Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  1.eğitim tugay komutanlığı manisa merkez

  1 ziyaretçi

  1.eğitim tugay komutanlığı manisa merkez bilgi90'dan bulabilirsiniz

  1. komando eğitim tugay komutanlığı

  manisa 1. komando eğitim tugay komutanlığı

  MANİSA 1. KOMANDO EĞİTİM TUGAY KOMUTANLIĞI - ALBAY M. ARİF SEYHUN KIŞLASI

  Manisa 1. Komando Piyade Eğitim Tugay komutanlığı nerede? Ulaşımı nasıl?

  Manisa 1. Komando Piyade Eğitim Tugay komutanlığı nerede? Ulaşımı nasıl?

  Manisa'nın Yunusemre ilçesinde bulunan 1'inci Komando Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı, askerlik yerlerinin belli olmasının ardından en çok askerin dağıtılacağı birliklerden biri oldu. Peki Manisa 1. Komando Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı nerede? Nasıl ulaşılır? 

  MANİSA 1. KOMANDO PİYADE EĞİTİM TUGAY KOMUTANLIĞI NEREDE?

  a. Kara Yolu: 1'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Manisa'da konuşludur. Manisa otogarına her il ve ilçeden kara yolu ile ulaşım mevcuttur. Otogardan merkeze belediye otobüs seferleri veya taksi ile ulaşım mevcuttur. 

  Otogar Tel.No.: 0 236 231 15 04.

  b. Demir Yolu: Manisa-Ankara, Manisa-İstanbul, Manisa-İzmir, Manisa-Uşak, Manisa-Afyon, Manisa-Konya, Manisa-Adana güzergâhlarında trenle ulaşım mevcuttur. 

  İstasyon Tel.No.: 0 236 231 16 96.

  c. Hava Yolu: Manisa ilinde havalimanı bulunmamaktadır. En yakın havaalanı İzmir Adnan Menderes Havaalanı Manisa şehir merkezine uzaklığı 54 km'dir. 

  Havaalanı Tel.No.: 0 232 455 00 00

  Manisa 1. Komando Piyade Eğitim Tugay komutanlığı nerede? Ulaşımı nasıl? - Resim : 1

  İLETİŞİM BİLGİLERİ:

  a. Açık Adresi : 1'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı   Yunusemre/Manisa 

  b. Telefon No. : 0 236 231 46 33-34 - 231 67 50 - 231 13 64

  c. Belgegeçer No.: 0 236 231 69 99

  MANİSA 1'İNCİ KOMANDO PİYADE EĞİTİM TUGAY KOMUTANLIĞI SUNULAN İMKÂNLAR:

  a. Banka, Bankamatik ve PTT Bilgileri: Kışla içerisinde erbaş ve erlerin aileleri ile görüşmelerini sağlamak maksadıyla yeterli sayıda ankesör telefon ile banka işlemlerini kolaylaştırmak için bankamatik ve posta işlemlerinde kullanmak üzere PTT şubesi bulunmaktadır. 

  b. Sosyal Tesisler: Kışla içerisinde erbaş ve erlerin kantin ihtiyaçlarını (bot boyası, kalem, defter, telefon kartı vb.) sağlamak maksadıyla yeterli sayıda kantin şubesi mevcuttur. Araştırma, kişisel gelişim ve güncel gelişmeleri yakınan takip etmesini sağlamak maksadıyla yeterli sayıda gerekli emniyet tedbirleri alınmış internet bilgisayarları ile istirahat sürelerinde dinlenebilecekleri yeterli genişlikte erbaş ve er gazinoları bulunmaktadır.

  Manisa 1. Komando Piyade Eğitim Tugay komutanlığı nerede? Ulaşımı nasıl? - Resim : 2

  c. Sağlık Tesisleri: Kayıt kabul işlemlerinde ve diğer zamanlarda erbaş ve erlerin sağlık ile sorunları ile sağlık konusunda bilgilendirmelerini sağlamak maksadıyla 1'inci Basamak Muayene Merkezinde tedavi ve bilgilendirme faaliyetleri yapılmaktadır.

  ç. Rehberlik ve Danışma Merkezi: Personelin sorunlarına daha kolay çözüm bulunabilmesi maksadıyla, kışla içerisinde bulunan Rehberlik ve Danışma Merkezlerindeki uzman personel ile görüşülebilir. 

  d. Sosyal ve Kültürel Faaliyetler: Temel eğitimi müteakip yemin töreni (genellikle Cuma günü) icra edilmektedir. Yemin törenine aile fertleri davet edilmektedir. Yemin töreni tarihleri personele bildirilmektedir. Burada bulunulan süre zarfında hafta içerisinde her saat, Cumartesi, Pazar ve resmi tatil günlerinde mevsim şartları göz önünde bulundurularak belirlenecek saatlerde ziyaretçilerle nizamiye karakolunda bulunan ziyaretçi görüşme yerlerinde görüşme yapılmaktadır. 

  e. Spor Tesisleri: Erbaş ve erlerin istirahat ve hafta sonu izin sürelerinde istifade edebileceği hoşça vakit geçirebileceği yeterli sayıda kolaylık tesisleri ve spor tesisleri bulunmaktadır. 

  Manisa 1. Komando Piyade Eğitim Tugay komutanlığı nerede? Ulaşımı nasıl? - Resim : 3

  MANİSA 1'İNCİ PİYADE EĞİTİM TUGAY KOMUTANLIĞI'NA TESLİM OLMADAN ÖNCE BİLMENİZ GEREKENLER

  Kayıt kabul esnasında aceme erlere tüm istihkakları (elbise, don, fanila, pijama, çorap, havlu, eldiven, terlik, spor ayakkabısı, eşofman, diş macunu, diş fırçası, traş kremi, şampuan, sabun vb.) verilmektedir. Verilen eğitim kıyafetleri ve botlar bizzat kendileri tarafından denenmekte, uygun olmayanlar yerinde değiştirilmektedir. 

  Berber ve terzi ihtiyacınız için kışlada gereken her türlü tedbir alınmıştır.

  Kayıt kabul merkezimiz Cumartesi, Pazar ve resmi tatil günleri de çalışmaktadır. Kayıt kabul merkezine ne zaman gelirse gerekli bütün işlemler bitirilmektedir. Ancak ertesi güne hazırlık yapabilmek ve askerliğin ilk gününe zinde başlayabilmeleri için geç saatlere kalmamaları hatırlatılmaktadır. Kışlaya ilk gelindiğinde törenle karşılanmakta, yemin töreni ile uğurlanmaktadır. 

  Manisa 1. Komando Piyade Eğitim Tugay komutanlığı nerede? Ulaşımı nasıl? - Resim : 4

  Kayıt kabul işlemleri için gerekli belgelere ve nüfus cüzdanınıza muhakkak ihtiyaç olacaktır. Bu belgeler olmadan kayıt işlemleri yapılmayacağından belgelerin muhafaza edilmesi hatırlatılmaktadır. 

  Kışlaya gelirken yanınızda cep telefonu, fotoğraf makinesi, teyp, radyo, dizüstü bilgisayar, CD/DVD, taşınabilir bellek, ses kayıt cihazları vb. malzemeler ile kesici ve delici aletler, yiyecek ve içecek gibi benzeri maddeler getirilmemelidir. Cep telefonu getirdiyseniz kışla nizamiyesinde görevli personele senetle teslim edebilir, dağıtım olduğunuzda ayrılırken geri alabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : haberglobal.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap