Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  15 eylül 2021 evde bakım maaşı yatan iller

  1 ziyaretçi

  15 eylül 2021 evde bakım maaşı yatan iller bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Eylül 2021 evde bakım maaşı ne zaman yatırılacak? 15 Eylül 2021 Çarşamba evde bakım maaşı yatan iller listesi

  Eylül 2021 evde bakım maaşı ne zaman yatırılacak? 15 Eylül 2021 Çarşamba evde bakım maaşı yatan iller listesi

  Ülkemizde binlerce yaşlı, bakıma muhtaç, hasta ve engelli vatandaşlarımız bulunmaktadır. Devlet tarafından hasta, yaşlı, bakıma muhtaç, engelli vatandaşlarımız için hizmet verilmekte ve destek olunmaktadır. Bu vatandaşlarımıza her ay maddi destek verilmektedir. Bu maddi destekler sayesinde engelli, yaşlı, bakıma muhtaç vatandaşlarımız rahat bir yaşam sürmektedirler. Bu yardımlar bir çok vatandaşlarımız tarafından oldukça önem arz etmektedir. Alınan yardımla birlikte bu desteklerin ne zaman yatırıldığı ve nereden başvuru yapılması gerektiği konusunda vatandaşlar tarafından merak edilemktedir ve araştırılmaktadır. Siz değerli okurlarımız için; 2021 Eylül ayında hangi illerde ücretlerin yatırılıp yatırılmadığını, devlet tarafından verilmeye devam eden bu destekten yararlanılması için ne gibi gerekli şartların arandığına ve başvuru koşullarının neler olduğundan bahsettik. 

  15 Eylül 2021 Çarşamba ayında evde bakım aylığı yatan iller

  15 Eylül 2021 Çarşamba günü itibariyle ülkemizde evde bakım maaşı yatırılan illerin listesi belli oldu.  Evde bakım maaşları yatan illerin isimlerine haberimizi okuyarak ulaşabilirsiniz.

  15 Eylül 2021 Çarşamba günü itibariyle ödeme yapılan şehirler güncel listesi

  E-devlet Eylül 2021 ayında evde bakım parası sorgulamaE-devlet sisteminden giriş yaparak sorgulama yapabilirsiniz. Sistemden 'Engelli evde bakım ödeme bilgileri sorgulama' arama yapılarak bilgiye ulaşmış olursunuz.

  Bakım parası sorgulaması e-Devlet sistemi üzerinden yapılabiliyor. Bunun dışında Başka bir yoldan da bilgiye sahip olabilirsiniz. BAKIYE yaz 4747' ye gönder ve Ziraat Bankası size SMS ile bilgilendirme yapacaktır.

  E-Devlet bakım parası sorgulama ekranı için tıklayınız.

  Eylül 2021 yılı evde bakım ücreti

  Eylül 2021 yılı zamlı maaşlar Haziran ayında yatacaktır. 2021 ilk altı ay için evde bakım ücreti 1657,86 TL'dir. 1 Haziran- 30 Haziran 2021  1657,86 TL'dir. Hesaplarınıza Mart, Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz aylarında ücretler 1657,86 TL yatacaktır. 01 Haziran 2021 tarihi ve 30 Haziran 2021 tarihinde evde bakım ücretleri hanede kişi başına düşen gelir aylık gelir sınırı 1705,06 TL olmuştur.

  2021 Eylül ayı evde bakım ücreti alma gereklilikleri

  Bakıma muhtaç olması gerekir.

  Ağır engelli olduğuna dair sağlık raporu

  Aylık net gelir 2/3'ünden fazla olmamalıdır.

  2021 evde bakım ücreti alması için gereken evraklar

  Engelli bireyin ve bakacak olan kişinin kimlik fotokopisi

  Engelli bireyin 2 adet vesikalık fotoğrafı

  Engelli kişinin eğitim durumunu belirten belge

  Muhtarlıktan alınana haneye ait kimlik bildirim fonu

  Gelir durumu beyan belgesi, emekli ya da çalışan kişilerin maaş bordroları

  Engelli kişinin annesi, babası boşanmış ise boşnma kararına ait belgenin fotokopisi

  Engelli kişinin vasisi varsa, vasi atanmasına karşı mahkemenin kararı

  Engelli kişinin veya ilesinin varsa tapu veya ruhsat fotokopileri

  Evde bakım ücretinden kimler faydalanabilirler?

  Aylıktan faydalanacak kişinin, engelli vatandaş ile arasında kan bağı bulunması gerekir. Kan bağı olmayan kişilerin mahkemeye başvurarak mahkeme tarafından bakıcıya maaş vermektedir. Bakacak olan kişinin engelli vatandaş ile aynı evde oturmaları gerekmektedir. 24 saat içindeki engelli kişinin ihtiyaçlarını gidermesi gerekmektedir. Bir bakıcı en az 2 engelli vatandaşa bakabilir.

  Sağlık raporu yenilenmesi

  Evde bakım ücretlerinin kesilmemesi için 1-2 senelik verilen sağlık raporlarını yenilemeleri gerekir. Bitiş tarihinden itibaren geçerli olması için yenilenmesi lazım. Fotokopilerinde Aile Sosyal Politikalar İl ya da İlçe Müdürlüğüne verilmelidir.

  Yazı kaynağı : www.gursesgazetesi.com

  Tarayıcınız bu videoyu desteklemiyor.

  Yazı kaynağı : www.trendekonomi.com

  Evde bakım maaşı yatan iller hangileri? Evde bakım maaşı yatan iller listesi 14 Eylül Salı belli oldu! Evde bakım parası sorgulama ekranı - Son Dakika Spor Haberleri

  Evde bakım maaşı yatan iller hangileri? Evde bakım maaşı yatan iller listesi 14 Eylül Salı belli oldu! Evde bakım parası sorgulama ekranı - Son Dakika Spor Haberleri

  SMS İLE EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA

  Evde bakım maaşı bakiye takibi SMS yolu ile de gerçekleştirilebilir. Maaşlarını Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne "BAKIYE" yazıp, 4747'e SMS atarak sorgulamayı gerçekleştirebilirsiniz. Mesaj göndermeniz dahilinde 1 SMS ücreti operatörünüz tarafından tahsil edilir.

  EVDE BAKIM MAAŞI ALMA ŞARTLARI

  Evde bakım ücreti/evde bakıma destek yardımından yararlanabilmek için hastanelerden alınacak 16.12.2010 tarih ve 27787 Sayılı Resmi Gazetede Yayımlanan" Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik" kapsamında alınan Engelli Sağlık Kurulu Raporlarında engel oranı % 50 ve üzeri olup ağır engelli EVET- HAYIR bölümünde EVET ibaresi olması gerekmektedir.

  – Özürlü kişinin başkasının yardımı ve bakımı olmadan hayatını devam ettiremeyecek düzeyde olması gerekiyor.

  – Her ne ad altında olursa olsun her türlü gelirler toplamı esas alınmak suretiyle; kendilerine ait veya bakmakla yükümlü olunan birey sayısına göre kendisine düşen ortalama aylık gelir tutarının, bir aylık net asgari ücret tutarının 2/3'ünden daha az olduğunun bakım raporu ile tespit edilmesi gerekmektedir. (Aile bireylerinin hesaplanmasında üvey evlatlar, vatani görevini yapmakta olan bireylerde sayılmaktadır. Ayrıca, aile bireylerinin geliri toplamında üniversitede okumakta olan bireylerin almış olduğu öğrenci kredisi ve burslar miktarı ne olursa olsun gelir kapsamı dışında tutulmaktadır.)

  – 30.07.2006 tarih 26244 sayılı "Bakıma Muhtaç Engellilerin Tespiti ve Bakım Hizmeti Esaslarının Belirlenmesine İlişkin Yönetmelik" kapsamında bakım ihtiyacı olan engelli koşullarına sahip olmak.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Evde bakım maaşı yatan iller hangileri? 14 Eylül evde bakım parası E-Devlet sorgulama ekranı!

  Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi 15 Eylül Çarşamba Evde Bakım Maaşı Ödenen İller Güncel Listesi 2021

  Evde bakım maaşı hangi illerde yatırıldı? 15 Eylül 2020 güncel liste

  Evde bakım maaşı hangi illerde yatırıldı? 15 Eylül 2020 güncel liste

  Evde bakım maaşı ödenmeye başladı mı? Sorusu evde bakım maaşı alan işçiler ve aileler tarafından soruluyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yatırılan evde bakım maaşı başvuruları nasıl yapılır? Peki, yapılan zam ile evde bakım maaşı ne kadar oldu? Maaş alanlar sorgulama işlemi nasıl yapılıyor? İşte, evde bakım maaşına dair detaylar...

  EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA 2020

  Evde Bakım aylığı ödemelerini E Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. TC kimlik numaranız ile E Devlet şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna "Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama" yazın ve tıklayın. Açılan sayfada maaş ödemesi ile ilgili detayalar ulaşabilirsiniz. Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama özelliği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sekmesinin altında bulunur.

  E-DEVLET ÜZERİNDEN EVDE BAKIM PARASI SORGULAMA İŞLEMİ İÇİN TIKLAYIN

  SMS İLE EVDE BAKIM AYLIĞI SORGULAMA

  Evde bakım aylığı alanlar sorgulama yapmak için telefonlarının SMS özelliğini de kullanabilir. Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne BAKIYE yazıp, 4747’e SMS atarak bakiye takibi yapabilirler. Mesaj göndermeniz dahilinde 1 SMS ücreti operatörünüz tarafından tahsil edilir.

  EVDE BAKIM PARASI YATAN İLLER 15 EYLÜL

  Evde bakım maaşları, Bakanlık tarafından il il yatırılıyor. 15 Eylül 2020 tarihi itibarıyla maaşlar 28 ilde yatırıldı. Ödemelerin önümüzdeki günlerde kademe kademe yapılması bekleniyor.

  EVDE BAKIM MAAŞI 2020 YILI TEMMUZ-ARALIK DÖNEMİNDE NE KADAR OLDU?

  Yeni yılda, memur maaş katsayısına bağlı olarak 65 yaş aylığı, engelli yardımı, engelliler için evde bakım parası başta olmak üzere tüm sosyal yardımlar zamlandı. Sosyal yardımlarda yüzde 5.49 oranında artış yapıldı.

  2019 yılında 1.384 lira tutarındaki evde bakım desteği, 2020 yılı Ocak ayında 1.460 liraya yükseltilmişti. Temmuz ayı katsayı düzenlemesiyle 2020 yılı Temmuz-Aralık dönemi için evde bakım yardımı aylık 1.544,61 TL’ye çıkarıldı.

  EVDE BAKIM MAAŞI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

  Evde bakım maaşı alabilmek için aşağıdaki 3 şartın bulunması gerekiyor:

  1) Gelir kriterlerinin uygun olması,

  2) Bakıma muhtaçlık kriteri,

  3) Ağır engelli olduğunu belirten sağlık kurulu raporu.

  Evde bakım parası almak için hane halkının tüm net geliri toplanıyor ve hane halkı sayısına bölünüyor. Buna engelli kişi de dahil. Evde bakım maaşı almak için engelli kişinin ikametgahının bulunduğu yerdeki Aile ve Sosyal Politikalar İl veya varsa ‘İlçe Müdürlüklerine’ başvuru yapılıyor.

  Yazı kaynağı : www.haberturk.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap