Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  2020 tercih sonuçları ne zaman açıklandı

  1 ziyaretçi

  2020 tercih sonuçları ne zaman açıklandı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  YKS 2020 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020 YKS tercih sonuçları…

  YKS 2020 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020 YKS tercih sonuçları…

  2,5 milyon adayın başvurduğu YKS 2020 için tercih dönemi sona erdi. YKS tercihleri 6-14 Ağustos tarihlerinde yapıldı. Peki YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

  YKS tercih sonuçlarına ilişkin açıklama

  ÖSYM Başkanı Prof.Dr.Halis Aygün Twitter hesabından 22 Ağustos’ta yaptığı açıklamada tercih sonuçlarının önümüzdeki hafta içerisinde açıklanacağını belirtti.

  Aygün, 2020 YKS tercih sonuçları hakkında “Sevgili gençler, heyecanlısınız, sizi anlıyorum ve heyecanınızı paylaşıyorum. Ülkemizin yarınları olan sizler için tüm gücümüzle çalışıyoruz. 2020-YKS yerleştirme işlemlerinde kontroller devam ediyor. Önümüzdeki hafta içerisinde yerleştirme sonuçlarını açıklayacağız.” dedi.

  Üniversite kayıtları ne zaman yapılacak?

  YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların işlemleri 31 Ağustos-4 Eylül arasında, elektronik kayıtlar ise 29 Ağustos-2 Eylül arasında yapılacak.

  Yazı kaynağı : www.trthaber.com

  2020 YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite tercihleri...

  2020 YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite tercihleri...

  2020 YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite tercihleri...

  YKS tercih sonuçları ÖSYM tarafından önümüzdeki günlerde ilan edilecek. Üniversite yerleştirme sonuçları için ÖSYM’den gelecek açıklamayı bekleyen adaylar sonuçların hangi tarihte açıklanacağını araştırmayı sürdürüyor. Peki, YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak ve sonuçlar nereden öğrenilebilecek?

  2020 YKS sınavı geçtiğimiz haftalarda yapılmış sınava katılan adaylar elde ettikleri puanlarla birlikte tercih işlemlerini gerçekleştirmişti. Tercih sürecinin tamamlanmasının ardındansa sonuçlar için geri sayım başladı. İşte TYT, AYT ve YDT puanlarıyla yapılan tercihlerin sonuçlarına ilişkin bazı detaylar…

  YKS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK 2020?

  YKS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ile ilgili bir bilgi yayımlanmadı. Ancak tercihlerin sona erdiği tarih ile elektronik kayıtların başlayacağı tarih göz önüne alındığında ortalama bir tarih elde etmek mümkün. Buna göre tercihlerin 14 Ağustos’ta tamamlanması elektronik kayıtların da 29 Ağustos’ta başlayacağı göz önüne alınırsa YKS tercih sonucunun 17-28 Ağustos tarihleri arasında açıklanacağı söylenebilir.

  YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 31 Ağustos-4 Eylül 2020'de, elektronik kayıtlar ise 29 Ağustos-2 Eylül 2020'de yapılacak.

  ÜNİVERSİTE YERLEŞTİRME SONUCU NEREDEN ÖĞRENİLECEK?

  Yerleştirme sonucu ÖSYM’nin sonuç sayfası olan “sonuc.osym” adresinden öğrenilebilecek. TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yapan adaylar sonuçlara buradan ulaşabilecekler.

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  2020 YKS üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

  2020 YKS üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen YKS'nin ardından adaylar büyük bir heyecanla YKS üniversite tercih sonuçları için bekliyor. TYT, AYT ve YDT puanlarını kullanarak tercihlerini tamamlayan adaylar bu günlerde "YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?" sorusuna yanıt arıyor.

  Üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

  ÖSYM, YKS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair bir bilgi paylaşmadı. Adayların tercih işlemlerini 14 Ağustos tarihinde tamamladığı ve elektronik kayıtların 29 Ağustos 2020 tarihinde başlayacağı düşünüldüğünde üniversite tercih sonuçlarının da 17-28 Ağustos tarihleri arasında açıklanması bekleniyor.

  Kayıtlar ne zaman başlayacak?

  Üniversite tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından 29 Ağustos-2 Eylül 2020 tarihlerinde elektronik kayıt işlemleri başlayacak. Normal kayıt süreci ise 31 Ağustos-4 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılacak.

  Sonuçlar ÖSYM Sonuç'tan paylaşılacak

  ÖSYM, YKS yerleştirme sonuçlarını internet sitesinden adaylarla paylaşacak. Bunun dışında adaylara basılı bir sonuç belgesi ise gönderilmeyecek.

  Ek tercihler eylülde

  Üniversite tercih sonuçları ve kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından YKS ek tercih süreci başlayacak. Adaylar ÖSYM tarafından belirlenecek boş kontenjanlar için başvurularını yapabilecek. YKS ek tercih başvuruları ise 5-11 Eylül 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Ek yerleştirme tercihleri için adaylar 20 TL ücret ödeyecek.

  Yazı kaynağı : www.dunya.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap