Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  15 temmuz demokrasi ve birlik günü

  1 ziyaretçi

  15 temmuz demokrasi ve birlik günü bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Demokrasi ve Millî Birlik Günü

  15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Kutlu Olsun. – Türk Dil Kurumu

  Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu

  Türk Tarih Kurumu

  Atatürk Kültür Merkezi

  Atatürk Araştırma Merkezi

  Bilgi Edinme Başvurusu İçin

  Yazı kaynağı : www.tdk.gov.tr

  15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ - DEİK | Dış Ekonomik İliş...

  15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ DEİK AÇIKLAMASI

  Ülkemizin geleceğini yok etmeye yönelik hain darbe girişimine sahne olan o karanlık gecenin üzerinden tam bir yıl geçti.Bir yıl önce bugün ülkemiz, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm milletimizin feraseti ve Allah'ın lütuf ve inayeti sayesinde uçurumun eşiğinden döndü.

  Ülkemizin şanlı tarihine kara bir leke olarak geçen bu kalkışmayı unutmamak ve unutturmamak, devletimizin olduğu kadar, biz Türk iş dünyası temsilcilerinin de en asli görevidir.İşte bu minvalde, vatanımıza sahip çıkan demokrasi sevdalısı yüce milletimize bir kez daha teşekkür ediyor; şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyoruz.

  Hiç şüphesiz bu hain girişim ülke ekonomimiz için de büyük bir imtihandı ve bizler bu imtihandan, Hükümetimizin dirayetli duruşu ve iş dünyamızın tek yürek atışı sayesinde  alnımızın akıyla çıktık.Sadece demokrasimizi değil; ekonomimizi de savunduk ve güçlendirdik.

  Darbe girişiminin üzerinden geçen bir yıllık sürede, tüm DEİK ailesi olarak da bu yüreğe güç vermek için elimizden gelen çabayı sarf ettik; sarf etmeye de devam ediyoruz.

  Bu kapsamda, darbe girişimi sonrası ilk iş günü olan 18 Temmuz 2016'da, İş Konseylerimizin faaliyet gösterdiği 135 ülkedeki muhataplarımıza bir mektup gönderdik ve "İşler olması gerektiği gibi devam ediyor"dedik. Ayrıca darbe girişiminin henüz haftası dahi dolmadantüm İş Konseylerimiz ve Kurucu Kuruluş temsilcilerimizin katılımı ile bir istişare toplantısı gerçekleştirdik. Bu çerçevede, "Ülkemizin dünyanın her köşesiyle çalışan bir kuruluşu olarak, bu menfur olay sonrasında DEİK olarak biz ne yapabiliriz?" sorusuna ortak yanıt aradık.

  İstişareler sonucu ortaya çıkan 150'yi aşkın öneri, 11 maddelik Acil Eylem Planımızında temelini oluşturdu.

  Bu Eylem Planı çerçevesinde, DEİK olarak bir‘Ekonomik Seferberlik'ilan ettik. Tüm İş Konseylerimizden, sorumlu oldukları ülkeleri bilfiil ziyaret etmelerini talep ettik. DEİK İletişim Komitesini kurarak Hükümetimiz, kurumlarımız ve yabancı muhataplarımızla iletişimde eş güdümü sağladık. Böylece bu hayati sürecin çok daha verimli geçmesini amaçladık.

  İş Konseylerimiz, bu bir yıllık süre zarfında tam 99 ülkeyi ziyaret etti. Darbe girişimini, öncesini ve sonrasını muhataplarımıza anlattı.Farklı coğrafyalardaki dostlarımıza, millet iradesinin üzerinde hiç bir gücün olmadığını ve olamayacağını söyledi. Ekonomimizin hain girişimden bir gün öncesi kadar güçlü olduğunu; hiçbir gücün 16 Temmuz Türkiye'sini, 15 Temmuz Türkiye'sinden farklı kılamayacağını ifade etti.

  Ancak bu çalışmamız henüz bitmedi ve İş Konseyimiz bulunan 135 ülkede tamamlanana kadar devam edecek.

  Şimdi ise sıra ekonomimizi daha da büyütmeyegeldi. Yatırımlarımızı, ihracatımızı ve istihdamımızı artırmaya geldi. Zira yıllar yılı devletimize nüfuz etmiş hain FETÖ'nün kalıntılarının temizlenmesi kararlılıkla devam ederken, ekonomimizi büyütmek, ülkemizi kalkındırmak ve bunu milletçe gece-gündüz çalışarak yapmak hepimizin en birincil önceliğidir.

  Bunu yaparken de, darbe gecesinde canını tankların, mermilerin önüne siper eden kahraman milletimizin destansı mücadelesini ve cesaretini unutmamak en birincil ödevimizdir.

  15 Temmuz'un yıldönümünde, ülkemizin demokrasisine, ekonomisine ve istikrarına kast etmiş hain darbe girişimini bir kez daha şiddetle kınıyor; vatanımıza sahip çıkan yüce milletimize yeniden teşekkür ediyoruz. Bu vesileyle, şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi ise minnetle anıyoruz.

  Onlara olan borcumuzu ödeyebilmek için, iş dünyası ve DEİK olarak, var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Allah bu güzel vatana bir daha böylesi bir olayı yaşatmasın.

  Ömer Cihad Vardan

  DEİK Başkanı

  Yazı kaynağı : www.deik.org.tr

  Spor camiasından "15 Temmuz" mesajları - TRT Spor - Türkiye`nin güncel spor haber kaynağı

  Spor camiasından

  15 Temmuz darbe girişimine karşı milletin destansı mücadelesi, spor camiası tarafından da unutulmadı.

  İşte spor camiasının paydaşlarının 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yaptığı paylaşımlar...

  Kulüpler Birliği Vakfı

  Vakfın sosyal medya hesabından paylaşılan mesajda, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde, hain darbe girişiminde canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz." denildi.

  1. Lig Futbol Kulüpleri Derneğinden yapılan paylaşımda ise, "15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle 15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle anıyor ve kahraman gazilerimizi minnetle selamlıyoruz." ifadeleri kullanıldı.

  Beşiktaş JK 

  Beşiktaş Kulübü, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj paylaştı.

  Siyah-beyazlı kulübün internet sitesinde, "15 Temmuz demokrasi şehitlerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyoruz." başlıklı mesajda şu ifadeler kullanıldı:

  "Bayrağına ve demokrasiye yürekten bağlı aziz milletimizin bayramıdır 15 Temmuz. Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri ve Polis Teşkilatı mensupları, 15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizin geleceğini ve demokrasisini tehdit eden, hukukun üstünlüğünü hiçe sayarak gerçekleştirilmeye çalışılan hain darbe girişimine karşı koymuştur. Böylece Türkiye Cumhuriyeti’nin asla bölünemeyeceğini bir defa daha tüm dünyaya kanıtlamış, bu güzel ülkenin ilelebet yaşayacağını ve demokrasinin bu topraklarda hep var olacağını göstermiştir. Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde; kurşunlara göğüslerini siper ederek şehit düşen vatandaşlarımızı bu hain kalkışmanın 6. yılında saygı ve rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz."

  Fenerbahçe SK 

  Fenerbahçe Kulübü, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj paylaştı.

  Sarı-lacivertli kulübün internet sitesinde yer alan mesajda, "Milli iradeyi hiçe sayanların 15 Temmuz 2016’da ülkemize yönelik yaptığı darbe girişiminin 6. yılında; bu hain saldırıyı ve bu terör örgütünü bir kez daha lanetliyoruz. 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir!' diyerek ülkesi için bir dakika dahi düşünmeden kendini siper eden milletimizin tüm bireylerine ve kurumlarına minnet ve şükranlarımızı sunuyor; vatanımız için canlarını ortaya koyan şehitlerimize rahmet diliyor, gazilerimizi saygıyla anıyoruz." denildi.

  Galatasaray SK

  Galatasaray Kulübü, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj paylaştı.

  Kulübün sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "15 Temmuz 2016'daki hain darbe girişimine karşı, vatanımızın birlik ve beraberliğini korumak adına canlarını feda eden şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz." ifadeleri kullanıldı.

  Sarı-kırmızılıların her sabah Twitter'da rutin olarak attığı "Günaydın Galatasaray ailesi" mesajının yerine bugün "15 Temmuz" etiketi kullanılarak Türk bayrağı fotoğrafları paylaşıldı.

  Trabzonspor

  "15 Temmuz hain darbe girişimini canı pahasına engelleyen tüm kahramanlarımızı Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde saygı ve minnetle anıyoruz." 

  İstanbul Başakşehir

  "15 Temmuz, milletimizin istikbal ve istiklal mücadelesinin, bağımsızlık destanının adıdır. Kahraman şehitlerimizi saygıyla ve rahmetle anıyoruz."

  Atakaş Hatayspor

  "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükran ve saygılarımızı sunuyoruz. Hain terör örgütünü bir kez daha lanetliyoruz." 

  Aytemiz Alanyaspor

  "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde tüm şehitlerimizi bir kez daha saygı ve rahmetle anıyor, gazilerimize minnetlerimizi sunuyoruz."

  Demir Grup Sivasspor

  "15 Temmuz gecesi gösterdikleri kahramanlıkla adlarını tarihe yazdıran tüm şehitlerimizi rahmetle, canlarını ortaya koyan şanlı gazilerimizi minnetle anıyoruz. 15 Temmuz destanımız kutlu olsun."

  Fraport TAV Antalyaspor

  "15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü’nde, hain darbe girişimine karşı vatanımızın birlik beraberliğini korumak için şehit olan tüm vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz."

  Giresunspor

  "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde, hain darbe girişimine karşı demokrasi destanı yazan milletimize şükranlarımızı sunar, şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabır, gazilerimize şifalar dileriz."

  İstanbulspor

  "15 Temmuz hain darbe girişiminin 6. yıl dönümünde, birlik ve beraberliğimiz için canları pahasına mücadele eden milletimize şükranlarımızı sunuyor, vatanımız için canını ortaya koyan şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, gazilerimize minnetlerimizi sunuyoruz."

  Konyaspor

  "Hain darbe girişiminde canları pahasına vatanımızı savunan aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet diler, kahraman milletimizin #15Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nü kutlarız."

  Kasımpaşa

  "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde, hain darbe girişimine karşı dimdik durarak demokrasi destanı yazan milletimize şükranlarımızı sunar, şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabır, gazilerimize şifalar dileriz."

  asdasdasdasdas dasdasdasdasd asd asdsad

  Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi

  Büyükekşi, TFF'nin internet sitesinde yer alan mesajında, "15 Temmuz'u unutmadık, unutmayacağız." ifadelerini kullandı.

  Türkiye'nin 15 Temmuz 2016'da dünyaya kahramanlık ve demokrasi dersi verdiğini belirten Büyükekşi, mesajında şunları kaydetti:

  "15 Temmuz 2016'da Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanan FETÖ mensupları, vatanımızın bütünlüğünü, milletimizin birlik ve beraberliğini, bağımsızlığımızı ve demokrasimizi hedef alan hain bir darbe girişiminde bulunmuştur. Bu ihanet karşısında, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde bir araya gelen yüce milletimiz sokaklara, meydanlara inerek şanlı mücadelesi ve duruşu ile dünyaya kahramanlık ve demokrasi dersi vermiştir. 251 demokrasi şehidimizin kanıyla yazılan bu destan, milletimizin özgürlüğünün simgesi olarak daima hatırlanacaktır. Futbol ailesi olarak bizler; gururumuz ve onurumuz olan şehitlerimizi unutmadık, unutmayacağız. Bu vesileyle 15 Temmuz'un altıncı yılında, hain darbe girişimini ve terör örgütünü bir kez daha lanetliyorum. Milletimize, Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nü miras bırakan şehitlerimizi şükran ve rahmetle anıyor, tüm gazilerimize sağlıklı ve huzurlu uzun bir ömür diliyorum."

  Türkiye Voleybol Federasyonu

  "15 Temmuz gecesi büyük bir kahramanlık gösteren halkımız, demokrasiye kast eden hain bir saldırıyı önlemiştir.

  Bu vesile ile Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde bir kez daha tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, şükran ve saygıyla anıyoruz."

  Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ

  "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde ülkemizin birliğini bozmak için düzenlenen hain darbe girişiminde canlarını ortaya koyan şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum."

  Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü

  "Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Tüm şehitlerimizin Ruhu şad olsun." 

  Yazı kaynağı : www.trtspor.com.tr

  İhaneti gördük: 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ KUTLU OLSUN

  15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Mesajı

  Yaklaşık yarım yüzyıl, bu asil milletin hassasiyetlerine saygılı görünerek kandırdığı tertemiz evlatlarını, bağımsız düşünemeyen, sorgulamadan itaat eden kişiler haline getirip, binbir hile ile yerleştirdiği devletin kurumları içerisinde yine millete karşı silah gibi kullanan FETÖ, yargı ve emniyet içindeki unsurları ile sahnelediği 17-25 yargı darbesi ile ulaşamadığı hain emelini gerçekleştirmek, milletin birliğine, inancına, vatanın bütünlüğüne, özgürlüğüne, bağımsızlığına, millet iradesine ve demokrasiye karşı son darbeyi indirmek için bu kez ordu içindeki unsurlarını devreye sokmuş, ancak bu kez de karşısında genci yaşlısı, kadını erkeği topyekûn kahraman Türk milletini bulmuştur. 15 Temmuz, tıpkı Çanakkale gibi, Kurtuluş savaşı gibi mucizevi bir Türk destanıdır. 251 şehidi binlerce gazisi ile gerçek bir 21. Yüzyıl destanı, öyle bir destandır ki, her horlanan, ezilen, iradesine müdahale edilen, özgürlüğü yok edilmeye çalışılan, bağımsızlığına kastedilen milletlere rehberlik yapacak, yol gösterecek bir destan, ne mutlu bu destanın kahramanı asil Türk milletinin evlatlarına, ne mutlu asil milletin emanetine sahip çıkan fedakâr ve gerçek hukuk adamı hâkim - savcı meslektaşlarıma, 15 Temmuz’un isimsiz kahramanları şehit ve gazilerimiz bu millet sizi hiç unutmayacak, daima saygı ve minnetle anacak, tüm şehitlerimizin ruhu şad mekânları cennet, Asil ve Yüce Türk Milletinin Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlu olsun.

  Hâkimler ve Savcılar Kurulu                

  Yazı kaynağı : www.hsk.gov.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap