Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  2021 üniversite sınavı ne zaman açıklanacak

  1 ziyaretçi

  2021 üniversite sınavı ne zaman açıklanacak bilgi90'dan bulabilirsiniz

  YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM YKS tercih kılavuzunu yayınladı

  YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM YKS tercih kılavuzunu yayınladı

  YKS tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayınlandı. Üniversite kontenjanları, YKS taban ve tavan puanlarının yer aldığı YKS tercih kılavuzu adaylara sonuçlar öncesinde ön bilgi vermek amacıyla erişime açıldı. ÖSYM tarafından verilen bilgiye göre adaylar 2021 YKS tercihlerini 5-13 Ağustos 2021 tarihleri arasında http://ais.osym.gov.tr’den yapacaklar.

  ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI VE KONTENJANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

  YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  YKS sınav sonucunun açıklanacağı tarih ise belli oldu. ÖSYM’nin sınav takvimine göre YKS sınav sonuçları 4 Ağustos’ta açıklanacak.

  Adaylarımız 2021-YKS tercihlerini 5-13 Ağustos 2021 tarihleri arasında http://ais.osym.gov.tr ‘den yapacaklardır.

  SINAV SONUÇLARI NASIL DUYURULACAK?

  Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden veya mobil uygulamasından öğrenebileceklerdir. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmündedir.

  EN ÇOK KONTENJAN ÖN LİSANSTA

  ÖSYM tarafından açıklanan sayısal verilere göre; Devlet üniversiteler toplam kontenjan 852 bin olarak belirlenirken, vakıf üniversitelerinde bu rakam 171 bin oldu.

  4 yıllık bir lisans bölümünde tercih yapacak olanlar için 494 bin kişilik yer bulunurken, 2 yıllık önlisansta toplamda 492 bin kişilik yer ayrıldı.

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? (2021 Üniversite tercihleri ne zaman başlayacak?)

  YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? (2021 Üniversite tercihleri ne zaman başlayacak?)

  26-27 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen 2021 YKS sınavı sonuçlarının ne zaman açıklanacağı sınava giren öğrenciler tarafından merak ediliyor.

  ÖSYM tarafından yayımlanan takvime göre Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. 

  YKS 2021 SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  ÖSYM tarafından yayımlanan takvime göre 2021 YKS sınav sonuçlarının 4 Ağustos tarihinde adaylarla paylaşılması bekleniyor. 

  YKS 2021 SONUÇLARI NASIL VE NEREDEN DUYURULACAK?

  Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden veya mobil uygulamasından öğrenebilecekler.

  ÜNİVERSİTE TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

  Üniversite tercihleri, sınav sonuçlarının açıklanmasından bir hafta sonra ÖSYM AİS sayfasında başlayacak. Sınav merkezi, 2021 Üniversite tercih kılavuzunu sitesinde yayımlayacak.

  Yazı kaynağı : www.ntv.com.tr

  YKS sonuçları ne zaman, hangi tarihte açıklanacak? TYT - AYT sonuçları: 2021 üniversite sınavı sonuçları tarih | Gündem Haberleri

  YKS sonuçları ne zaman, hangi tarihte açıklanacak? TYT - AYT sonuçları: 2021 üniversite sınavı sonuçları tarih | Gündem Haberleri

  2021 YKS sonuçları ne zaman açıklanır? sorusu gündemde yer alıyor. Milyonlarca öğrenci YKS sonuçlarına göre hayalini kurduğu üniversite sınavına gidecek. Merakla beklenen YKS sonuçlarına ilişkin ÖSYM tarihi verdi. YKS sonuçlarından sonra tercih işlemleri için tarih belirlenecek. İşte 2021 YKS sınav sonuç tarihi...

  YKS 2021 SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  YKS sınav sonuçları 4 Ağustos 2021 tarihinde açıklanacak.

  ÜNİVERSİTE SINAV SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

  Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden veya mobil uygulamasından öğrenebileceklerdir. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmündedir.

  YKS BARAJ PUANI KAÇ?

  Evet. TYT puanı ile öğrenci alan yükseköğretim programlarını tercih edebilmek için TYT’de 150 ve üzeri puan almak gerekmektedir. SAY, SÖZ, EA ve DİL puan türleri ile öğrenci alan lisans programlarını tercih edebilmek için ilgili puan türünde 180 ve üzeri puan almak gerekmektedir.

  Yazı kaynağı : www.haberturk.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap