Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  2022 en çok izlenen filmler yabancı

  1 ziyaretçi

  2022 en çok izlenen filmler yabancı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  2022'De Vizyona Girecek En Pop�ler 50 Yabanc� Film

  2022 Yılı Box Office - Box Office Türkiye

  2022'de en çok izlenen filmler açıklandı! - ShiftDelete.Net

  2022'de en çok izlenen filmler açıklandı! - ShiftDelete.Net


  Nil Ticaret Merkezi – Giriş Katı
  Yeşilce Mah. Yunus Emre Cd. No:8
  34418 – Kâğıthane/İstanbul

  [email protected]

  Yazı kaynağı : shiftdelete.net

  Türkiye'de 2022 yılında en çok izlenen sinema filmleri belli oldu!

  Türkiye'de 2022 yılında en çok izlenen sinema filmleri belli oldu!

  Yıl boyunca macera, fantastik ve aksiyon türündeki yapımlar ile animasyon filmleri izleyicinin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

  Box Office Türkiye'den derlenen bilgilere göre, 366'sı yeni, toplam 501 filmin vizyona girdiği yıl boyunca, toplam izleyici sayısı 35 milyon 873 bin 660'a ulaştı.

  "EN ÇOK İZLENEN FİLM BERGEN"

  Cinayet sonucu hayatını kaybeden şarkıcı Belgin Sarılmışer'in hayatını ele alan "Bergen" filmi, 5 milyon 484 bin 798 izleyiciyle yılın en çok izlenen filmi oldu.

  Farah Zeynep Abdullah ile Erdal Beşikçioğlu'nun başrollerini paylaştığı filmde, müzik tarihine geçen yorumu ve konservatuvarda başlayan şarkı söyleme tutkusunun yanı sıra "acıların kadını" olarak tanınan şarkıcı Bergen'in yaşamının bir bölümü beyaz perdeye aktarıldı. Filmden elde edilen gelir ise 160 milyon 57 bin 802 liraya ulaştı.

  "KESİŞME-İYİ Kİ VARSIN EREN"

  En çok izlenen filmler arasında 2. sırada, yapımcılığını Mustafa Uslu'nun üstlendiği, TRT Ortak Yapımı, "Kesişme-İyi ki Varsın Eren" yer aldı.

  Trabzon'un Maçka ilçesinde 11 Ağustos 2017'de teröristlerle kahraman Mehmetçiğin girdiği çatışmada şehit olan Eren Bülbül ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik'in öyküsünün anlatıldığı film, 2 milyon 327 bin 920 kişi tarafından izlendi.

  Yönetmenliğini Özer Feyzioğlu'nun üstlendiği filmde, İsmail Hacıoğlu, Rahman Beşel, Alayça Öztürk, Mutlunur Lafçı ve Emir Çiçek başrolleri paylaştı. Filmin müziklerini ise Fahir Atakoğlu yaptı.

  "DOKTOR STRANGE ÇOKLU EVREN ÇILGINLIĞINDA"

  Macera ve aksiyon sevenleri sinema salonlarına çeken "Doktor Strange Çoklu Evren Çılgınlığında" filmi listeye 3. sıradan girdi.

  Yönetmenliğini Sam Raimi'nin üstlendiği filmi, bir milyon 563 bin 89 kişi izledi.

  Filmin başrollerini ünlü oyuncular Benedict Cumberbatch, Elizabeth Olsen, Rachel McAdams, Benedict Wong ve Chiwetel Ejiofor paylaştı.

  "THOR: AŞK VE GÖK GÜRÜLTÜSÜ"

  Listenin 4. sırasında bir milyon 229 bin 668 izleyiciyi sinema salonlarına çeken "Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü" yer aldı.

  Macera ve aksiyon tutkunlarının ilgiyle izlediği yapımda, Hollywood'un ünlü oyuncuları Chris Hemsworth, Tessa Thompson, Natalie Portman, Christian Bale ve Russell Crowe rol aldı.

  "MİNYONLAR 2: GRU'NUN YÜKSELİŞİ"

  ABD yapımı animasyon film "Minyonlar 2: Gru'nun Yükselişi", listeye 5. sıradan girdi.

  İzleyiciyle buluştuğu 1 Temmuz'dan itibaren bir milyon 194 bin 445 kişi tarafından izlenen yapım, 1970'li yıllarda tarihin en büyük kötülerinden biri olma hayali kuran genç Gru ile yolları kesişen Minyonlar'ın, kötülükleriyle nam salan Vicious 6 ekibine girmeye çalışan Gru'ya yardım etmelerini konu ediniyor.

  "ASLAN HÜRKUŞ: KAYIP ELMAS"

  Hakan Bol ile Sinan Güngor'ün yönetmenliğini üstlendiği animasyon film "Aslan Hürkuş: Kayıp Elmas" en çok izlenen 6. film oldu.

  Bir milyon 167 bin 455 kişiyi sinema salonlarına çeken yapım, usta bir pilot olan büyük büyük babasının mirası özel uçak Hürkuş'u canlandırmaya çalışan ve uçak mühendisi olmayı hayal eden Aslan'ın, efsanevi kayıp elmasın peşindeki macerasını anlatıyor.

  "AVATAR: SUYUN YOLU"

  Gişe rekortmeni Avatar'ın 13 yıl sonra vizyona giren devam filmi "Avatar: Suyun Yolu", en çok izlenen yapımlar arasında 7. sıraya yerleşti.

  James Cameron'un yönetmenliğini üstlendiği, Sam Worthington, Sigourney Weaver ve Zoe Saldana'nın başrolleri paylaştığı filmi izleyenlerin sayısı ilk 10 günde, 1 milyon 126 bin 933 izleyiciye ulaştı.

  Film, Pandora gezegeninde Na'vi halkına dahil olup Neytiri ile bir aile kuran Jake Sully'nin, tanıdık bir düşmanın yeniden gezegenlerine tehdit oluşturması sonrası Na'vi halkıyla verdiği mücadeleyi konu ediniyor.

  "THE BATMAN"

  Dram ve aksiyon türündeki "The Batman" filmi, vizyonda kaldığı 10 haftada bir milyon 81 bin 473 kişi tarafından izlendi. Hollywood yıldızları Robert Pattinson, Zoe Kravitz, Paul Dano, Colin Farrell ve Andy Serkis'in rol aldığı yapım, en çok izlenen 8. film oldu.

  Film, Gotham'daki ucu kendi ailesine de uzanan yolsuzlukları temizleye çalışan Batman'in, bir yandan Riddler isimli bir seri katille mücadelesini işliyor.

  "ÖRÜMCEK-ADAM: EVE DÖNÜŞ YOK"

  Macera, bilim-kurgu ve aksiyon sevenlerin ilgilyle izlediği "Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok" filmi, 17 Aralık 2021'de vizyona girdi. Bu yıl bir milyon 32 bin 866 izleyiciye ulaşarak yılın en çok izlenen 9. filmi olan yapımı, ilk vizyon tarihinden itibaren de 2 milyon 882 bin 820 kişi izledi.

  Yönetmenliğini Jon Watts'ın üstlendiği, Tom Holland, Zendaya, Benedict Cumberbatch, Marisa Tomei ve Jacob Batalon'un rol aldığı yapım, kimliği açığa çıkan Örümcek-Adam'ın, bu konuda Doktor Strange'den yardım istemesiyle gelişen çetrefilli olayları ele alıyor.

  "ASLAN HÜRKUŞ: GÖREVİMİZ GÖKBEY"

  Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) teknik danışmanlık desteğiyle hazırlanan Aslan Hürkuş Görevimiz Gökbey, vizyonda kaldığı 10 haftada, 891 bin 326 kişiyi sinema salonlarına çekerek, yılın en çok izlenen 10. filmi oldu.

  Serinin ikinci filmi olarak sinemaseverlerle buluşan film, Gökbey ile bir araya gelen Aslan'ın, Kapadokya'da başlayıp ülkenin dört bir yanında devam eden serüvenini işliyor.

  Filmin yapımcılığını Murat Kaya, yönetmenliğini ise Sinan Güngör, Semih Turalı ve Yunus Emre Çakır üstlendi.

  Yazı kaynağı : www.cumhuriyet.com.tr

  2022 yılının en çok beğenilen filmleri, en iyi filmler! 2022'de en çok izlenen filmler!

  2022 yılının en çok beğenilen filmleri, en iyi filmler! 2022'de en çok izlenen filmler!

  Ajans Press’in Box Office Türkiye verilerinden elde ettiği bilgilere göre, ilk 26 hafta sonunda 22 milyon 792 bin 452 seyirci sinema salonlarını doldurdu. 13 milyon 338 bin 164 kişi yerli yapımları tercih ederken 9 milyon 454 bin 288 kişi ise yabancı filmleri tercih etti. Sinema severler en çok beğenilen filmleri merak ediyor. Peki en çok hangi filmler izlendi? işte detaylar...

  2022 YILINDA EN ÇOK İZLENEN FİLMLER

  1) Bergen

  2022’nin ilk yarısında en çok izlenen yapım Bergen (5 milyon 462 bin 64) oldu. Arabeskin unutulmayan seslerinden biri olan Bergen'in hayatını anlatan filmde, Bergen olarak bilinen Belgin'in Ankara'dan Adana'ya, oradan da yaşadığı aşkın ardından ebediyete uzanan öyküsünü anlatıyor.

  bergen

  2) Kesişme-İyi ki varsın Eren

  İkinci sırada Kesişme-İyi ki Varsın Eren (2 milyon 320 bin 616) yer aldı. Kesişme; "İyi ki Varsın Eren" filmi, Trabzon Maçka'da 11 Ağustos 2017'de, teröristlerle kahraman Mehmetçiğin girdiği çatışmada şehit olan Eren Bülbül ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik'in öyküsünü anlatıyor.

  eren

  3) Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  Doctor Strange in the Multiverse of Madness (1 milyon 529 bin 404) üçüncü sırada yer buldu. Doctor Strange in the Multiverse of Madness, Doktor Strange'in çoklu evren için tehlike arz eden bir tehdidi durdurmak için verdiği ve birden fazla evrene sıçrayan mücadelesini konu ediniyor.

  doctor strange

  4) Aslan Hürkuş Kayıp Elmas

  Aslan Hürkuş Kayıp Elmas (1 milyon 156 bin 476) dördüncü oldu. Özet Hürkuş karakteriyle bir araya gelerek bir macera sunacağı Aslan Hürkuş Kayıp Elmas
  filminde Aslan, kahraman bir pilot olan büyük büyük babasından kalan eşyaları kullanarak canlanabilen eski bir uçağın izini sürer. Bu uçağın adı Hürkuş'tur. Bu eski uçak Aslan'ın yardımıyla muhteşem bir uçak haline gelir.

  aslan kayıp elmas

  5) The Batman

  The Batman (1 milyon 81 bin 473) beşinci sırayı takip etti. The Batman, ikinci yılında suçla mücadele eden Batman'in Gotham City'deki yozlaşmayı araştırırken, bir seri katil olan Riddler ile yüzleşmesini anlatmaktadır.

  batman

  6) Spider-Man: No Way Home

  Spider-Man: No Way Home (961 bin 470) altıncı sırada yer aldı. Film, mahallemizin sevimli dostu Örümcek Adam’ın asıl kimliği Mysterio tarafından ifşa edildikten
  sonra Peter ve çevresindekilerin yaşadığı günlük sıkıntılarla açılış yapıyor film. Sonrasında onu, durumdan kurtulmak için Doktor Strange’i ziyaret edip yardım
  isterken görüyoruz. Ancak işler pek yolunda gitmiyor ve yapılan büyü esnasında ortaya çıkan bir terslik yüzünden, açılan portaldan başka evrenlerden istenmeyen
  misafirler akın etmeye başlıyor. Filmin geri kalanında Peter’ın hem ahlaki değerlerini sorgulayışına hem de kendi evrenine konuk olan yabancılarla baş etmeye çalışmasına tanık oluyoruz.

  spiderman

  7) Sonic the Hedgehog

  Yedinci sırada Sonic the Hedgehog 2 (682 bin 246) yer aldı. Filmde Kirpi Sonic, peşine düşen yetkililerden kurtulup, şeytani doktorun elinde bulunan yüzükleri geri almaya çalışan Sonic'in hikayesini konu ediyor. Hükümet, insan biçiminde bir kirpi olan Sonic'i yakalamak için peşine düşer. Devlet görevlileri her yerde Sonic'i aramaya başlar.

  sonic

  8) Dilberay

  Dilberay (680 bin 670) sekizinci sırada yer aldı. Ketche'nin yönetmenliğini üstlendiği, başrolünde Büşra Pekin'in yer aldığı Dilberay, zorlu bir hayattan gelip müziğiyle insanlara ses olan Dilberay'ın hayat hikâyesini odağına alıyor.

  dilberay

  9) Turning Red

  Turning Red (503 bin 332) dokuzuncu oldu. Turning red (Kırmızı), ergenliğin getirdiği sorunların altında sıkışıp kalan on üç yaşındaki Mei Lee'nin hayatına odaklanıyor.

  turning red

  10) Uncharted

  Listemizin son filmi Uncharted (447 bin 171) onuncu sırayla kapanışı yapıyor. Filmin konusu ise şöyle: Victor “Sully” Sullivan, 500 yıl önce Ferdinand Macellan tarafından
  ele geçirilen ama ardından Moncada Hanedanlığı tarafından kaybedilen servete ulaşmak üzere bıçkın delikanlı Nathan Drake’e iş teklif eder.

  uncharted

  AJANS PRESS'İN MEDYA KARNESİ

  2022'nin ilk yarısında sinemalar ile alakalı medyaya 217 bin 785 haber yansıdığı da tespit edildi. En fazla haber çıkışı internet sitelerinde yer alırken, bu mecrayı yazılı basın ve televizyon kanalları takip etti. (AA)

  Yazı kaynağı : www.mynet.com

  Netflix'in 2022 yılında en çok izlenen filmleri belli oldu

  Netflix'in 2022 yılında en çok izlenen filmleri belli oldu

  DUVAR - Netflix'in 2022 yılında en çok izlenen filmleri belli oldu. https://top10.netflix.com/ adresinden haftalık izlenme istatistiklerini yayınlayan Netflix, sıralamayı projelerin ilk 4 hafta, yani 28 günlük performanslarına göre yapıyor. "The Gray Man" bu süre zarfında 253,870,000 saat, "The Adam Project" ise 233,160,000 saat izlendi. İlk 28 günde 228,690,000 saat izlenen "Kalplerimiz Bir" ise listede 3. sırada yer alıyor. 

  "Esrarengiz Canavar" filmi ilk 28 günde 152,350,000 saat izlendi ve dili İngilizce olmayan filmlerin bulunduğu genel listede de zirvede yer aldı. 2022 listesinde 2. sırada yer alan "Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok" filmi 101,360,000 saat ile genelde 4., 3. sıradaki "Kara Yengeç" ise genel listede 5. sırada kendisine yer buldu.

  Netflix'in 2022'de en çok izlenen filmleri şöyle...

  Yazı kaynağı : www.gazeteduvar.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap