Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  1 yemek kaşığı protein tozu kaç gram

  1 ziyaretçi

  1 yemek kaşığı protein tozu kaç gram bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Protein Tozu

  Protein için ölçü kaşığı kaç gram?

  Protein için ölçü kaşığı kaç gram?

  Protein, sporcular arasında çok popülerdir, bu yüzden birçok kişi protein sallamalarını hazırlarken protein ağırlığını gram cinsinden ölçmeyi ve yemek odasında ve çay kaşığında ne kadar protein içerdiğini bilmek isteyecektir.

  Bir çay kaşığı içinde kaç gram protein var?

  1 çay kaşığı bir tepede 8-10 gram protein içerir.

  Bir tepesi olmayan bir çay kaşığı 5 gram protein içerir.

  Bir çorba kaşığı içinde kaç gram protein var?

  Bir tepede 1 çorba kaşığı 25 gram protein içerir.

  Slayt içermeyen bir çorba kaşığı 15 gram protein içerir.

  Protein kepçe başına kaç gram?

  Tam bir kepçe ortalama 23 gram protein üzerinde tutulur.

  Bir kaşık (yemek odası, çay) kullanarak gram ağırlığında protein ölçmek nasıl?

  Aşağıdaki hesaplamalar, proteinlerin çorba kaşığı ve çay kaşığı kullanılarak belirli bir kütle miktarının nasıl ölçüleceğidir, çünkü protein kütlesi farklı derecelerde ve bileşimlerde değişebilir, ve aynı zamanda bir slayta sahip bir kaşık yazarken, slaydın kendisinin her biri farklı olabilir:

  Makaleye göre, bir kaşık içinde ne kadar gram protein bulunduğunu bilerek (yemek odası, çay, ölçülen), bir kokteyl hazırlarken istenen toz miktarını hızlıca ölçebilirsiniz. Makaleye yapılan yorumlarda, bir kaşık içinde ne kadar protein bulunduğuna dair yorumlarımızı ve yararlı ipuçlarımızı bırakın ve sizin için yararlı olsaydı sosyal ağlarda paylaşın.

  Bir çorba kaşığı bir gainer kaç gram

  Tematik forumlarda, çoğu zaman bir kaşığın kaç gramının bir çorba kaşığında olduğunu soran sporcular bulabilirsiniz. Bu konunun popülaritesi, bir aletin bir gainer bankasında görünmemesi gerçeğidir, ancak bu araç ürünle birlikte paketlenmelidir. Bu durumda, kokteyllerin hazırlanması için, sporcular bir çorba kaşığı (veya çay kaşığı) kullanarak bölümleri saymak zorundadır.

  Bir ölçü kaşığı içinde bir gainer kaç gram

  Standart bir ölçü kaşığının hacmi markaya bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Örneğin, Optimum Beslenme'den bir geyner Cinsiyet Kitlesinin bir ölçü kaşığı 167 gram toz içermekte olup, Up Your Mass ürününüzün MHP'den alınan ölçüm kepçesi sadece 33 gram içermektedir.

  Ancak bu konuda sadece kendi varsayımlarınıza güvenmemeniz gerekir, çünkü bir denetçinin bir bölümünü hesaplarken, üreticinin ambalajın üzerine yerleştirilmesi gereken tavsiyelere uymalısınız. Bu tip bir spor beslenmesinin yüksek kalorili içeriğiyle karakterize olmasının nedeni ölçüme uymaktır.

  Bir geyner aşırı kullanımı ile istenmeyen yağ mevduat formunda hoş olmayan sonuçlar ortaya çıkabilir.

  Şans eseri paketin içinde bir ölçüm kaşığı yoksa, sporcunun mevcut aletlerin yardımıyla çıkarılması gerekir (tüm hesaplamalar, elektronik terazilerde tam olarak yapılır):

  Bir galip almaya yeni başlamış olan yeni başlayanlar, aşamalı olarak tanıtmalıdır. Daha sonra, diyete bağlı olarak, vücudun kalori ve besin ihtiyacını arttırabilir.

  Bazı sporcular bir kaşif için ölçü kaşığının zorunlu bir özellik olmadığına inanırlar. Kendi hesaplamalarına dayanarak kendi diyetlerini oluşturan profesyonel vücut geliştiricilerden bahsediyoruz.

  Artık bankada bir kepçe bulunmadığı takdirde, bir gainer için kaç yemek kaşığına ihtiyacınız olacağını tam olarak bileceksiniz.

  Protein için bir ölçüm kaşığına mı ihtiyacınız var?

  Protein Ölçüm Kaşığı

  En popüler spor takviyelerinden biri protein olarak kabul edilir, bu eğitimin amacı ne olursa olsun, hemen hemen tüm sporcular tarafından kullanılır: kas kütlesi, “kuru”, bir kabartma gövde, ve benzeri olsun - her durumda, protein kullanılır, farklılıklar sadece dozajda, zaman resepsiyon ve diğer birkaç faktör. Protein alımında sadece iki sorun olabilir: yanlış bir karışım ve yanlış dozaj. Daha sonra, protein konsantrelerinin çeşitlerini anlamaya çalışacağız ve üç soruyu yanıtlayacağız: bir ölçüm kaşığı olmadan proteinin nasıl ölçüleceği, bir sporcunun bir ölçüm cihazına ihtiyaç duyup duymadığı ve bir ölçüm kaşığı proteindeki kaç gram olduğu.

  Protein çeşitleri

  Çoğu durumda, sporcular sadece amatör ve profesyoneller tarafından başarıyla kullanılan üç ana protein tipini ele alırlar.

  Bununla bittik ve sakin bir şekilde bastırma sorunlarımıza geçebiliriz.

  Proteini doğru olarak ölçüyor ve uyguluyoruz

  Bir başlangıç ​​için, dozajla ilgili olarak: standart protein dozu, 23 ila 46 gram arasındadır - sırasıyla 75 ila 120 kilogram ağırlığındaki insanlar için.

  Şimdi, bir kepçe olmadan proteini ölçmenin bir yolunu arıyorsanız, buradan seçim yapabileceğiniz bazı seçenekler var.

  Ve tabii ki, proteinin dozunu belirlemenin en basit seçeneği, spor aksesuarlarının kategorisine ait özel bir ölçü kaşığı olan “kepçeli: spatula, kepçe, kepçe” dir. Bir ölçüm kaşığı proteinde kaç gram olduğu sorusu kesin olarak yanıtlanamaz: “kayma yok” tanımınıza bağlı olarak, 23 ila 25 gram protein aynı ortalamaya yerleştirilir. Yani, çoğu durumda, bu tam bir resepsiyon için yeterlidir.

  Protein için bir ölçüm kaşığı kullanmak oldukça basittir: bir kavanoz açın, tam bir ortalama yazın, sıvı ile çalkalayıcıya ekleyin ve dövün. Proteini çözdüğünüz bir sıvı olarak, mutlaka pastörize edilen orta yağlı içeriğin sütünü, yani basit bir dükkan mükemmeldir. Ayrıca portakal suyu ve hatta sade su da olabilir - hepsi tercihinize bağlıdır.

  Ölçüme başlamadan önce, hiçbir konsantrenin% 100 protein içermediğini, ortalama miktarının yaklaşık% 75 olduğunu unutmayın. Buna göre, eğer 23 gram protein gerekiyorsa ve konsantratta% 75 ise, 23'e 0.75'i böleriz ve yaklaşık 30'unu alırız. Diğer herhangi bir dozaj aynı yöntemle hesaplanır: gerekli miktarda proteini gram cinsinden içeriğindeki konsantrasyona göre bölmek, ve cevabı al.

  Bir çorba kaşığı kaç gram. Bu kadar farklı ölçüm kaşığı! Gram cinsinden ne kadar

  Mutfakta bazen, kitle birimlerindeki içeriklerin miktarının belirlendiği tariflerin açık talimatlarını izlemelisiniz. Herkesin bir mutfak ölçeği yoktur, bu nedenle bir ürünün kaç gramının bilinen tüm çay, masa kaşıkları ve gözlükleri olduğunu bilmek.

  Makale bir çay kaşığı içinde çeşitli ürünlerin kütlesini gösterecektir.

  Bir çay kaşığı içinde gevşek ürünler

  Yani, temel ve en sık çay kaşığı malzemelerle ölçülen, yani - gevşek olarak düşüneceğiz. Yani, bir çay kaşığı toplu ürünlerde kaç gram? Tüm maddelerin farklı bir yoğunluğu vardır ve bu nedenle aynı hacimler farklı bir kütleye sahiptir.

  Örneğin, tuz ve sitrik asit alın. Bunların yoğunlukları sırasıyla 2.165 ve 1.665 g / cm3'tür. Bu, bir çay kaşığı hacmindeki kütlelerinin farklı olacağını, yani 10.8 ve 8.3 gram anlamına gelir. Bu çatal bıçak takımının hacmi tam olarak 5 ml'dir (cm3), yani bu durumda istenen ürüne karşılık gelen yoğunluğa göre 5'i çoğaltmak yeterlidir.

  Tabii ki, herkes yemek sırasında eklenen tüm ürünlerin yoğunluğunu bulmak için internete gitmek istemeyecektir. Bu yazının yazarı olarak, gerçekten merak ettim ve belirli bir hacimde çeşitli ürünlerin kitlelerini hesapladım.

  Bir çay kaşığı, İngiltere’de çayın ortaya çıktığı zamandan kaynaklanmış bir İngiliz icadı ve çatal bıçak takımının modern büyüklüğün büyüklüğü yalnızca 1710 yılına kadardır. O zamanlar, Doğu Hindistan Şirketi, Çin'de bir ürünü topluca satın almaya başladı. Bu da fiyatlarda düşüşe ve çay fincanlarında bir artışa ve sonuç olarak kaşığa neden oldu.

  Ancak, eczacılar bunları kullandı ve gayri resmi bir ölçü birimi olarak kullanıldı. Bu arada, Birleşik Krallık'ta ve ABD'de hâlâ hayatta olan ve buna İngilizce denen bütün bir sistem var.

  Şimdiye kadar, Amerika'da, bu eski sistemin ölçüleri, gerekli tüm ölçümler için her yerde kullanılır: mil, galon, çay kaşığı, kahve kaşığı, litre, ons ve sterlin, diğer birçok büyük ve küçük ünite.

  "Gorochku"

  Bir ürünün içindeki sıvının içerdiği hacim içindeki ürünün içeriğiyle uğraşmak, yeni bir sorudan ibarettir: Bir çay kaşığı içinde bir gram ile kaç gram var? Ve burada maddenin yapısına bağlı bir bağımlılık var, ama okuyucuyu gereksiz zorluklarla boğmayacağım ve sırrı hemen ortaya çıkaracağım. Kütle "bir slayda" orijinalinden yaklaşık 1/5 farklı olacaktır.

  Diğer ürünler

  Çok fazla sıvı ve viskoz, yapısız ve viskoz madde içeren diğer ürünlerle ilgili olarak, her şeyin bir şekilde daha basit olduğuna dikkat edilmelidir - bunlar genellikle hacimlerde ölçülür, ancak bu aynı bal veya ham maya ile çalışmaz.

  Yani, bu ürünlerin 1 çay kaşığı kaç gram? Bu durumda, bir çay kaşığı ürün miktarını hesaplarken yaklaşık aynı yaklaşım kullanılır.

  Daha önce bahsedildiği gibi, içine yerleştirilen sıvı hacmi 5 ml'dir.

  Böylece, kesin olarak bu miktardaki herhangi bir sıvı, işe alındığı zaman içinde temsil edilecektir. Viskoz ve diğer maddeler için, aşağıdaki tablo, yukarıda kullanılan prensibe göre ürünlerin kütle değerlerini göstermektedir.

  Ağırlıksız ürünlerin ağırlığı nasıl belirlenir

  Ölçekler her mutfakta değildir, ancak tarifler genellikle belirli bir ağırlık ve malzeme miktarını gösterir, bu nedenle bir ürünün ne kadarının tabaklara konulduğunu bilmeniz gerekir. Ve aramızda çok az sayıda gerçek sihirbaz ve sihirbaz olduğu için, kütlenin hiçbir şey olmadan ölçülmesi büyük hatalarla doludur.

  Bu nedenle, özel cihazlar olmadan kitleyi ölçmenin yollarının nasıl olduğu hakkında konuşarak, hemen en kanıtlanmış yöntemlere dönmelisiniz:

  Bilinen hacimlerde çok sayıda mutfak kabı vardır: bir bardak, kupalar (hacimleri bir bardaktan su dökerek ölçülebilir), ayrıca daldırmalı karıştırıcılar ve benzeri ekipmanların camları ölçülebilir. Bir çay kaşığı için olduğu gibi, burada yoğunluğa göre hesaplanabilir, ancak her durumda mümkün değildir, çünkü farklı ürünlerin ağırlığına sahip hazır bir masa vardır.

  Cam, hacim - 50 ml arasında bir miktar farklılık gösteren üst veya sınırlara kadar doldurulabilir.

  Bu yüzden, onlar için bazı standartlar bulunduğundan, tabaklarda veya çatal-kaşıklarda toplanabilecek ürünleri ölçmek oldukça basittir. Ancak meyveler ve sebzeler ile, özellikle tarife göre homojen bir kütleye ezilmeleri gerekmeyen şeyler çok basit değildir.

  Bu durumda, kütle, yukarıda açıklandığı gibi yaklaşık olarak ölçülür. Elma parçalarına ihtiyacınız olduğunda, portakal dilimleri, meyve sayısını ölçmek genellikle daha kolay ve daha uygundur. Evet, boyutlarının farklı olması gerçeğinden değil, yine de, bu soru gerekli miktarın görsel olarak belirlenmesiyle çözülebilir.

  Sıvılar, miktar tayini açısından en basit olanıdır. Bir bardak veya volümetrik bir şişe, çeşitli yemeklerin hazırlanması için gerekli mililitre süt, yağ veya sirke sayısını belirlemede yardımcı olacaktır.

  Bu ipuçlarını takiben, gerekli malzemeleri reçetelerde yazılan miktarlara tam olarak ve doğru bir şekilde ekleyebilirsiniz. E-tablolarınızı kaydedin ve bunları mutfakta bırakın, gerekirse kaynağa başvurabilir ve internette değerli zaman kaybetmeyin.

  Ve bir sonraki videoda ağırlıksız ürünlerin ağırlığını ölçmek hakkında biraz daha fazla bilgi.

  Uzun zamandan beri mutfakta, bir sonraki mutfak başyapıtında dolambaçlı bir şekilde, annelerimiz ve büyükannelerimiz yiyecek miktarını doğru bir şekilde ölçmek için ölçüm kaşıkları (masa ve çay) kullandılar. Bu, hostes tarafından hesaplanan yemeğin tadı, rengi ve kokusu oranının elde edilmesine yardımcı oldu. Bugün bile, çoğu zaman gerekli olan maddenin miktarını belirlemede kullanıldıkları için ölçülü yemekler denilen çatal bıçak takımı vardır.

  Zengin ölçü aletleri ailesi

  Ölçüm kaşığı ne için? Bunlar toplu veya sıvı maddeler için tasarlanmıştır: şeker, un, tuz, hamur, baharat, bal, su, süt ve bitkisel yağ için kabartma tozu. Aynı zamanda, spor beslenmesinde protein tozu veya kilo vericisinin miktarının belirlenmesinde de kullanılırlar. Ayrıca, ölçü ve bebek formülü de vardır. Cihazlarda, bir ölçü kaşığı tozda ne kadar gram bulunduğuna dair bilgi bulabileceğiniz bir etiket bulunur; bu miktar, bir bebeğe yönelik büyük (60 ml) veya küçük bir kısımda (30 ml) dilüsyon için gerekli miktardır.

  Ölçme kaşığındaki gram sayısını saymanın Amerikan sistemi

  Avrupalılar ve Amerikalılar için, ölçüm kaşıkları yemek pişirmek için en bilinen mutfak özelliği olarak kabul edilir. Gram olarak, hacimlerini hesaplamak çok kolaydır. Etiketleme ile belirtilir. Yemek kaşığı üzerinde aşağıdaki harf kombinasyonları gösterilebilir - 1 çay kaşığı, Tbs veya Tbsp, çay kaşığı - 1 çay kaşığı. Buna ek olarak, bir dizi ölçüm kaşığı, genellikle ½ Tsp veya ¼ Tsp hacmiyle mevcuttur, bunun kapasitesi, bir çay kaşığı içindeki bileşenin ağırlığının 2 veya 4'e bölünmesiyle hesaplanabilir.

  Ölçüm kaşığı - kaç gram?

  Ölçülen bir yemek kaşığı içindeki miktar tablodan belirlenebilir:

  İngilizce konuşan şefler çoğunlukla “piramit” düzeyinde bir çorba kaşığı olmadan ölçüm kaşıkları kullanırken Rus dilindeki reçeteler genellikle bir çorba kaşığı tam yemek kaşığı anlamına gelir.

  Spor beslenme: kaç gram nasıl hesaplanır

  Aktif olarak spor yapan kişiler için gerekli olan Geynera - protein sarsıntıları özel ölçüm kaşıkları ile mevcuttur. Gram cinsinden hacim genellikle 50 gramdır, ancak üreticiye bağlı olarak da değişebilir. Örneğin, bir ölçü kaşığındaki Ciddi Kitle markası 167 g toz içermekte, buna karşılık MHP marka Kütle Kütlesi Küçültme sadece ürünün 33 gramını alabilmektedir.

  Kuru gıdalar için bebek maması ve ölçü kaşıkları

  Bir bebek için kuru karışımın dozajı ölçülürken, normal yemek kaşığı veya çay kaşığı dolum derecesi, bir “piramit” veya “kayma” şeklinde bir rahatsızlık yaratabilir. “Gözle” ölçme alışkanlığından dolayı meydana gelebilecek yeterince büyük bir hata, çocuğun uygun olmayan şekilde beslenmesinin sebebidir, çünkü ürünün istenen hacmini “ayırma veya çıkarma” olasılığı yüksektir. Yüksek yanlara sahip uygun ölçüm kaşıkları ve fazla tozun "kesilmesi" yeteneği her bir karışımda bulunur.

  Bebek mamasına ek olarak, tam dozajla uyum gerektiren ilaçlarda ölçüm kaşıkları da bulunabilir. Eczanede, bu tür araçları ayrı olarak satın alabilirsiniz. Karışık iksirler, şuruplar, infüzyonlar, ekstraktlar ve diğerleri bir ölçü kaşığında da tarafın seviyesine kadar.

  yenilikler

  Tartım için eşsiz bir geliştirme - elektronik ölçüm kaşığı terazileri - bugün herhangi bir ürünün miktarını hızlı bir şekilde belirlemek için kullanılabilir.

  Bir çay kaşığı, kilo (g, g) bölümlerinde kaç gram karışımı. Bir çay kaşığı içinde çocukların bir karışımı kaç mililitre (ml), porsiyon miktarı. Küçük bir referans TABLO 1 ÜRÜNLERİNDE GRAMLAR VE HACİM MİKTARLARININ MİKTARLARINI BİLDİRMENİZE YARDIMCI OLUR.

  Yani, 1 gram kaşığı formülde kaç gram bebek maması bulunduğunu öğrenmek, çay kaşığı çay kaşığı içine almak. Ürünün bir kısmını, bir çay kaşığı ile ağırlıksız olarak gram cinsinden ölçmenize yardımcı olacağız. Siz, sitemizin sevgili ziyaretçisi, sadece kaşık doldurma derecesini seçmeniz gerekiyor. Hangi seçenekler olabilir? Fotoğrafa bak. Bu kadar basit değil çıkıyor. Sonuçta, bir çatal kaşık gibi, amaçlanan amaç için değil bir çay kaşığı kullanın, ancak belirli bir hacmi ölçmek için izin veren bir ölçüm cihazı olarak kullanmaya çalışıyoruz. İşte bazı problemlerimiz var. “Cesarete” bağlı olarak çok farklı bir miktarda bir kaşıkla karıştırın. Örneğin:

  Ağırlığı bulmanın en iyi yolu veya karışımın bölümünü gram cinsinden ölçmek, doğru ağırlıklar üzerinde doğrudan tartı yapmaktan daha icat edilmemiştir. Reddedilemez, temel, hüzün ve sağlam beton olgusu. Bununla birlikte, pratikte, karışımın küçük kısımlarını tartmak, mutfakta terazileriniz olsa bile (bu şans eseri bir kez gördüm, kendimi bir kez gördüm), normal bir insanın sadece ölüm ağrısıyla tartılmayı kabul edeceği böyle bir “baş ağrısı” söz konusudur. figüratif ifade, aslında, bu nedenle hiç kimse ölmedi. Kendimi gönüllü olarak ve zorla zorlayarak değil, bir karışımın biraz ölçüsünü ölçmek için ağırlıkları kaldırarak, sadece çok titiz ve titiz bir kişi olabilir (sadece bir kelime!). İşinin gerçek bir meraklısı, gram cinsinden kısımların doğru bir şekilde ölçülmesini sağlayan “fanatik”.

  Eğer mizahı bir kenara koyarsak, o zaman, emb, iletişim kurmak için tamamen iç karartıcı olurdu, o zaman sorun, bu arada, “mutfak” dan uzaktır. Üretimde, üretim, üretim, ambalajlama, satış, çocuklar için karışımın işlenmesi, depolanması ve nakliyesinde, profesyoneller de tartıların tartılmasından kaçınmaya çalışmaktadır. Bu prosedür, örgütsel olarak nesnel bir şekilde karmaşıklaşır ve herhangi bir teknolojik süreci zaman içinde bir "baş ağrısına" çevirerek inanılmaz derecede etkili bir şekilde uzar. Pratikte görüldüğü gibi, karışımın hacmini ölçmek, ürünü teraziler üzerinde tartarak çok daha basit, daha hızlı ve daha kolaydır.

  Bu nedenle, sadece karışımın gram cinsinden kısımlarını ölçerken mutfakta değil, ağırlıkları olmadan "iş parçacığı" yapmaya çalışıyoruz, aynı zamanda büyük miktarlarda ürün ile, teknoloji uzmanları üretim işlemlerini yapıyorlar, böylece "tartılıyorlar" ve tartılıyorlar. Bir karışımın ağırlığını ölçülmeksizin ölçmeyi sağlayan böyle bir “boşluk”, fizikten bize iyi bilinir. Akıllı insanlar yığın yoğunluğu ve yığın yoğunluğu ile ortaya çıktı. Bu değerler, aslında, hacim ve ürünün kütlesi arasında basit doğrusal bir ilişki olduğu ortaya çıktı. Ürünün kütle yoğunluğu veya hacim ağırlığını biliyorsanız, pratikte ne anlama gelir, o zaman hacmi ölçerek kolayca kütlesini hesaplayabiliriz. Bir çay, sofra ya da tatlı kaşığı karışımının miktarını ölçelim, neden olmasın? Herkes meblağ, kübik metre, küp ve diğer saçmalık miktarını ölçemez.

  Teorik olarak, her şey yolundadır, ancak böyle bir yöntemin pratik kullanımı ile, "taraflar" her zaman ortaya çıkar. Karışımın hacim ağırlığı, çok çeşitli faktörlere çok duyarlı olduğu ortaya çıktı. Ürünün partikül büyüklüğünde küçük bir değişiklik olsa bile, depolama süresi, sıkıştırma, nemdeki değişime değinmeden, yığın yoğunluğunda hemen en ciddi yansımayı buluyor. Bir ve aynı hacimdeki bebek kuru karışımının, çeşitliliğe, öğütme derecesine, öğütme, eleme veya neme dayanımına bağlı olarak az ya da çok ağır olabileceği ortaya çıkmaktadır. Bunun bir çay kaşığı içinde kaç gram karışıma az etkisi olduğunu düşünüyorsanız, o zaman yanılıyorsunuz demektir. Etki dikkat çekicidir.

  Ancak, ölçüm cihazlarımızın kendilerine kattığı kaç gramın daha "farklı yorumları" da var. Karışımın kaç çay kaşığı, hacim eşit olarak beyan edilmiş olsa da, 5 ml'ye eşit olmasına rağmen, ürünün kaç ölçü kaşığı ile aynı DEĞİLDİR. Sadece onları ölçüm kaşığı olarak kullanmaya çalışıyoruz ve açıkça kötü oluyor. Sonuçta, şekildeki bir çay kaşığı (resme bakın) küçük bir spatulaya çok benzer. Bir slayt olmadan açıkça doldurun neredeyse imkansız (oh-çok denemek zorundasın). Ve tepenin ya da her birinin tepesi keyfi, sadece fotoğrafa bakın. Bu, kutsal bir şekilde emin olduğumuz bir tablo ortaya koyuyor - karışımın 5 ml'sini bir çay kaşığıyla ölçüyoruz ve aslında çocuklar için kuru karışımın bir kısmının tamamen farklı bir miktarını alıyoruz. Hangisi Bu cildi "öngörülemeyen" olarak adlandırırdım - bu en doğru tanımdır. Ayrıca, çatal bıçak takımının sadece kapasite için üretici tarafından muhafaza edildiği gerçeğini de ekleyin. Aslında, herhangi bir kaşık sadece şartlı olarak, büyük bir streç ile, standart bir yemek olarak kabul edilebilir. Sesleri kuvvetle "yürür". Yoksa Çinlilerin milimetrelerdeki yemek hacmini muhafaza etmede daha hassas olduklarını sanıyorlar mı? Evet, özellikle bizim için deneyin, sadece karışımın kaç gramının bir çay kaşığı içinde olduğunu daha net hale getirmek için.

  Öyleyse, o zaman, herkes, karışımın kaç gramının bir çay kaşığı içinde olduğunu bilmek ve “her şey çok kötü” ise, tam olarak onun için kısmını ölçmek ister? Evet, çünkü:

  Bir kepçe ne kadar protein

  Ne kadar gram protein bir cimri protein içerir. Ne kadar sıklıkla sarhoş ve ne dozda olması gerekir.

  Bu bakımdan, spor beslenme seçeneği daha cazip görünüyor. Tek gereken yüksek kaliteli bir protein paketi almak, dozajı ve uygulama zamanını doğru bir şekilde hesaplamak. Ölçme kolaylığı için hemen hemen her kompleksin kendine özgü bir anlamı vardır - özel bir ölçüm kaşığı. Ama ne sıklıkla protein içmelisin? Saat kaç Kaç gram demek? Bu konularla daha ayrıntılı olarak ilgilenelim.

  Detaylara dikkat edin.

  Protein alımının dozaj ve zamanlamasını planlarken, önemli bir şey göz önünde bulundurulmalıdır: protein “yavaş” ve “hızlı” dır. Yani, bir grup protein 5-7 saat içinde vücut tarafından emilir ve diğeri - 20-50 dakika içinde. Fark önemli, katılıyorum. Şimdi örneklerde.

  Vücut geliştiricilerde en popüler ve aranan takviyelerden biri de peynir altı suyu proteini. Ana neden, protein yüksek bir yüzdesidir (izolatta% 95'e ulaşabilir), vücut tarafından mükemmel sindirilebilirlik (20 ila 50 dakika) ve zengin bir amino asit bileşimi, bu nedenle büyüme ve iyileşme için kas lifleri için gereklidir. Egzersizden sonra vücudu hızlı bir şekilde şarj etmeniz ve "güçlendirmeniz" gerekiyorsa, peynir altı suyu "hızlı" protein kurtarmaya gelir.

  Buna karşılık kazein ve soya proteini “yavaş” dır - vücutları 5-7 saat içinde emilir. Fakat bu, kompozisyonlarının rakiplerinkinden daha kötü olduğu anlamına gelmez. Hiç de değil. Midede parçalanması zor olan proteinin yapısındaki tüm farklar. Ama doğru alım ile eksi daha artı. "Yavaş" protein almak, vücutta katabolizma süreçlerini durdurmak ve gelmek için saatlerce amino asitli kaslar sağlamak için bir şanstır.

  Resepsiyon özellikleri

  Şimdi protein ne zaman ve ne zaman içeceğimizi anlayalım. Bu nedenle, ortalamanın genellikle bir spor ekiyle satılan bir ölçüm kaşığı olduğunu daha önce de belirtmiştik. Yardımı ile bölümleri dozlamak ve kompozisyonu gün boyunca düzgün bir şekilde dağıtmak daha kolaydır. 1 kepçe kaç gram? Kesin bir cevap yoktur - protein tozları genellikle farklı bir kütleye sahiptir. Ortalama olarak, 1 cimri yaklaşık 25-30 gram protein tozudır, yani bir porsiyon.

  Profesyonel sporcular beş adımda protein içmelerini tavsiye ederler.

  bulgular

  Böylece, protein tozu uygun bir şekilde tüketerek, en iyi sonuçları elde edebilirsiniz - kas kütlesini artırın, dayanıklılığı ve dayanıklılığı artırın, kasın rahatlamasını artırın ve fazla yağ birikintilerinden kurtulun. İyi şanslar.

  Ölçülen ürün tablosu veya gram olarak kaç tane asılacağı


  Emir yok. Tariflerdeki herkes, istediği ürün miktarını gösterir. Gram, parça, bardak, kaşık... Başım dönüyor! Ancak, kendi beslenme kurallarımıza uyursak, sistemimizde bir karışıklık olmamalıdır. Evet, “kelden” yiyor olsak bile, hala lezzetli yemek yapmaya çalışıyoruz. Reçete ürünleri gram olarak listeleniyorsa ve elinizde ölçek yok ise? Bu bize iyi eski boyutlu ürünler tablosunu yardımcı olacaktır.

  Tabii ki, bu ilaç doğruluğu tablosundan beklememelisiniz. Ama biz kimya ile uğraşmıyoruz. Bu sitenin spor yönelimi bağlamında bizim için kalori değeri başka her şeyden daha önemli. Ve hesaplamanın kesin sistemi hala laboratuvar koşullarının dışında olmayacaktır. Bu denklemde çok fazla değişken var. Sadece aynı ürünün sindirilebilirliği yüzlerce faktöre bağlı olabilir. Evet, bir elma ve bir elma, örneğin, besin içeriği açısından farklıdır. Bu yüzden derin ve rahatsız etmeyin. Masa bize yardım edecek.

  Kolaylık sağlamak için 3 formatta bir tablo yaptım: HTML (bu sayfa - “CTRL + D” ye basarak yer imlerine kaydedebilirsiniz), excel ve PDF (makalenin sonundaki indirme bağlantıları). Sağlık üzerinde kullanın!

  Çorba kaşığı: bir çorba kaşığı kaç ml, mililitre sıvı ürünlerin hacminin bir tablo

  Tüm yemek tariflerinde lezzetli yemek hazırlamak için gerekli olan malzemenin gerekli olduğunu biliyorsunuz. Ancak ürünlerin ölçeklerini doğru olarak ölçmek için mutfak terazileri, ölçüm kaşığı veya ölçüm bardağı her zaman hostesin elinin altında değildir.

  Bu durumda ne yapılmalı, ürünün istenilen kısmı nasıl ölçülür? Sorun değil! Her zamanki çatal bıçak takımını kullanırsanız ve bir çorba kaşığı veya çay kaşığı içinde kaç mililitre olduğunu biliyorsanız.

  Bir çorba kaşığı ve bir çay kaşığının hacmini, bir çorba kaşığı su, sirke, yağ ve şurubun içinde ne kadar ml olduğunu sürekli olarak dikkate alacağız.

  Yemek kaşığı: hacim

  En yaygın çatal kaşık bir kaşık! Bununla birlikte, her şeyi - çorba, çorba, yulaf lapası, reçel ve reçelleri yeriz. Dahası, bir kaşığın ortaya çıkma tarihi, çatal ve bıçakların ortaya çıkmasından önce ortaya çıkar. Bu en eski cihaz.

  Daha önce, kaşıklar kilden, tahtadan, daha sonra bronz ve metalden yapılmıştır. Şu anda paslanmaz çelikten imal edilmiştir.

  Yemek kaşığı üç ana tipte: büyük (sofra), tatlı ve çay. Buna ek olarak, insanlar daha fazla kaşık türü buldular: zeytin, zeytin, havyar, nominal, hediyelik eşya ve diğerleri için.

  Bugün sıradan bir kaşıkla çok miktarda yiyeceğin nasıl ölçüleceğini öğreneceksiniz. Tabii ki, farklı ülkelerde, bir çorba kaşığı hacmi, örneğin, aşağıdaki gibi değişebilir:

  Netleştirmek gerekir, çünkü ürünlerin hacmi ve ağırlığı farklı olabilir. Örneğin, bir çorba kaşığı 16 mililitre ayçiçek yağı içerir ve ağırlığı 18 gramdır.

  Şimdi 1 çorba kaşığı ağırlığın verildiği masaya bakın. l.:

  Elbette, farklı ve koşullu olarak aşağıdaki türleri ayırt etmelerine rağmen, sıvıları ölçmek en kolay olanıdır:

  Ayrıca kaşıklar birçok şekilde gelir. Mutfaktaki herhangi birimiz görsel olarak ve hacimde farklılık gösteren birkaç sete sahiptir.

  Bir kaşık kapasitesini bilmek için birkaç yol vardır. En basitleri şuruplara bağlı ilaçlar için plastik bir kap ile karşılaştırmaktır. Öncelikle, sıvıyı ölçülmüş bir plastik hazne ile ölçün ve sonra sahip olduğunuzı ölçün ve rakamları karşılaştırın. Böylece, mutfağınızda bulunan bir yemek kaşığı içinde en doğru ürün ml miktarını bulacaksınız, ölçüm hatası en aza indirilecektir.

  Su: bir çorba kaşığı kaç ml

  Tüm mutfak pişirme sahalarına, tam olarak mililitre su miktarı verilir. Özellikle bebek maması, pişirme (kek, kekler) pişirirken tarifine sıkı sıkıya bağlı kalmanız gerektiğinden.

  Bir çorba kaşığında ne kadar su olduğunu bildiğinizden emin olun. Yani, standart numunenin bir çorba kaşığı 15 ml su içerir. Dahası, suyun ağırlığı (okul fiziği dersinden bilinir) hacmine eşittir - 18 ml su 18 gram kütleye sahiptir.

  Sirke: ne kadar bir çorba kaşığı ml

  Tariflerdeki sofra sirkesi mililitre olarak belirtilir, bunu ölçmek zor değildir. Çünkü kütle hacmine eşit olan gerçek bir sıvıdır.

  Bir çorba kaşığı yaklaşık 15 ml sirke. O mükemmel bir giyinme ve koruyucu. Kesin oranların gözlemlenmesi, hosteslerin ürünlerin korunmasını, hamur işleri, salatalar, soslar, pişirme etleri, sebzeler, balıkların hazırlanmasını başarıyla gerçekleştirmesini sağlar.

  Tereyağı: 1 çorba kaşığı kaç ml

  Bir çorba kaşığında kaç ml olduğunu bilmek istiyorsanız, yağ türünü dikkate almalısınız. Bir büyük cihaz aşağıdaki tabloya göre bu ürünün farklı tiplerini içerebilir:

  Tarifin oranlarının gözlemlenmesi, aşçının salataları, pizzaları, kızartmaları ve birçok tatlıyı başarılı bir şekilde hazırlamasını sağlayacaktır. Unutmayın, keten tohumu yağında kızartıp, sıcak yemeklerle doldurun (herhangi bir termal etki keten yağını yok eder). Ham formda kullanılır.

  Şurubu: bir çorba kaşığı kaç ml

  Bir kişi diyete bağlıysa, özel bir diyet, ürünün BJU değerini veya enerji değerini hesaplar ya da reçete talimatlarını dikkatle takip eder, şeker şurubu doğru şekilde ölçülmelidir.

  Ve bir kaşıkla, bir bardakla yapmak daha uygun. Özel bir masa kullanarak, bir çorba kaşığı 18 ml şurubu 18 ml ağırlığında olduğunu öğrenebilirsiniz.

  Çay kaşığı ve yemek kaşığı: cilt

  Mutfakta evde bir çay kaşığı ve yemek kaşığı hacmini pişirirken bilmek her zaman gereklidir. Özel mutfak tablolarında, slaydı olan ve içermeyen kuru ürünlerin miktarı belirtilir.

  Önlemler süt, domates salçası ve en çok kullanılan diğer içeriklerde belirtilmiştir. Yani 1 çay kaşığı olduğuna inanılıyor. - 5 ml ve 1 çorba kaşığı. l. - 15

  En basit ve en ekonomik mutfak aletlerini ne kadarın içinde bulunduğunu bilerek, ayrıca yemek masasına sahip olursanız, en karmaşık lezzetli yemeği ustalıkla pişirirsiniz.

  Bununla birlikte, mutfak uygulamasında, ölçümlerin doğruluğunu etkileyen bazı nüanslar vardır. Aniden, cihazın şekli ve derinliği farklıdır. Bu nedenle, hatayı en aza indirmek için küçük hacimleri ölçmek daha iyidir.

  Daha büyük değerler en iyi mutfak terazileri ile tartılır. Ve ev ilaçları, tentürler ve kozmetiklerin üretiminde, konteynerleri bölmelerle kullanın - hassas ölçüm cihazları. Sonuçta, tarifin herhangi bir sapması önemli olabilir.

  Ml başına çorba kaşığı başına ne kadar sıvı

  Kanaldaki videoyu izleyin "Journal Her şeyi kendiniz nasıl yaparsınız." Ve açıkça, bir çay, tatlı ve çorba kaşığı içine kaç ml sıvı konulduğunu öğrenin - bu su, sirke, ayçiçek yağıdır.

  Bu, öksürük şurubunun çocuğa düzgün bir şekilde dağıtılmasına ve bir çay kaşığında ne kadar sirke olduğunu bilmeniz gereken bir reçete hazırlamaya yardımcı olacaktır.

  Ağırlıkları ölçün, ya da kaç gram...?

  İyi dei, güneş ışığı, sevgili okuyucular, hayranlar ve diğer şahsiyetler!

  Bugün, Cuma notumuz olağandışı bir konuya ayrılacak. Hayır, Mars'ta yaşamın olup olmadığını öğrenemeyiz :), ancak sadece gram cinsinden ne kadar asılacağını belirlemek için. Okuyarak beslenme sorununun mutfak-ölçüm tarafına dair her şeyi öğreneceksiniz ve kesinlikle bölümlerinizi doğru bir şekilde nasıl ölçeceğinizi ve masanın üstünden nasıl geçeceğinizi tam olarak bilmeyeceksiniz.

  O zaman, koltuklarınızı oditoryuma götürün, başlıyoruz.

  Mutfak için beşik ya da gram olarak nasıl asılır?

  Neden birçok insanın kilo veremediğini ya da tam tersini daha iyi bilemez misin? Yemek planları yaparken, örn. Pratikte, bütün şeyin ayrıntıda olduğunu ve yanlış kısım boyutunda olduklarını gördük. Ve bu, çoğunlukla, ikincisinin tanımından göz tarafından izler. Arkadaşlarımın mutfak ve ev deneyimi (sanırım, hem siz hem de bizzat sizin gibi), gösteriyor ki, ölçümler ve çeşitli hazır tartım tartımlarıyla uğraşmıyoruz. Kendileri için bir standart koydular (ki genellikle doymuş / yeterince yerimiz var) püresi porsiyonları, ya da iki kepenk kepeği döktüler ve dolu gibi görünüyorlar. Bu fenomen sadece “önemsizlikler” ile ilgili rahatsızlıktan ötürü değil, aynı zamanda özel mutfak sayaçlarının (tabaklar / mutfak eşyaları) eksikliği ve toplu ürünün ölçüm cihazına yazışmasının banal bilgi eksikliği nedeniyle de ortaya çıkmaktadır. Hiç bir şey anlamadıysan :) (ve biz bunu yapmakta iyiyiz - maviyle dalga geçiyoruz), o zaman bugün gram cinsinden ne kadar asacağımızı biliyoruz.

  Not:
  Malzemenin daha iyi asimilasyonu için, tüm anlatılar alt bölümlere ayrılacaktır.

  Sayılarla sağlıklı gıda

  Ve biz de bu anlatıma başlayacağız (bu arada yazılandan daha görsel-resimsel olacak) ve sağlıklı bir yaşam tarzına öncülük eden bir kişinin bakkal sepetine ve figürünün nasıl görüneceğine bakmalıyız. Ülkemizde böyle bir ofis ya da bir organ var ve daha doğrusu bir bakanlık Sağlık ve Sosyal Kalkınma Bakanlığı'nı aradı. Öyleyse, bizim masalarımızdan kimin sorumlu olduğu (dahil). Mobilya yapma anlamında değil, uzman uzmanlarımızın (ortalama Rus) standart yemek sepetimizi oluşturduğu anlamında değil.

  Aslında, "ne ve ne kadar" ilkini bulalım: 1 yıl boyunca yılda kaç kez kullanılması tavsiye edilir.

  Gördüğünüz gibi, sağlıklı yaşam tarzlarının diyetinin temeli, aşağıdaki ürün kategorileri olmalıdır:

  Ortalama olarak, toplam asgari yıllık rasyonun 850 kg'ından (tam olarak bir yetişkin Rus'un ne kadar yediği), çoğu süt, tahıl ve sebze olmalıdır. Et ve hayvansal protein, engelleyici olmayan beşinci bir yere itildi.

  çünkü Vücut yapımının temel amacı, bedende niteliksel bir değişmedir, o zaman bu ürün grubu, vücudun “transformatörleri” kategorilerinde farklılık gösterir. Özellikle, ilk olarak hayvansal protein ortaya çıkıyor, ikincisinde karbonhidratlar, süt de dahil olmak üzere diğer her şey değişiyor - 5. sıraya gidiyor.

  Bu, “kitlesel dans organizatörlerinin” bir bakkal sepeti olarak sınıflandırdık - kas kütlesini arttırmak ve daha büyük / daha masif olmak isteyen erkekler.

  Kadın nüfusa gelince, genç bayanların çoğunluğu büyük kaslara ihtiyaç duymazlar, tüm vücudun tonuna ve esnekliğine ihtiyaçları vardır. Bu nedenle, yemek sepetleri veya bir tabak sağlıklı yiyecekler buna benzeyebilir.

  Genç hanımların sebze için bir avuç vardır, sonra proteinler, karbonhidratlar ve meyveler vardır. Tabağınızı bu şekilde şekillendirirken, kadınsı formlar ve kas tonusu almayı beklemek hakkına sahipsiniz.

  Neden modern insanlar eskisinden daha hızlı kilo almaya başladı?

  Şu anki bariz şeyler hakkında konuşmayacağız: fast food, fiziksel aktiviteyi azaltın, ancak porsiyonların büyüklüğü ile ilgili “sahtekarlıklar” dan bahsedin. Adamın iradesine karşı daha çok yemeye başladığını biliyor muydun? Gerçek şu ki, belirli bir noktadan (70'lerin ortasında), gıdayla ilgili kaygılar karlarını arttırmaya ciddi olarak düşünmeye başladı. Üretim hacmini arttırarak (daha fazla gıda üretmeye başladılar) ve gıda dağıtım şirketlerinin (restoranlar, fast food zincirleri, vb.) Bir bağlantısı ile anlaşmalar yaparak buna karar verildi. Anlaşma, standart kısımları büyütülmüş olanlarla değiştirmekti, yani. yemeklerin hacmini / boyutunu arttırın.

  Bu nedenle, gıda ile ilgili endişeler porsiyonların kalori içeriğini arttırdı ve ürünlerinin daha fazla tüketilmesini sağladı. Başka bir deyişle, tüketicilere bulaşıkları tarafına geldi. 1980'lerin ve mevcut bölümlerin (2017) verileri, kalorik içeriğin artışının 1,5-3 kat olduğunu (örneğin, 1980 simit / Bagel örneğinin, 150 kcal, modern 250 kcal) çıkardığını söylüyor.

  Böylece, yavaş yavaş öyküyü sayılar yönünde kaydırmaya başlar.

  1 kepçe, 1 oz ve 1 pound. Yabancı ağırlık ölçümlerini anlamaya çalışmak

  Düşük aydınlatılmış bilgi veya daha ziyade yabancı (Amerikan) ağırlıkları ile başlamak istiyorum. Bildiğiniz gibi, figürlerini izleyen ve spor salonunda aktif bir şekilde antrenman yapan kişiler, belli bir zaman diliminde spor beslenmeyi denemeye karar verirler. Sonuncusu, çoğunlukla ABD ve Avrupa'da yapıldı ve arkadaki anlaşılmaz yazıtlar Rus acemi atletlerimizi bir stupora sürükledi. Bazen, ne kadar ürün / tozun, porsiyon başına bir çalkalayıcıda yoğurulduğunun net olmadığı gerçeğinde yatmaktadır.

  Anlamıyor musun Yani anlayacağız.

  Yani, Amerika'dan sipariş verdiniz ya da yerel bir spor mağazasında bir ek aldınız. Paketi “ön taraftaki ormana, kendinize doğru” paketinden çıkardıktan sonra, aşağıdaki yazıtları göreceksiniz.

  Rusya için Amerika'dan / Avrupa'dan spor beslenmesinde, besin değeri en çok 100 gram ürün üzerinde belirtilmektedir. Sportif sette (her zaman değil) bulunan ölçüm kaşığı, 1 ortalamada 25 ila 36 gram kuru ürün arasında değişen farklı özelliklere sahiptir.

  Ölçüm kepçenizin boyutunu tam olarak belirlemek için “porsiyon büyüklüğü” kelimelerinin arkasına bakın ve parantez içindeki değere bakın (örneğimiz için bu 32 gramdır). Sıklıkla, ortalamanın kapasitesinin bağımsız olarak belirlenmesi gerekir. Bunu yapmak için, “kısım” yazısını bulmanız gerekir - ölçüm kaşığı sayısı [değer] ”. Örneğin, eğer varsa: bir porsiyon - 4 kepçe, 100 g, sonra 1 ölçü kepçe 25 gr yapar.

  Özellikle ürünlerle ilgili gerçekleri yanlış anlıyorsanız, porsiyon boyutunu ve ortalamanın büyüklüğünü karıştırırsanız, o zaman spor çukurunu yüklemek için yeterli miktarda yüklenemeyeceğinizi unutmayın. Zamanla bu rakamı etkileyecektir. Bu nedenle, her zaman önce 1 boyutlu bir kepçe boyutunu belirleyin ve sonra, ihtiyacınız olan BJU sayısına göre, sayılarını (spor beslenme türünü dikkate alarak: protein veya gainer) dikkate alın.

  Metrik dönüşümleri doğru bir şekilde gerçekleştirmek için, her zaman bir sonraki notu elinizde bulundurun.

  Bir porsiyonun büyüklüğünü nasıl ölçebilirim? Ana yolları

  Aşırı beslenme bir kişinin kilo vermesine ve yetersiz beslenmesine izin vermez - astenik / ectomorph kategorisini terk etmesine izin vermez. Bu nedenle, hedeflere etkili bir şekilde ulaşmak için, rasyonların kesinliği gereklidir: Aşağıdaki yollardan biriyle “düzenleyebilirsiniz”:

  Yöntem 1 numara. Elektronik.

  En doğru ve nispeten pahalı olan, mutfağınız için özel araçlar satın almak için elektronik yöntemdir. Bu araçlar: Bir kase ve ölçüm kaşığı terazili elektronik terazi.

  Bu hassas aletler size şunları sağlayacaktır:

  Tam olarak ne satın alınır ve sorunun fiyatı nedir?

  Aslında, bu ölçme ürünleri kategorisinin önerilen ürünleri, kalite ve fiyatta neredeyse aynıdır. Ve böylece satın almada, olumlu geri bildirimlere ve bunlara harcayabileceğiniz paraya odaklanmalısınız.

  Örneğin, aşağıdaki elektronik ürünler “fiyat-kalite” kategorisinde bir bütçe seçeneği olabilir:

  Bu setin ortalama fiyatı 1500 ruble.

  2. yöntem. Manuel.

  Ve biliyorsunuz ki ellerimiz can sıkıntısı için değil - talimatı ile herhangi bir kategorinin yiyeceğini ölçebilen evrensel bir ölçü. Bunun avantajı, hiçbir ek maliyete gerek olmamasıdır, ancak eksi, belirli sayıların örnek ve yokluğudur.

  Yani, sağlıklı yemek tabağınızı el ile oluşturmak için, aşağıdaki notu hatırlayın - kim, ne ve ne kadar yemeye ihtiyacınız var.

  Manuel yöntemle aynı zamanda malların ambalajında ​​BZHUK 100 g ürün üzerinde çalışmak için atfedilen etiket de atfedilebilir. İhtiyacınız olan BJUK miktarını belirlersiniz (belirli bir amaç için) ve malları parçalara ayırırsınız. Örneğin, 500 gramlık bir paket buğday yaklaşık 5 parçaya bölünür ve servis başına 100 gram kuru ağırlık alırsınız. Daha sonra pişirin, aynı prensipteki sebzeyi vakum altında paketleyin (örneğin, 400 gr. 1/4) ve protein (örneğin 500 gram ağırlığındaki piyasa göğüs filetosundan satın alın). Böylece, el ile gözünüze, ama BJUK üzerinde belirli sayıların bilgisi ile, sizin yemek oluşturdu.

  Not:

  Ve bildiğiniz gibi, yüksek kalorili gıdalar, özellikle, fındık / kuru meyveler ile aperatifler, bir kişinin kilo vermesine izin vermez. Sualtı taşı, bir parke taşı bile diyebilirim :), yararlı kuruyemişler ve kuru meyvelerle birlikte atıştırmada, ürünün miktarının kalori içeriğine karşılık gelmemesi yatıyor. Başka bir deyişle, 5-6 kuru kayısı ya da fındık yiyorsanız, kendinize kaç kalori yüklendiğini bilemezsiniz. Notumuz bunu anlamanıza yardımcı olacak.

  3. yöntem. Bardak ve kaşık

  Mutfakta her zaman ne var? Tabii, yönlü cam ve yemek / çay kaşığı. Bu, çoğu yemek için malzemeleri ölçmek için yeterlidir. Bu yöntemin avantajı sadeliği ve bütçesidir, bu nedenle herhangi bir eki yoktur, çünkü doğru talimatlar kabul edilebilir doğruluk sağlar. Bu nedenle, mutfak için aşağıdaki hile sayfalarını sevmenizi ve desteklemenizi rica ediyoruz.

  Aslında, porsiyonlarınızı ölçmenin 3 yolunu biliyorsunuz, bu da diyetinizi daha doğru ve hassas bir şekilde izleyebileceğiniz (veya gözlemlemeye başladığınız) anlamına geliyor.

  sonsöz

  Gram olarak ne kadar asmak? Bugün cevapladığımız soru buydu. Bu bilgiyi pratikte uygulayarak, skater hedeflerinize hızlıca ulaşacağınızdan eminiz. Bu nedenle, notu sonuna kadar okuyoruz ve yemeklerimizin “pometrics” ini yapmaya devam ediyoruz. İyi şanslar!

  Not: gram cinsinden ne kadar tutacağınızı nasıl belirlersiniz?

  PPS: Proje yardım etti mi? Ardından sosyal ağınızın statüsüne bir bağlantı bırakın - artı karma garantili 100 puan :)

  Saygı ve şükran ile Protasov Dmitry.

  Yazı kaynağı : tr.icaremedicalcenter.com

  Protein Tozunu Doğru Kullanmanın 5 Yolu

  Protein Tozunu Doğru Kullanmanın 5 Yolu

  Spor Yaparken Protein Tozu Nasıl Kullanılmalı?

  Protein tozu, diğer adıyla whey protein, sporcuların sıklıkla başvurduğu besin takviyelerinden biri. Yumurta, süt, peynir altı suyu, bezelye ve soya başta olmak üzere çeşitli kaynaklardan elde edilen protein tozları toz formda olması sebebiyle kolaylıkla hazırlanıp tüketiliyor.

  Birçok kişi antrenman öncesi ve sonrasında kasların ihtiyaç duyduğu proteini sağlamak amacıyla protein tozu kullanıyor. Diğer besin takviyelerinde olduğu gibi protein tozunda da yüksek verim alabilmek için bazı püf noktalarına ve kullanım şekillerine dikkat etmek gerekiyor.

  Bugün sizler için protein tozu kullanma talimatı ve rehberi niteliğinde bir yazı hazırladık. “Whey protein tozu nasıl kullanılır” ve “protein tozu ne işe yarar” sorularının yanıtları başta olmak üzere protein tozuna dair her şey yazının devamında sizleri bekliyor.

  Protein Tozu Nasıl Kullanılır? Etkili 5 Püf Noktası

  1) Aşırı Dozda Kullanımından Kaçının

  Her besinde ve takviyede olduğu gibi protein tozunda da aşırıya kaçmamak çok önemli. Peki protein tozu nasıl kullanılır, kaç ölçek alınmalıdır?

  2) Doğru Zamanda Tüketin

  3) Amaca Yönelik Kullanın

  Protein tozları hem kilo alma hem de kilo verme amacıyla kullanılabilir. Whey protein takviyelerinin her iki süreçte de önemli rol oynadığını söylemeliyiz.

  “Kilo almak için protein tozu nasıl kullanılır” diye merak edenler varsa hiç vakit kaybetmeden açıklayalım.

  Peki, protein tozu zayıflamak için nasıl kullanılır? Kilo verme sürecinde de vücuttaki protein eksiğini kapatır.

  4) Süt Alerjisine Dikkat!

  5) Güvenilir Markaları Tercih Edin

  Yumurta Akı Tozu: %80i Sağlıklı Protein

  Protein Tozu Kilo Aldırır Mı? Zayıflatır Mı?

  Protein Tozunun Bilinmeyen 5 Zararı, Yan Etkileri

  Protein İçeren Besinler Listesi – Yüksek Protein Kaynağı 13 Yiyecek

  Kas Yapmak İsteyenler İçin En Etkili 12 Yiyecek, Beslenme Tüyoları

  Yazı kaynağı : www.nefisyemektarifleri.com

  Protein-Tozu Kaç Kalori | Besin Değeri | Diyet & Egzersiz | Diyetkolik

  Whey Protein Besin Değerleri: Kaç Kalori?

  Whey Protein Besin Değerleri: Kaç Kalori?

  100 gramında

  359 kcal

  1 Ölçü Kaşığı (30 g)

  359 kcal

  Yazı kaynağı : www.fitekran.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap