Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  2021 çıkmış ehliyet sınav soruları

  1 ziyaretçi

  2021 çıkmış ehliyet sınav soruları bilgi90'dan bulabilirsiniz

  2021 Ehliyet Sınav Soruları Çıkmış Sorular Çöz

  Soru 13. I. Akü şarjının azalması

  II. Fren balatalarının azalması

  III. Motor yağının özelliğini kaybetmesi

  Aracın çok uzun süre kullanılmadan bekletilmesi sonucunda yukarıdakilerden hangileri meydana gelebilir?

  Yazı kaynağı : ehliyetsinavihazirlik.com

  Ehliyet sınavı çıkmış soruları çöz, 2021 Ehliyet Sınavı Hazırlık

  Ehliyet Sınavı Çıkmış Sorular

  ehliyet sınav soruları

   *Bugüne kadar yapılan yeni müfredat ehliyet sınav sorularının hepsi alt kısımda listelenmiştir.  2013 - 2014 - 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 yıllarında yapılmış, 2021 yılında yapılacak sınavlara ehliyet sınavı çıkmış soruları çözerek sınava hazırlamanız mümkün. Bütün sınıflar için sorular ortaktır. Alt kısımdan soruları çözebilirsiniz.

  E-sınavda sınavında kaç soru sorulacak?

  2021 yılında sınava gireceklere 12 İlk yardım sorusu, 23 Trafik sorusu, 9 Motor sorusu ve 6 Trafik adabı sorusu olmak üzere 50 soru sorulacaktır. 

  Her ehliyet sınıfının sınavı ayrı mı yapılıyor?

  Eski sistemde gruplar ayrı ayrı sınava giriyordu. 2013 yılından bu yana sınavlarda tüm sınıflar tek bir sınava giriyor. Siz de sınava girdiğinizde 50 sorudan sorumlu olacaksınız. Bütün ehliyet sınıfları için aynı sorular sorulmaktadır.

  Çıkmış soruları çözerek; soru tiplerini,  soruların kaç şıktan oluştuğunu ve her alanda hangi konulara ağırlık verildiğini görebilirsiniz. Sınav bütün olarak irdelendiğinde, sorulabilecek soru sayısının kısıtlı olduğu görülmektedir. O yüzden her sene birbirini anımsatan sorular çıkmaktadır.

  PUANLAMA NASIL YAPILIR?

  Sınavın güzelliklerinden biri ise Trafik, İlk yardım, Motor  ve trafik adabı alanlarının her biri tek bir sınavda sorulmakta ve bu alanlar için ayrı ayrı hesaplama yapılmamaktadır. Puan hesabı yaparken yaptığınız doğru sayısını 2 ile çarpmanız gerekiyor. Örneğin toplam 34 doğru yaptıysanız 68 puan alırsınız. Bu sebeple yapmanız gereken en düşük doğru sayısı 35 yanı 70 puandır. 

  Güncelliğini yitirmiş sitelerde eksik ve hatalı sorular veya eski sisteme ait sorular yer almaktadır. Eski sistemde sorular gündelik hayatta kullanılabilecek nitelikte olmayıp, sizin açınızda emek ve zaman kaybına neden olabilir. O yüzden doğru sayfada olduğunuzu bilmenizi isteriz. Yeni müfredat sınavın farkı sürücülerden olabildiğince, pratik konuları bilmeleri ve bunlarla ilgili temel bilgileri kullanabilmeleridir.

  Yazı kaynağı : ehliyetsinavihazirlik.com

  2021 Ehliyet Sınav Soruları

  ANİMASYONLU EHLİYET SINAV SORULARI

  2021 Öncesi Ehliyet Sınav Soruları

  Ehliyet sınavı hakkında merak edilenler

  Ehliyet sınavında kaç soru var?

  Ehliyet sınavında 12 ilk yardım, 23 trafik ve çevre bilgisi, 9 motor ve araç bilgisi ile 6 tane trafik adabı olmak üzere toplam 50 soru var.

  Sorular elektronik müfredata uygun mu?

  Sayfadaki soruların tamamı güncel elektronik ehliyet sınavı müfredatına uygundur.

  Çıkmış sorular elektronik sınavda çıkar mı?

  Elektronik sınav soruları, geçmiş yıllarda çıkmış sorular arasından seçilmektedir. Bundan dolayı geçmiş yıllarda çıkmış sorular sınavda karşınıza gelecektir.

  Yazı kaynağı : www.mebehliyetsinavsorulari.com

  Ehliyet Sınavı Soruları 2022 | Çıkmış Soruları 2021-EhliyetVakti.com

  Ehliyet Sınavı Soruları 2022 | Çıkmış Soruları 2021-EhliyetVakti.com

  2021 ve 2022 Çıkmış ehliyet sınavı soruları ile son beş yılda çıkmış soruları aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. Yeni E-Sınav Sistemiyle değişen ehliyet sınavı soruları güncel halleri ile aşağıda yer almaktadır. Ehliyetvakti sınav soruları Milli eğitim bakanlığı sınav sistemine uygun olarak hazırlanmıştır. Sürücü adaylarına başarılar dileriz.

  Ehliyet Sınav Soruları 2021

  2021 Yılına özel hazırlanmış önceki ehliyet sınavlarında sorulmuş sorular

  Ehliyet Sınav Soruları 2020

  Ehliyet Sınav Soruları 2019

  Sınav ile alakalı geçmişte Sorulmuş Sorulara ulaşabilirsiniz. Sınavlar 50 Sorudan oluşmakta ve tamamı geçmiş yıllardaki sınavlarda sürücü adaylarının karşısına çıkmıştır. Sorular çözüldükten sonra sınavı bitir butonuna basılarak sınav sonucu analiz edilebilmektedir. Google Playstore uygulmayı indir veya AppGallery Uygulamayı İndir linkleri Üzerinden Android cihazlarınıza indirebileceğiniz uygulamamız sayesinde günün her vaktinde sınav sorularına hızlı bir şek

  ehliyet sınav soruları çözerek teorik sınava hazırlanmak mümkün.Ehliyet almak isteyenlerin geçmiş yıllarda çıkan teorik sınav sorularını çözmesi gereklidir. Çünkü, konular aynı olduğu için her sene benzer sorular çıkar. Bu soruların tamamının incelenip doğru yanıtlarının işaretlenip eksik olan konular üzerinde de konu anlatımlı tekrar ve test ile pratik yapılması gereklidir. Bu ihtiyaçlardan doğan Ehliyet Vakti ile sizde Milli Eğitim Bakanlığınca düzenlenen ehliyet sınavının son 10 yılda çıkan tüm sorularını görebilirsiniz.

  Ders notlarını ve sınav sorularını PDF olarak indirebilirsiniz. İlk yardım bilgisi soruları, motor ve araç tekniği soruları, trafik ve çevre soruları gibi tüm soru tiplerini konu bazında farklı kategorilere ayırarak da hizmetinize sunar. Kendinizi hızlı bir şekilde test edebileceğiniz soru tiplerinin de bulunduğu sınavlara eksiksiz ve hatasız bilgilerle ulaşmanız mümkündür.

  Yazı kaynağı : www.ehliyetvakti.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap