Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  15 yıl önce 8 yaşında olan ahsen 7 yıl sonra kaç yaşında olur

  1 ziyaretçi

  15 yıl önce 8 yaşında olan ahsen 7 yıl sonra kaç yaşında olur bilgi90'dan bulabilirsiniz

  15 yıl önce 8 yaşında olan Ahsen 7 yıl sonra kaç yaşında olur ​

  15 yıl önce 8 yaşında olan Ahsen 7 yıl sonra kaç yaşında olur ​

  Cevap: 30

  IŞLEM:

  》Bize Ahsel 15 yıl önce 8 yaşındaymış diyor o zaman şimdiki yaşını bulabilmek için 8 e 15 ekliyeceğiz

  15+8= 23

  》Sonra bize 7 yıl sonraki yaşını soruyo buradada 23 ile 7 yi topliyacağız

  23+7= 30✨

  TOPLAMA:

  》Toplama iki veya daha fazla sayının birbirine eklenmesine denir

  》Işareti artı "+"

  》Eklenir,üzerine,toplam gibi kavramlar kulanılır

  YAŞ PROBLEMLERI:

  》Yaş problemlerinde bize belirli geçmiş yaşını verdiyse ilk önce verilen yaşla yılı toplarız ki bu zamandaki yaşını buluruz

  》 Eğer bize bu günkü yaşından belirli bir sürede geri gitmemizi istiyorsa bugünkü yaştan verilen yılı çılarırız

  》Eğerki bize bugünkü yaşından belirli bir süre ilerisini istiyorsa verilen yıla bugünkü yaşını toplarız

  IYI DERSLER ✨

  #OptiTim

  #DârkEkîp

  Yazı kaynağı : eodev.com

  15 yıl önce 8 yaşında olan Ahsen 7 yıl sonra kaç yaşında olur​

  15 yıl önce 8 yaşında olan Ahsen 7 yıl sonra kaç yaşında olur​

  Cevap:

  8+15=23

  şu an 23 yaşında

  7 yıl sonra

  23+7= 30

  7 Yıl Sonra 30 yaşında

  Adım adım açıklama:İlk önce şimdiki yaşını buluruz sonra da 7 yıl sonraki(enini seçer misin?)

  Yazı kaynağı : eodev.com

  Sevgi 3 yıl önce 5 yaşındaydı sevgi 6 yıl sonra kaç yaşında olacaktır

  İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Dergisi | Istanbul University Faculty of Communication Journal

  Yaş Hesaplama | Kaç Yaşındayım?

  Yaş Hesaplama | Kaç Yaşındayım?

  Yaş Hesaplama

  Bu araç vasıtasıyla;

  Bürokratik işlemlerde yaşın doğru bir şekilde hesaplanması gereklidir. Okul kaydı ve askerlik sürecinde hatta evlilik sürecinde yaşınızı doğru bilmeniz büyük önem arz eder. 

  Yaş Nasıl Bulunur?

  Bürokratik işlemler başta olmak üzere yaşınızı yukarıda yer alan forumdan rahatlıkla ölçebilirsiniz. Ancak bu başlıkta biz yaş hesaplaması amacıyla kullanılan mantığı açıklamak istiyoruz. Örnek vererek yaşın nasıl bulunduğunu tek tek açıklayacağız. 

  01 Ocak 2017 Tarihinde Doğan Bir Kişi

  Soru : 1 Şubat 1990 tarihinde doğan bir kişi  hangi yılda 20 yaşında hangi yılda 21 yaşında olur.  

  Yaşından Gün Almak Ne Demektir?

  Kamu kurumlarına memur alımlarında en çok dikkat edilmesi gereken kriterlerin başında yaş konusu gelmektedir. Özellikle yaş sınırında son yaşına gelen adayların muhakkak doğru bir şekilde yaşlarını hesaplaması gereklidir. Aksi taktirde yanlış tercih yapabilirler.

  KPSS nitelik kodlarında yaş şartları açısından  “yaşından gün almış olmak” şartı şeklinde yaş şartı belirtilir. Örneğin 30 yaşından gün almış olmak. Personel alımlarında yaş şartı kolay bir şekilde belirtilmiş olsa da bir çok kişi için bu ifade anlam kargaşasına yol açmaktadır. 

  30 Yaşından Gün Almak Ne Demektir?

  30 yaşından gün alan bir kişi 29 yaşındadır. Yani bu kişi henüz 30 yaşına basmamıştır. 30 yaşından 3 ay gün alan bir kişi 29 yaşında olup 30 yaşından 3 ay gün almıştır. 

  Örneğin bir hafta önce 29 yaşına basmış bir kişi 30 yaşından 7 gün almış demektir. Bu durumda eleman alımında 30 yaşından gün almamış olma şartını ne yazık ki kaybetmiş olur. 

  31 yaşından gün almamış olmak ifadesi 30 yaşını tamamlamamış olma ifadesiyle aynı anlama da gelmektedir. Bu tarz bir ilanda ifade edilen net durum daha anlaşılır haliyle 29 yaşında bir kişiyi tanımlamaktadır.

  Yaşını Doldurmamış/Tamamlamamış Ne Demektir?

  Kavram kargaşası yaşanan diğer konulardan biri de “yaşını doldurmamış, yaşını tamamlamış” ifadesidir. Örneğin bir ilanda 35 yaşını doldurmamış veya 35 yaşını tamamlamış ifadesi kullanılmışsa yaşı en fazla 34 olan bir kişi ifade edilmektedir. Aynı zamanda üst kısımda anlattığımız gibi 35 yaşından gün almış olan kişi de 35 yaşını doldurmamış demektir.

  Biyolojik Yaş ve Kronojik Yaş Kavramları Neyi İfade Eder?

  Kronojik yaş için insanların doğdukları gün doğum günü olarak ele alınır ve aradan geçen zaman bugünün tarihinden çıkarılarak bulunur. Klasik yaşımız aslında kronojik yaşımızdır.

  Biyolojik yaş ise kişinin yaşam kalitesinden tutun, psikolojik durumuna genetik hazır bulunuşluklarına, yaşadığı çevrenin insanı yıpratma payını, kişinin spor yapmasına, mesleğine, ailevi durumuna, maddi imkanlarına, yaşam kalitesine, sigara ve alkol kullanmasına bağlı olarak değişen bir kavramı temsil eder. Aslında gerek ruhsal gerek bedensel sağlığının yaş olarak ifadesidir. Bir kişinin kronojik yaşı oldukça genç olmasına rağmen biyolojik yaşı oldukça yüksek olabilir. Aynı şekilde Kronojik yaşı yaşlı olarak ifade edilebilen bir kişinin biyolojik yaşı daha genç olabilir.

  Kanunlarda 18 Yaşın Hükmü Nedir?

  Bu yaştan daha küçük yaşta yapılan fiil ve eylemlerin değerlendirilmesi 18 yaşından itibaren yapılanlarla kesinlikle bir tutulmamaktadır. Her ne kadar islam dininde kişinin akli ehliyeti buluğ çağıyla başlasa da hukuk kurallarıyla yönetilen tüm medeni toplumlarda 18 yaşa bakılır.  Hukuksal açıdan yapılan değerlendirmelerde "erginlik" için yaşa bakıldığında tam olarak yaşını doldurmuş olmasına bakılır. Yaşından gün almış olanlar ergin sayılmazlar. Bu nedenle hukukta kesinlik söz konusu olacağı için kişinin tam olarak 18 yaşından gün almış olmak değil 18 yaşını doldurmuş olup olmadığına bakılır. Yine aynı şekilde evlilik ve diğer resmi işlemlerde de aynı unsur göz önünde bulundurulur. 

  Askerlik İçin Yaş Örneği 

  Soru : 01 Ocak 1998 tarihinde doğan bir kişi ne zaman askere gidebilir?

  Her erkeğin 20 yaşına bastığı yılın Ocak ayından başlamak üzere askere alınma yaşı baslar (1111 sayılı askerlik kanununun 2. maddesi). Bu tarihte doğan bir kişi 1 Ocak 2018 tarihinde 20 yaşına basacaktır. Dolayısı ile bu kişinin başka özel şartları yok ise eğer 1 Ocak 1998 tarihinden başlamak üzere askere alınabilir. 

  Soru : 01 Ocak 2017 tarihinde doğan bir kişi kaç yaşında askere gider?

  Askerlik çağı 20 yaşında başlar. Bu durumda 1 Ocak 2017 tarihinde doğan bir kişi 1 Ocak 2037 tarihinde 20 yaşında olur. Bu tarihten başlamak üzere askere alınabilir.

  Yazı kaynağı : yeni-kimlik.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap