Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  2021 kurban bayramı emekli maaşları ne zaman yatacak

  1 ziyaretçi

  2021 kurban bayramı emekli maaşları ne zaman yatacak bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Emekli maaşları ne zaman yatacak? Emekli aylıkları ne zaman ödenecek?

  Emekli maaşları ne zaman yatacak? Emekli aylıkları ne zaman ödenecek?

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yaklaşık 12 milyon emeklinin Kurban Bayramı ikramiyelerinin 13-16 Temmuz tarihleri arasında ödeneceğini söyledi.

  Kurban Bayramı ikramiyesi ne zaman ödenecek?

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin: Bayram ikramiyeleri SSK emeklilerimize 13-14 Temmuz’da, Emekli Sandığı kapsamında olanlara 15 Temmuz’da, Bağ-Kur emeklilerimize de 16 Temmuz’da ödenecek.

  Emekli maaşları ne zaman yatacak?

  Bilgin, emekli ve hak sahiplerinin Kurban Bayramı ikramiyeleri ile birlikte zamlı olarak emekli aylıklarının SSK emeklileri için 13-14 Temmuz tarihleri arasında, Bağ-Kur emeklileri için de 16 Temmuz’da hesaplara yatırılacağını açıkladı.

  Bilgin, Emekli Sandığı kapsamında olan vatandaşların ise temmuz ayı farkının, Ağustos aylıklarının ve Kurban Bayramı ikramiyelerinin 15 Temmuz’da birlikte ödeneceği bilgisini verdi.

  Bakan Bilgin, “Ülke ekonomisinin kalkınmasına katkıda bulunan, üreten ve alın teri döken her bir emeklinin bayram ikramiyesinin hayırlı olmasını diliyorum. Emeklilerimizin ve ailelerinin bayramlarını şimdiden tebrik ediyorum” dedi.

  Yazı kaynağı : www.trthaber.com

  Emekli maaşları ne zaman yatacak 2021 (SSK-Bağ-Kur)? Bayram öncesi emekli maaşları (aylıkları) ödenecek mi?

  Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak 2021? Kurban Bayramı ikramiyesi ve emekli maaşı ödeme tarihi! - Son Dakika Ekonomi Haberleri

  Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak 2021? Kurban Bayramı ikramiyesi ve emekli maaşı ödeme tarihi! - Son Dakika Ekonomi Haberleri

  Kurban Bayramı öncesi emeklilere ödenecek olan 1.100 TL ikramiye tutarının ne zaman hesaplara yatacağı merak ediliyordu. Her sene dini bayramlardan hemen önce vatandaşlara verilen bu ücret büyük bir nakdi destek sağlarken "2021 Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak, ne kadar, kaç TL?" soruları yanıt aramaya başladı. Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Erdoğan ikramiyelerin bayram öncesinde yapılacağını duyurmuştu. Bayram ikramiyeleriyle ilgili olarak son dakika açıklamaya göre emeklilerin Kurban Bayramı ikramiyeleri ve aylıklarının ödeneceği tarih belli oldu. 

  KURBAN BAYRAMI İKRAMİYELERİ NE ZAMAN YATACAK?

  Kurban Bayramı arefesi 19 Temmuz Pazartesi. Bayramın birinci günü 20 Temmuz Salı günü idrak edilecek. 21-22-23 Temmuz Kurban bayramı tarihleri. Bayram Cuma günü sona erecek. 

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, emeklilerin Kurban Bayramı ikramiyelerine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Yaklaşık 12 milyon emeklinin Kurban Bayramı ikramiyelerinin 13-16 Temmuz'da ödeneceğini bildiren Bilgin, emekli ve hak sahiplerinin ikramiyeleri ile zamlı emekli aylıklarının SSK emeklileri için 13 ve 14 Temmuz'da; Bağ-Kur emeklileri için de 16 Temmuz'da hesaplara yatırılacağını belirtti.

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  Emekli maaşları ne zaman yatacak? 2021 Emekli ikramiyeleri tarihi

  Emekli maaşları ne zaman yatacak? 2021 Emekli ikramiyeleri tarihi

  Enflasyon farklarının açıklanması ile birlikte emekli maaşlarına zam yapıldı. Öte yandan kurban bayramı nedeniyle emeklilere bu ay ikramiye ödemesi de yapılacak. Emekli maaşları ve ikramiyeleri ne zaman, hangi gün ödenecek?

  EMEKLİ MAAŞLARI VE İKRAMİYELERİ NE ZAMAN YATACAK?

  Zam farklarıyla birlikte emekli bayram ikramiyeleri de 12 - 20 Temmuz arasında yapılacak.

  SGK EMEKLİ MAAŞLARI ÖDEME GÜNLERİ

  SGK emeklisi vatandaşlar, emekli maaşlarını tahsis numarasına göre belirlenen günlerde alırlar. İşte o günler:

  Tahsis numarasının son rakamına göre;

  - 9 olanlar her ayın 17’sinde,
  - 7 olanlara her ayın 18’inde,
  - 5 olanlara her ayın 19'unda,
  - 3 olanlara her ayın 20’sinde,
  - 1 olanlara her ayın 21’inde,
  - 8 olanlara her ayın 22’sinde,
  - 6 olanlara her ayın 23'ünde,
  - 4 olanlara her ayın 24’ünde,
  - 2 olanları her ayın 25’inde,
  - 0 olanlara her ayın 26’sında ödeme alırlar.

  BAĞ-KUR EMEKLİ MAAŞI ÖDEME GÜNLERİ

  Bağ-Kur emeklisi olan vatandaşlar, emekli maaşlarını tahsis numarasına göre belirlenen günlerde alırlar. Eğer maaş günü cumartesi gününe denk geliyorsa cuma, pazar gününe denk geliyorsa pazartesi günü ödeme alırlar.

  Tahsis numarasının son rakamına göre;

  - 9, 7 ve 5 olanlar her ayın 25'inde
  - 3 ve 1 olanlar her ayın 26'sında
  - 8, 6 ve 4 olanlar her ayın 27'sinde
  - 2 ve 0 olanlar her ayın 28'inde maaşlar yatırılır.

  Yazı kaynağı : www.haberturk.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap