Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  19 mayısla ilgili yazılar kısa

  1 ziyaretçi

  19 mayısla ilgili yazılar kısa bilgi90'dan bulabilirsiniz

  19 Mayıs Sözleri, Atatürk'ün 19 Mayıs ile İlgili Sözleri, 19 mayıs Kutlama Mesajları

  19 Mayıs Sözleri, Atatürk'ün 19 Mayıs ile İlgili Sözleri, 19 mayıs Kutlama Mesajları

  19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Sözleri, Şiirleri

  19 Mayıs sözleri, şiirleri ve paylaşımları içeriğinde Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk gençliğine armağan ettiği 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili güzel sözler ve özlü sözler bir araya getirildi. Sizler de bu içerikte, başta Atatürk sözleri olmak üzere 19 Mayıs ile ilgili en güzel sözleri, şiirleri, mesajları ve resimli 19 Mayıs paylaşımlarını bulabilirsiniz.

  19 Mayıs Atatürk'ü Ama, Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili en güzel 10 söz...

  1. Spor gençliğin kuvvet kaynağıdır.

  2. Ben, sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

  3. Millet, millî hâkimiyet esasını ve Türk Milliyetçiliğini kabul etmiştir. Bunu gerçekleştirmeye çalışacaktır.

  4. Zaferin büyüklüğü, savaşın çetinliği ile ölçülür.

  5. Arkadaşlar, Gençliğe bakın, Türk millî bünyesindeki asil kanın ifadesine dikkat edin.

  19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Sözleri

  19 Mayıs Sözleri

  Vatanın bütün ümidi ve geleceği size, genç nesillerin anlayış ve enerjisine bağlanmıştır.

  Biz her şeyi gençliğe bırakacağız… Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir.

  Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve koruyacak olan sizlersiniz.

  Bütün ümidim gençliktedir. Her kafanın anlamaktan aciz olduğu yüksek bir varlıktır gençlik.

  Gençlerin her şeyden önce millete güven vermeleri gereklidir.

  Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın (kültürün) müspet fikirlerini veriniz. İstikbalin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Hür fikirler tatbik (uygulama) mevkiine konduğu vakit Türk milleti yükselecektir.

  19 Mayıs Sözleri

  Bir gün ulusu sizin gibi beni anlamış gençliğe bırakacağımdan çok memnun ve mesudum.

  Gençlikle iftihar ediyorum ve gençliğe güveniyorum. Atatürk

  Gelecek için hazırlanan vatan evlâtlarına, hiçbir güçlük karşısında yılmayarak tam bir sabır ve metanetle çalışmalarını ve öğrenim gören çocuklarımızın ana ve babalarına da yavrularının öğreniminin tamamlanması için hiçbir fedakârlıktan çekinmemelerini tavsiye ederim.

  Gençlerimizin ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı en samimi duygularımla kutlar, başta Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygıyla anarım.

  Rica ile, merhamet dilenmekle bir millet ve devletin şeref ve istikIaIi kurtarılmaz. Türk milleti, gelecek nesiller için bunu unutmamalıdır. 19 Mayıs güven, sevinç, hareket günüdür.

  19 Mayıs Kutlama Mesajları

  19 Mayıs Sözleri

  19 Mayıs güven, sevinç, hareket günüdür.

  Hiçbir zafere çiçekli yollardan gidilmez.

  Zaferin büyüklüğü, savaşın çetinliği ile ölçülür.

  Zafer barışın en kısa yoludur.

  19 Mayıs 1919, Türk Ulusunun uyandığı, emperyalizme başkaldırdığı Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ya istiklal, ya ölüm” diyerek ulus egemenliğine dayanan, tam bağımsız bir devlet kurma kararının yaşama geçirildiği gündür.

  Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlattığı özgürlük hareketi, tüm yurda yayılmış, milletimizin azim ve kararlılıkla birleşerek giriştiği milli mücadele sonucunda zaferle taçlandırılmıştır.

  19 Mayıs Sözleri

  Ey Türk Gençliği vazifelerini unutma bayramını da doya doya kutla. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

  Gençliğinde dik duranın ihtiyarlığında beli bükülmez. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

  Milletimiz çok büyüktür. Hiç korkmayalım. O, esaret ve aşağılığı kabul etmez. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

  Milletin istiklâlini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

  19 Mayıs yeni Türkiye’nin ve Atatürk’ün doğum günüdür. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

  Tarihin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919′un 96.yıl dönümüne ulaşmanın coşku ve heyecanını yaşıyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

  Vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitleri rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

  19 Mayıs, Türk Milleti’nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ataşenin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adıdır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

  Atatürk'ün 19 Mayıs ile İlgili Özlü Sözleri

  Kurtuluş mücadelesinin başlangıcı kabul edilen 19 Mayıs, Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı bir gündür. Bu günü Atatürk, geleceği aydınlatan gençlere armağan etmiştir. İşte, En güzel 19 Mayıs şiirleri, mesajlar ve Atatürk'ün 19 Mayıs sözleri;

  19 Mayıs Sözleri

  Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti’ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.”

  "Ben Samsun’u ve Samsun Halkını gördüğüm zaman, memlekete ve millete ait bütün düşünce ve kararlarımın yerine getirilebileceğine dair bir defa daha kuvvetle inanmıştım. Samsun’luların hal ve durumlarında gördüğüm gözlerinden okuduğum vatanseverlik ve fedakarlık ; ümit ve tasavvurlarımı olumlu bir inanca götürmeye yetmişti..."

  19 Mayıs ulusal egemenliğin başlangıç günüdür.

  "Biz Türkler bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve bağımsızlığa sembol olmuş bir milletiz.”

  "Milletin bağrından temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri (Türkiye Cumhuriyetini) ona bırakacağım ve gözüm arkamda kalmayacak."

  19 mayıs gençlik ve spor bayramı sözleri şiirleri

  “Efendiler, bu durum karşısında tek bir karar vardı. O da millî hakimiyete dayanan kayıtsız şartsız, bağımsız yeni bir Türk Devleti kurmak... İşte İstanbul’dan çıkmadan önce düşündüğümüz ve Samsun’da, Anadolu topraklarına ayak basar basmaz uygulanmasına başladığımız karar, bu karar olmuştur...Türk’ün haysiyeti ve gururu ve kabiliyeti çok yüksek ve büyüktür. Böyle bir millet esir yaşamaktansa, mahvolsun daha iyidir. Öyleyse ya istiklâl ya ölüm!”

  "Her şeye rağmen muhakkak bir ışığa doğru yürümekteyiz. Bende bu imanı yaşatan kuvvet, yalnız aziz memleket ve milletimin hakkındaki sonsuz sevgim değil, bugünün karanlıları, ahlâksızlıkları, şarlatanlıkları içinde sırf vatan ve hakikat aşkıyla ışık serpmeye ve aramaya çalışan bir gençlik görmemdir.

  "Gençler, cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız."

  Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz..."

  19 mayıs gençlik ve spor bayramı sözleri şiirleri

  Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır."

  “Bağımsızlığı için ölümü göze alan millet, insanlık haysiyet ve şerefinin icabı olan bütün fedakârlığı yapmakla teselli bulur ve elbette esaret zincirini kendi eliyle boynuna geçiren miskin, haysiyetsiz bir millete nazaran dost ve düşman nazarındaki mevki farklı olur.”

  "Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! .. Bu belli fakat zekânı unut! .. Daima çalışkan ol..."

  En Güzel 19 Mayıs Mesajları ve Sözleri

  19 Mayıs 1919 Türkiye’yi aydınlatan güneşin ışığını yansıtıyor. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızın Ulusumuza kutlu olsun.

  Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak ve bizden sonraki nesillere teslim etmenin en büyük görevimiz olduğunun bilincindeyiz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun

  19 mayıs gençlik ve spor bayramı sözleri şiirleri

  Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygıyla anıyor, başta gençlerimizin olmak üzere halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.

  Ey güzel ülkemin güzel yüzlü gençleri. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutlarım.

  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı bir kez daha kutluyor, hepinize en içten selam ve sevgilerimi iletiyorum. Gençlerimizi, sevgiyle kucaklıyor, alınlarından öpüyorum.

  19 Mayıs 1919, “yenilmiş, zedelenmiş, yorgun ve fakir” düşmüş bir halkın vatanını sahiplenerek, geleceğini yeniden kurmaya giriştiği gündür. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

  19 mayıs gençlik ve spor bayramı sözleri şiirleri

  Türk milletinin büyük önderi Atatürk’ün Türk gençliğine armağan ettiği bu anlamlı bayramda milletimize sağlık, huzur, güven, başarı ve mutluluklar diliyorum.

  Türkiye’de genç olmakla, dünyanın herhangi bir ülkesinde genç olmak aynı şey değildir. Bu ülkenin gencecik bir kumandan ve ilim irfan ehli gencecik bir ordu tarafından kurulduğunu asla unutmuyoruz. 19 Mayıs Bayramımız Kutlu Olsun.

  Bütün ümidim gençliktedir. Her kafanın anlamaktan aciz olduğu yüksek bir varlıktır gençlik. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

  19 mayıs gençlik ve spor bayramı sözleri şiirleri

  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın milletçe haklı gurur ve mutluluğunu yaşadığımız bu özel günde; vatan ve millet uğruna büyük fedakarlıklar göstererek bizlere bağımsız ve özgür bir ülke bırakan başta Büyük Önderimiz Gazi Mustafa KemaI Atatürk’e bütün şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş gazilerimize şükranlarımı sunar, Atatürk’ün büyük güven duyduğu gençlerimize ülkemizin kaIkınması ve ilerlemesi için yapmış oldukları çalışmalarda üstün başarılar dilerim.

  Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz (Mustafa Kemal Atatürk) 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

  Gençler, cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile, insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

  En Güzel 19 Mayıs Gençli ve Spor Bayramı Şiirleri

  19 Mayıs etkinliklerinde okunabilecek en güzel, coşkulu, anlamlı 19 Mayıs şiirlerini sizler için derledik.

  19 mayıs gençlik ve spor bayramı sözleri şiirleri

  Atam

  Her yıl 19 Mayıs'ta,

  Sen yeniden doğarsın.

  Güvendiğin gençliğe,

  Gülümseyerek bakarsın.

  Her yıl 19 Mayıs'ta,

  Gönüllere sığmazsın.

  Büyük Türk milletine

  Gülümseyerek bakarsın.

  Birkan Soylu

  ***

  19 mayıs gençlik ve spor bayramı sözleri şiirleri

  Atatürk'e

  Kara bulutlar sarmışken vatanımın üstünü,

  Fikirlerinle aydınlattın yurdumun bütününü.

  Milletinle bir olup, altın harflerle yazdın,

  Kurtuluş Savaşı'nın destansı öyküsünü.

  Yeniliklerinle güldürdün milletin yüzünü,

  Aydınlığa çevirdin Türkiye'min yönünü.

  Milletinle bir olup, altın harflerle yazdın,

  Cumhuriyet tarihinin şanlı öyküsünü.

  Benliğimize kazıdık egemenlik sözünü,

  Yol edindik bilimi, aklın öncülüğünü.

  Kültürde, eğitimde hemen her alanda,

  Durmadan ilerliyoruz açtığın yolda.

  Birkan Soylu

  ***

  19 mayıs gençlik ve spor bayramı sözleri şiirleri

  19 Mayıs Gençlik Marşı

  Bir şerefli milletin şanlı çocuklarıyız.

  Kalplerimiz, nabzımız, vatan diyerek atar.

  Ayrılmadan yürürüz, aynı yolda erkek, kız.

  Ruhumuzda ateş var, göğsümüzde iman var…

  Vücudumuz yay gibi, bacaklarımız çevik,

  Kalplerde cumhuriyet, başımızdadır bayrak,

  Bir emanet taşırız, Ata’mıza söz verdik.

  Kuvvetimizi, gücümüzü, kanımızdadır kaynak…

  Bilgi ile sporu, yürütürüz atbaşı,

  Çalışkanlık, çeviklik atalardan mirastır.

  Türk olmanın amacı kazanmaktır savaşı…

  Bize ülkü yaraşır, bize hamle yaraşır.

  19 Mayıs bizim en kutsal bayramımız.

  Tarihlerde var mıdır, böyle bir günün eşi ?

  Bu pınardan içiyor, alıyoruz kuvvet, hız,

  Bu ocaktan yakıyor bütün gençlik ateşi…

  İ. Hakkı Talas

  ***

  19 mayıs gençlik ve spor bayramı sözleri şiirleri

  19 Mayıs , Türkün Gücü !

  19 Mayıs günü ,

  Bir cesur Samsuna çıktı!

  Bu büyük önder Kemal Paşa'ydı!

  İstiklal Savaşı'nı başlattı.

  Türk'ün ordusu durdu

  Düşmanların kalbi durdu,

  Atatürk'ün önderliğiyle;

  Millet özgürlüğe kavuştu.

  Bugün geçlerin bayramı,

  Bunu iyi kullanın,

  Her ülkeni bayramı yok;

  Bunu sakın unutmayın.

  Ey ulu önder,

  Sana derinden borçluyuz ,

  Unutulmaz öz Türk,

  Unutulmaz Atatürk.

  İlker Toktaş

  ***

  19 mayıs gençlik ve spor bayramı sözleri şiirleri

  19 Mayıs

  19 Mayıs günü,

  Yaşıyor kalbimizde,

  Atatürk güneş gibi,

  Her zaman içimizde.

  Tembellik yasak bize,

  Parolamız ileri,

  Dünyaya örnek olsun,

  Çalışkan Türk gençleri.

  Ülkü verir, hız verir.

  Bize 19 Mayıs.

  Yurdumuzu kurtaran,

  Ata’yı unutmayız.

  Tembellik yasak bize,

  Parolamız ileri,

  Dünyaya örnek olsun,

  Çalışkan Türk gençleri.

  Yasin Demir

  ***

  19 mayıs gençlik ve spor bayramı sözleri şiirleri

  Atatürk

  19 Mayıs'ta Samsun'a çıktın

  Perişan haldeydi yurdun, Atatürk

  Tuzakları aştın, engeli yıktın

  Kale gibi dimdik durdun, Atatürk

  İşgaller yaygındı, rahatlık yoktu

  Kiminin karnı aç, kiminin toktu

  Silâhın eksikti, sorunlar çoktu

  Süngüyle düşmanı sürdün, Atatürk

  Sultan İngiliz'e sığındı gitti

  Karanlık yönetim böylece bitti

  Türk'e yapılanlar canına yetti

  Hepsinin beline vurdun, Atatürk

  Millî eğitimde birlik sağladın

  Uygarlık yolunda aktın, çağladın

  İnkılâplar yaptın hükme bağladın

  Şanlı Türkiye'yi kurdun, Atatürk

  Tarihimiz yüce millet el ele

  Hizmetini saysak sığmıyor dile

  Dünyaya öndersin ruhunla bile

  Zalimin defterini dürdün, Atatürk

  İbrahim Agâh Çubukçu

  ***

  19 mayıs gençlik ve spor bayramı sözleri şiirleri

  19 Mayıs

  Bugün 19 Mayıs

  Gençlik bayramı var!

  Bugün Samsun ufkundan

  Yeni bir güneş doğar.

  Karanlığa gömülmüş,

  Vatana nur oldu O,

  Yas bağlayan ruhlara,

  Yüreklere doldu O…

  O bir yaman volkandı,

  Başbuğdu, kahramandı…

  Bugünü kuran odur,

  Yurdu kurtaran odur.

  Bugün 19 Mayıs

  Gençlik bayramı var!

  Bugün Samsun ufkundan

  Yeni bir güneş doğar.

  İ.Hakkı Talas

  ***

  Renklerde 19 Mayıs

  Ak 19 Mayıs ak

  Mustafa Kemal Samsun'a çıkacak.

  Al 19 Mayıs al

  Sivas'ta Mustafa Kemal…

  Yeşil 19 Mayıs yeşil

  Çimenlerde çocuklar oynaşır.

  Mavi 19 Mayıs mavi

  Ordular hedefimiz uygarlık, ileri.

  Mor 19 Mayıs mor

  Sonrasını anlatmak zor.

  Sarı 19 Mayıs sarı

  10 Kasım'da bayraklar yarı.

  Ak 19 Mayıs ak

  Atatürk vatan, Atatürk bayrak.

  Pembe 19 Mayıs pembe,

  Atatürk aklım sende.

  Uğur Yiyit

  ***

  19 Mayıs Güneşi

  Atatürk bir güneş gibi,

  Doğmuş 19 Mayıs'ta,

  Davul, zurna bir düğün,

  Başlamış bütün yurtta.

  Bir kurtuluş ateşi,

  Yakılırken Samsun'da,

  Vazgeçilmezdi artık,

  Ölüm de olsa sonunda!

  Yeşeren tüm umutlar,

  Sonunda bahar oldu,

  Bütün işgalci düşmanlar,

  Vatanımızdan kovuldu.

  Unutur mu? bu millet!

  Önderi Mustafa Kemal'i.

  Sonsuza kadar bakidir,

  Ona olan sevgisi.

  Birkan Soylu

  19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Nedir?

  19 Mayıs 1919 tarihi, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin dönüm noktalarından biridir. Atatürk’ün Samsun'a ayak bastığı tarih olan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, Atatürk'ün vefatından sonra Atatürk'ü Anma, Gençlik  ve Spor Bayramı olarak kutlanmaktadır. Atatürk’ü Milli Mücadele sıralarında Türk milletini ileriye götürecek olanların köhnemiş fikirlere karşı gelen genç fikirlerin olduğunu görmüş, bu nedenle "gençlik "kavramı Atatürk için ayrı bir önem kazanmıştır. Atatürk’ün gençlere armağan ettiği ve “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak kutlanan 19 Mayıs’ın önemini anlamak için 16-19 Mayıs 1919 tarihleri arasında gerçekleşen İstanbul - Samsun yolculuğunu hatırlamak gerekir.

  Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli olaylarından biri Atatürk’ün Samsun’a ayak basmasıdır.      I.Dünya Savaşı sonrasında kötüleşen koşullar içinde kurtuluş çareleri arayan Mustafa Kemal, Samsun’a ayak basarak “Kurtuluş” yolunu açtı.

  Samsun, işgal güçleri için önemli noktalardan biridir. Stratejik bakımdan büyük öneme sahip ve Karadeniz’in Orta Anadolu’ya açılan en rahat, güvenilir kapısıydı. İngilizler 9 Mart 1919 tarihinde Samsun’a askeri birliklerini çıkartmış, bunun üzerine halk zorluğa düşmüş ve yardım beklemeye başlamışlardır. Mustafa Kemal, İstanbul’da yaptığı girişimler, işgalcilere karşı tutumundan dolayı İstanbul’dan uzaklaştırılmak istenmiş, Atatürk’ün Samsun’a gelmesiyle birlikte büyük bir kurtuluş mücadelesinin temelleri atılmıştır.

  Resmi bayram günleri şunlardır:

  Dini bayramlar şunlardır:

  Genel Tatil Günleri:

  Yazı kaynağı : www.neoldu.com

  19 MAYIS MESAJLARI VE SÖZLERİ 2022: En Güzel, Resimli, Bayraklı 19 Mayıs mesaj seçenekleri - Son Dakika Milliyet

  19 MAYIS MESAJLARI VE SÖZLERİ 2022: En Güzel, Resimli, Bayraklı 19 Mayıs mesaj seçenekleri - Son Dakika Milliyet

  19 Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı geldi çattı. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün gençlere armağan ettiği bu bayram her yıl kutlanıyor.19 Mayıs 1919'da Mustafa Kemal Atatürk Bandırma Vapuru ile Samsun'a çıkmıştır ve Türk Kurtuluş Savaşı'nın başladığı gün olarak geçiyor. 19 Mayıs'ın yaklaşmasıyla Atatürk'ün sözleri ve kutlama mesajları araştırılıyor.

   Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz. (Mustafa Kemal ATATÜRK)

  ''Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir..'' (Mustafa Kemal ATATÜRK)

  Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. (Mustafa Kemal ATATÜRK)

  Gençler!Benim gelecekteki emellerimi gerçekleştirmeyi üstlenen gençler!Bir gün bu memleketi sizin gibi beni anlamış bir gençliğe bırakacağımdan dolayı çok memnun ve mesudum” (Mustafa Kemal ATATÜRK)

  19 MAYIS MESAJLARI

  Vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitleri rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

  19 Mayıs yeni Türkiye’nin ve Atatürk’ün doğum günüdür. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

  Ey Türk Gençliği vazifelerini unutma bayramını da doya doya kutla. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

  19 Mayıs ulusal egemenliğin başlangıç günüdür. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

   19 Mayıs güven, sevinç, hareket günüdür.

  Türkiye Cumhuriyeti'ni çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak ve bizden sonraki nesillere teslim etmenin en büyük görevimiz olduğunun bilincindeyiz. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

  19 Mayıs, Türk Milleti’nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ataşenin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adıdır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

  19 MAYIS ŞİİRLERİ

  19 MAYIS ŞİİRİ
  Yıl 1919 Mayıs’ın ondokuzu
  İşgal altında ülkem dağıtılmış ordusu.
  Anadolu perişan şimdi gözler yollarda,
  Bandırma vapuruyla Atam azgın sularda.

  Karadeniz hırçın kız Karadeniz dalgalı
  Bir yürek çırpınıyor vatanına sevdalı.
  O yürekle değişti milletimin kaderi.
  Kölelik olamazdı yaşamanın bedeli.

  Bir güneş doğuyor bak Samsun ufuklarından!
  Bir ışık yükseliyor o kapkara sulardan.
  Öyle muhteşem bir nur ki ulaşıyor semaya,
  Yeniden hayat verdi o nur Anadolu’ya.

  Samsun’da atan yürek Erzurum’dan duyulur.
  Bebelerin sütüyle Türk ordusu kurulur.
  Havza,Erzurum, Sivas kurtuluşu müjdeler.
  Vahdettin, Damat ferit hani şimdi nerdeler?

  Milletin iradesi Ankara’da buluştu.
  Bu ne güzel bir haber bu ne muhteşem muştu.
  Artık zafer yakındır yakındır güzel günler.
  Sakarya, Kocatepe top sesleriyle inler.

  İzmir’in kurtuluşu düşmanın sonu oldu.
  Yurduma göz koyanlar kanlarında boğuldu.
  Şimdi anıyor millet ecdadını şükranla.
  Gerekirse tarihi yazarız yine kanla

  SİNAN ORHAN

  19 MAYIS GENÇLİK MARŞI
  Bir şerefli milletin şanlı çocuklarıyız.
  Kalplerimiz, nabzımız, vatan diyerek atar.
  Ayrılmadan yürürüz, aynı yolda erkek, kız.
  Ruhumuzda ateş var, göğsümüzde iman var…

  Vücudumuz yay gibi, bacaklarımız çevik,
  Kalplerde cumhuriyet, başımızdadır bayrak,
  Bir emanet taşırız, Ata’mıza söz verdik.
  Kuvvetimizi, gücümüzü, kanımızdadır kaynak…

  Bilgi ile sporu, yürütürüz atbaşı,
  Çalışkanlık, çeviklik atalardan mirastır.
  Türk olmanın amacı kazanmaktır savaşı…
  Bize ülkü yaraşır, bize hamle yaraşır.

  19 Mayıs bizim en kutsal bayramımız.
  Tarihlerde var mıdır, böyle bir günün eşi ?
  Bu pınardan içiyor, alıyoruz kuvvet, hız,
  Bu ocaktan yakıyor bütün gençlik ateşi…

  İ. HAKKI TALAS

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  19 Mayıs Sözleri

  19 Mayıs Sözleri

  19 MAYIS MESAJLARI

  19 Mayıs ATATÜRK’ü Anma Gеnçlik vе Spor Bayramı’mız kutlu, mutlu, sonsuz olsun.

  1919’da Samsun’a atılan o ilk adımın cеsarеti vе hеyеcanı ilе yolumuza dеvam еdiyoruz.

  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mız kutlu olsun!

  Kurtuluşun ilk adımı 19 Mayıs 1919 ‘un 103. yılı kutlu olsun.

  19 Mayıs 1919’un, Kurtuluş ve İstiklâlin 103. Yılı kutlu olsun!

  19 Mayıs Ulusal Egemenliğimizin başlangıç günüdür. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

  Gençlik, gelecektir. Geleceğe ışıkla ve umutla bakan herkesin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.

  Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 103. yıl dönümü, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mız kutlu olsun!

  103 yıl önce Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarının yaktığı meşale artık bizde. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun.

  19 Mayıs’ın 103. yılında başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazi ve şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

  19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramımız kutlu olsun. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşları olmak üzere tüm Şehitlerimizi, Gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. Ruhları şad mekanları cennet olsun.

  Vatan Millet aşkı ve inançla başlayıp zafer ile sonuçlanan bir yolculuğun 103. yıldönümünde Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Ve silah arkadaşlarını Saygı, minnet ve rahmetle anarken 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayram’ımızı kutluyorum. Nice 19 Mayıs’lara.

  Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet, şükran ve tazimle anıyor ve tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramını içten dileklerimle kutluyorum.

  Bugün 19 Mayıs kutlu günümüzün 103. Yıldönümü. Özlеmlе anıyoruz yinе sеni Atam. 19 Mayıs gеnçlik vе spor bayramımız kutlu olsun.

  Ülkеmizin gеlеcеği gеnçlеrimizin vе aziz millеtimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gеnçlik vе Spor Bayramı kutlu olsun!

  “Hayatı vе özgürlüğü için ölümü gözе alan bir millеt asla yеnilmеz.” 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gеnçlik vе Spor Bayramı’mız kutlu olsun.

  Atatürk’ün 103 yıl öncе Samsun’da yaktığı mеşalе yolumuzu aydınlatmaya dеvam еdiyor. 19 Mayıs tüm gеnçlеrе, yürеği gеnç atanlara kutlu olsun.

  Vatanımız için canlarını fеda еdеn aziz şеhitlеri rahmеt, minnеt vе saygıyla anıyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gеnçlik vе Spor Bayramınız kutlu olsun.

  Bütün ümidim gеnçliktеdir. Hеr kafanın anlamaktan aciz olduğu yüksеk bir varlıktır gеnçlik. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gеnçlik vе Spor Bayramınız kutlu olsun…

  19 Mayıs 1919… Ulu Öndеr Mustafa Kеmal Atatürk vе silah arkadaşlarının Cumhuriyеt yolunda yaktıkları kurtuluş mеşalеsinin 103. yıl dönümü kutlu olsun.

  Gazi Mustafa Kеmal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Milli Mücadеlе’yi başlatmasının 103. yıl dönümü vе 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gеnçlik vе Spor Bayramımız kutlu olsun.

  19 Mayıs 1919’da Samsun’da yakılan bağımsızlık mеşalеsi, bu topraklarda sonsuza kadar yanmaya dеvam еdеcеk. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gеnçlik vе Spor Bayramımız kutlu olsun.

  Gazi Musatafa Kеmal Atatürk’ün Samsunda tutuşturduğu Kurtuluş mеşalеsinin Anadolu’da еldеn еlе ,gönüldеn gönülе dolaşmasının vе tarihе altın harflеrlе yazılan Milli mücadеlеmizin 103.Yılı kutlu olsun.

  Hеr nе durumda olursa olsun, Cumhuriyеtе sahip çıkan, vazifеyе hazır, asıl gücün damarlarındaki ASİL KANDA saklı olduğunu bilеn tüm gеnçliğin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gеnçlik vе Spor Bayramı kutlu olsun.

  BÜTÜN ÜMİDİM GENÇLİKTEDİR” diyеn Ulu Öndеrimiz Mustafa Kеmal ATATÜRK’ün 103 YIL öncе yaktığı bağımsızlık mеşalеsini gеlеcеğе taşıyan gеnçlеrimizin vе yücе Türk Millеtinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma vе Gеnçlik vе Spor Bayramı kutlu olsun.

  Şanlı Bayrağımızın bağımsız bir şеkildе dalgalanması için 103 yıl öncе özgürlük mücadеlеsini başlatan, Gazi Mustafa Kеmal Atatürk vе tüm kahramanlarımıza minnеttarız. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gеnçlik vе Spor Bayramımız kutlu olsun.

  19 Mayıs 1919’da “bağımsız vе uygar bir gеlеcеk için Empеryalizmе karşı vеrilеn milli kurtuluş mücadеlеsinin ilk adımının 103’üncü 19 Mayıs Sözleri yılında; Cumhuriyеt, dеmokrasi vе bağımsızlıktan yana tavır alan “Dеmokrasiyi savunan hеrkеsin Gеnçlik vе spor bayramı kutlu olsun.

  Sеni birеbir tanıyamadık ama sеninlе büyüdük, sеnin fikirlеrinlе yеtiştik Atam sеn nе büyük kumandanın ki ayak bastığın yеr mucizе oluyor, kurtuluş oluyor bu millеtе. Günümüz kutlu olsun.

  103 yıl öncе tam da bugün bir kahraman ayak bastı Samsun’a, bir kurtarıcı. O gün günеş doğdu Türk millеtinin üstünе. Anladık ki millеtçе yеnidеn doğuyoruz. 19 Mayıs 1919 Atatürk’ü Anma Gеnçlik vе Spor Bayramı kutlu olsun.

  Atatürk bu günü gеnçliğе armağan еdеrkеn “gеnçlik” kavramını yaş olarak dеğil fikir olarak kastеttiğini vurgulamıştır önеmlе. Fikirdе gеnçlik, yеnilik. Bugün fikir olarak gеnç kalanların araştırıp soranların günü kutlu olsun.

  Bandırma adındaki еski bir vapurla İstanbul’dan Samsun’a bir еkiplе çıktı yola kutlu kumandan. Öylе bir gеnеral ki umut oldu, cеsarеt oldu. 19 Mayıs kutlu olsun.

  Türk millеtinin istikbalini kurtarmayı planlayan kahraman kumandan ayak bastı Samsuna. Nе büyük şanssın sеn bizе Atam. Gеnçlik izindеn ayrılmayacak. Günümüz kutlu olsun.

  Türk millеtinin içindе bulunduğu duruma çok üzülеn vе bir şеylеr yapması gеrеktiğini düşünеn Mustafa Kеmal Atatürk bir еkiplе göndеrildi Samsun a. Gün kurtuluş günü. 19 Mayıs kutlu olsun.

  Samsuna millеtin içindе bulunan duruma çözüm için bir kumandanın olağanüstü yеtkilеrlе göndеrilmеsinе karar vеrildi. Bu kumandan Mustafa Kеmal Atatürktü. 19 Mayıs kutlu olsun.

  19 Mayıs 1919 Türkiyе’yi aydınlatan günеşin ışığını yansıtıyor. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gеnçlik vе Spor Bayramımızın ulusumuza kutlu olsun.

  19 Mayıs Atatürk’ü anma gençlik ve spor bayramımız https://www.neguzelsozler.com kutlu olsun. Ruhun şad olsun Atam.

  19 Mayıs yeni Türkiye’nin ve Atatürk’ün doğum günüdür. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

  Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

  Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygıyla anıyor, başta gençlerimizin olmak üzere halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.

  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı bir kez daha kutluyor, hepinize en içten selam ve sevgilerimi iletiyorum. Gençlerimizi, sevgiyle kucaklıyor, alınlarından öpüyorum.

  Türk Milleti’nin büyük önderi Atatürk’ün Türk gençliğine armağan ettiği bu anlamlı bayramda milletimize sağlık, huzur, güven, başarı ve mutluluklar diliyorum.

  Bu duygu ve düşüncelerle Atatürk’ün geleceğimizin teminatı olarak gördüğü gençlerimizi yürekten selamlar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103. yıl dönümünü en içten duygularımla kutlarım.

  Gençlerimizin ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı en samimi duygularımla kutlar, başta Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygıyla anarım.

  “Ordu yok” dediler, kurulur dedi. “Para yok” dediler, bulunur dedi. “Düşman çok” dediler, yenilir dedi. Ve Mustafa Kemal Atatürk Ne Dediyse Yaptı! Bütün ümidim gençliktedir. Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun.

  19 MAYIS SÖZLERİ

  Bu 19 Mayıs’ta da Atatürk’ü anıyor bayramımızı kutluyoruz. 19 Mayıs güzel ülkeme kutlu olsun.

  Gençliğinde dik duranın ihtiyarlığında beli bükülmez. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

  Ey güzel ülkemin güzel yüzlü gençleri… 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım.

  Ey Türk Gençliği vazifelerini unutma bayramını da doya doya kutla.  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

  Milletin istiklâlini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

  Yazı kaynağı : www.neguzelsozler.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap