Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  2 sınıf basamak adı ve değeri çalışma kağıdı

  1 ziyaretçi

  2 sınıf basamak adı ve değeri çalışma kağıdı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  2. Sınıf Matematik Basamak Değerleri Çalışma Kağıdı

  2. Sınıf Matematik Basamak Adı Basamak Değeri Çalışma Kağıdı

  2. Sınıf Basamak Adı ve Değeri Etkinlikeri - Soner Hoca

  2. Sınıf Basamak Adı ve Değeri Etkinlikeri - Soner Hoca

  2. sınıf basamak adı ve değeri etkinlikleri, basamak adı konu anlatımı, basamak değeri çalışma kağıdı, basamak adı test etkinlik çalışmamıza hoş geldiniz. Çalışmalarımız tamamen özgün olup yoğun emek sonucunda üretilmektedir. 2. sınıf matematik konusu içinde yer alan basamak adı, değeri çalışma kağıdımıza konu anlatımı ile başlıyoruz. Basamak nedir, basamak adı nedir, basamak değeri nedir, sayısı değeri nedir vb temel bilgiler ile konu anlatımı bölümünde bulabilirsiniz. Birler, basamağı, onlar basamağı, sayılardaki onluk ve birlikler ile temel bilgileri veriyoruz. Sonra kolaydan zora hazırlanmış etkinlikler ile konuyu pekiştiriyoruz. çalışmamızın kazanımları şu şekildedir. 100’den küçük doğal sayıların basamaklarını modeller üzerinde adlandırır, basamaklardaki rakamların basamak değerlerini belirtir. Nesne sayısı 100’den az olan bir çokluğu model kullanarak onluk ve birlik gruplara ayırır, sayı ile ifade eder.

  Basamak Adı ve Değeri Etkinlikleri:

  2. sınıf basamak adı ve değeri etkinlikleri zengin görsel içerikli olup kolaydan zora hazırlanmıştır. Aşağıdaki sayıların basamak adlarını yazınız etkinlikleri. (Birler basamağı, onlar basamağı). Aşağıdaki sayıları onluk ve birlik olarak ifade ediniz çalışma kağıtları. (2 birlik, 5 onluk). Aşağıdaki sayıların basamak adlarını, değerlerini ve okunuşlarını yazınız etkinlikleri. Aşağıdaki abaküslerde gösterilen sayılara göre boşlukları doldurunuz çalışmaları. Onluk ve birlik bloklarla gösterilen sayılara göre verilen boşlukları doldurma etkinlik. Sayı, bsamak adı, değeri sayı değeri ve okunuşu yazma çalışma sayfaları.

  Basamak Adı ve Değeri Çalışma Kağıdı:

  2. sınıf basamak adı ve değeri çalışma kağıdı sayfaları konuyu pekiştirme için hazırlanmıştır. Aşağıdaki sayıların basamak adlarını yazınız etkinlikleri. (Birler basamağı, onlar basamağı). Aşağıdaki sayıları onluk ve birlik olarak ifade ediniz çalışma kağıtları. Basamak değeri ve adı verilen tablalrın karşısına sayıları yazma etkinlikleri. Özelliklşeri verilen sayıları bulup boyama çalışmaları. Verilen cümlelerden doğru olanın başına d yanlış olanın başına y harfi koyma etkinlikleri.

  2. sınıf Doğal sayılar ile ilgili konu anlatımı ile etkinlik ve çalışma sayfalarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

  2. sınıf matematik ile ilgili konu anlatımı ile etkinlik ve çalışma sayfalarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : sonerhoca.net

  2. Sınıf Basamak Adı ve Değeri

  ilkokul 2.s�n�f basamak ad� ve basamak de�eri �al��ma ka��d�

  2.s�n�f matematik basamak ad� ve de�eri �al��ma ka��d�

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap