Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  14 ayar tek taş yüzük fiyatları

  1 ziyaretçi

  14 ayar tek taş yüzük fiyatları bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Tektaş Altın Yüzük Modelleri ve Fiyatları | Koçak

  Altın Tektaş Yüzük

  Günümüzde birçok kadın tektaş yüzük ile evlenme teklifi almayı arzu etmektedir. Çoğu çift evliliğin ilk adımını altın tektaş yüzük ile atmaktadır. Bu yüzden evlenme tekliflerinde vazgeçilmez bir aksesuar olan altın tektaş yüzüğün tam ortasında bir tane değerli taş yer almaktadır. Koçak markası altının asaleti ile tektaşın parıltısını bir arada sunan birçok ürünü piyasaya sunmuştur. Koçak markasının altın tektaş yüzük modelleri hakkında ürün sayfasından bilgi alabilirsiniz.

  Altın Tektaş Yüzük Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

  Altın tektaş yüzük seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken bir unsur ise altının rengidir. Bazı kadınlar sarı altından yapılmış tektaş yüzükleri, bazıları ise beyaz altından yapılmış tektaş yüzükleri tercih etmektedir. Altının saf rengi sarı olduğu için doğallıktan yana olan ve altının sarı renginden hoşlanan kadınlara sarı altın tektaş yüzük seçeneklerinden birisi satın alınabilir. Aynı zamanda sarı altın tektaş yüzüğü alyansı ile birlikte takıldığında şık bir görüntü elde edilecektir. Bir altını sarı renkten beyaz renge dönüştürmek için çinko ve paladyum gibi elementler kullanılmaktadır. Eğer taş ve yüzüğün aynı renkte olmasını istiyorsanız beyaz altın tektaş yüzük modellerinden birisi satın alınabilir. Beyaz altından yapılmış tektaş yüzüğün daha çok ortaya çıkması için soğuk renklerden üretilmiş bir saat veya bileklik modelleri ile kombinleyebilirsiniz. Sarı ve beyaz renkteki altının değer olarak hiçbir farklı olmadığı için kullanıcıkendi zevkine uygun olan modeli seçebilmektedir. Koçak markası her kullanıcınınnin beğenisine uygun olan farklı çeşitlerde altın tektaş yüzükleri piyasaya sunmuştur. Altın tektaş yüzük modellerinin bazılarında ortada bulunan değerli taşın yanında da minik taşlar bulunabiliyor. Bu minik taşların adedi tektaş yüzük modellerine göre değişkenlik göstermektedir. Bu minik taşlar ile ortadaki değerli taş ışıkta daha çok parlayacağı için dikkatleri üzerinize çekebileceksiniz. Eğer sadelikten yanaysanız yüzüğün sadece ortasında bulunan değerli taş seçeneklerine de bakabilirsiniz.

  Altın Tektaş Yüzüklerde Bulunan Değerli Taşlardan Birisi: Zirkon

  Çoğu altın tektaş yüzüklerde değerli taş olarak pırlanta kullanılmaktadır. Ancak değerli taşların faydasına inanıyorsanız ve parmağınızda doğal bir taşın olmasını istiyorsanız zirkon taşından üretilmiş altın tektaş yüzük çeşitleri ile şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. Ayrıca zirkon taşı “elmasın kardeşi” olarak bilinmektedir. Bundan dolayı görünüm olarak pırlantaya oldukça benzer bir yapıya sahiptir. Zirkon taşı ısıtılarak birçok renge dönüştürülebildiği için kullanıcı istediği renkte olan taşı seçebilecektir.  Doğal bir taş olan zirkonun birçok faydası bulunmaktadır. Bu faydalardan ilki zirkon taşını takan kişinin hafızasını ve zihnini güçlendirmesidir. Bu sayede yüzüğü takan kişinin herhangi bir bilgiyi unutma olasılığı azalacaktır.  Kişinin kapalı olan çakralarını açarak onu ruhsal ve fiziksel olarak zinde olmasını sağlar. Aynı zamanda bazı hastalıkların hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Eğer uykularınız sıklıkla bölünüyorsa veya uyku düzeninizde sapmalar mevcutsa zirkon taşının yaydığı enerji ile kolaylıkla uyuma olasılığınız yüksektir. Bu sayede vücudunuz zinde kalacaktır. Eğer ruhsal olarak duygularınızda dalgalanmalar mevcutsa zirkon taşı ile yapılmış altın tektaş yüzüklerden birisini satın alabilirsiniz. Zirkon taşının sakinleştirici etkisi ile stresli olma olasılığınız daha azdır. Aynı zamanda zirkon taşının yapısı sert olduğu için parmağınızda bulunan taşın kırılma veya çatlama olasılığı neredeyse yoktur. Bu sayede tektaş yüzüğünüzü herhangi bir şey olacak korkusu yaşamadan altın tektaş yüzük kullananlar takısını günün her saati rahatlıkla takabileceklerdir. Sert bir yapıya sahip olması nedeniyle zirkon taşından üretilmiş altın tektaş yüzüğün bakımı da oldukça kolay bir şekilde yapılabilecektir. Koçak markasının el yapımı olan birçok altın tektaş yüzük seçeneklerini sayfasından inceleyebilirsiniz.

  Altın Tektaş Yüzüklerde Montürün Önemi

  Altın tektaş yüzükler genellikle günün her anında takılan bir takıdır. Bu yüzden kişinin parmağını yormayacak ve hareket kabiliyetini sınırlandırmayacak bir yüzük seçimi yapılması gerekmektedir. Tektaş yüzüklerin altın olan kısmına yüzük kolu denilmektedir. Yüzük kolu bir kişinin parmak ölçüsüne göre farklı boyutlarda üretilerek piyasaya sunulmaktadır. Böylelikle kişi kendisine dar gelip sıkan veya bol gelip düşen tektaş yüzük yerine parmağına tam gelen tektaş yüzüğü satın alabilecektir. Parmakları kalın olan kadınların çoğu ince tektaş yüzük altın modellerinden birisini seçmektedir. Böylelikle tektaş yüzükler parmağınızı sıkmayacaktır. Aynı zamanda kalın olan parmakları daha da ince gösterecektir. Eğer parmaklarınız inceyse yüzük kolunun alt kısmı parmağınızı saracak şekilde olmalıdır. Böylelikle tektaş yüzük parmağınızda oynamayıp dik bir biçimde duracaktır. Aynı zamanda parmağınızdan düşme olasılığı azalmış olur.  Tektaş yüzüklerdeki taşın düşmesini engelleyerek tutan bölüme tırnak denilmektedir. Tırnak hacmi seçilirken dikkat edilmesi gereken bir unsur da değerli taşın boyutudur. Eğer tırnak hacmi taşın boyutuna göre çok büyük olursa değerli taş düşecektir. Aynı şekilde tırnak hacmi küçük olduğunda ise değerli taşın tırnak bölgesine girmesini sağlarken ya tırnak ya da taşın şeklinin bozulma olasılığı mevcuttur. Değerli taşı tutan dış çerçeveye de montür denilmektedir. Eğer montür kısmı tektaş yüzükteki değerli taşa uygun olarak seçilmezse değerli taş istenilen parlaklığı sağlayamayacaktır. Koçak markası değerli taşın parlaklığını olduğu gibi yansıtan altın tektaş yüzük modellerini ürün sayfasından detaylı olarak bakabilirsiniz.

  Altın Tektaş Yüzüklerde Mıhlama İşlemi

  Değerli taşı montür kısmına en iyi şekilde oturtmak için yapılan işleme mıhlama denilmektedir. Değerli taşın büyüklüğü ve montürün yapısına göre mıhlama yöntemi belirlenmektedir. Tıpkı montür bölgesi gibi yanlış teknik ile yapılan mıhlama işlemi de taşın parlaklığını olumsuz yönde etkileyecektir.  Mıhlama yöntemlerinden birisi olan tırnaklama yönteminde, değerli taşı ön plana çıkarmak amaçlanmaktadır. Bu yöntemde değerli taşın tırnak kısmına en iyi şekilde oturtulması sağlanır.  Bir diğer yöntem olan germe mıhlama ise montür kısmının gerilerek değerli taşın iki bölgeden sıkıştırılması ile yapılmaktadır. Değerli taşın havada asılı gibi durması için bu yöntem kullanılmaktadır. Pave mıhlama yönteminde ise montürün küçük taşlar ile kaplanması ile yapılmaktadır. Tektaş yüzükteki tırnak kısmı gözükmeyecek şekilde  değerli taşın etrafına minik taşlar dizilir. Sıvama mıhlama yapılırken değerli taşın konulacak yere bir yuva açılır. Bu yuvanın boyutu değerli taşın boyutuna göre belirlenir. Değerli taş yerleştirildikten sonra altın ile taşın çevresi sarılarak bu işlem yapılmaktadır. Bu sayede taşın düşmesi engellenmektedir. Altın tektaş yüzük fiyatları yüzüğün ağırlığına ve modeline göre değişkenlik göstermektedir.

  Özel Günlerin Vazgeçilmezi Altın Tektaş Yüzükler

  Birçok kişi sevdiği kişiye evlilik yıl dönümünde, nişanda veya doğum günü gibi özel günlerde hediye olarak altın tektaş yüzük almaktadır. Manevi değeri yüksek olan bu yüzükleri çoğu kadın günün her anında parmağında taşımak ister. Altın tektaş yüzük yorumları incelendiğinde kullanıcılar yüzüklerini hem gece hem de gündüz kullanarak stillerine şıklık kattıklarını, sevdiği kişi tarafından verildiği için kendileri için özel olduğunu ve birçok seçenek sayesinde istedikleri boyutta ve altın cinsinde tektaş yüzük seçebildiklerini dile getirmişlerdir. Her kadının özel günlerini daha da anlamlandırmak için Koçak markası her bütçeye uygun olacak şekilde 14 ayar altından tektaş yüzük modellerini piyasaya sunmuştur. 14 ayar altın tektaş yüzük fiyatları hakkında ürün sayfasından bilgi alabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.kocak.com.tr

  Tektaş Yüzük

  Tektaş Altın Yüzük, Modelleri ve Fiyatları

  Altın Yüzük

  Altın yüzük çeşitleri kadınların günlük hayatta vazgeçemediği en şık aksesuarlar arasında yer almaktadır. Yüzükler geçmişten günümüze en çok kullanılan aksesuar parçalarından birisidir. Günlük tarzın tamamlanması için tercih edilen yüzükler ağırlıklı olarak anlam ifade etmesi sebebiyle tercih edilmektedir. Ülkemizde kadına yüzük hediyesi alınması aşkın ve sevginin tanımı olarak görülmesi nedeniyle pek çok erkek sevgilisi ya da kız arkadaşına yüzük hediye edebilmektedir. Kadın altın yüzük çeşitleri, birbirinden farklı tasarım detaylarını barındırır.

  Altın yüzük alırken dikkat edilmesi gereken önemli ayrıntılar bulunmaktadır. Birincisi alınan yüzüğün parmağı sıkmaması ve tam oturmaması olacaktır. Zaman zaman parmaklar ödem varlığı nedeniyle şişebilmektedir. Şişmiş bir parmağa tam oturan yüzüğü takmak kan dolaşımını sınırlayacağı için parmaklara oksijen gitmesini engelleyerek morarmaların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Bu durumun oluşmaması ve kişilerin sağlığının tehlikeye girmemesi adına parmaktan yarım numara büyük yüzük alımı rahat bir kullanım sağlayacaktır.

  İkinci önemli nokta ise altının ayarıdır. Altın yüzükmodelleri arasında 14 ayar olan seçenekler bulunduğu gibi 22 ayar altın yüzük seçeneklerde bulunmaktadır. 22 ayar yüzükler 14 ayar altın yüzüklere oranla daha pahalı olacağı için maddiyatınıza uygun seçimler yapmanız gerekecektir. Bunun yanı sıra daha uygun fiyat içeriğine sahip 8 ayar altın yüzüklerde bulunmaktadır. Saflık oranı 14 olan ürünlerin ücreti, 18 ayar altın yüzük fiyatlarına nispeten çok daha uygundur.

  Altın yüzük seçerken dikkat etmeniz gereken noktalardan bir diğeri ise, modelidir. Kişilerin tarzına uygun seçimler yapması görünümünü kusursuzluğa ulaştıracaktır. Beyaz altın yüzük çeşitleri görünüm açısından son derece şıktır. Altının kendi renginden hoşlanmayan kişilerin büyük bir çoğunluğu beyaz altın tercih etmektedir. Beyaz altınlar görünüm açısından oldukça sadedir. Her kıyafet türünde şıklığı ön plana çıkarması nedeniyle yoğun bir talep görebilmektedir. Sarı altın ise, altın yüzüklerde en çok tercih edilen renk seçenekleri arasında yer almaktadır.

  Altının temel renginin bu olması nedeniyle bu renk doğru kıyafetlerle kombinlendiğinde kusursuz bir görünüme ulaşmanızı sağlayacaktır. Daha sıra dışı bir ürün tercih etmek isteyenler renkli taşlı altın yüzük çeşitlerini inceleyebilir. Pembe altın yüzük hem şık hem de zarif bir görünüme sahiptir. Kahverengi tonlar barındıran bir aksesuar takmak isteyenler ise bronz altın yüzükleri tercih edebilir.

  Yüzük modellerinde en çok sevilen modellerin arasında tektaşlar yer almaktadır. Tektaş altın yüzük çeşitlerin kadınların en çok taktıkları ve erkeklerin en çok hediye yüzük olarak tercih ettikleri modeller arasındadır. Özellikle taşında pırlanta kullanılan yüzük modelleri zarafeti ile kadınları büyüleyebilmektedir. Pırlantalı taşlarda karat boyu farklılık gösterebilmektedir. Karatı düşük olan altın tektaş yüzükler daha küçük taşlı, karatı daha yüksek olan yüzük modelleri daha büyük taşa sahiptir.

  Bunun yanı sıra tektaşlarda çapraz ve düz olmak üzere 2 farklı seçenek bulunmaktadır. Düz modeller daha sade görünüme sahip yüzüklerdir. Taş sade altın yüzükte düz bir görünüme sahiptir. Çapraz tektaşlar ise yüzüklerde taşın çapraz yerleştirilmesi ile oluşturulmaktadır. Farklı görünüşü ile sıra dışı tasarımları seven kadınların zevklerine hitap edilebilecektir. Tektaşlarda taşın cinsine göre farklı alternatif seçenekleri de bulunmaktadır.

  Yazı kaynağı : www.trendyol.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap