Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  14 mart pi günü kutlama programı

  1 ziyaretçi

  14 mart pi günü kutlama programı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  14 Mart Dünya Pi Günü Kutlama Programı

  Pi Günü Kutlama Programı

  Pi Günü Kutlamaları

  Pi Günü Kutlamaları

  Pi sayısının meşhur yaklaşık değeri 3,14 olduğu için her yıl 3’üncü ayın 14’üncü günü 1988 yılından beri “DÜNYA Pİ GÜNÜ” olarak kutlanıyor. Matematikçiler için adeta bir bayram olan gün çeşitli yerlerde çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. “Pi gününde yapılabilir?”, “Pi günü yapılabilecek etkinlikler nelerdir?” gibi sorularınıza cevap olmasını umduğumuz bu yazıda sizlere fikir vermesi açısından çeşitli pi günü kutlamalarından derlemeler yaptık.

    π Pİ SAYISI İLE İLGİLİ PANO, KARİKATÜR, ŞİİR ÇALIŞMASI YAPILABİLİR

  Tabi ki pi gününde pi sayısı hakkında bilgi vermeden olmaz. Bununla alakalı bilgi toplanıp sergilenebilir. Güzel bir pano hazırlanabilir ve pi sayısı ile ilgili karikatür ve şiirlerle renklendirilebilir.

  Pi Günü

  Pi Günü

  Pi Günü

  π Pİ SAYISI İLE İLGİLİ YARIŞMALAR YAPILABİLİR

  Pi Günü Etkinlikleri

  π DOĞUM TARİHİM Pİ’NİN HANGİ BASAMAKLARINDA?

  Pi sayısının virgülden sonraki sonsuz basamaklarında aradığınız sayıları bulabilirsiniz.Tabi ki sonsuz basamak arasında arama yapmak imkansız ancak 1.2 trilyon basamağı arasında arama yapabilirsiniz.

  http://youtu.be/DBhZ81HmE0o

  Pİ SAYISINDA DOĞUM TARİHİM

  π Pİ TEMALI YİYECEKLER

  Pi gününün akıllarda tatlı bir şekilde yer etmesi için pi temalı yiyecekler güzel olacaktır. Hem akıllarda hem de tadı damaklarda kalsın 😉

  Pi Günü Pastaları

  π Pİ SAYISI ŞARKILARI

  Fonda pi sayısı şarkısı çalarsa fena da olmaz tabi ki.

  http://youtu.be/xzkZ1dqAb5o

  BONUS

  Pİ BİLMECESİ (PİLMECE 🙂

  Bölersen bir çemberin çevresini çapına,

  Çıkar ünlü bir matematik sabiti karşına!

  http://youtu.be/E9lGuPPqJbo

  Yazı kaynağı : www.matematikciler.com

  Pi Sayısının En Eğlenceli Günü: “PI DAY” | Nun Okulları

  Ortaokul ve lise öğrencilerimiz, 14 Mart Dünya Pi Günü’nü, kendi yazdıkları tiyatro oyunundan hafıza ve tasarım yarışmasına dek birbirinden eğlenceli oyun ve etkinliklerle kutladılar.

  Ortaokul ve lise öğrencilerimiz, 14 Mart Dünya Pi Günü’nü, kendi yazdıkları tiyatro oyunundan hafıza ve tasarım yarışmasına dek birbirinden eğlenceli oyun ve etkinliklerle kutladılar.

  14 Mart Dünya Pi Günü için özel hazırladığımız “PI DAY” etkinliğini okulumuzun konferans salonunda gerçekleştirdik. Sahne tasarımını kendi elleriyle yapan öğrencilerimiz, öncelikle tasarım öğretmenleri ile ahşap atölyesinde pi sayısının rakamlarını el birliğiyle hazırladılar. Ardından bu ahşap rakamları görsel sanatlar sınıflarında rengârenk boyayarak sırasına göre sahnenin önüne dizdiler.

  Pi sayısı ile ilgili kendi tasarladıkları tişörtleri giyen öğrencilerimiz, programa pi sayısının ne olduğunu ve bilinmeyen yönlerini açıklayan videolar seyrederek başladılar. Ondalık kısmı birbirini hiç tekrar etmeyen bu sonsuz sayı dizisinin sahip olduğu basamakları ezberlemeye çalışarak “Pi Hafıza” yarışmasında yeteneklerini sergilediler.

  “Tasarımın Pi’ri” adlı yarışma için birbirinden orijinal pi objeleri tasarlayarak oylamaya sundular ve en çok beğenilen objeleri birlikte belirlediler.

  Program, dokuzuncu sınıf öğrencilerimizin yazdığı ve sahnelediği “Arşimet’in Hayatı” adlı tiyatro oyunuyla devam etti. Tüm okulun ilgiyle seyrettiği oyun büyük beğeni topladı.

  Beşinci ve altıncı sınıf öğrencilerimizse, kendilerine aynı zamanda organizasyon, iş birliği ve zaman yönetimi becerisi kazandıracak eğlenceli bir etkinlikte yarıştılar. Öncelikle üzerinde rakamların yazılı olduğu karışık balonları pi sayısına göre dizdiler, ardından her bir balonu patlatarak içerisinde yazan not kâğıtlarını bir araya getirdiler; ortaya matematikle alakalı ilgi çekici bir cümle çıktı. 

  Konferans salonundaki program, matematik öğretmenimizin bestelediği “Pi Şarkısı”nı hep birlikte neşe içinde söylemeleriyle son buldu.

  Öğrencilerimiz öğle yemeğinde bir pi pastası keserek pi gözlükleriyle bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler.

  Yazı kaynağı : www.nunokullari.com

  Geleneksel Pi Günü Kutlamaları…

  , Geleneksel Pi Günü Kutlamaları…

  , Geleneksel Pi Günü Kutlamaları…

  , Geleneksel Pi Günü Kutlamaları…

  , Geleneksel Pi Günü Kutlamaları…

  , Geleneksel Pi Günü Kutlamaları…

  Etkinlik fotoğraflarını görmek için tıklayınız.

  Yazı kaynağı : www.odtugvkocaeli.k12.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap