Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  2006 doğumlu kaç yaşında olur

  1 ziyaretçi

  2006 doğumlu kaç yaşında olur bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Yaş Hesaplama

  Yaş Hesaplama Makinesi (Kaç Yaşındayım?)

  Yaş Hesaplama Makinesi (Kaç Yaşındayım?)

  Bilgi: Sayfamızın devamında, biyolojik yaş hesaplama ve ehliyet yaşı hesaplama gibi bilgilere de ulaşabilirsiniz.

  Benzer Hesaplamalar:

  Yeni Yaştan Gün Alma Hesaplaması Nasıl Yapılır?

  Yeni yaştan gün alma konusu oldukça karışık bir işlem olarak bilinse de aslında oldukça basit bir işlemdir. Öncelikle yeni yaşınızdan gün alma hesaplaması yapmak için doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak bilmeniz gerekmektedir.

  İnsanlar doğdukları gün 0 yaşındadırlar. Doğdukları günün hemen ertesi gününde 1 yaşından gün almaya başlarlar. 1 yaşını doldurana kadar 1 yalından gün almaya devam ederler. 1 yaşını tamamladıktan sonra yani doğum gününden sonra ise 2 yaşından gün almaya başlarlar.

  Yukarıda ki hesaplama aracımız üzerinden örnek bir hesaplama ile konuyu tamamen kavrayalım. Örneğin 5 Kasım 1992 doğumlu olduğumuzu var sayalım. İşlem sonucunda yaşımız "29 yaşında ve 1 aylık" olarak çıktı. Buda demek oluyor ki 30 yaşından gün almaya başlamışız.

  Yaş Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılıyor?

  Yukarıda ki hesaplama işleminde de görmüş olduğunuz üzere tam yaşınızı öğrenmeniz için doğum tarihinizi gün, ay ve yıl olarak bilmeniz gerekmektedir.

  Yaş hesaplama makinesine tarih bilgilerinizi girmeniz size tam olarak yaşınızı vermektedir. Hesaplama işlemi sonucunda yaşınız 34 yıl 2 ay çıktıysa eğer siz 35 yaşından gün almaya başlamışsınız demektir.

  Anlaşılmakta zorluk çekilen bir diğer konu ise "Yaşını doldurmamak." tanımıdır. Örneğin herhangi bir iş ilanında "35 yaşını doldurmamış." şartının bulunduğunu var sayalım. İş başvurusunda bulunan bu kişi 34 yaşında ve 11 aylık olabilir demektir. Bu kişinin 36 yaşından gün almıyor olması bu başvuru şartı sağlar.

  Biyolojik (Vücut) Yaş Hesaplama Testi Nasıl Yapılır?

  Hepimiz doğum yılımızı saatine kadar biliyor olsak da yaşamın getirdiği koşullar neticesinde vücut yaşımız farklı bir durumda olabilmektedir. Aşağıda vermiş olduğumuz adımları izleyerek biyolojik yaşımızı hesaplayabiliriz.

  Aşağıdaki sorulara verdiğiniz yanıtların karşısında + ve - puanlar yer almaktadır. Bu puanları test sonuna kadar toplayarak veya çıkararak devam ediniz. (Öneri: Bir kağıt üzerinde hesaplama yaparak ilerlerseniz işlem karışıklığının önüne geçersiniz.)

  Biyolojik yaş hesaplama işleminin sonuna geldik. Toplam 21 sorunun sonucunda biriktirdiğiniz + ve -'leri hesapladıktan sonra çıkan sayısı gerçek yaşınıza ekleyerek biyolojik yaşınızı hesaplayabilirsiniz.

  Örneğin 21 sorunun sonunda çıkan sonucunuz -8 ise gerçek yaşınızdan 8'i çıkarınız. eğer çıkan sonucunuz +8 ise gerçek yaşınıza 8 ekleyiniz. Test sonucunuzdan sonra aşağıdaki videoyu izlemenizi öneririz. Kısa ve önemli bilgiler yer almaktadır.

  Doğum Günüme Kaç Gün Kaldı?

  Doğum gününüze kaç gün kaldığı hususunda hesaplama yapmakta zorlanıyorsanız bu sayfamızda doğum gününüze kaç gün kaldığını da öğrenebilirsiniz.

  Yukarıda ki yaş hesaplama makinesinden doğum gününüze kaç gün kaldığını öğrenebilirsiniz.

  Ehliyet İçin Yaş Hesaplaması Nasıl Yapılır?

  Ehliyet yaşı hesaplaması için alacağınız ehliyet türünün yaş sınırını bilmeniz gerekiyor. Aşağıdaki yaş sınırlarını inceleyerek yukarıda ki hesaplama işlemi yardımı ile ehliyet yaşınıza kaç gün veya yıl kaldığını hesaplayabilirsiniz.

  2022 İçin Hızlı Yaş Hesaplama Sonuçları:

  Yukarıda ki hızlı yaş hesaplama işlemlerinde gün ve ay olarak 1 ocak baz alınmıştır. Yaş hesaplama makinesi hakkında sormak istediklerinizi bizlere aşağıdaki bölümden gönderebilirsiniz.

  Diğer Hesaplama Makineleri:

  Yazı kaynağı : www.hesappara.com

  Yaş Hesaplama, Sence Ben Kaç yaşındayım 2022 Hesapla!

  Yaş Hesaplama, Sence Ben Kaç yaşındayım 2022 Hesapla!

  BUDA BENİM Kİ ARKADAŞLAR :)
  Kaç Yaşındasın:

  15 Yaşındasın

  Yaşadığın Toplam Süre:

  15 Yıl, 10 Ay, 25 Gün

  Ay Cinsinden:

  190 Ay Önce Doğdun

  Gün Cinsinden:

  5810 Gün Önce Doğdun

  Saat Cinsinden:

  139440 Saat Önce Doğdun

  Dakika Cinsinden:

  8366400 Dakika Önce Doğdun

  Bir Sonraki Doğum Günün:

  34 Gün Sonra Doğum Günün

  Yazı kaynağı : www.kacgun.com

  Yaş Hesaplama | Kaç Yaşındayım?

  Yaş Hesaplama | Kaç Yaşındayım?

  Yaş Hesaplama

  Bu araç vasıtasıyla;

  Bürokratik işlemlerde yaşın doğru bir şekilde hesaplanması gereklidir. Okul kaydı ve askerlik sürecinde hatta evlilik sürecinde yaşınızı doğru bilmeniz büyük önem arz eder. 

  Yaş Nasıl Bulunur?

  Bürokratik işlemler başta olmak üzere yaşınızı yukarıda yer alan forumdan rahatlıkla ölçebilirsiniz. Ancak bu başlıkta biz yaş hesaplaması amacıyla kullanılan mantığı açıklamak istiyoruz. Örnek vererek yaşın nasıl bulunduğunu tek tek açıklayacağız. 

  01 Ocak 2017 Tarihinde Doğan Bir Kişi

  Soru : 1 Şubat 1990 tarihinde doğan bir kişi  hangi yılda 20 yaşında hangi yılda 21 yaşında olur.  

  Yaşından Gün Almak Ne Demektir?

  Kamu kurumlarına memur alımlarında en çok dikkat edilmesi gereken kriterlerin başında yaş konusu gelmektedir. Özellikle yaş sınırında son yaşına gelen adayların muhakkak doğru bir şekilde yaşlarını hesaplaması gereklidir. Aksi taktirde yanlış tercih yapabilirler.

  KPSS nitelik kodlarında yaş şartları açısından  “yaşından gün almış olmak” şartı şeklinde yaş şartı belirtilir. Örneğin 30 yaşından gün almış olmak. Personel alımlarında yaş şartı kolay bir şekilde belirtilmiş olsa da bir çok kişi için bu ifade anlam kargaşasına yol açmaktadır. 

  30 Yaşından Gün Almak Ne Demektir?

  30 yaşından gün alan bir kişi 29 yaşındadır. Yani bu kişi henüz 30 yaşına basmamıştır. 30 yaşından 3 ay gün alan bir kişi 29 yaşında olup 30 yaşından 3 ay gün almıştır. 

  Örneğin bir hafta önce 29 yaşına basmış bir kişi 30 yaşından 7 gün almış demektir. Bu durumda eleman alımında 30 yaşından gün almamış olma şartını ne yazık ki kaybetmiş olur. 

  31 yaşından gün almamış olmak ifadesi 30 yaşını tamamlamamış olma ifadesiyle aynı anlama da gelmektedir. Bu tarz bir ilanda ifade edilen net durum daha anlaşılır haliyle 29 yaşında bir kişiyi tanımlamaktadır.

  Yaşını Doldurmamış/Tamamlamamış Ne Demektir?

  Kavram kargaşası yaşanan diğer konulardan biri de “yaşını doldurmamış, yaşını tamamlamış” ifadesidir. Örneğin bir ilanda 35 yaşını doldurmamış veya 35 yaşını tamamlamış ifadesi kullanılmışsa yaşı en fazla 34 olan bir kişi ifade edilmektedir. Aynı zamanda üst kısımda anlattığımız gibi 35 yaşından gün almış olan kişi de 35 yaşını doldurmamış demektir.

  Biyolojik Yaş ve Kronojik Yaş Kavramları Neyi İfade Eder?

  Kronojik yaş için insanların doğdukları gün doğum günü olarak ele alınır ve aradan geçen zaman bugünün tarihinden çıkarılarak bulunur. Klasik yaşımız aslında kronojik yaşımızdır.

  Biyolojik yaş ise kişinin yaşam kalitesinden tutun, psikolojik durumuna genetik hazır bulunuşluklarına, yaşadığı çevrenin insanı yıpratma payını, kişinin spor yapmasına, mesleğine, ailevi durumuna, maddi imkanlarına, yaşam kalitesine, sigara ve alkol kullanmasına bağlı olarak değişen bir kavramı temsil eder. Aslında gerek ruhsal gerek bedensel sağlığının yaş olarak ifadesidir. Bir kişinin kronojik yaşı oldukça genç olmasına rağmen biyolojik yaşı oldukça yüksek olabilir. Aynı şekilde Kronojik yaşı yaşlı olarak ifade edilebilen bir kişinin biyolojik yaşı daha genç olabilir.

  Kanunlarda 18 Yaşın Hükmü Nedir?

  Bu yaştan daha küçük yaşta yapılan fiil ve eylemlerin değerlendirilmesi 18 yaşından itibaren yapılanlarla kesinlikle bir tutulmamaktadır. Her ne kadar islam dininde kişinin akli ehliyeti buluğ çağıyla başlasa da hukuk kurallarıyla yönetilen tüm medeni toplumlarda 18 yaşa bakılır.  Hukuksal açıdan yapılan değerlendirmelerde "erginlik" için yaşa bakıldığında tam olarak yaşını doldurmuş olmasına bakılır. Yaşından gün almış olanlar ergin sayılmazlar. Bu nedenle hukukta kesinlik söz konusu olacağı için kişinin tam olarak 18 yaşından gün almış olmak değil 18 yaşını doldurmuş olup olmadığına bakılır. Yine aynı şekilde evlilik ve diğer resmi işlemlerde de aynı unsur göz önünde bulundurulur. 

  Askerlik İçin Yaş Örneği 

  Soru : 01 Ocak 1998 tarihinde doğan bir kişi ne zaman askere gidebilir?

  Her erkeğin 20 yaşına bastığı yılın Ocak ayından başlamak üzere askere alınma yaşı baslar (1111 sayılı askerlik kanununun 2. maddesi). Bu tarihte doğan bir kişi 1 Ocak 2018 tarihinde 20 yaşına basacaktır. Dolayısı ile bu kişinin başka özel şartları yok ise eğer 1 Ocak 1998 tarihinden başlamak üzere askere alınabilir. 

  Soru : 01 Ocak 2017 tarihinde doğan bir kişi kaç yaşında askere gider?

  Askerlik çağı 20 yaşında başlar. Bu durumda 1 Ocak 2017 tarihinde doğan bir kişi 1 Ocak 2037 tarihinde 20 yaşında olur. Bu tarihten başlamak üzere askere alınabilir.

  Yazı kaynağı : yeni-kimlik.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap