Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  13 eylül 2021 evde bakım maaşı yatan iller

  1 ziyaretçi

  13 eylül 2021 evde bakım maaşı yatan iller bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Evde bakım maaşı yatan iller 13 Eylül 2021 Pazartesi

  Tarayıcınız bu videoyu desteklemiyor.

  Yazı kaynağı : www.trendekonomi.com

  Evde bakım maaşı Eylül 2021 yatan iller hangileri? 13 Eylül 2021 Pazartesi evde bakım parası yatan iller listesi sorgulama ekranı!

  Evde bakım maaşı Eylül 2021 yatan iller hangileri? 13 Eylül 2021 Pazartesi evde bakım parası yatan iller listesi sorgulama ekranı!

  Ülkemizde binlerce yaşlı, bakıma muhtaç, hasta ve engelli vatandaşlarımız bulunmaktadır. Devlet tarafından hasta, yaşlı, bakıma muhtaç, engelli vatandaşlarımız için hizmet verilmekte ve destek olunmaktadır. Bu vatandaşlarımıza her ay maddi destek verilmektedir. Bu maddi destekler sayesinde engelli, yaşlı, bakıma muhtaç vatandaşlarımız rahat bir yaşam sürmektedirler. Bu yardımlar bir çok vatandaşlarımız tarafından oldukça önem arz etmektedir. Alınan yardımla birlikte bu desteklerin ne zaman yatırıldığı ve nereden başvuru yapılması gerektiği konusunda vatandaşlar tarafından merak edilemktedir ve araştırılmaktadır. Siz değerli okurlarımız için; 2021 Eylül ayında hangi illerde ücretlerin yatırılıp yatırılmadığını, devlet tarafından verilmeye devam eden bu destekten yararlanılması için ne gibi gerekli şartların arandığına ve başvuru koşullarının neler olduğundan bahsettik. 

  13 Eylül 2021 Pazartesi ayında evde bakım aylığı yatan iller

  13 Eylül 2021 Pazartesi günü itibariyle ülkemizde evde bakım maaşı yatırılan illerin listesi belli oldu.  Evde bakım maaşları yatan illerin isimlerine haberimizi okuyarak ulaşabilirsiniz.

  13 Eylül 2021 Pazartesi günü itibariyle ödeme yapılan şehirler güncel listesi

  E-devlet Eylül 2021 ayında evde bakım parası sorgulamaE-devlet sisteminden giriş yaparak sorgulama yapabilirsiniz. Sistemden 'Engelli evde bakım ödeme bilgileri sorgulama' arama yapılarak bilgiye ulaşmış olursunuz.

  Bakım parası sorgulaması e-Devlet sistemi üzerinden yapılabiliyor. Bunun dışında Başka bir yoldan da bilgiye sahip olabilirsiniz. BAKIYE yaz 4747' ye gönder ve Ziraat Bankası size SMS ile bilgilendirme yapacaktır.

  E-Devlet bakım parası sorgulama ekranı için tıklayınız.

  Eylül 2021 yılı evde bakım ücreti

  Eylül 2021 yılı zamlı maaşlar Haziran ayında yatacaktır. 2021 ilk altı ay için evde bakım ücreti 1657,86 TL'dir. 1 Haziran- 30 Haziran 2021  1657,86 TL'dir. Hesaplarınıza Mart, Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz aylarında ücretler 1657,86 TL yatacaktır. 01 Haziran 2021 tarihi ve 30 Haziran 2021 tarihinde evde bakım ücretleri hanede kişi başına düşen gelir aylık gelir sınırı 1705,06 TL olmuştur.

  2021 Eylül ayı evde bakım ücreti alma gereklilikleri

  Bakıma muhtaç olması gerekir.

  Ağır engelli olduğuna dair sağlık raporu

  Aylık net gelir 2/3'ünden fazla olmamalıdır.

  2021 evde bakım ücreti alması için gereken evraklar

  Engelli bireyin ve bakacak olan kişinin kimlik fotokopisi

  Engelli bireyin 2 adet vesikalık fotoğrafı

  Engelli kişinin eğitim durumunu belirten belge

  Muhtarlıktan alınana haneye ait kimlik bildirim fonu

  Gelir durumu beyan belgesi, emekli ya da çalışan kişilerin maaş bordroları

  Engelli kişinin annesi, babası boşanmış ise boşnma kararına ait belgenin fotokopisi

  Engelli kişinin vasisi varsa, vasi atanmasına karşı mahkemenin kararı

  Engelli kişinin veya ilesinin varsa tapu veya ruhsat fotokopileri

  Evde bakım ücretinden kimler faydalanabilirler?

  Aylıktan faydalanacak kişinin, engelli vatandaş ile arasında kan bağı bulunması gerekir. Kan bağı olmayan kişilerin mahkemeye başvurarak mahkeme tarafından bakıcıya maaş vermektedir. Bakacak olan kişinin engelli vatandaş ile aynı evde oturmaları gerekmektedir. 24 saat içindeki engelli kişinin ihtiyaçlarını gidermesi gerekmektedir. Bir bakıcı en az 2 engelli vatandaşa bakabilir.

  Sağlık raporu yenilenmesi

  Evde bakım ücretlerinin kesilmemesi için 1-2 senelik verilen sağlık raporlarını yenilemeleri gerekir. Bitiş tarihinden itibaren geçerli olması için yenilenmesi lazım. Fotokopilerinde Aile Sosyal Politikalar İl ya da İlçe Müdürlüğüne verilmelidir.

  Yazı kaynağı : www.gursesgazetesi.com

  12 Eylül 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi! 2021 Eylül ayı evde bakım parası sorgulama ekranı!

  12 Eylül 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi! 2021 Eylül ayı evde bakım parası sorgulama ekranı!

  12 Eylül 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi için araştırmalar başladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hasta, yaşlı ve engelli kişilere bakan ailelerine ödenen evde bakım maaşı her ay düzenli şekilde hesaplara yatıyor. Evde bakım parası almak için başvuru şartı aranıyor. E-devlet üzerinden ya da il ve ilçe merkezlerinde bulunan Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla başvuru yapmak mümkün. Peki Eylül 2021 evde bakım maaşı ödemeleri başladı mı? 12 Eylül 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi ve detaylar haberimizde…

  12 Eylül 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi için araştırmalar devam ediyor. Eylül ayının gelmesiyle beraber Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay düzenli şekilde ödenen evde bakım maaşından faydalanan vatandaşlar ödemelerin ne zaman hesaplara yatacağını araştırıyor. Aynı zamanda evde bakım parası başvurusu nasıl yapılır, kimler evde bakım aylığı alabilir ve güncel evde bakım maaşı 2021 kaç TL gibi soruların yanıtı da merak ediliyor. Peki evde bakım maaşı ödemeleri başladı mı? Evde bakım parası sorgulama ve detaylar haberimizde…

  12 EYLÜL 2021 EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER LİSTESİ

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından henüz 12 Eylül 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi açıklanmadı. Evde bakım maaşı ödemeleri her ayın 15’i ile 31’i arasında hesaplara yatıyor. Eylül ayı evde bakım maaşı ödemelerinin de 15 Eylül 2021 tarihinden itibaren hak sahiplerinin hesaplarına yatmaya başlaması bekleniyor.

  13-eylul-2021-evde-bakim-maasi-yatan-iller-listesi-2021-eylul-ayi-evde-bakim-parasi-sorgulama-ek-2

  GÜNCEL EVDE BAKIM MAAŞI 2021 NE KADAR?

  Evde bakım ücretleri her 6 ayda bir açıklanan altı aylık enflasyon rakamları doğrultusunda zamlanıyor. 2021 yılının Temmuz ayında da evde bakım maaşına zam geldi. Şu anda güncel evde bakım parası 1798 TL olarak ödeniyor.

  EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA

  Evde bakım maaşı alan hak sahipleri maaşlarının yatıp yaptmadığını e-devlet üzerinden sorgulayabiliyor. E-Devlet sistemine TC kimlik no ve şifre ile giriş yaptıktan sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesinin altında bulunan evde bakım destek ödemesi sorgulama bölümünden işlemlerinizi yapabilirsiniz. Maaşlarını Ziraat Katılım Bankası aracılığıyla alanlar ise SMS ile sorgulama yapabilir.

  Yazı kaynağı : www.ilan365.net

  Evde bakım maaşları yatan iller 12 Eylül listesi belli oldu mu? İşte detaylar

  Evde bakım maaşları yatan iller 12 Eylül listesi belli oldu mu? İşte detaylar

  Haberturk.com ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

  Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.

  Ayrıca Haberturk.com yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

  Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılamaz.

  Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve Haberturk.com bunlardan sorumlu tutulamaz.

  Haberturk.com yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

  Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

  Yazı kaynağı : www.haberturk.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap