Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  11 yasinda kac kilo olmak gerekir

  1 ziyaretçi

  11 yasinda kac kilo olmak gerekir bilgi90'dan bulabilirsiniz

  11 yaşındaki çocuğun kilosu kaç olmalı? 11 yaş erkek ve kız çocukların ortalama kiloları..

  11 yaşındaki çocuğun kilosu kaç olmalı? 11 yaş erkek ve kız çocukların ortalama kiloları..

  Çocuğun sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi için belirli bir kiloda olması önemlidir. Bundan dolayı anne ve babaların çocuğunun kaç kiloda olması gerektiğine dair bilgi sahibi olması son derecede önemlidir.

  11 Yaşındaki Çocuğun Kilosu Kaç Olmalı?

  Bu durum tamamen beden kitle endeksi ile alakalı olan bir durumdur. Yani çocuğun boyu ile kilosu standart olması gerekir. 11 yaşındaki bir çocuğun ortalama olarak hesaplanması için boyunun kaç cm olduğu bilinmelidir. Buna göre çocuğun boyu örneğin 105 cm ise kilosu da 40 kilo ise, boyu kendisi ile çarparak çıkan sonucu 40'a yani kiloya bölün bölün. Yani 105 x 105 = sonuç daha sonra ise 40 / sonuç olacak şekilde belirlenen miktarı çıkarın.

  11 Yaş Erkek ve Kız Çocuklarının Ortalama Kiloları

  11 yaşındaki erkek çocuklarının ortalama kiloları 30 ila 40 kilo arasında iken, kız çocuklarında bu kilo ortalama olarak 20 ila 30 arasındadır.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  12 yaşındaki çocuğun kilosu kaç olmalı? 12 yaş erkek ve kız çocukların ortalama kiloları..

  12 yaşındaki çocuğun kilosu kaç olmalı? 12 yaş erkek ve kız çocukların ortalama kiloları..

  12 yaşındaki çocuğun kilosu çocuğun cinsiyetine göre değişkenlik gösteren bir durumdur. Eğer çocuk erkek ise kilosu kız çocuklarına göre daha fazla olabilir. Bu durum normal olarak kabul edilmektedir.

  12 Yaşındaki Çocuğun Kilosu Kaç Olmalı?

  12 yaşındaki bir çocuğun ideal kilosu öncelikle boyuna göre belirlenmelidir. Çocuğun boyunun ve kilosunun beden kitle endeksine göre hesaplayarak da özellikle ideal kilosu bulunabilir. Örneğin 153 cm boyundaki bir çocuğun ideal kilosu 45.1 kilo olarak belirlenmiştir. Bu durum yaş ve boy ile birlikte artabilir. Bunun için beden kitle endeksi hesaplaması yapılması şarttır.

  12 Yaş Erkek ve Kız Çocuklarının Ortalama Kiloları

  Sağlıklı bir yetişkinlik dönemi ve ergenlik dönemi için kilo son derecede önemlidir. 12 yaşındaki bir erkek çocuğun kilosu 40 kilo ile 50 kilo arasında değişirken, 12 yaşındaki kız çocuklarının kilosu ise 30 ila 40 kilo arasında değişkenlik gösterir. Bu durum yaşa bağlı ve boya bağlıdır.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Çocuklarda boy kilo endeksi nasıl hesaplanır?

  Çocuklarda boy kilo endeksi nasıl hesaplanır?

  Boy ve kilo ölçümünde bilinen ve çocuğun gelişim sürecine ait doğru bilgiler veren boy kilo endeksi de size bu konuda sağlıklı bir veren bir ölçüm.

  Boy kilo endeksi nedir ve nasıl ölçülür?

  Vücut kitle endeksi ya da halk arasındaki adıyla boy kilo endeksi kişinin boyu ve kilosu arasındaki dengeyi ölçen bir değerdir. Bu değeri bulabilmek için kilo ve boy ölçümü yapılır. Sonrasında boy uzunluğunun karesi hesaplanır. Kişinin ağırlık değeri boy ölçümünü karesine bölünür. Ortaya çıkan değer vücut kitle endeksidir.

  Boy kilo endeksi ile boy uzunluğuna göre kilolu olup olmadığı, obeziteye yakınlık derecesi ya da çok zayıf olup olmadığı belirlenip hemen önlem alınabilir. Çocuk doktorları genelde her kontrolde boy ve kilo ölçümü yapıp, vücut kitle endeksini hesaplayarak size bilgi verirler. Eğer değerlerde bir aksilik olursa bu konuda gerekli önlemleri almanızı isteyebilirler.

  Boy kilo endeksi sonuçlarına göre gereken zamanda önlem alabilir, beslenme düzeninde değişiklikler yapabilir ve ileride çocuğunuzda oluşabilecek sağlık sorunları için erken önlem alabilirsiniz.

  Kilosu yüksek çıkan bir çocuk için dengeli bir beslenme programı oluşturabilir, kilo yapan yiyeceklerden uzak durması için önlem alabilirsiniz. Boy uzunluğuna göre kilo değeri düşük çıkan çocuğunuz için de onun beslenme düzenine takviye besinler, vitaminler ekleyerek kilo almasını sağlayabilirsiniz. Bunları yaparken mutlaka doktorunuzun görüşünü almalısınız. Çünkü beslenme programında farkında olmadan yapacağınız bir yanlış ileriye dönük beslenme sorunu çıkarabilir.

  Unutmamanız gereken bir detay

  Vücutta ne kadar yap ya da kas dokusu olduğunu göstermeyen boy kilo endeksi sadece çocuğun kendisi için sağlıklı olan ağırlığa sahip olup olmadığını gösteren bir değerdir.

  Örnek vücut kitle ölçümü

  Çocuğun boyu: 101 cm

  Çocuğun kilosu: 35 kg

  Önce boy ölçüsünün karesini alalım:

  101x101= 10201

  35/10201=0,003 BMI

  Yaşına göre ideal boy ve kilo değerleri

  Aşağıda verdiğimiz değerler ortalamadır. Farklı kültürlerde bu oranlar değişebilir.

  Erkek çocuk

  Kız çocuk 

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap