Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  20 26 mart 2023 burç yorumları

  1 ziyaretçi

  20 26 mart 2023 burç yorumları bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Haftalık burç yorumları (20 Mart- 26 Mart 2023): Dilara Yıldızhan'ın kaleminden tüm burçlar…

  Haftalık burç yorumları (20 Mart- 26 Mart 2023): Dilara Yıldızhan'ın kaleminden tüm burçlar…

  Pandemi döneminde ilginin arttığı alanlardan biri de astroloji... Günlük, haftalık, aylık burç yorumları çok merak edilenler arasında. 20 Mart Pazartesi itibarıyla yeni bir haftaya başlıyoruz. Peki, 20 Mart- 26 Mart 2023 haftası burçları neler bekliyor? Astrolog Dilara Yıldızhan, haftalık burç yorumlarını Elele okurları için kaleme aldı: Haftalık burç yorumlarının ardından burcunuza tıklayarak günlük, aylık, yıllık burç yorumlarına da bakabilirsiniz. Hazırsanız başlayalım...

  20 Mart- 26 Mart 2023 HAFTALIK BURÇ YORUMLARI


  Burcunuza tıklayarak daha detaylı bilgilere de ulaşabilirsiniz.

  KOÇ BURCU 

  Sevgili Koç; yeniliklerin gerçekleşeceği bir haftaya giriyoruz. Kendinizle daha fazla ilgilenebilirsiniz. Fiziksel değişim yapabilirsiniz. Eğitim, seyahat, iletişimde bazı aksilikler meydana gelebilir ama bir kadından gelebilecek yardımları kabul etmenizi tavsiye ediyorum çünkü gökyüzünde Betelgeuse etkisi olacak.

  Hafta ortasında; maddi kaynaklar, para konularıyla ilgili şanslarınız artmaya başlayacak. 23 Mart’la beraber 20 yıldır oğlak burcunda olan Plüton kova enerjisine geçecek. Bu geçişle siz çok daha güçlü, enerjik hissedeceksiniz. Sosyal çevreniz genişlemeye ve güçlenmeye başlayacak.

  Hafta sonunda; yakın çevre, eğitim, seyahat konuları gündeminize gelebilir. Ayrıca 7 aydır ikizler burcunda olan Mars ise yengeç burcuna geçiyor. İletişim sorunlarınız yavaş yavaş sona ermeye başlıyor. Aile, ev, gayrimenkul konuları ise hayatınızda ön plana çıkabilir.

  Harika bir hafta diliyorum.

  BOĞA BURCU 

  Sevgili Boğa; önümüzdeki 15 gün boyunca sağlık, psikoloji, hastaneler gibi konularla ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Sağlığınıza çok dikkat etmelisiniz. Ayrıca harcamalarınız artabilir.

  Hafta ortasında; iyi hissetmeye başlayacaksınız, kendinize zaman ayırabilir. Kişisel bakımınızı ön plana alabilirsiniz. 23 Mart ile beraber Plüton’un 20 yıllık oğlak burcu serüveni bitiyor ve 3 ay kadar kova burcuna geçiş yapıyor. Kariyer hayatınızda, iş hayatınızda güçlü insanlar tarafından desteklenmeye başlayacaksınız. Kariyer hayatınızda daha güçlü ve üst mevkilere gelebileceksiniz ama güç savaşlarına dikkat etmelisiniz.

  Hafta sonunda; maddi kaynaklar, para konularıyla ilgilenebilirsiniz. Marsın Ağustos ayından beri ikizler transiti bitiyor ve yengeç burcuna geçiyor. Yakın çevrenizle iletişiminiz artabilir, seyahatleriniz artabilir. Eğitim konusunda hayatınıza yenilikler katabilirsiniz.

  Harika bir hafta dilerim.

  İKİZLER BURCU 

  Sevgili İkizler; yeni ay enerjisiyle haftaya başlıyoruz. On beş gün boyunca sosyal çevrenizle ilgili yenilikler artabilir. Yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Kariyer hayatınızda da yeni bir döneme girebilirsiniz. Bu süreçte sağlığınıza dikkat etmenizi tavsiye ediyorum.

  Hafta ortasında; duygusal olarak içe çekilebilir, yalnız kalmak isteyebilirsiniz. Sanatla ilgilenmek, sevdiklerinizle zaman geçirmek ruhunuzu besleyecektir. 23 Mart tarihi ile Plüton kova burcuna giriyor ve 3 ay kadar burada kalacak. Yurt dışı, eğitim, seyahat, hukuk konularında güçleneceğiniz bir sürece gireceksiniz. Güçlü insanların desteklerini alabileceksiniz.

  Hafta sonunda; kendinizi iyi hissetmeye başlıyorsunuz. Çevrenizle iletişiminiz artabilir. Duygularınızı rahat ifade edebilirsiniz. Marsın yengeç burcuna geçmesiyle yaklaşık 1,5 ay kadar maddi kaynaklarınızla ilgili mücadeleniz artabilir. Harcamalarınıza dikkat etmelisiniz. Beklediğinizden fazla harcama yapabilirsiniz.

  Harika bir hafta dilerim

  YENGEÇ BURCU

  Sevgili Yengeç; bu haftaya yeni ay enerjisi hakim olacak. Etkisi 15 gün kadar devam edecek. Önümüzdeki 15 gün boyunca yurt dışı, eğitim, seyahat, hukuk, kariyer hayatınızda yenilikler gerçekleşebilir. Ama sağlığınıza dikkat etmenizi tavsiye ediyorum. Bazı aksilikler gerçekleşebilir.

  Hafta ortasında; sosyalleşebilir, arkadaşlarınızla zaman geçirebilirsiniz. 23 Martta Plüton kova transitinin başlamasıyla; finansal açıdan güçleneceğiniz, aklınıza gelemeyecek rakamlara ulaşabileceğiniz bir sürece giriyorsunuz. Süreç yaklaşık 20 yıl sürecek ve yavaş yavaş olacaktır. Bu dönemde ayrıca ameliyat, fiziksel değişim çok yapabilirsiniz.

  Hafta sonunda; duygusal olarak içe çekilebilir, yalnız kalmak isteyebilirsiniz.  Ayrıca 7 aydır ikizler burcunda seyahat eden ve başımıza pek çok olay getiren mars yengeç burcuna geçiyor. Artık gizli düşmanlar, hastalıklar, sağlıkla ilgili sorunlarınız azalmaya başlayacak. Bu süreçte hayatınıza hareket gelebilir, yenilikler için cesaretle adım atabilirsiniz. Fiziksel değişim yapabilirsiniz.

  Harika bir hafta dilerim.

  ASLAN BURCU 

  Sevgili Aslan; haftanın en şanslısı sizsiniz diyebilirim. Koç burcu yeni ayı enerjisiyle beraber yurt dışı, eğitim, seyahat, hukuk, aşk konularında yepyeni başlangıçlara imza atabilirsiniz. Güzel bir döneme giriyorsunuz.

  Hafta ortasında; kariyer hayatınız ön plana çıkacak. 23 Martla beraber Plüton kova enerjisiyle artık ben-biz dengesini kurmayı öğrenmeye başlayacaksınız. Bu dönemde bireysellikten çıkıp toplumsal konularla ilgilenmek için sorumluluk alabilirsiniz. Karşınızı güçlü partner adayları çıkabilir ya da hayatınızdaki kişi güç kazanacaktır.

   Hafta sonunda; sosyalleşebilir, arkadaşlarınızla zaman geçirebilirsiniz. 7 aydır marsın ikizler burcu transitle sosyal çevrenizdeki olumsuz gelişmeler artık bitiyor. Dost düşman belli oldu, belki biraz sizi zorladı ama aslan burcu için en iyisi oldu diyebilirim. Marsın yengeç burcu transitiyle önümüzdeki 1,5 ay boyunca rüyalarınız artabilir. Psikolojinize, sağlığınıza dikkat etmeniz gerekebilir. Spora başlamak için ise güzel bir süreçte olacaksınız.

  Harika bir hafta dilerim

  BAŞAK BURCU 

  Sevgili Başak; haftaya yeni ay enerjisiyle başlıyoruz. Finans, sağlık, ameliyat, okültizm konularına beklenmedik gelişmeler gerçekleşebilir. Ayrıca partner, ortaklık, evlilik, mahkeme konularında da beraber yeni kararlar alabilirsiniz.

  Hafta ortasında; yurt dışı, eğitim, seyahat, hukuk konularıyla ilgilenebilirsiniz. Plüton kova burcu etkisiyle beraber 3 ay kadar çalışma hayatınızda güçleneceğiniz bir döneme gireceksiniz. Sağlığınıza bu süreçte dikkat etmenizi tavsiye ediyorum.

  Hafta sonunda; kariyer hayatınız ön plana çıkabilir. Marsın yengeç burcu transitiyle beraber 7 aydır kariyer hayatınızdaki sorunlar, aksilikler, koşturmanız sona eriyor. Artık sosyalleşeceğiniz, arkadaşlarınızla daha çok zaman geçireceğiniz 1.5 aylık bir döneme giriyorsunuz.

  Harika bir hafta dilerim.

  TERAZİ BURCU

  Sevgili Terazi; koç burcu yeni ayı etkisiyle haftaya başlıyoruz. Partner, ortaklık, evlilik, sağlık, çalışma hayatınızda ilgili yeni kararlar alacağınız on beş günlük bir sürece giriyorsunuz.

  Hafta ortasında; finans, ameliyat, sağlık konularıyla ilgilenebilirsiniz. Plüton oğlak transitiyle 20 yıldır zorlanıyordunuz. Pek çok yıkım, talihsizlik yaşamış olabilirsiniz ama size bir müjdem var. Bu süreç artık bitiyor. Artık güçleneceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Plüton kova ile birlikte borsada güçlenebilirsiniz. Aşk, çocuk, hobilerinizle ilgili şans sizden yana olmaya başlayacak.

  Hafta sonunda; yurt dışı, eğitim, seyahat, hukuk konuları ön plana çıkabilir. Mars ikizler transitinin bitmesiyle 7 aydır yurt dışı, eğitim ve seyahatteki tuhaf aksilikler sona eriyor. Kariyer hayatınızda çok çalışacağınız ama güzel gelişmelerin de olacağı bir sürece giriyorsunuz.

  Harika bir hafta dilerim.

  AKREP BURCU 

  Sevgili Akrep; haftaya sağlık, çalışma hayatı, aşk veya çocuklarınızla ilgili yeni kararlar alarak başlıyorsunuz. Beklenmedik durumlar içinde kalabilirsiniz. Sürpriz gelişmelere açık olmalısınız.

  Hafta ortasında; partner, evlilik, ortaklık, mahkeme konuları gündeminize gelebilir. Plüton’un 20 yıllık oğlak sürecinde çok güç kazandınız. Sistem sizinleydi. Şimdi ise krizlerle baş etmeyi öğreneceğiniz bir sürece giriyorsunuz. Ev, aile, gayrimenkul konularında önemli süreçler yaşayabilirsiniz. Aile içinde güç kazanabilirsiniz ama bu durum içinde bazı krizleri barındırabilir.

  Hafta sonunda; finans, ameliyat, sağlık konuları gündeminize gelebilir. Ağustos ayından beri harcamalarınız artmış olabilir. Kazanmak için çok çalışmış olabilirsiniz. Bu süreç artık sona eriyor. Mars yengeç transitiyle 1,5 ay kadar seyahat, eğitim, hukuk konularında şans sizinle olacak.

  Harika bir hafta dilerim.

  YAY BURCU

  Sevgili Yay; aşk, çocuk, tatil, borsa, ev, gayrimenkul konularında yeni kararlar alacağınız bir döneme giriyorsunuz. Güzel gelişmeler sizinle olacak. 15 gün boyunca önemli fırsatlar karşınıza çıkabilir.

  Hafta ortasında; çalışma hayatı, sağlık, evcil hayvanlarınızla ilgilenebilirsiniz. Plüton 23 Mart’la beraber kova burcuna geçiyor. Eğitim, seyahat alanlarında, iletişimde gücünüz atmaya başlıyor. Güçlü insanlar tarafından destekleneceğiniz bir döneme giriyorsunuz.

  Hafta sonunda; ortaklık, evlilik, partner konularıyla ilgilenebilirsiniz. Mars yengeç transitiyle 1,5 ay kadar finans, ameliyat gibi konular aktifleşebilir. Sağlığınıza dikkat etmenizi tavsiye ediyorum.

  Harika bir hafta dilerim.

  OĞLAK BURCU 

  Sevgili Oğlak; koç burcu yeni ay etkisiyle 15 günlük süreçte ev, aile, kardeş, eğitim konularında yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Bazı aksilikler meydana gelebilir, dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum.

   Hafta ortasında; aşk, çocuk, borsa, tatil konularıyla ilgilenebilirsiniz. Ayrıca aşk konusunda beklenmedik teklifler alabilirsiniz. Şans sizinle olmaya başlıyor. Plüton 23 Mart tarihinde kova burcuna geçiyor. Geçen 20 yılda güçlenmeniz için krizler atlatmış, zor günler geçirmiş olabilirsiniz ama bu sürecin sonuna geldiniz. Artık maddi kazançlarınız arttığı, güçlendiği bir döneme giriyorsunuz. Önümüzdeki 23 yıllık süreçte yavaş yavaş kazançlarınızın arttığını ve güç kazanacağınızı söyleyebilirim.

   Hafta sonunda; çalışma hayatınız, gündelik işleriniz ön plana çıkabilir. Sağlığınızla ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Marsın 7 aylık ikizler transitinin bitmesiyle artık sağlık sorunlarınız azalmaya başlayacak. Ayrıca çalışma hayatınızdaki kaos da azalacak. Mars yengeç transitiyle beraber; partner, ortaklık, mahkeme konularında hareketlilik artabilir.

  Harika bir hafta dilerim.

  KOVA BURCU 

  Sevgili Kova; haftanın şanslılarında biri de sizsiniz. Yeni ay enerjisiyle maddi kazançlar, para, eğitim, seyahatlerle ilgili yeniliklerin olduğu bir sürece giriyorsunuz.

  Hafta ortasında; ev, aile, gayrimenkul konuları gündeminize gelebilir. Plüton’un 20 yıllık oğlak burcu transiti artık bitiyor. Kova burcuna geçmesiyle güç sizinle olmaya başlayacak. Hayatınız da güçleneceksiniz. Söz sahibi olabilirsiniz.

  Hafta sonunda; aşk, çocuk, hobi, tatil konularında fırsatlarınız artıyor olacak. Marsın 7 aylık ikizler burcu transiti bitiyor ve derin bir nefes alabilirsiniz. Mars yengeç transitinde sağlık, çalışma hayatınızda yeni gelişmeler gerçekleşebilir.

  BALIK BURCU 

  Sevgili Balık; haftanın şanslılarından biri de sizsiniz. Yeni ay etkisiyle para, kazançlar, sağlık, fiziksel değişim konularında şanslı olduğunuz bir döneme giriyorsunuz. Aile içindeki sorunlar da gündeme gelse de artık bu son rötuşlar diyebilirim.

  Hafta ortasında; yakın çevre, eğitim, seyahat, kardeşlerle ilgili konular gündeme gelebilir, yeni kararlar alabilirsiniz. Plüton’un 20 yıllık oğlak burcu transitinde güçlendiğiniz, söz sahibi olduğunuz bir dönem geçirdiniz. Artık kova enerjisiyle krizlerin azalacağı ve ruhani olarak değişimler yaşayacağınız bir döneme gireceksiniz.

  Hafta sonunda; ailenizle, evinizle ilgilenebilirsiniz. Marsın 7 aylık ikizler burcu transiti bitiyor ve aile içindeki kaos sona eriyor diyebilirim. Artık aşk, hobi, tatil konularında hareketli, güzel bir döneme giriyorsunuz.

  Harika bir hafta dilerim. 

  Elele astrolojisayfalarında ayrıca günlük, haftalık, aylık burç yorumlarını, burç uyumunu, burç özelliklerini, yükselen burç hesaplama modülü vetarot falı bakmayı; Çin astrolojisini bulabilirsiniz... 

  İLGİLİ İÇERİKLER

  Yazı kaynağı : www.elele.com.tr

  Balık Haftalık Burç Yorumu / 20-26 Mart 2023

  20-26 Mart 2023 Haftalık Burç Yorumları

  Artık geç

  Verdiğin sürenin sonuna geldin. Oysa bir şans daha vermiştin. Anlatmıştın beklediklerini… Söylemiştin sevdiğini… Ve altını çizmiştin değer görmek istediğini… Ve hangi tavırların, hangi davranışların ve sözlerin seni nasıl üzdüğünü, gönlünü kırdığını söylemiştin dilin döndüğünce… Ama baktın ki hâlâ aynı bazı şeyler… Hâlâ aynı kibir kırıntıları cümlelerinin yüklemi… Artık geç… O yüzden bu öyküden sen de geç… Vazgeç… Hazır bahçende mimozalar açmışken…

  Yeni bir hafta başlıyor. Bence enerji dolu ve hareketli bir hafta bekliyor bizi. Neden mi? Çünkü artık bahar resmen başlıyor Güneş’in Koç Burcu’na geçmesiyle birlikte… Artık daha cesur, hızlı, girişken, öncü ve savaşçı kimliğimizin farkına varabiliriz. Zaten Salı gecesi Koç Burcu’nun 0 derecesinde gerçekleşecek yeni ay da, bizi yaşamımızda yeni başlangıçlara sürüklüyor. İstesek de… İstemesek de… Bir şeyler bitiyor. Ve yeni şeyler başlıyor.

  Yeni şeyler elbette beraberinde büyük dönüşüm getirir. Dönüşüm demişken… Değişim ve dönüşüm metaforunun güçlü temsilcisi artık Kova Burcu’nda yeni bir yolculuğa başlıyor. 11 Haziran’a kadar yolculuğun fragmanını gösteriyor. Asıl film ise, Ocak 2024’den itibaren 20 yıl boyunca gösterimde kalacak. Özgürlüğün, özgür düşüncenin, teknolojinin yeniden şekilleneceği bir süreç bekliyor bizi.

  Cuma günü ise duyguların anlatıcısı Ay, Boğa Burcu’nda dolaşıyor. Sukunet, sakinlik, huzur ve güven zamanı…

  Sevdiğin ve sevildiğin bir hafta olsun.

  Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

  Sevgiyle…

  BurcuN.

  Koç ve Yükselen Koç

  Yeni bir hafta başlıyor. Ve başlangıçları layıkıyla yürüten Koç Burcu’nun büyük desteğiyle… Hafta başında karakterimiz, irademiz ve kimliğimiz üzerinde söz sahibi Güneş Koç Burcu’na giriş yapıyor. Ve bu sayede kendini daha güçlü, enerjik, savaşçı, cesur hissedebilirsin. Yaşamında yenilikler getirmek adına güçlü amaç duygusuyla hareket edebilirsin. Zaten Salı günü yine Koç Burcu’nda gerçekleşecek yeni ay, hissettiğin yenilik duygusunu pekiştirebilir. Kendine ve bedenine daha fazla özen gösterebilir, tüm kışın üzerinde biriken ağırlığını atmak için hazır olabilirsin. Çünkü artık mevsim bahar… Çarşamba günü ise dönüşüm, değişim metaforunun temsilcisi Plüton, uzun yolculuğunun başlangıcını yapıyor. Artık yoluna Kova Burcu’nda devam edecek Plüton’un bu seyriyle birlikte, sosyal ilişki yapın, arkadaşlık ve dostluklara bakışın değişebilir. Cuma günü ise duyguların anlatıcısı Ay, huzurlu ve keyifli Boğa Burcu’nda… Mali durumunu gözden geçirmek için sana bir şans daha…

  Boğa ve Yükselen Boğa

  Yeni bir hafta başlıyor. Ve başlangıçları layıkıyla yürüten Koç Burcu’nun büyük desteğiyle… Hafta başında karakterimiz, irademiz ve kimliğimiz üzerinde söz sahibi Güneş Koç Burcu’na giriş yapıyor. Ve bu yolculukla birlikte gizli yönlerine, bilinçaltına, rüyalarına daha fazla eğilebilirsin. Belki de artık hayatının direksiyonuna geçme zamanı gelmiştir. Bu yaşam senin… Salı günü ise yine Koç Burcu’nda gerçekleşecek yeni ayla birlikte, endişelerinin, korkularının yeni başlangıç cümlelerinde seni nasıl engellediğini fark edebilirsin. Sadece biraz cesarete ihtiyacın var. Korkma bugüne kadar geçtiğin yolları ve kolları düşün… Çarşamba günü ise dönüşüm, değişim metaforunun temsilcisi Plüton, uzun yolculuğunun başlangıcını yapıyor. Artık yoluna Kova Burcu’nda devam edecek Plüton’un bu seyriyle, kariyerinde yeni bir değişim hamlesi başlayabilir.  Cuma günü ise duyguların anlatıcısı Ay’a ev sahibisin… Gerçekten misafir seviyor musun?

  İkizler ve Yükselen İkizler

  Yeni bir hafta başlıyor. Ve başlangıçları layıkıyla yürüten Koç Burcu’nun özel gayretleriyle… Hafta başında karakterimiz, irademiz ve kimliğimiz üzerinde söz sahibi Güneş Koç Burcu’na giriş yapıyor. Ve bu yolculukla birlikte, hayallerini, umutlarını, büyük düşlerini yeniden ortaya çıkarabilirsin. Ve mücadele tuşuna basabilirsin. Ve bu noktada tüm girişimcilik ruhunu devreye alabilirsin. Salı günü ise yine Koç Burcu’nda gerçekleşecek yeni ayla birlikte, arkadaş ve sosyal çevrende fark yaratabilirsin. Uzun zamandır ihmal ettiğin muhabbet masasını kurabilirsin. Dost kahvesi gibisi yok değil mi? Çarşamba günü ise dönüşüm, değişim metaforunun temsilcisi Plüton, uzun yolculuğunun başlangıcını yapıyor. Artık yoluna Kova Burcu’nda devam edecek Plüton’un bu seyriyle, akademik çalışmalarına yeni bir yön verebilirsin. Belki de artık yurt dışında da bir evin olur. Bence güzel olur. Cuma günü Ay’ın Boğa Burcu seyriyle birlikte, belki de sakinliğin ne kadar önemli olduğunu anlarsın.

  Yengeç ve Yükselen Yengeç

  Yeni bir hafta başlıyor. Ve başlangıçları layıkıyla yürüten Koç Burcu’nun özel katkılarıyla… Hafta başında karakterimiz, irademiz ve kimliğimiz üzerinde söz sahibi Güneş Koç Burcu’na giriş yapıyor. Ve bu yolculukla birlikte, kariyer hedeflerini yeniden gözden geçirebilirsin. Mesleğinde kendini göstermek ya da yönetici koltuğuna oturmak içinse, Salı günü yine Koç Burcu’nda gerçekleşecek yeni ayı bekleyebilirsin. Yeni ayla birlikte, belki de kendi işini kurmak için bilgine ve deneyimlerine güvenmeyi öğrenebilirsin. Biliyorsun aslında yöneticilik ruhunda var. Sadece konfor alanından çıkmanı bekliyor. Çarşamba günü ise dönüşüm, değişim metaforunun temsilcisi Plüton, uzun yolculuğunun başlangıcını yapıyor. Artık yoluna Kova Burcu’nda devam edecek Plüton’un bu seyriyle, uzun bir kişisel dönüşüm öyküsü seni bekliyor. İlk başta mali kaynakların… Ardından gönlünün kaynakları… Cuma günü Ay’ın Boğa Burcu seyriyle, dost kahvesinin ne kadar iyileştirici olduğunu anlayabilirsin.

  Aslan ve Yükselen Aslan

  Yeni bir hafta başlıyor. Ve her zaman ilklerin ve başlangıçların kilit ismi Koç Burcu’nun liderliğinde… Sen seversin ateş etkisini… O yüzden artık içinde bir yaşam hevesi… Hafta başında Güneş’in Koç Burcu yolculuğuyla yaşamına yeni bir vizyon katabilirsin. Yeni öğretiler, yeni eğitimler ve öğrendiklerini paylaşma konusunda istekli olabilirsin. Salı günü yine Koç Burcu’nda gerçekleşecek yeni ayıyla birlikte ise yayıncılık konusunda yeni bir başlangıç yapabilirsin. Bu arada kendini bilgiden bilgeliğe doğru yeni bir yolculuğa çıkarabilirsin. Seyahatlerin artabilir böylece… Çarşamba günü ise dönüşüm, değişim metaforunun temsilcisi Plüton, uzun yolculuğunun başlangıcını yapıyor. Artık yoluna Kova Burcu’nda devam edecek Plüton’un bu seyriyle, evlilik ve ilişkiler özelinde büyük bir değişim hamlesine girebilirsin. Belki de artık soyadı değişikliğinin zamanıdır. Cuma günü ise duyguların anlatıcısı Ay Boğa Burcu’nda… Hayat sana güzel bu aralar…

  Başak ve Yükselen Başak

  Yeni bir hafta başlıyor. Ve başlangıçları layıkıyla yürüten Koç Burcu’nun özel katkılarıyla… Hafta başında karakterimiz, irademiz ve kimliğimiz üzerinde söz sahibi Güneş Koç Burcu’na giriş yapıyor. Ve bu yolculukla birlikte, odak konuların arasına bu kez mali konular gelebilir. Kredi çekmek ya da kredi için başvuruda bulunmak, yeni yatırımlarla ilgilenmek konusunda istekli ve hevesli olabilirsin. Salı günü yine Koç Burcu’nda gerçekleşecek yeni ayla birlikte, yaşamında inisiyatif almak, özellikle mali konularda bir amaç doğrultusunda hareket etmek isteyebilirsin. Evliysen eşinin finansal kaynaklarında yeni gelişmeler yaşayabilirsin. Çarşamba günü ise dönüşüm, değişim metaforunun temsilcisi Plüton, uzun yolculuğunun başlangıcını yapıyor. Artık yoluna Kova Burcu’nda devam edecek Plüton’un bu seyriyle, çalışma ortamında özgürleşmek isteyebilirsin. Cuma günü ise duyguların anlatıcısı Ay Boğa Burcu’nda… Ne zamandır kitap okumadın?

  Terazi ve Yükselen Terazi

  Yeni bir hafta başlıyor. Ve başlangıçları layıkıyla yürüten Koç Burcu’nun özel katkılarıyla… Hafta başında karakterimiz, irademiz ve kimliğimiz üzerinde söz sahibi Güneş Koç Burcu’na giriş yapıyor. Ve bu yolculukla birlikte, evlilik ve ikili ilişkiler konusunda odaklanmana yardımcı olabilir. Evlilikten ne bekliyorsun? Ya da evliliğe dair korkuların var mı? Neden bir türlü o soruyu sormaya cesaret edemiyorsun? Soruları zihninde dolaşabilir. Salı günü yine Koç Burcu’nda gerçekleşecek yeni ayın etkisiyle birlikte, yalnızsan yaşamına yeni birisi katılabilir. Ya da evliliğindeki sorunları çözmek adına girişimde bulunabilirsin. Çarşamba günü ise dönüşüm, değişim metaforunun temsilcisi Plüton, uzun yolculuğunun başlangıcını yapıyor. Artık yoluna Kova Burcu’nda devam edecek Plüton’un bu seyriyle, ebeveyn olmak içinde kendini hazır hissedebilirsin. Cuma günü ise duyguların anlatıcısı Ay Boğa Burcu’nda… Para, bugün de lazım, yarın da… Öyle değil mi?

  Akrep ve Yükselen Akrep

  Yeni bir hafta başlıyor. Ve başlangıçları layıkıyla yürüten Koç Burcu’nun özel katkılarıyla… Hafta başında karakterimiz, irademiz ve kimliğimiz üzerinde söz sahibi Güneş Koç Burcu’na giriş yapıyor. Ve bu yolculukla birlikte, finansal konular, bütçe dengelerin, ödemeler, maliyetler, vergiler ve krediler odak noktan haline gelebilir. Belki de artık bazı konularda daha cesur ve girişimci olmalısın. Salı günü yine Koç Burcu’nda gerçekleşecek yeni ayın etkisiyle, kredi başvurusunda bulunmak isteyebilirsin. Bu arada kendine yatırım yapmak da harika bir fikir olabilir. Çarşamba günü ise dönüşüm, değişim metaforunun temsilcisi Plüton, uzun yolculuğunun başlangıcını yapıyor. Artık yoluna Kova Burcu’nda devam edecek Plüton’un bu seyriyle, ev ve aile konularında değişim seni bekliyor. Başka bir yerde yaşamak sana iyi gelebilir. Cuma günü ise duyguların anlatıcısı Ay, Boğa Burcu’na konuk oluyor. Bu aralar bir şey mi eksik? Huzur ve sakinlik olabilir mi?

  Yay ve Yükselen Yay

  Yeni bir hafta başlıyor. Ve başlangıçları layıkıyla yürüten Koç Burcu’nun özel katkılarıyla… Hafta başında karakterimiz, irademiz ve kimliğimiz üzerinde söz sahibi Güneş Koç Burcu’na giriş yapıyor. Ve bu yolculukla birlikte, aşk ve flört yaşamını mercek altına alabilirsin. Kendini daha rahat ortaya koyabileceğin, heyecanlı, tutkulu flört ilişkilerine çekilebilirsin. Ama unutma ki bencillik kötü bir duygu olabiliyor ikili ilişkilerde… Salı günü yine Koç Burcu’nda gerçekleşecek yeni ayın etkisiyle birlikte, kendine yeni bir uğraş bulabilirsin. Aynı zamanda varsa çocuklarınla eğlenceli zamanlar ya da ufak bir tatil şansı yakalayabilirsin. Çarşamba günü ise dönüşüm, değişim metaforunun temsilcisi Plüton, uzun yolculuğunun başlangıcını yapıyor. Artık yoluna Kova Burcu’nda devam edecek Plüton’un bu seyriyle, iletişim ve teknolojiye bakışında ciddi bir dönüşüm yaşayabilirsin. Cuma günü ise duyguların anlatıcısı Ay, Boğa Burcu’na konuk oluyor. Acaba boğazın neden ağrıyor?

  Oğlak ve Yükselen Oğlak

  Yeni bir hafta başlıyor. Ve başlangıçları layıkıyla yürüten Koç Burcu’nun özel katkılarıyla… Hafta başında karakterimiz, irademiz ve kimliğimiz üzerinde söz sahibi Güneş Koç Burcu’na giriş yapıyor. Ve bu yolculukla birlikte, ailen ve ebeveynlerin, evin, yerleşim yerin odak konun haline gelebilir. Belki de artık kendi özgürlüğünü ilan etmenin zamanı gelmiştir. Belki de artık yeni bir yere taşınmanın zamanı gelmiştir. Salı günü yine Koç Burcu’nda gerçekleşecek yeni ayın etkisiyle birlikte, emlak alım-satımı konusunda girişimci ruhunu ortaya çıkarabilirsin. Bu arada evde bahar temizliği hiç fena olmaz. Eskiyen her şeyi atmalı öyle değil mi? Bu arada neye ve kime bu kadar öfkelisin? Çarşamba günü ise dönüşüm, değişim metaforunun temsilcisi Plüton, uzun yolculuğunun başlangıcını yapıyor. Artık yoluna Kova Burcu’nda devam edecek Plüton’un bu seyriyle, mali konularda dönüşüm içinde olabilirsin. Cuma günü Ay’ın Boğa Burcu seyriyle birlikte, çocuklarınla olmak iyi gelebilir.

  Kova ve Yükselen Kova

  Yeni bir hafta başlıyor. Ve başlangıçları layıkıyla yürüten Koç Burcu’nun özel katkılarıyla… Hafta başında karakterimiz, irademiz ve kimliğimiz üzerinde söz sahibi Güneş Koç Burcu’na giriş yapıyor. Ve bu yolculukla birlikte, yakın çevren, kardeşlerin, komşuların ve kısa seyahatlerin odak konun olabilir. Bu sıralar ufak bir seyahate çıkmak sana ve kalbine iyi gelebilir. Biliyorsun bazen tebdili mekânda fayda vardır. Salı günü ise yine Koç Burcu’nda gerçekleşecek yeni ayla birlikte düşünce dünyana yeni kararlar ekleyebilirsin. Hızlı ve cesur kararlar alabilirsin. İfadelerine, keskin cümle kalıpları ekleyebilirsin. Muğlâk ifadelerle vedalaşabilirsin. Çarşamba günü ise dönüşüm, değişim metaforunun temsilcisi Plüton, uzun yolculuğunun başlangıcını yapıyor. Artık yoluna Kova Burcu’nda devam edecek Plüton’un bu seyriyle, yeni bir senle tanışmaya hazır mısın? Cuma günü ise duyguların anlatıcısı Ay, huzurlu ve keyifli Boğa Burcu’nda… Evde olmak… Zor günlerden sonra…

  Balık ve Yükselen Balık

  Yeni bir hafta başlıyor. Ve başlangıçları layıkıyla yürüten Koç Burcu’nun özel katkılarıyla… Hafta başında karakterimiz, irademiz ve kimliğimiz üzerinde söz sahibi Güneş Koç Burcu’na giriş yapıyor. Ve bu yolculukla birlikte, maddi konular, maddi değerlerin, kazançların odak noktan haline gelebilir. Belki de artık kendi girişimlerinle para kazanmanın zamanı gelmiştir. Salı günü ise yine Koç Burcu’nda gerçekleşecek yeni ayla birlikte, yeni bir yatırım hamlesi içinde olabilirsin. Bu arada tutumlu olmak gerçekten önemlidir. Çünkü tasarruf geleceğini kurtarır. Çarşamba günü ise dönüşüm, değişim metaforunun temsilcisi Plüton, uzun yolculuğunun başlangıcını yapıyor. Artık yoluna Kova Burcu’nda devam edecek Plüton’un bu seyriyle birlikte, bilinçaltı konuları ve rüyalarınla kendini dönüştürebilirsin. Endişelerinin, kaygılarının seni yaşam yolculuğunda ne kadar engellediğini fark edebilirsin. Cuma günü ise duyguların anlatıcısı Ay, huzurlu ve keyifli Boğa Burcu’nda… Müzik, ruhun gıdasıdır.

  Yazı kaynağı : www.gozlemgazetesi.com

  Haftalık Burç Yorumları 20-26 Mart 2023

  20 Mart 2023 haftası

  20 Mart 2023 haftası

  DOĞU NOKTASINDA YENİAY!


  Uzun zamandır beklediğim, motivasyonumuzu yükseltecek yeniaya varmak üzereyiz. 0 derece Koç burcunda gerçekleşecek yeniay yeni adımlar, başlangıçlar için harika bir fırsat oluşturuyor. 0 derece Koç DOĞU NOKTASI olarak tanımlanır. Zodyak’ın başlangıç noktasıdır. Bu açıdan bakıldığında, diğer yeniaylardan çok daha taze, diri, yenileyici bir özellik oluşturmaktadır. Aşağıda haritasını görmektesiniz. 


   

  Koç burcunda yeniaylar cesaretli girişimleri beraberinde getirir. Atılganlık ve ataklık artar. Risk alma eğilimi vurgu kazanır. Bu yeniay esnasında Merkür ve Jüpiter de Koç burcunda olduğu için, ticaret ve ekonomiyle ilgili konularda risk alma eğilimi, büyümeye ve gelişmeye yönelik cesaretli adımlar artabilir. 


  Motivasyonumuz yükseliyor! 

  Ateş elementi burçların ilki olan Koç’taki bu yeniay esnasında Merkür ile beraber Jüpiter’in de Koç burcunda olması, motivasyonumuzu yükseltecek gibi gözüküyor. Merkür-Jüpiter kavuşumuna doğru ilerleyeceğimiz ayın son günleri ve Nisan ayı başlarında ticaret, eğitim, uluslararası işler, seyahatler, hukuk gibi alanlarda cesur adımlar görülebilir. Daha evvelce cesaret edemediğimiz konularda girişimler yapabiliriz. Kiron’un da Koç burcunda olduğunu hesaba katarsak, başkalarını motive ederek hayata, sisteme geri kazandırma potansiyeli de veren bir yeniaya doğru ilerlediğimizi söyleyebiliriz. 


  Diğer ülkelerle ilişkiler

  Koç burcundaki gezegen dizilimi haritanın 7.burcuna denk düştüğünden, diğer ülkelerle bire bir diyaloglarımızın artacağı bir döneme işaret ediyor. Ticari konularda anlaşma yapma yönünde adımlar da atılabilir. Eğitimle ilgili konularda gelişmeler de olasıdır. İş birlikçi, ortaklaşa projeler gündeme gelebilir. 


  Uzak Komşular ve Savaş Atmosferi

  Haritanın 9.evinde yerleşen Mars, uzak yerlerde savaş atmosferinin tetikleneceğini düşündürüyor. Belki Çin-Tayvan’dan bahsediyoruzdur. Belki ABD-Çin ilişkilerinin iyice gerginleşeceğini gösteriyordur. Tabii ABD + AB + NATO ve Rusya arasındaki ilişkilerin de çatallaşması muhtemeldir. 


  10 Mart tarihinde yayınlanan haftaya bakış yazımda belirttiğim gibi, ABD astroloji haritasının Mars dönüşü gerçekleşti. https://www.onerdoser.com/blog/13-mart-2023-haftasi


  Akabinde, Ay’ın 7 Mart dolunayını tetiklediği 14 Mart tarihinde Rus uçakları ABD İHA’sını düşürdü https://www.milliyet.com.tr/dunya/dunyada-son-dakika-karadenizde-abdye-ait-iha-ile-rus-savas-ucagi-carpisti-6917233 


  Mars’ın 21 Mart tarihinde gerçekleşecek yeniay derecesini tetikleyeceği 25 Mart ve 26 Mart tarihlerinde askeri konularda hareketlenme, savaş atmosferini iyice gerecek sert ve şiddete yönelik girişimler, çatışmalar görebiliriz. 28 Mart’ta Ay ve Mars yeniay derecesine yakın bir kavuşum da yapacaklar. Bu bağlamda 25 ve 26 Mart tarihlerine ve 28 Mart tarihine askeri konular, çatışmalar, saldırılar açısından bir kez daha dikkat çekmek isterim. 


  Yeniayın iz düşümleri

  Yeniay esnasındaki gezegenlerin iz düşümlerini aşağıdaki coğrafi haritada görmektesiniz. 


   

  Jeodezik harita

  Yeniayın Jeodezik haritasını aşağıda görmektesiniz. Sarı ile diklemesine inen hatlar Ankara’nın biraz doğusundan Kıbrıs’a doğru iniyor. Her zamanki gibi hatırlatmak isterim, bu haritadaki sarı ile çizili hat üzerindeki tüm yerlerde deprem olacak anlamına gelmiyor. Bölgeye genel olarak dikkat çekiyor. 


   

  Türkiye astroloji haritası nasıl etki alıyor?

  Yeniay Türkiye astroloji haritasının Hükümeti ve yöneticileri temsil eden 10.evine iz düşüyor. Dolayısıyla Hükümetin veya genel olarak yönetici figürlerinin yeni adımlarına, başlatması muhtemel bazı projelere veya yapacağı girişimlere atıfta bulunuyor. Jüpiter’in geçiş yaptığı, Venüs ve Uranüs’ün de iz düştüğü 11.ev Meclis ile alakalıdır. Haliyle Meclis’te önemli kararlar, değişiklikler söz konusu olabilir. Transit Güneş’in haritamızın Mars derecesinin karşısından geçişi, askeri konularda, iç güvenlik konularında veya savunma yönünde bazı atılımlarımız olacağını da düşündürüyor. 


   

  Mevsim Haritası

  Her yıl olduğu gibi bu yıl da Güneş’in Koç burcuna geçişiyle başlayan astrolojik yılı ve ilkbahar mevsim haritasını kısaca değerlendireceğim. Aşağıda haritayı görmektesiniz. 


   

  Yay burcu yükselmekte: Uluslararası işler, genişlemeye yönelik girişimler, değişim enerjisi devrede! 

  Jüpiter 5.evde: Genişleme, gelişme en çok çocuklar, gençler ve eğitim konularında olacak. Eğitim alanında yenilikler muhtemeldir. Sanat ev sporda başarı şansımız artabilir. 

  Koç burcunda gezegen toplaşması: Cesaretli girişimlere işaret eder. Gençler alanında girişimcilik artar. Gençler seçimlerde belirleyici olabilir. 

  Ay kapanmakta: Bir devir kapanmakta! Bir şeyler kendini tamamlamış ve bitiş aşamasına geçmek üzere olabilir. 

  Ay-Neptün Dip Noktasında: Yağışlarda artış ihtimalini verir. Umarım böyle de olur. Çok ihtiyacımız var! Tabii sel baskınları ihtimalini de düşündürür. Umarım böylesi durumlarla karşılaşmayız! 

  Plüton 2.evde: Son derecesinde (Anaretik) olmasından dolayı finansal konularda kriz işaretçisidir. Büyük bir ekonomik mücadeleye veya yeniden yapılandırmaya girişilmesi gerekebilir. 

  Satürn 3.evde: Yakın komşularla ilişkilerde sorun göstergesidir. Satürn Balık burcunda olduğu için denizlerle ve sularla ilgili konular yüzünden komşularla sorun yaşayabiliriz. 

  Venüs-Uranüs 6.evde: Küçükbaş hayvanlarda sağlık sorunlarına işaret edebilir. Memurlar, görevliler huzursuzluk çıkarabilir, bazı protestolar olabilir. Venüs yumuşatıcı rol oynayacağı için, agresyon ve anlaşmazlıklar fazla büyümeden çözümlenmesi mümkündür. 

  Mars 7.evde: Diğer ülkelerle ilişkilerde agresyon işaretçisidir. Eski astrologlara göre savaş olasılığını verir. 


  Plüton Kova burcunda! 

  2023 yılında Plüton Kova burcuna bir müddet geçip, Oğlak burcuna dönüş yapacak. Bunu 2024 yılında da yapacak. Tarihler şöyle olacak: 


  23 Mart 2023 Kova burcuna geçiş- 11 Haziran 2023 Oğlak burcuna geri dönüş

  21 Ocak 2024 Kova burcuna geçiş- 2 Eylül 2024 Oğlak burcuna geri dönüş

  19 Kasım 2024 Kova burcuna geçiş ve yaklaşık 20 yıl Kova’da seyir.

   
  Aşağıda Plüton’un Kova burcuna ilk giriş anı haritasını görmektesiniz. 


   

  Devrimler, Reformlar

  Plüton’un geçiş yapmaya başlayacağı Kova burcu aynı zamanda statükoyu yıkıp, devrimler yapmakla alakalı. Bir tarafında da vahim politik çalkantıları doğurabilir. 2023 yılında kısmen başlayacak hareketlenme 2024 yılında ivme kazanacak ve 2024 yılı sonlarında tamamen atmosfere egemen olmaya başlayacak. 


  2023 Ekim’inde gerçekleşecek ay tutulması, Merkür-Mars kavuşumunun Jüpiter ile karşıtlığını tetikleyecek ve ardından Uranüs ile karşıt açıya ilerleyecek.  Bu dönem politik ve ekonomik türbülanslar, tartışmalar, dengesiz coşku, fanatizm, din karşıtı gösterilerle, dindar gruplarla laik grupların zıtlaşmasıyla alakalıdır. Daha fazla sayıda kitlesel kadın protestoları hareketleri göreceğiz. 


  Geniş çaplı protestolar ve sosyal kargaşa

  2020 yılı sonunda Kova burcunda gerçekleşen Jüpiter-Satürn kavuşumunu tetikleyen Plüton’un Kova burcuna geçişi ile 2023 yılı mart ayından itibaren gireceğimiz yeni dönemde zaman içerisinde insanlığı ileri itecek gelişmeler olacaktır. Ama bu döngünün başlangıç dönemi sarsıcı ve zorlu etkiler, kargaşalı bir süreci de beraberinde getirecek. Kitlesel protestolar olasıdır. 2023 yılı nisan sonu, mayıs başı bu açıdan hareketlendirici; ekim ve kasım ayları ise çok daha keskin olabilir. 2023 yılının sonlarına doğru kendini göstermeye başlayacak ve 2024 yılında iyice etkinleşecek Jüpiter-Uranüs kavuşumu, kışkırtıcı ve isyankâr hareketleri tetiklemesinin yanı sıra, insani amaçlı girişimlerin, toplumsal aydınlanmanın, bilimsel reformların ön plana çıkacağı bir dönemin işaretçisi.


  Yeni Dünya Liderleri Dönemine Giriyoruz! 

  Bildiğimiz lider tipi değişiyor! Baskı ile toplumu kontrolde tutmaya çalışan liderlerin dönemi bitiyor. 2023 ve 2024 yıllarında kontrolcü ve baskıcı liderlere karşı toplumsal ayaklanmalar, hatta devrimler, rejim ve yönetim değişiklikleri görülebilir. Dünya liderlerinde “Tek Adam” hegemonyasından uzaklaşılmaya başlanacak. Demokrasi ve sosyal adaleti sağlama arzusu artacak! "Sosyal adalet" gibi temaları benimseyen cesur yeni liderlerin ortaya çıkışına şahit olacağız. Mevcut liderlere yönelik soruşturma ve sorgulamalar artacak. Eski baskıcı yasaların kaldırılması yoluyla bireyler için daha fazla özgürlük ve haklar sunan yeni yasalar oluşturulacak. Girmekte olduğumuz dönem, mevcut liderlerin görevden alındığı veya zorla görevi bıraktırıldığı toplumsal ayaklanmalar, hatta devrimlerle başlayabilir. 


  Totaliter Sistemlerin Sonu Geliyor! 

  Plüton’un Kova burcunda seyretmeye başlamasıyla birlikte insanlar eşit haklarını her zamankinden daha fazla talep etmeye başlayacaklar. Kitlesel isyanlar ve protestolar artacak. Buna mukabil baskıcı güçler kontrolü elinde tutmaya çalışacak ve kargaşa olacak. Büyük hükümet krizleri olasıdır. Totaliter sistemlerin ayakta kalması çok zor olacak. Geleneksel sistemler değişmek durumunda kalacak. Kitleleri temsil eden yeni bağımsız siyasi partiler görebiliriz. Lider tipleri değişecek. Medeni hakları onurlandıran yeni yasalar, büyük sosyal reformlar da olasıdır. 


  Rejim ve Sistem Değişiklikleri

  İran’da protestoların ne denli etkili olduğunu gördük. Bunlar 2023 yılında da devam edecek. 21 Mart 2023 tarihi için çizdirilmiş yıllık haritada protestoların hız kazanacağı görülüyor. Ekim 2023 civarı da dini konularda zorlanmaların, baskı yapan hükümetlere karşı çıkışın işaretleri görülüyor. 


  Amerika Bölgesi de isyanların, kışkırtıcı eylemlerin, provokasyonların merkezi olacak, kargaşa baş gösterecek. Başkanlık ve seçim sistemi bir kez daha sorgulanacak. Astroloji haritalarında halkı temsil eden Ay’ın Kova burcundaki yerleşimi hem transit Satürn hem de İlerletilmiş Ay tarafından tetiklenecek. Dolayısıyla halkın kendi içinde bölünmesi veya cepheleşmesi ya da ayrışması riski hayli fazla. Joe Biden’in astroloji haritası zorlu etkiler alıyor. Bazı zamanlarda Başkan Yardımcısı Harris sorumluluk üstlenebilir. 


  Ekonomik sistemler de değişiyor! 

  Gezegen döngülerinin yanı sıra güneş döngülerinin de ticaret döngüleriyle ve piyasalardaki değişimlerle ilişkili olduğu bilinmektedir. Başlamak üzere olan 25. Güneş Döngüsünün, halihazırda başlayan ekonomik değişimleri tetiklemesini, değişimi hızlandırmasını bekleyebiliriz. Bu sürecin en önemli dönemi, 2024 yılında Jüpiter-Uranüs’ün Boğa burcundaki kavuşumunun en etkili olduğu ilkbahar aylarında, 2024 yılı sonunda güneş maksimum dönemine girmemizle paralel bir şekilde Plüton’un artık nihai olarak Kova burcuna geçmesiyle başlayacak. 2023 dünya ekonomisinin zorlu bir yılı olacak. İşsizlik oranları artacak. 


  Kripto Parada Kritik Zamanlar

  Mart 2023’te Plüton’un Kova burcuna geçişi, daha önce Kova’nın ilk derecesinde gerçekleşen Jüpiter-Satürn kavuşumunu tetikleyecek. Bu, dünyadaki ekonomik ve politik güç dengelerinin değişmesiyle de alakalı gözüküyor. Kripto paraların zorlu yılı olacak. Öncekilere benzer çalkantılar, çöküşler görebiliriz. 


  Kurumsal Çöküşler Görebiliriz

  Plüton 2023 yılında henüz Oğlak burcunu tamamlamış olmayacak. Bu burçta seyrettiği dönemlerde de bazı kurumsal çöküşler görebiliriz. Plüton'un ay düğümleri eksenine kare açı yapacağı Temmuz 2023 tarihi ekonomik alanda bazı kırılganlıkları beraberinde getirebilir. 1 Ağustos civarı ekonomik zorluklara dikkat çekiyor. Enflasyon oranlarında yükselişler görülebilir. 16 Ağustos civarında da finansal açıdan zorlanmalar var. Yine kripto paralarla ilgili çalkantılı bir dönem olabilir. Kasım 2023 finansal açıdan en zorlu aylardan biri olarak göze çarpıyor. 13 Kasım civarı özellikle dikkat çekiyor. 13 Aralık civarı da yine kritik gözüküyor.


  Bankacılık Sistemi Yeniden Yapılandırılacak 

  Mart 2023'te Kova girişini yapacak Plüton’un Oğlak burcunu tamamlayacağı 2024 yılı kasım ayına kadarki dönem bankacılık sektörünün yapılanması dönemi olacak. Bazı büyük bankaların batışına, kapanmasına şahit olabiliriz. Plüton’un tamamen Kova burcunda ilerleyeceği 2024-2044 yılları arasında bankacılık için kooperatif çözümler ortaya atılabilir, kooperatif bankacılığı gelişebilir. Tarımsal kooperatiflerin gelişimine de tanıklık edebiliriz. 


  Derin resesyon

  2022 yılında ABD astroloji haritasının 27 derece Oğlak’ta olan Plüton’un yerine dönüşü gerçekleşti. Plüton dönüşü 250 yıla yakın bir döngüde yaşanır. ABD için parasal anlamda büyük bir travmatik zorlanma, dönüşüm ve yeniden yapılanmayı anlatıyordu. Zorluklar 2023 yılında da devam edecek. Derin bir resesyon dönemine girilmesi yüksek olasılık. Avrupa Birliği astroloji haritası kuruluş döneminden bu yana en zorlu etkilerini alıyor. Bazı Avrupa ülkelerinde de resesyon derinleşebilir. Resesyonun 2024 yılına da taşması büyük olasılık… 


  Nükleer Silahlar

  Kimyasal ve biyolojik savaş potansiyelinin yanı sıra patlamalar da artacak. Nükleer silahlar yine gündemin önemli maddeleri arasında yer alacak. Jüpiter ve Uranüs’ün birlikte ilerleyeceği 2023 yılı sonları, ama özellikle bu ikisinin tam kavuşuma ilerlediği 2024 yılı nükleer teknolojide önemli gelişmelerin yanı sıra nükleer silahlanma konusunun da dikkat çekici bir şekilde riskli hale geldiği zamanlar olacak. Uranüs dizilimli 5 Mayıs 2023 tutulması ve 28 Ekim 2023 tutulması nükleer silahların kullanımı konusunda en stresli zamanlar olabilir. 


  İş ve meslek alanlarında gelişmeler

  İş ve uğraşlarımızda, yeni metotları kullanmamızın zorlu yönlerinin yanı sıra faydasını da göreceğiz. Bu yıl farklı, orijinal, alternatif getiren konulardan kazanç elde edebiliriz. Önümüzdeki birkaç yılda hızlı gelişmesi muhtemel alanlara ve sektörlere bir göz atalım: Bilgisayar operatörlüğü, bilgisayar mühendisliği, kablosuz operatörlük, yeni nesil robot teknolojileri, robot otomasyon sistemleri, robot koordinatörlüğü ve robotik mühendislik, mobil uygulamalar, sosyal medya, çevrimiçi iletişim ve eğitim kanalları, yapay zekâya bağlı bütün sistemler, genetik bilimi, kozmetik, dijital dönüşüm koçluğu, dijital pazarlama, dijital ödeme sistemleri, dijital proje yönetimi, siber güvenlik, geri dönüşüm sistemleri, alternatif enerji, alternatif mineraller,   yeraltı ve maden arama, doğa dostu teknoloji, doğa dostu evler, ekolojik tekstil, alternatif tarım ve gıda, hijyenik ve organik malzemeler, elektronik ve elektrikli araçlar ve aletler, kargo, taşımacılık ve lojistik sistemleri, yazılım sektörü, veri bilim/veri analizi, e-ticaret, gayrimenkul sektörü, dijital eğitim platform ve sistemleri, uzay bilimleri, uzay endüstrisi, akademik veya bilimsel çalışmalar alanlarında dev gelişmeler bizi bekliyor. Hava elementi ağırlık kazandığı için rüzgâr enerjisinden daha fazla yararlanacağız. Rüzgâr tribünü servisi önem kazanacak.


  Kolektif değerler değişiyor!

  Kolektif değerlerimiz ve önceliklerimiz değişmeye başlayacak. Teknolojinin gelişmesiyle birbirimizle bağ kurma alışkanlıklarımız da değişecek. Sosyalleşme de iyice dijitalleşiyor. Grup aktiviteleri de yine dijital sistemler üzerinden olacak. İnsanın kullandığı her şeyi artık işbirlikçi ve müşterek bir şekilde kullanma devri olacak. İnsanlık ailesi olduğumuzun farkına varmak, farkındalık kazanmak ve takım olarak güç kazanmak bu süreçte çok önemli. Ailenin bir ferdinin, diğer bir ferdine yardım etmesi gibi. İnsanlık ailesi olarak yaşadığımız kritik durumlara birlikte çözüm üretmek durumunda olduğumuzu anlayacağız.


  Yeni Ekonomi

  Bilgi ekonomisinin de ötesine, merkezinde insanın yer aldığı ekonomiye geçiş dönemindeyiz. Bunun sağlanması birkaç yılı alacak. Muhtemelen 2026 yılından itibaren iyice belirginleşmiş olacak. İnsanların çalıştığı ortamlarda emeklerinin karşılığını sadece maddi olarak değil, insani değer görme olarak da alacağı bir döneme geçilecek. Etik ilkelere ve kültür birikimine sahip olmak ve deneyimli olmak önemli hale gelecek. Kaynağın, kazanımların nasıl dağıtılacağına daha demokratik bir şekilde yaklaşan ve daha fazla kişinin karar verdiği sistemler oluşacak. Finansal dağılımın adaletli olması sağlanana, eşitlikçi ve insani açıdan gelişkin bir hale bürünene kadar devam edecek olan dönemsel protestolar, insan hareketleri yaşanabilir. 


  Teknoloji ve Eğitim Sistemleri 

  Bilişim teknolojileri bilgi edinme, eğlenme ve sosyalleşme alışkanlıklarımızın yeniden şekillenmesine yol açacak. Dolayısıyla dijital teknolojilerin eğitimde çok daha etkin olarak kullanılacağı bir sürece giriyoruz. Bilgisayarlar ve yeni teknoloji Kova burcu yönetimindedir. Plüton’un bu burçtan geçişinin başlarında bu sektörlerde yozlaşma, dolandırıcılıklar görülebilir. 


  Tarım Ziraat Alanında Reformlar

  Bahçecilik ve çiftçilik alanında reformlar, özellikle tarım ziraat alanında çok önemli gelişmeler var. Organik tarımın çok gelişeceğini ve tarım alanında reform yapanların çok ileriye sıçrayacağını düşünüyorum. Önümüzde kuraklık ve gıda krizi var. Bu temalara karşı mutlaka bir tarım reformuna girmemiz gerekiyor! Buna ilaveten gurme sektörü alanında yeni tatlar devreye girecek. 


  Dünyanın En Değerli Kaynağı: VERİ

  Biriktirilmiş bilgi, toplanmış veri denilince astrolojide akla Kova burcu geliyor ve biz Jüpiter-Satürn kavuşumunun ardından Plüton’un da Kova burcunda seyredeceği bir sürece giriyoruz. Üretilen verilerin büyük bir veri merkezinde toplanmasıyla oluşan veri yığınlarına Büyük Veri deniyor ve yapay zekâ için en sık kullanılan yöntemlerden biri olan makine öğrenmesinin etkili olabilmesi için bu veriye, hatta çok daha fazla veriye ihtiyaç var. Veri olmadan yapay zekânın geliştirilmesi zor. İşte, Jüpiter-Satürn’ün Kova burcunda kavuşumuyla, arkasından Plüton’un da Kova burcundan geçişi dönemiyle birlikte, biz daha fazla bu veri biriktirme döngüsünün içerisinde olacağız. Yeni dönemin en değerli kaynağı Veri ve aynı zamanda daha çok verinin ve fikrin test edilmesi zamanı bu yani deneyimlenmiş bilgiye ulaşma dönemi. İşte bu Kova burcuyla alakalı. Çünkü Kova deneyimlenmiş, tecrübe edilmiş bilgiyi ifade eder. Ve bu tam da yapay zekâ çağı dediğimiz, bu çağın içerisindeki büyük gelişmelerin oluşacak olmasını bize gösteriyor.


  2023-2044 Geçişi Çok Önemli! 

  Bugün kullanılan bir bilgisayarın işlem gücü, bir fare beyninin işlem gücüne denk. Bilgisayar işlemcilerinin mevcut gelişim hızına bakılırsa, 2025’te ortalama bir bilgisayarın işlem kapasitesi insan beynininkine denk hale gelecek. 2024 sonunda Plüton’un Kova burcuna geçiş yapmasıyla birlikte, astrolojik döngülerle örtüşür olarak artık, 2025 yılından itibaren böyle bir döngünün içinde olacağımızı anlıyoruz. Ve 2040 sonrasında da güçlü yapay zekâ dönemine geçileceğini tahmin edebiliriz!


  20 Mart haftasına geri dönersek…


  İlişkiler ve iş birlikleri

  Venüs’ün Kuzey Ay Düğümü ile kavuşumda olacağı haftanın ilk yarısında girişeceğimiz iş birliklerinden istifade edebiliriz. Güneş-Plüton altmışlığı da etkili olacağından, iş birlikleri sayesinde daha güçlenebilir, önemli pozisyondaki kişilerle bir araya gelerek yaptığımız işlerde güzel mesafeler kaydedebiliriz. 


  Hoş Geldin ya Şehri Ramazan!

  Bir Ramazan ayına daha kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bize güzellik, huzur ve sağlık getirsin inşallah! Hayatımızda farklı ve yeni kulvarlar açan güzel gelişmelere vesile olsun! Yeniaydan sonra Ay’ın Güneş’ten belli bir derecede uzaklaşmasının ardından incecik bir hilal gibi gözükmesi bu başlangıcın işaretçisi. Ve bu kez Koç burcundaki yeniayın ardından oluyor…


  Mars İkizler Burcuna Veda Ediyor! 

  Aksiyon gezegeni Mars uzun bir müddettir İkizler burcunda seyretmekteydi. 25 Mart Cumartesi günü 14:45 itibariyle Yengeç burcuna geçiyor. Mars harekete geçmekle, etki yaratmakla ve tepki vermekle alakalıdır. Dişil, yani tepkin burçlarda bu tepkiler daha belirgindir. Yengeç dişil ve su elementi burçlardandır. Dolayısıyla Mars bu burçta iken tepkiler daha ziyade duygusal olur. Korumacı tavırlar ve eylemler artar. 


  Sözlerle Şifa

  İletişim gezegeni Merkür, şifa ile ilişkilendirilen Kiron ile yakın derecelerde ilerliyor. Tam kavuşum 26 Mart Cumartesi gecesi gerçekleşiyor. Cesaretlendiren, motive eden sözlerimizle başkalarının şifa bulmasına vesile olabiliriz. Olumsuz yönde kullanım, dil yarasına da yol açabilir. Farkında olalım! 

  11.ULUSLARARASI ASTROLOJİ GÜNLERİ

  24-25-26 MART 2023

  BÜYÜK DEĞİŞİM YILI


  AstroArt Astroloji Okulu tarafından her yıl düzenlenen Uluslararası Astroloji Günlerinin bu yıl on birincisi gerçekleşiyor! Bu yıl konumuz “BÜYÜK DEĞİŞİM YILI” Her yıl olduğu gibi bu yıl da uluslararası arenada isim yapmış değerli astrologlarla birlikte olacağız. Simultane çeviri yapılacak bu etkinlikten elde edilecek gelirin bir kısmı depremzedelere yardım amaçlı kullanılacak, bağış yapılacaktır.

  Etkinlik detayları için tıklayınız https://astrolojiokulu.com/tr/portfolio/11-uluslararasi-astroloji-gunleri/

  Atölyeler

  Etkinliğimizde yabancı astrologlar atölye çalışmaları yapacaklar. Atölye konuları hakkında bilgi almak için her bir konu başlığının altında yer alan linke tıklayınız.


   
  Başına Buyrukların Zamanı Atölyesi

  https://astrolojiokulu.com/tr/portfolio/michael-bartlett-ile-basina-buyruklarin-zamani-atolyesi/

  Finansal Evrenle Çalışma

  https://astrolojiokulu.com/tr/portfolio/christeen-skinner-ile-finansal-evrenle-calisma/

  Seçimsel Astroloji ile Göksel Sularda Gezinmek

  https://astrolojiokulu.com/tr/portfolio/wade-caves-ile-secimsel-astroloji-ile-goksel-sularda-gezinmek/ 

  Seçimsel Astroloji: Zamanlama Her Şeydir

  https://astrolojiokulu.com/tr/portfolio/omari-martin-ile-secimsel-astroloji-zamanlama-her-seydir/ 

  Bir Danışmanlığa Hazırlanmak: İlerletilmiş Ay Fazlarına Göre Danışanlarla Görüşmek

  https://astrolojiokulu.com/tr/portfolio/stormie-grace-ile-bir-danismanliga-hazirlanmak-ilerletilmis-ay-fazlarina-gore-danisanlarla-gorusmek/

  Çocukları Yıldızlara Ulaştırmak

  https://astrolojiokulu.com/tr/portfolio/alex-trenoweth-ile-cocuklari-yildizlara-ulastirmak/ 

  Haftanın günlere göre değerlendirmesi


  Pazartesi günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Ay’ın kapanmakta olduğu, yeni girişimler yapmaktan ziyade bir şeyleri tamamlama, salıverme zamanlarındayız. Gün genelinde akışta kalabiliriz. Ay-Uranüs altmışlığının etkili olduğu günün ikinci yarısında sürpriz gelişmelere açık olacağız. Venüs’ün Kuzey Ay Düğümü ile kavuşumda olacağı gün genelinde girişeceğimiz iş birliklerinden istifade edebiliriz. Güneş-Plüton altmışlığı da etkili olacağından, iş birlikleri sayesinde daha güçlenebilir, önemli pozisyondaki kişilerle bir araya gelerek yaptığımız işlerde güzel mesafeler kaydedebiliriz. 


  Salı gününün büyük çoğunluğunda Ay Balık burcunda ilerliyor. Ay-Neptün kavuşumunun etkili olduğu günün ilk yarısında bir şeyleri geride bırakma, vaz geçme zamanlarındayız. Ay-Mars karesinin etkili olduğu öğle saatleri ve hemen sonrasında gergin, çatışmacı bir atmosferde olacağız. Ay-Plüton altmışlığının etkili olduğu ikindi ve sonrasındaki saatlerde destekleyici etkiler devrede olacak. 18:57’de çok kısa bir müddet için boşluğa giren Ay, sadece birkaç dakika sonra, saat 19:01’de Koç burcuna geçiyor. Saat 20:23’te Koç burcunda yeniay meydana geliyor. Yeni adımlar atma arzusunun ve risk alma eğiliminin artacağı bir sürece giriyoruz. 


  Çarşamba günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Ay-Merkür kavuşumunun henüz etkili olduğu sabahın erken saatlerinde iletişim hızlı akabilir. Önemli bilgiler alabilir, verebiliriz. Ama aceleci yorumlardan, yargılardan kaçınmamız yerinde olur. Ay’ın Kiron ve ardından Jüpiter ile kavuşumda olduğu gece saatlerinde şifa enerjisi güzel akıyor. Yaraları sarma, motivasyonu yükseltme, özgüven sorunu çeken kişileri destekleme zamanı! Enerji çalışmaları yapmak açısından değerlendirebiliriz. 


  Perşembe gününün büyük çoğunluğunda Ay Koç burcunda ilerliyor. Girişim yapmak açısından uygun zamanlardayız. Bugün önemli bir geçiş gerçekleşiyor. Saat 15:23’te dönüşüm gezegeni Plüton Kova burcuna geçiyor. Yazımın içeriğinde geniş bir şekilde ele aldım. Okuyabilirsiniz. Ay-Mars altmışlığının etkili olduğu akşam saatlerini güç ve efor, cesaret ve atılganlık gerektiren işler için kullanabiliriz. 20:13-21:41 saatleri arasında bir müddet için boşlukta 8açısız) ilerleyen Ay, 21:41 itibariyle Boğa burcuna geçiyor. Ay-Plüton karesinin etkili olduğu gece saatlerinde dönüşüm enerjisini hissetmeye başlıyoruz. Öte yandan, bazı kritik gelişmelere açık olabiliriz. Ay-Satürn altmışlığının etkili olduğu gecenin ilerleyen saatlerinde dengeye gelmeye, daha huzurlu bir atmosfere girmeye başlıyoruz. 


  Cuma günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Ay-Kuzey Ay Düğümü kavuşumunun henüz etkili olduğu sabah saatleri kadersel bir iş birliği içerisinde olma, topluca bir araya gelme potansiyelini aktif ediyor. Ay-Venüs kavuşumunun da etkili olduğu günün ilk yarısında sevgi alışverişi içerisinde bulunacağımız ortamlar, yardımlaşma temaları devreye giriyor. Astroloji Okulu olarak bu yıl 11.sini düzenlediğimiz Uluslararası Astroloji Günlerinin ilk günü için Merkür Altunizade Otel’de astroloji sevenlerle buluşmak için harika bir gündeyiz. Bekleriz! https://astrolojiokulu.com/tr/portfolio/11-uluslararasi-astroloji-gunleri/ Ay’ın Uranüs ile kavuşuma ilerlediği gece saatlerinde yabancı astrolog meslektaşlarımızla birlikte ekinoks yemeğinde bir araya geleceğiz. 


  Cumartesi günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Ay-Uranüs kavuşumunun sürpriz gelişmelere, farkındalık kazanmaya yönelik çarpıcı etkileri sabah saatlerinde henüz devrede olacak. Günün ikinci yarısında etkili olacak Ay-Neptün altmışlığı, karşılıklı fedakarlık ve özveri sayesinde uzlaşı yakalama şansı sunuyor. Bu açının kesinleştiği 19:19 sonrasında başka açısı kalmayan Ay boşluğa giriyor. Aksiyon gezegeni Mars 14:45 itibariyle Yengeç burcuna geçiyor. Mars harekete geçmekle, etki yaratmakla ve tepki vermekle alakalıdır. Dişil, yani tepkin burçlarda bu tepkiler daha belirgindir. Yengeç dişil ve su elementi burçlardandır. Dolayısıyla Mars bu burçta iken tepkiler daha ziyade duygusal olur. Korumacı tavırlar ve eylemler artar.


  Pazar gününe geçişte henüz Boğa burcunda ve boşlukta ilerleyen ay, saat 03:41 itibariyle İkizler burcuna geçiyor. Ay-Plüton üçgeninin ardından, sabah erken saatlerde Ay-Satürn karesi etkinleşiyor. Gecikmelere, engellere açık olduğumuz sabah saatlerinin ardından, daha rahat ilerleyebileceğimiz bir sürece giriyoruz. Ay-Güneş altmışlığının kesinleştiği öğle saatleri civarında iletişime geçtiğimiz kişilerle uzlaşı yakalama şansımız artıyor. Önem verdiğimiz kişilerle bir araya gelebiliriz. İlişkiler açısından da şanslı bir zaman dilimindeyiz. İletişim gezegeni Merkür’ün şifa ile ilişkilendirilen Kiron ile kavuşum yaptığı gün genelinde cesaretlendiren, motive eden sözlerimizle başkalarının şifa bulmasına vesile olabiliriz. Olumsuz yönde kullanım ise dil yarasına da yol açabilir. Farkında olalım!

  Güneşmerkezli gezegen açıları

  20 Mart Merkür 36 Uranüs

  21 Mart Merkür 45 Satürn, Merkür 30 Uranüs

  22 Mart Venüs 150 Plüton, Merkür 0 Jüpiter, Venüs 120 Satürn

  23 Mart Merkür 30 Neptün, Merkür 90 Plüton, Merkür 60 Satürn

  24 Mart Dünya 135 Uranüs, Merkür 60 Venüs, Dünya 150 Merkür

  25 Mart Venüs 45 Uranüs, Merkür 90 Mars Merkür 45 Neptün

  26 Mart Dünya 90 Venüs

  Sevgi, ışık ve umutla!

  Öner DÖŞER, AMA, CAPISAR, CERT.OPA
  AstroArt Astroloji Okulu Kurucusu
  www.astrolojiokulu.com  


   

  Yazı kaynağı : www.onerdoser.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap