Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  100 tam puan alanlar başöğretmen

  1 ziyaretçi

  100 tam puan alanlar başöğretmen bilgi90'dan bulabilirsiniz

  UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAV SONUÇLARI 2022 AÇIKLANDI: MEB Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınav Sonuçları sorgulama ekranı (SONUÇLAR BELLİ OLDU)

  UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAV SONUÇLARI 2022 AÇIKLANDI: MEB Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınav Sonuçları sorgulama ekranı (SONUÇLAR BELLİ OLDU)

  UZMAN ÖĞRETMENLİK SONUÇLARI AÇIKLANDI! İŞTE SONUÇ SORGULAMA EKRANI

  19 Kasım’da düzenlenen Uzman öğretmenlik sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı.

  2022 Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınav Sonucu, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklandı.

  Sınav sonucuna göre uzman öğretmen veya başöğretmen unvanı alanlara, sertifikanın düzenlendiği tarihi takip eden ay başından itibaren unvanları için öngörülen eğitim öğretim tazminatı ödenecek ve her unvan için ayrı ayrı olmak üzere bir derece verilecek.

  UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Uzman öğretmen maaşı ne kadar olacak? 2022 başöğretmen uzman öğretmen maaş farkı kaç lira oldu?

  Uzman öğretmen sınavı baraj puanı kaç? Uzman öğretmen sınav 4 yanlış 1 doğruyu götürüyor mu?

  Uzman öğretmen sınavı baraj puanı kaç? Uzman öğretmen sınav 4 yanlış 1 doğruyu götürüyor mu?

  Uzman öğretmen sınavı baraj puanı kaç? Uzman öğretmen sınavı 4 yanlış 1 doğruyu götürüyor mu? Uzman öğretmen ve başöğretmen olarak görev yapmak isteyen öğretmenlerin giriş yaptığı sınav sona erdi. Adaylara 150 dakikada toplam 100 soru soruldu. Peki, uzman öğretmen sınav baraj kaç olacak?

  UZMAN ÖĞRETMEN SINAVI BARAJ PUANI KAÇ?

  Uzman öğretmen olmak için minimum puan 70 olarak belirlendi. 70 puan ve üstü alan öğretmenler için uzman öğretmenlik yolu açılacak.

  UZMAN ÖĞRETMEN SINAVI 4 YANLIŞ 1 DOĞRUYU GÖTÜRÜYOR MU?

  YKS, LGS, ALES gibi sınavların aksine uzman öğretmenlik sınavında 4 yanlış 1 doğruyu götürmüyor. 100 soruya verilen doğru yanıtlar üzerinden net puan hesaplanacak. 

  SORU CEVAPLAR AÇIKLANDI MI?

  BAŞÖĞRETMENLİK SINAVI SORU KİTAPÇIĞI CEVAP ANAHTARI

  UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAVI SORU KİTAPÇIĞI CEVAP ANAHTARI

  YARIM MİLYONDAN FAZLA ÖĞRETMEN GİRDİ

  Milli Eğitim Bakanlığınca ‘Uzman Öğretmenlik Sınavı’ 81 ilde 1489 okulda 28 bin 650 salonda saat 10.00'da başladı.

  Milli Eğitim Bakanlığınca Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı ilk kez bugün uygulanmaya başladı. 81 ilde 1489 okulda sınava girecek öğretmenler sabahın erken saatlerinde okullara geldi.

  Saatler 0930’u gösterdiğinde okul girişlerinde yapılan kimlik ve aramanın ardından adaylar okullara girdi. Okula girişlerde uzun kuyruklar oluştu.

  Kimi öğretmenler üniversite sınavına girecekmiş gibi heyecanlanırken, kimi öğretmenler ise bu sınavın kendileri için son sınav olduğunu söyledi. Öğretmenler 150 dakika boyunca sıralarda ter döktü.

  İlköğretimde öğretmenlik yaptığını belirten Bahattin Canbay, “Yaklaşık 30 yıllık bir öğretmenliğim var. Sınava hazırlandık, inşallah sağ salim çıkıp başarılı olacağız. Bu sınav bizim son sınavımız daha tecrübe ettik. Son sınav olmasından dolayı da heyecanlıyız. Belki de bizim sınavını yaptığımız öğretmenler şuan da bizi sınav edecekler” dedi.

  Test çözdüğünü onun dışında fazla çalışmadığını belirten Mine Baysal, “Konular çok yoğundu kısa süre içerisinde çok konuyu çalışmak bana zor geldi. Kendi bilgilerim ve tecrübelerim doğrultusunda yapmaya çalışacağım fakat sorular sadece bilgiye dayanıyor. Çok güzel fakat çok sıkıştırılmış bir program oldu benim için. Çok başarılı olabilir miyim bilmiyorum ama yüzde 70’i yakalarsam ne ala. Dünden itibaren heyecanlıyım sanki üniversite sınavına girecekmişim gibi bir heyecan var. Umarım herkes için hayırlı olur. Çocukların yaşadığı heyecanı yaşadığımı hissediyorum. Yaşınız kaç olursa olsun mesleki tecrübe olarak kaç yıl geçirmiş olursanız olun aynı duyguları yaşamak gerçekten ilginç ben yeni bir tecrübe diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

  Yazı kaynağı : www.turkiyegazetesi.com.tr

  Uzman öğretmenlik sınavı maaş farkı ne zaman yatacak? Uzman öğretmen ve başöğretmen maaş farkı ne kadar?

  Uzman öğretmenlik sınavı maaş farkı ne zaman yatacak? Uzman öğretmen ve başöğretmen maaş farkı ne kadar?

  Öğretmenlikte 10 yılını dolduran, uzman öğretmen olmak isteyenler ile uzman öğretmen derecesinde olup başöğretmen kademesine geçmek isteyen öğretmenler 19 Kasım’da sınavlara katıldı. Uzman öğretmen ve başöğretmenlik sınavlarında 70 ve üzeri alan öğretmenler başarılı sayılarak hem maaşlarında hem de tazminat tutarlarında artış yaşayacak. Peki, Uzman öğretmenlik sınavı maaş farkı ne zaman yatacak?

  Uzman öğretmen ve başöğretmen maaş farkı ne kadar?

  Öğretmenlerin kademe atlamasıyla alacakları maaşlar ise değişiklik gösterecek.

  Örneğin meslekte 10 yılını dolduran normal bir öğretmen 11 bin 819 TL maaş alırken uzman öğretmen unvanına sahip olduktan sonra 13 bin 161 TL maaş alacak. Uzman öğretmen olmaya hak kazanan öğretmenlerin maaşlarına ek olarak 1. 342 TL yansıtılacak.

  MEB takvimine göre sınav sonuçları 12 Aralık tarihinde Bakanlığın resmi internet sayfasından erişime açılacak.

  Sınav değerlendirmeleri, 100 puan üzerinden yapılırken yanlış cevap sayıları doğru yanıtları etkilemeyecek. 70 ve üzeri puan aday adaylar uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavlarında başarılı olacak.

  Uzman öğretmenlik sınavı maaş farkı ne zaman yatacak?

  Sınav sonuçlarının açıklanması ardından uzman öğretmen olmaya hak kazanan adaylar 1 Ocak 2023 tarihi itibarıyla geçerli olacak uygulama ile ek maaşlarını almaya başlayacak.

  Yazı kaynağı : www.gazetevatan.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap