve web sitesinden duyuru yapılacaktır.

  TEMA Burs Başvurusu Şartları Nelerdir?

  Tema vakfına başvuracak olan lisans ve doktora öğrencilerinin aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir;

  Başvuru Esnasında İstenecek Belgeler aşağıdaki gibidir:

  İstenen evraklar, başvuru sürecince eksiksiz bir şekilde hazırlanarak vakfın e-posta adresi aracılığı ile gönderilmelidir.

  TÜBİTAK Yüksek Lisans Bursu Başvuruları Ne Zaman?

  TÜBİTAK tarafından verilecek olan destek için 2. dönem başvuru tarihleri web sayfasında açıklanmıştır.

  Yurt İçi Yüksek Lisans Burs Programları 2022 yılı 2. dönem başvuruları, 24 Ekim-11 Kasım 2022 tarihleri arasında alınacaktır.

  Aktaş holding de burs veren kuruluşlar arasındadır:

  Aktaş Holding Eğitim Burs Başvuruları Ne Zaman?

  Aktaş Eğitim Vakfı 2022-2023 burs başvurusu tarihleri netleşti. Aktaş Eğitim Vakfı için burs başvurusu 01.08.2022-31.08.2022 tarihleri arasında olup, aşağıdaki linkten başvuru işlemine yapabilirsiniz. 2022-2023 Öğretim Yılı Burs Başvurusu için tıklayınız.

  Güncel takvim açıklandığında Aktaş Holding resmi internet sayfası üzerinden başvuru tarihini ve şartlarını takip edebilirsiniz.

  Burs başvurusu yapabilmek için aranan şartlar aşağıdaki gibidir:

  Sabancı Vakfı Burs Başvuruları Başladı Mı?

  Sabancı Vakfı burs başvuruları Her yıl Eylül – Ekim aylarında belirlenen tarihler arasında yapıldığından 2022 yılında da Eylül- Ekim aylarında kayıt hakkı kazandığı üniversitelerin burs başvurularını ofislere yapabilirler.

  Sabancı Vakfı başarılı ve maddi desteği ihtiyacı olan üniversite öğrencilerine karşılıksız olarak burs vermektedir. Sabancı bursu verilen kişiler aşağıdaki gibidir:

  Sabancı Vakfı Burs Başvuru Şartları

  2022-2023 burs başvuruları şartları aşağıdaki gibidir:

  Burs almaya hak kazanmış kişilerin, başarılı olmaları durumunda üniversiteye kayıtlı olduğu süre boyunca maddi desteği sürmektedir. Tamamen karşılıksız olarak verilen maddi destek eğitim ile birlikte son bulduğunda gönüllü olarak borcunu ödemek isteyenler ise dilerlerse burs almakta ya da alacak olan öğrencileri eğitim hayatları boyunca destekleyebilirler.

  Ankara, Boğaziçi, Dokuz Eylül, Ege, Gazi, Hacettepe, İstanbul Teknik, ODTÜ, Yıldız Teknik, Marmara, Çukurova, İstanbul Cerrahpaşa üniversitesinde okuyanlar e-bursum web sayfası üzerinden belirlenen tarihlere kadar başvurularını yapabilir.

  Vehbi Koç Vakfı Yeni Dönem Burs Başvuruları

  Vehbi Koç Vakfı eğitimde eşitliği sağlamak adına, yetenekli, başarılı fakat maddi anlamda sıkıntılar yaşayan öğrencilere maddi desteklemede bulunmaktadır. Burs veren kamu ve özel kurumlar arasında en yüksek tutarda maddi desteği veren kurum olarak belirtilmektedir. Özellikle mesleki lise ve üniversite öğrencilerini desteklemektedir.

  Vehbi Koç Vakfı burs başvurusu şartları ve başvuruları aşağıdaki gibidir:

  Eğitim yılı için burs başvuru tarihleri yayımlandığında resmi internet sayfasında duyurular bölümünde, sosyal medya hesabında ve ilgili okulların ofisleri aracılığı ile duyurulacaktır. Hak kazanarak maddi destek alanlar başarı notu şartını devam ettirmelidir. Bunun dışında önceki öğretim yılında başarısız hiçbir dersi olmamalı, üst sınıfa geçerek fiili eğitimine devam etmeli, disiplin cezası ve karşılıksız bir burs almıyor olmalıdır. Aksi durumda iptal edilir ve devam etmez.

  VEHBİ KOÇ Vakfı Hangi Bursları Veriyor?

  Vakıf bünyesinde verilen destekler şu şekildedir:

  Vehbi Koç Burs Verilen Üniversiteler şu şekildedir:

  Başvuru yapacak öğrencilerde aranan koşullar;

  MEB Yurtdışı Yüksek Lisans YLSY Burs Başvurusu

  Nitelikli istihdam ve işgücü için Milli Eğitim tarafından yurtdışına lisansüstü eğitim almaya giden öğrencilere YLSY programı ile burs verilmekte ve bu öğrenciler yurtdışına gönderilmektedir. İlgili 1416 sayılı Ecnebi Memleketlere Gönderilecek Talebe Hakkında Kanun gereğince geçtiğimiz yıl resmi devlet bursu ile doktora ve yüksek lisans öğrencisi olan 750 kişi gönderilmiştir.

  Ülkemizin yetişmiş insan kaynağı ihtiyacını karşılamak amacıyla 1416 sayılı Ecnebi Memleketlere Gönderilecek Talebe Hakkında Kanun kapsamında Bakanlığımızca verilen burs ile lisansüstü öğrenim görmek üzere yurt dışına gönderilecek öğrencilerin başvuruları Resmî Burslu Öğrenci Sistemi (REBUS – http://rebus.meb.gov.tr) üzerinden alınacak olup 202-2023 eğitim öğretim yılı için burs başvurularının tarihleri henüz belli değildir.

  (Başvurular Kasım ayında sona ereceği düşünülmektedir.) alınacak başvurularda sürece ilişkin detaylı bilgilere ulaşmak isteyen adayların duyuru ekinde yer alan 2022 YLSY Başvuru ve Tercih Kılavuzu ile Tercih Tablosu´nu dikkatle incelemeleri gerekmektedir. Adayların 2022 YLSY Tercih Tablosunda yer alan “Tamamlanacak Öğrenim Seviyesi”nde öğrenim görmeleri gerekmektedir. Adayların bu doğrultuda başvuruda bulunmaları önem arz etmektedir.

  2022-2023 Akademik eğitim yılı hükümet bursları aşağıdaki ülkeler için verilmiş ve başvurular ile mülakatlar gerçekleştirilmiştir. Bu ülkeler;

  İş Dünyası Vakfı Burs Talep Formu (15 Eylül- 15 Ekim)

  Her yıl eğitim- öğretim yılı başladığında 15 Eylül- 15 Ekim tarihlerinde başvurular alınmaktadır. Türkiye’de eğitim gören lisans, lisans üstü, ilmi doktora yapan öğrenciler için karşılıksız olarak yani geri ödemesiz nakit desteği vermektedir. Ekim ayından başlayarak Haziran ayına kadar öğrenim süresi 9 ay boyunca verilmeye devam eder. Web sitesi üzerinden talep formu doldurularak [email protected] adresine ilgili formu mail göndererek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

  Lise Öğrencilerine Burs Veren Kurumlar 2022

  Yukarıda sayılı kurumlardan bazıları lisans ve yüksek lisans yanında lise, ortaokul öğrencilerine aşağıdaki kurumlar karşılıksız maddi destek vermektedirler.

  Lise Öğrencilerine Burs Veren Kurumlar aşağıdaki gibidir:

  Başvuruları Devam Eden Burs Veren Kurumların Listesi

  İlkokuldan başlayan ve doktora öğrenimine kadar her kademede destek vermeye devam eden, son başvuru tarihleri henüz geçmemiş olan kurumlar aşağıda listelenmiştir. Hemen listeyi inceleyerek size en uygun kurumu seçebilir, maddi destek alabilirsiniz.

  Başvuruları Devam Eden Burs Veren Kurumların Listesi aşağıdaki gibidir:

  Tüm bu anlaşmalı kurumların burslarından yararlanmak için Türkiye’nin en geniş ağı olan e-bursum sitesinden giriş yapabilirsiniz.

  Güncel tarihleri içeriğimizden takip ederek bilgi sahibi olabilir, tüm maddi desteklerden yararlanabilirsiniz.

  Tüm öğrencilere 2022-2023 öğretim yılında başarılar dileriz!

  Yazı kaynağı : www.devletdestekli.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap