Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  1 kg vermek için kaç kalori yakmak gerekir

  1 ziyaretçi

  1 kg vermek için kaç kalori yakmak gerekir bilgi90'dan bulabilirsiniz

  1 Kilo Kaç Kalori?

  1 Kilo Kaç Kalori?

  1 Kilo Vermek İçin Kaç Kalori Almalıyım?

  1 Kilo Vermek İçin Kaç Kalori Yakılmalı?

  Beslenme, kuşkusuz hayatımızın en önemli yapı taşlarından biridir. Ne yediğiniz ve nasıl beslendiğiniz beden sağlığınızı doğrudan etkiler. Bu nedenle öğünlerde yediğiniz yiyeceklerin besin değerlerini bilmeniz gerekir. Yani ne yediğinizin farkında olmalı, yediğiniz yiyeceği gerçek anlamda tanımalısınız.

  Doğru beslenme alışkanlığı bir hayat disiplinidir ve eğer istikrar gösterilirse zaman içerisinde pekişir. Belirli günlerde sağlıklı besinler tüketerek doğru beslenip diğer günlerde yanlış beslenme alışkanlıklarınıza geri dönerseniz doğru bir beslenme alışkanlığı edinemezsiniz. Doğru beslenmeyi bıraktığınız her an başa dönersiniz.

  Sağlıklı ve fit bir vücut, doğru beslenme alışkanlığının bir sonucudur. Vücudunuzun görüntüsü ise beden sağlığınızla ilgili ipuçları taşır. Bu ikisi bir bütünün iki ayrı parçası gibidir. Birbirlerini tamamlar. Biri olmadan diğeri eksik kalır. Bu bütünlüğü sağlamak ve bütünlüğü sağladıktan sonra bozmamak yaşam kalitenizi yükseltir. İşte bu noktada günlük olarak maksimum kaç kalori almak gerekir sorusunun cevabına hakim olmanız gerekir.

  1 kilo vermek için kaç kalori almalıyım

  1 Kilo Vermek İçin Kaç Kalori Almalıyım?

  Herkesin günlük maksimum kalori alım miktarı farklıdır. Bu sebeple herkes öğünlerini kendi günlük kalori miktarına göre düzenlemelidir. Doğru bir şekilde kilo verebilmek için herkesin günlük maksimum kaç kalori alabileceğini bilmesi gerekir. Kulaktan kulağa yayılan bilgiler herkesin bünyesinde doğru sonuç vermeyeceği gibi, sizi yanlış sonuçlara bile götürebilir.

  Kilonuzu kontrol edebilmek için 1 kilo kaç kaloriye eşit sorusunun cevabını bilmelisiniz. 1 kilo ortalama 7400 kaloriye eşittir. Günlük maksimum kalori alım miktarınızı en başta metabolizma hızınız belirler ve bu miktar metabolizma hızınızla paralel olmalıdır. Metabolizma hızı dışında yaş, cinsiyet, boy, kilo gibi detaylar da günlük kalori alım miktarınızı etkileyen ayrıntılar arasında yer alır.

  Kilo vermeye başlamanız ise günlük aldığınız kalori miktarını çok fazla abartmadan azaltmanız ile başlar. Günlük alınan kalori miktarının azaltılması noktasında da yine kalori hesabının doğru yapılması gerekir. Örneğin, günlük yaktığınız kalori miktarı 2000 kalori ise bu miktarın %10 ile %30’u arasına inebilirsiniz. Daha fazlası sağlıklı kilo kaybetmenize engel olabileceği gibi metabolizmanızın da yavaşlamasına neden olabilir. Kilo vermek demek aç kalmak demek değildir. Metabolizma hızınız yavaşladığında kilo vermeniz de yavaşlar.

  Kilo vermenin kısa vadeli bir süreç olmadığını da unutmamanız gerekir. Kısa vadede kilo vermeyi başarabilirseniz bile bunun sağlıklı bir kilo verme durumu olmadığını aklınızdan çıkarmayın. Önemli olan hızlı kilo vermeniz değil, doğru bir şekilde kendinize zaman tanıyarak kilo vermenizdir.

  1 kilo almak için kaç kalori alınmalı

  1 Kilo Vermek İçin Kaç Kalori Yakmak Lazım?

  Doğru bir şekilde kilo verebilmek için günlük kalori yakma miktarınızın günlük kalori alma miktarınızın aksine azalması değil, artması gerekir. Örneğin rutin olarak günlük 2000 kalori alıp 500 kalori harcıyorsanız kilonuzda çok fazla artma ya da azalma olmayacaktır.

  Günlük olarak harcadığınız kalori miktarının %10 ile %30’u üzerine çıkabilirseniz kilo vermeye başlarsınız. Burada da cevabını bilmemiz gereken en önemli soru 1 kilo yağ yakmak için kaç kalori harcamak gerekir sorusudur. 1 kilo ortalama 7400 kalori olduğuna göre, 1 kilo verebilmek için de yine ortalama 7400 yağ yakmanız gerekir. Kalori yakımını birden fazlalaştırarak daha hızlı kilo vermeye çalışır, aniden günlük rutininizin çok üzerine çıkarsanız vücudunuzu birçok konuda olumsuz etkilemiş olur, yorgunluk ve enerji kaybı gibi sorunlarla karşı karşıya kalırsınız. Her vücudun hareket kapasitesi ve dayanıklılığı birbirinden farklıdır. En doğrusu vücudunuzu rutininiz dışındaki bir duruma acele etmeden alıştırmak, vücudun sürece adaptasyon sağlamasına zaman tanımaktır. Vücudunuz adaptasyonunu sağladıktan sonra harcadığınız kalori miktarını biraz daha arttırabilirsiniz.

  Unutmamanız gerekir ki herkesin kilo verme süreçleri farklıdır. Bu nedenle 1 kalori için kaç kalori yakılmalı gibi bir sorunun genel geçer bir cevabı yoktur. Kişiye göre değişkenlik gösterir. Kalori harcarken aldığınız kalori ile harcadığınız kalori arasındaki dengeyi bozmamaya özen gösterin. Çünkü bu dengenin bozulması sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir.

  1 kilo kaç kaloriye eşit

  1 Kilo Almak İçin Kaç Kalori Alınmalı?

  Kilo alabilmek için günlük kaç kalori almanız gerektiği yine metabolizma hızınız ile ilgili bir durumdur. Metabolizması size göre daha hızlı olan biri, günlük aldığı kalori miktarını arttırmasına rağmen kilo almazken siz alıyor olabilirsiniz. Burada da asıl önemli olan metabolizma hızıdır ve 1 kilo kaç kalori ile alınır sorusunun cevabını bilmek gerekir.

  1 kilo alabilmeniz için günlük olarak almanız gereken kalori miktarınızın ortalama 7000 kalori kadar üzerine çıkmalısınız. Günlük olarak alınması gereken kalori miktarı herkes için farklı olduğundan 1 kilo alan insan kaç kalori almıştır sorusunun cevabı da yine herkes için farklı olacaktır. Kilonuzdan memnun değilseniz, kilo almak istiyor fakat alamıyorsanız ilk olarak bunun herhangi bir sağlık probleminden kaynaklanmadığına emin olun. Emin olduktan sonra beslenme planlamanıza başlayabilirsiniz.

  Beslenme planlamanıza başlarken ilk olarak günlük aldığınız kalori miktarınızı arttırmayı deneyin. Bunu kalori değeri yüksek besinleri öncelikli tercihleriniz arasına alarak yapabilirsiniz. Günlük aldığınız kalori miktarını arttırdıktan sonra günlük ne kadar kalori harcadığınızı bilmelisiniz. Günlük aldığınız kalori miktarını yukarı çekerken günlük harcadığınız kalori miktarını da artırırsanız kilo almanız pek mümkün olmaz. Aldığınız kaloriyi arttırırken harcadığınız kaloriyi de dengeli bir şekilde sınırlamalısınız. İster kilo vermeye çalışın ister almaya, her iki durumda da aldığınız kalori ile harcadığınız kalori arasındaki dengeyi sağlamanız gerekir. Kilo alırken de tıpkı kilo verirken olduğu gibi beslenme düzeninize egzersizlerin eşlik etmesi hedefinize daha hızlı ve doğru bir yoldan ulaşmanızı sağlar. Egzersizleri ihmal etmeden kilo almanız vücudunuzun şekil almasını sağlar ve vücudunuzdaki kas oranını korur.

  1 kilo kaç kalori

  Günlük Kalori İhtiyacı Neye Göre Hesaplanır?

  Yaş, cinsiyet, boy uzunluğu gibi detaylar göz önünde bulundurularak hesaplanan günlük kalori ihtiyacı erkek ve kadınlar için farklı şekillerde belirlenir.

  Eğer erkekler için ortalama bir hesap yapılıyorsa 66 + (13.75 x kilo) + (5 x boy uzunluğu) – ( 6.8 x yaş) formülü, eğer kadınlar için bir hesap yapılıyorsa ise 665 + (9.6 x kilo) + (1.7 x boy uzunluğu – 4.7 x yaş) formülü üzerinden hesaplanır.

  Örneğin, boyunuz 1.65 ise 165 olarak yazmalısınız. Bu hesaplamadan sonra ortaya çıkacak olan sonuç bazal metabolizma hızıdır ve tüm gün hareketsiz dursanız bile sizin günlük almanız gereken kalori miktarını gösterir. Günlük kalori ihtiyacınızın hesaplanması ise bu noktadan sonra başlar. Eğer gün içinde neredeyse hiç hareket etmeyen biriyseniz bir önceki hesaplamada belirlediğiniz bazal metabolizma hızınızı 1.2 ile, hafta içerisinde ağır olmayan egzersizler yapan biriyseniz 1.375 ile, hafta içerisinde ortalama 4 veya 5 gün spor yapan biriyseniz 1.55 ile, haftanın neredeyse her günü ağır antrenmanlar yapan biriyseniz 1.725 ile, eğer hafta içerisinde sizi oldukça zorlayan daha ağır antrenman süreci içerisindeyseniz 1.9 ile çarparsanız çıkan sonuç size günlük kalori ihtiyacınızı gösterir. Bu hesaplama size ortalama bir fikir verecektir ama her koşul için yüzde yüz doğru değildir.

  1 kilo kaç kalori

  Yaş ve Cinsiyete Göre Günlük Ortalama Kalori İhtiyaçları Listesi

  Yaş ve cinsiyet dağılımına göre farklılık gösteren günlük kalori ihtiyaçları ortalama olarak şu şekildedir:

  Yaş ve cinsiyete göre günlük kalori ihtiyaçlarını gösteren bu rakamlar ortalama olarak belirlenmiş rakamlardır. Bu kalori miktarlarına uygun bir beslenme alışkanlığı bilinçli bir şekilde küçük yaşlardan itibaren uygulanırsa beden sağlığı ve vücut gelişimi istenilen şekilde olur. Doğru beslenme alışkanlıklarının küçük yaşlardan itibaren edinilmesi ve uygulanması tavsiye edilir. Fakat ileri yaşlarda da doğru bir beslenme alışkanlığı kazanmak mümkündür.

  kaç kalori

  Yağ Yakımını Hızlandıran Zayıflatma Etkili 5 Tarif

  1) Ayda 12 Kilo Verdiren Zayıflama İksiri

  Hem zayıflayın hem de damak tadınıza uygun tariflerden yararlanmayı ihmal etmeyin. Eğer siz de elma, limon, tarçın ve karanfilin birlikteliğinin ağzınızda bıraktığı tadı seviyorsanız bu tarif tam size göre! Tarçın, elma ve limon vücudunuz için iyi bir arınma sağlar. Ayda 12 kilo verdiren zayıflama iksiri tarifini hazırladıktan sonra isteğinize göre soğuk veya ılık olarak tüketebilirsiniz. Ayda 12 Kilo Zayıflatan İksir

  2) Kalça ve Göbek Yağlarını Eriten Salatalık Kürü

  Hemen hemen her evde bulunan malzemelerle kolay bir şekilde hazırlanan salatalık kürü sizi hem serinletecek hem de kalça ve göbek yağlarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacak. Salatalık hem düşük kalorili bir sebzedir hem de içerisinde birçok vitamin barındırır. Aynı zamanda metabolizma hızınızı da arttırır. Kalça ve Göbek Yakan Diyetisyen Tarifi

  3) Müthiş Kilo Verdiren Doğal İçecek

  Doğanın ikramı olan malzemelerle çabucak hazırlayacağınız bu müthiş içecek, metabolizmanızı çalıştırarak kilo vermenize en iyi şekilde yardımcı olacak. Zayıflama sürecinde sindirim sisteminizin büyük önemi vardır. Kuru erik, içeriğindeki lif sayesinde sindirim sisteminizi olumlu yönde destekler, kilo verme sürecinizi kolaylaştırır. Kilo Verdiren İçecek

  4) Çayını Hazırla Haftada 1 Kilo Ver

  Sağlık deposu olan bir çay içerek zayıflamayı kim istemez? Tarife sadık kalarak hazırladığınız sağlık deposu çayınızı keyifle yudumlayarak haftada 1 kilo verebilirsiniz. Karanfil, zencefil ve zerdeçal birlikteliği vücudunuza yüksek oranda katkı sağlar. Bu içecek sayesinde kilolarınızdan kurtulurken vücudunuzdaki zararlı toksinlerden de kolaylıkla arınırsınız. 1 Haftada Kilo Verdiren Çay

  5) Haftada 5 Kilo Verdiren 2 Malzemeli Kür

  Yalnızca iki malzeme ile hazırlanan fakat etkisi bir hayli fazla olan güzel kokulu kür ile haftada 5 kilo verebilmeniz mümkün. Kilo verme aşamasında duyduğunuz tatlı yeme isteği diyeti en çok zorlayan konulardan biridir. Vücuttaki şeker dengesini sağlayabilen tarçın sayesinde bu kür ile tatlı yeme isteği bir hayli azalır. Ayrıca tarçın iyi bir yağ yakıcıdır. Haftada 5 Kilo Zayıflatan Kür

  (Tarifleri uygulamadan önce kullanacağınız malzemelere karşı bir alerjinizin olmadığından emin olunuz.)

  Zayıflama Kürleri 4 Farklı Uzmandan Doğal ve Pratik Kür Tarifleri

  En Etkili Zayıflama Yöntemleri

  1 Saat Yürüyüş Kaç Kalori Yakar? Zayıflatır Mı?

  Yazı kaynağı : www.nefisyemektarifleri.com

  1 Kilo Vermek İçin Kaç Kalori Yakmak Gerekir?

  1 Kilo Vermek İçin Kaç Kalori Yakmalıyız?

  1 kilo kaç kalori, 1 kilo vermek için kaç kalori yakmak gerekir, , 1 kilo vermek için kaç kalori almalıyım? 1000 kalori kaç kilo yakar? Günde 500 kalori yakmak ayda kaç kilo verdirir? Zayıflamak için günde kaç kalori yakılmalı? Haftada 1 kilo vermek için kaç kalori almalıyım, Haftada 1 kilo vermek için kaç kalori yakmalıyım, 7400 kalori kaç adım, 10000 adım kaç kalori, 1000 kalori yakmak kaç kilo verdirir gibi kalori hesaplama ile ilgili merak edilen tüm soruların uzman cevaplarını yazımızın içeriğinde bulabilirsiniz…

  Kalori Hesaplama

  Kalori hesabı yapmak neden önemlidir? Sorusunu cevaplayarak başlayalım… İnsan vücudu belli bir ritimde ve dengede çalışır. Gün içinde yaptığımız bütün faaliyetler hareketler enerji sayesinde gerçekleşir. Nasıl ki bir araba benzini olmadan hareket edemez ise insan da enerji harcamadan hareket edemez. Vücudumuzda enerjinin açığa çıkması için yağ yakımı gerçekleşir. Yağ yakımı için besinlerden aldığımız kalori değeri bu nedenle önemlidir. Günlük alınması gereken kalori miktarınızı bilerek ona göre düzenli ve sağlıklı beslenmek bu nedenle çok önemsenmektedir. Diğer taraftan zayıflamak için de bu bilgi kalori hesaplama olarak çok faydalı etkiler gösterir. Yani gün içinde beslenmenize göre ne kadar fazla yağ yakarsanız kalori harcarsanız bir o kadar fazla zayıflarsınız.

  Örneğin günlük kalori ihtiyacınız ortalama olarak 2100 kalori olarak hesaplandıysa ve siz günlük beslenme planınızı hesapladığınızda toplam 2500 kalori ile besleniyor ve spor yapmıyorsanız (2500-2100=400 kalori ) her gün 400 kalori fazla enerji ve yağ birikimi yapıyorsunuz anlamına gelir. Diğer bir deyişle bu şekilde beslenmeye devam ederseniz yaklaşık 2 hafta içerisinde 1 kilo alacak olduğunuzu görebilirsiniz. Ve bu şekilde devam eden uzun vadede daha da fazla kilo alımına sebep olacağını belirtmek isteriz.

  Ancak bunu değiştirmek sizin elinizde… Tek yapmanız gereken günlük kalori ihtiyacınızı hesaplayarak bu planda beslenmeye sürekli olarak devam etmek. Zayıflamak istiyorsanız günlük kalori ihtiyacınızın makul ölçüde bir miktar altında beslenerek ya da düzenli olarak spor yapıp kalori harcayarak kilo verme sürecini başlatabilirsiniz. Yok, ben kilo almak da kilo vermek de istemiyorum diyorsanız günlük kalori ihtiyacınız kadar beslenmeye dikkat etmeniz yeterli olacaktır 🙂

  Şimdi gelin dilerseniz kilo vermek için kaç kalori yakmalıyız ile ilgili merak edilen diğer sorulara birlikte göz atalım…

  1 Kilo Vermek İçin Kaç Kalori Yakmak Gerekiyor?

  Zayıflamak isteyen herkes biliyoruz ki 1 kilo kaç kalori diye çok merak ediyor… O halde hemen açıklayalım 🙂

  Yapılan araştırma sonuçlarına göre bir insanın vücudundan 1 kilo yağ yakmak yani 1 kilo vermek için harcanması gereken enerji kalori (kcal) değeri ortalama olarak 7 bin 400 kalori olarak hesaplanmaktadır. 1 kilo vermek için yakmanız gereken kalori miktarı 7400 kalori (kcal) olduğu yapılan araştırma sonuçlarınca ortaya konulmuştur.

  1 Kilo Vermek İçin Kaç Kalori Almalıyım?

  Zayıflama sürecinde kalori hesaplama yöntemi ile kilo vermek istiyorsanız, öncelikle günlük kalori ihtiyacınızı hesaplamanız gerekir. Günlük kalori ihtiyacı kişiden kişiye değişkenlik gösteren bir değerdir. Kişinin cinsiyeti, yaşı, boyu, var olan kilosu, metabolizma hızı ya da hormonel durumu gibi pek çok faktör günlük kalori ihtiyacını kişiye özel bir değer olduğunu ortaya koyar.

  Günlük kalori ihtiyacınızın kaç olduğunu en doğru şekilde bir diyetisyenden yardım alarak çeşitli test ve tetkiklerden sonra öğrenebileceğinizi belirtmek isteriz. Bu konuda internette pek çok farklı ve yanlış yönlendirmelere maruz kalmadan uzman bir doktordan yardım almak en doğru seçenektir.

  Günlük kalori ihtiyacınızı öğrendikten sonra bu miktarın makul seviye altında beslenerek ya da ekstra egzersizler ile kalori harcayarak siz de kilo vermeye başlayabilirsiniz. Örneğin günlük beslenmenizde 700 kalori miktarınca kısıtlamaya giderek istikrarlı bir şekilde devam ederseniz yaklaşık 10 gün içinde 1 kilo vermiş olabilirsiniz. Bu 700 kalorinin 300 kalorisini beslenmenizde kısıtlamaya giderek 400 kalorisini de yürüyüş, bisiklet ya da pilates gibi egzersizler yaparak da kolaylıkla harcayabilirsiniz.

  1000 Kalori Kaç Kilo Yakar?

  1000 kalori yakmak kaç kilo verdirir, 1000 kalori kaç kilo sorularının cevaplarını vermeden önce belirtmek isteriz ki günde 1000 kalori harcamak bazı kişiler için zorlayıcı olabilir. Ya da günde 1000 kalori ile beslenmek de aynı şekilde ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. 1000 kalorilik şok diyetler olarak geçen bu diyetlerin aslında kilo verdirdiği iddia edilse de sonrasında hızla verilen kilodan daha fazlasını aldırdığını unutmayın. Zayıflama süreci ne kadar uzun vadeye yayılırsa o kadar sağlıklı ve bir o kadar da kalıcı zayıflama gerçekleşir…

  Şimdi sorumuzun cevabına geçelim; 7400 kalorinin 1 kg yağ yaktığını söylemiştik. Bu hesaplamaya göre günlük 1000 kalori harcamanın ise bir haftada 700 gr  – 1 kilo arasında yağ yaktığını söyleyebiliriz.

  Günde 500 Kalori Yakmak Ayda Kaç Kilo Verdirir?

  Bir diğer merak edilen sorulardan biri de günde 500 kalori yakmak ayda kaç kilo verdirir, zayıflatır mı? sorusudur. Belki de en ideal düzeyde istenen kalıcı zayıflamayı sağlayan kalori yakma ritmi günlük 500 kalori harcamaktır. Ortalama insan vücuduna göre bu değer kabul edilse ve daha uygulanabilir olsa bile yine de farklı kişiler tarafından zorlanabilecekleri bir kalori harcama ritmi olabilir. İşte bu nedenle günlük ne kadar kalori azaltmaya gideceğinizi diyetisyen yardımı ile belirlemeniz en doğrusu olacaktır.

  Günde 500 kalori yakarak 1 haftada yaklaşık olarak yarım kilo, iki haftada ise en az 1 kilo vermiş olabilirsiniz. Günlük 500 kalori harcamaya devam ettiğiniz sürece 1 ay boyunca ortalama 2 – 2,5 kilo verebilirsiniz.

  Zayıflamak İçin Günde Kaç Kalori Yakılmalı?

  Haftada 1 Kilo Vermek İçin Kaç Kalori Almalıyım?

  Kalori hesaplama ile ilgili oldukça merak edilen bir diğer sorular ise haftada 1 kilo vermek için kaç kalori almalıyım ya da haftada 1 kilo vermek için kaç kalori yakmalıyım gibi sorulardır.

  Öncelikle kalori hesaplama yöntemi ile haftada 1 kilo vermek için günlük kalori ihtiyacınızı bilmeniz gerekir. Günlük kalori ihtiyacınızın altında beslenerek ya da ekstra egzersizler yaparak kalori yakıp kilo verme sürecinizi başlatabilirsiniz. Kilo verme kişiye özel bir durum olduğu için kişinin yaş, kilo, boy ve cinsiyet gibi özellikleri zayıflama durumuna etki eder. Bu nedenle ezbere kalori harcamak işe yaramayabilir. Kendinizin günlük alması gereken kalori miktarını öğrendikten sonra kalori yakma planınızı buna göre yapabilirsiniz.

  Örneğin günlük kalori ihtiyacınıza göre beslenme planınızda her gün 700 – 750 kalori azaltmaya giderseniz haftada 1 kilo zayıflamış olacaksınız. Kalori alımından ziyade ne kadar kalori yaktığınızın da önemli olduğunu unutmayın. Özetle metabolizma hızınızı öğrenip en ideal kaloriyi alarak ve böylece haftada toplam 7400 kalori azaltmış olarak bir haftada 1 kilo verebilirsiniz.

  7400 Kalori Kaç Adım?

  1 kg ağırlığında yağ yakımını yani 1 kilo zayıflamanızı gerçekleştiren kalori miktarı olan 7400 kaloriyi nasıl ve ne şekilde yakacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Hemen belirtelim bir haftada 7400 kalori değerinde az beslenerek haftada 1 kilo vermeyi garantileyebilirsiniz. Öte yandan beslenmenize uygun ölçüde devam edip 7400 kalori değerinde enerji harcayarak da zayıflamanız mümkün.

  Yağ yaktıran ve kalori harcatan en etkili egzersiz adım atmaktır yani yürüyüş… O halde hemen belirtelim 7400 kaloriyi yakmak için atmanız gereken adım sayısı toplam 148.000 (148 bin adım) olarak hesaplanmaktadır. Bu adım sayısını günlere bölerek yürüdüğünüzde tam olarak 1 kg yağ yakmış olacaksınız. Küçük bir hesaplama ile belirtirsek günde 10 bin adım atarak yaklaşık 14 günde 1 kilo vermiş olacaksınız.

  10000 (10 bin) Adım Kaç Kalori?

  10000 (10 bin) adım kaç kalori yakar, 10 bin adım kaç kalori yaktırır gibi 10 bin adım kaç kalori sorusunun cevabına bakalım şimdi de…

  Günde 10 bin adım atmak yaklaşık olarak 500 kalori (kcal) civarında enerji harcamanızı sağlar. Bu şekilde her gün düzenli olarak 10 bin adım atarak yürüyüşe bir hafta boyunca devam ederseniz yarım kilo, iki hafta boyunca devam ederseniz ise tam 1 kilo zayıflamış olabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : bizegorelezzetler.com

  1 kilo vermek için kaç kalori yakmalısınız? Kalori yakmak için ne yapmalı? - Kalori yaktıran egzersizler

  1 kilo vermek için kaç kalori yakmalısınız? Kalori yakmak için ne yapmalı? - Kalori yaktıran egzersizler

  Ortalama olarak 68 kg olan bir kadının vücut yağları 110 bin kalori erkeğinki ise 80 bin kalori ihtiva eder. Amerikan Egzersiz Kurulu'nun yaptığı araştırmaya göre 1 kg yağ yakabilmek için ortalama 7 bin 400 kalori yakmak gerekiyor.

  Yürümek kalori yaktırır mı?

  Günlük olarak ekstra 1000 kalori yakmak haftalık 1 kiloya denk geliyor. Bu değerlere ulaşmak için ise günlük aktivitelere ve egzersizlere büyük önem vermek gerekiyor. Spor salonlarında kardiyo egzersizleri için kullanılan koşu bandı ve eliptik bisiklet gibi aletlerde ortalama olarak ne kadar kalori yakıldığı görülebiliyor. Spor salonu haricinde dışarıda egzersiz yaparak ne kadar kalori yaktığını öğrenmek isteyenler içinde bir araştırma yapılmış ve bunun sonucunda 78 kg olan bir kişinin 45 dakika 5.5 km hızla yürümesi, 1,5 saat boyunca 5.6 km hızda bisiklet çevirmesi 500 kalori yakmasını sağlayacağı ortaya çıkmıştır.

  Kilo vermek neden durur? İşte cevabı...

  Bu değerler vücut ağırlığı düştükçe hem süre hem de aktivitenin yoğunluğunun artmasına neden oluyor. Kilolu kişiler daha düşük yoğunlukta ve daha kısa sürede çok daha fazla kalori yakarlar. Kilo vermenin zaman geçtikte zorlaşması vücut yağlarının azalmasından kaynaklanır.

  Kalori yaktıran yiyecekler

  1-Kırmızıbiber

  2-Yeşil çay

  3-Su

  4-Elma sirkesi

  5-Yoğurt

  6-Yumurta

  7-Zerdeçal

  8-Çörek otu

  9-Tarçın

  10-Avokado

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap