Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  13 ocak evde bakım maaşı yatan iller

  1 ziyaretçi

  13 ocak evde bakım maaşı yatan iller bilgi90'dan bulabilirsiniz

  13 Ocak 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi! 2022 Ocak ayı zamlı evde bakım maaşı yattı mı?

  13 Ocak 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi! 2022 Ocak ayı zamlı evde bakım maaşı yattı mı?

  Evde bakım maaşı yatan iller listesi için 13 Ocak 2022 günü de araştırmalar devam ediyor. Evde bakıma muhtaç hasta yaşlı ve engelli kişilerin ailelerine ödenen evde bakım parası Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bütçesinden karşılanıyor. Evde bakım maaşı alabilmek için bazı şartların yerine getiriyor olmak gerekiyor. Bakanlık tarafından belirlenen şartlar Bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden paylaşılıyor. Evde bakım maaşı ocak ayından itibaren zamlandı. Şimdi vatandaşlar bu ay zamlı maaş alacak olmanın heyecanını da yaşıyor. Peki 13 Ocak 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi belli oldu mu? 2022 Ocak ayı zamlı evde bakım maaşı ne zaman ödenecek?

  13 Ocak 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi

  Zamlı evde bakım maaşı ödemeleri henüz hesaplara geçmedi. Çünkü Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından evde bakım maaşı ödemeleri her ayın 15'i ile 31 arasında yapılıyor. Evde bakım maaşı ödemelerinden faydalanmak isteyen vatandaşlar başvuru işlemlerini Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları aracılığı ile tamamlayabiliyor.

  Ocak 2022 zamlı evde bakım maaşı yattı mı?

  Evde bakım maaşı yatan iller listesi hala Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından açıklanmadı. Ocak ayı evde bakım maaşı zamlı olarak hesapları geçecek bu nedenle vatandaşlar daha da heyecanlı şekilde bekliyor. Geçtiğimiz yıl 1798 TL olan evde bakım maaşı 2022 yılı için 2292 TL olarak hesapları ödenecek. Ayın 15'inden itibaren zamlı evde bakım maaş ödemelerinin başlayacağı tahmin ediliyor.

  Yazı kaynağı : www.tumhaber.com

  13 Ocak 2022 Perşembe evde bakım maaşı yatan iller hangileri? Evde bakım parası ödemeleri hesaplara yatmaya başladı mı?

  13 Ocak 2022 Perşembe evde bakım maaşı yatan iller hangileri? Evde bakım parası ödemeleri hesaplara yatmaya başladı mı?

  Ülkemizde binlerce yaşlı, bakıma muhtaç, hasta ve engelli vatandaşlarımız bulunmaktadır. Devlet tarafından hasta, yaşlı, bakıma muhtaç, engelli vatandaşlarımız için hizmet verilmekte ve destek olunmaktadır. Bu vatandaşlarımıza her ay maddi destek verilmektedir. Bu maddi destekler sayesinde engelli, yaşlı, bakıma muhtaç vatandaşlarımız rahat bir yaşam sürmektedirler. Bu yardımlar bir çok vatandaşlarımız tarafından oldukça önem arz etmektedir. Alınan yardımla birlikte bu desteklerin ne zaman yatırıldığı ve nereden başvuru yapılması gerektiği konusunda vatandaşlar tarafından merak edilemktedir ve araştırılmaktadır. Siz değerli okurlarımız için; 2022 Ocak ayında hangi illerde ücretlerin yatırılıp yatırılmadığını, devlet tarafından verilmeye devam eden bu destekten yararlanılması için ne gibi gerekli şartların arandığına ve başvuru koşullarının neler olduğundan bahsettik. 

  13 Ocak 2022 Perşembe ayında evde bakım aylığı yatan iller

  13 Ocak 2022 Perşembe günü itibariyle ülkemizde evde bakım maaşı yatırılan illerin listesi belli oldu.  Evde bakım maaşları yatan illerin isimlerine haberimizi okuyarak ulaşabilirsiniz.

  13 Ocak 2022 Perşembe günü itibariyle ödeme yapılan şehirler güncel listesi

  E-devlet Ocak 2022 ayında evde bakım parası sorgulamaE-devlet sisteminden giriş yaparak sorgulama yapabilirsiniz. Sistemden 'Engelli evde bakım ödeme bilgileri sorgulama' arama yapılarak bilgiye ulaşmış olursunuz.

  Bakım parası sorgulaması e-Devlet sistemi üzerinden yapılabiliyor. Bunun dışında Başka bir yoldan da bilgiye sahip olabilirsiniz. BAKIYE yaz 4747' ye gönder ve Ziraat Bankası size SMS ile bilgilendirme yapacaktır.

  E-Devlet bakım parası sorgulama ekranı için tıklayınız.

  Ocak 2022 yılı evde bakım ücreti

  Ocak 2022 yılı zamlı maaşlar Haziran ayında yatacaktır. 2021 ilk altı ay için evde bakım ücreti 1657,86 TL'dir. 1 Haziran- 30 Haziran 2021  1657,86 TL'dir. Hesaplarınıza Mart, Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz aylarında ücretler 1657,86 TL yatacaktır. 01 Haziran 2021 tarihi ve 30 Haziran 2021 tarihinde evde bakım ücretleri hanede kişi başına düşen gelir aylık gelir sınırı 1705,06 TL olmuştur.

  2022 Ocak ayı evde bakım ücreti alma gereklilikleri

  Bakıma muhtaç olması gerekir.

  Ağır engelli olduğuna dair sağlık raporu

  Aylık net gelir 2/3'ünden fazla olmamalıdır.

  2022 evde bakım ücreti alması için gereken evraklar

  Engelli bireyin ve bakacak olan kişinin kimlik fotokopisi

  Engelli bireyin 2 adet vesikalık fotoğrafı

  Engelli kişinin eğitim durumunu belirten belge

  Muhtarlıktan alınana haneye ait kimlik bildirim fonu

  Gelir durumu beyan belgesi, emekli ya da çalışan kişilerin maaş bordroları

  Engelli kişinin annesi, babası boşanmış ise boşnma kararına ait belgenin fotokopisi

  Engelli kişinin vasisi varsa, vasi atanmasına karşı mahkemenin kararı

  Engelli kişinin veya ilesinin varsa tapu veya ruhsat fotokopileri

  Evde bakım ücretinden kimler faydalanabilirler?

  Aylıktan faydalanacak kişinin, engelli vatandaş ile arasında kan bağı bulunması gerekir. Kan bağı olmayan kişilerin mahkemeye başvurarak mahkeme tarafından bakıcıya maaş vermektedir. Bakacak olan kişinin engelli vatandaş ile aynı evde oturmaları gerekmektedir. 24 saat içindeki engelli kişinin ihtiyaçlarını gidermesi gerekmektedir. Bir bakıcı en az 2 engelli vatandaşa bakabilir.

  Sağlık raporu yenilenmesi

  Evde bakım ücretlerinin kesilmemesi için 1-2 senelik verilen sağlık raporlarını yenilemeleri gerekir. Bitiş tarihinden itibaren geçerli olması için yenilenmesi lazım. Fotokopilerinde Aile Sosyal Politikalar İl ya da İlçe Müdürlüğüne verilmelidir.

  Yazı kaynağı : www.gursesgazetesi.com

  Son Dakika Haberi: Evde bakım maaşı bu yıl ne kadar, kaç TL oldu? İşte 10 Ocak Evde Bakım Maaşı yatan iller listesi ile zamlı evde bakım maaşı - Son Dakika Haberler

  Son Dakika Haberi: Evde bakım maaşı bu yıl ne kadar, kaç TL oldu? İşte 10 Ocak Evde Bakım Maaşı yatan iller listesi ile zamlı evde bakım maaşı - Son Dakika Haberler

  İŞTE YENİ TABAN AYLIKLAR

  Emekli

  Emekli sandığı:

  Mevcut: 3.275,90 Yeni: 4.176,11

  SSK (2000 ÖNCESİ)

  Mevcut: 2.624,24 Yeni: 3.292,90

  SSK (2000 SONRASI)

  Mevcut: 1.626,75 Yeni: 2.041,25

  BAĞ-KUR ESNAF:

  Mevcut: 2.350,11 Yeni: 2.948,92

  BAĞ-KUR TARIM:

  Mevcut: 1.867,61 Yeni: 2.343,35

  Not: Maaşlara ek ödeme dahildir.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap