Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  şişli belediye başkan adayı genç parti

  1 ziyaretçi

  şişli belediye başkan adayı genç parti bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Genç Parti Şişli Belediye Başkan Adayı Olan Oyuncu Kimdir?

  Genç Parti Şişli Belediye Başkan Adayı Olan Oyuncu Kimdir?

  Genç Parti Şişli Belediye Başkan Adayı Olan Oyuncu Kimdir?

  Cem Uzan bankaları nelerdi, mal varlığı ne kadar ve neden el konuldu, Fransa'da ne iş yapıyor, neden kaçtı, eski GSM operatörü, yaşı, anne ve babası ve Genç Parti Şişli Belediye Başkan adayı kimdir gibi sorulara yanıt aradık. İyi okumalar!

  Türkiye’de yaşamadığı halde ülkenin en çok konuşulan isimlerinden biri olan Cem Uzan hakkında bilinmeyenler her daim araştırma konusu olmayı başarıyor. Cem Uzan serveti ne kadar olduğu kendisi hakkında en sık araştırılan sorular arasında yer alıyor. Cem Uzan servetinin ne kadar olduğuna dair net bilgilere ulaşmak zor. Ancak Cem Uzan’ın hayli yüksek miktarlı bir servetin sahibi olduğu iddia ediliyor.

  Cem Uzan Bankaları Nelerdi?

  Cem Uzan bir dönem Türkiye’de bankası olduğu bilinen isimler arasında bulunuyor. Cem Uzan bankaları neler olduğu son günlerde kendisi hakkında araştırılan konular arasında da yer almayı başarıyor. Cem Uzan bankaları arasında İmar Bankası yer alıyor. İmar Bankası 1988 ve 2003 yılları arasında aktif faaliyette bulunmuş bir banka olarak tanımlanıyor.

  Cem Uzan El Konulan Mal Varlığı Nedir?

   Cem Uzan’ın tüm mal varlığına TMSF tarafından şok bir şekilde el konulmuştu. Aynı dönemlerde Genç Parti’nin kuruculuğunu yapan Cem Uzan, hakkında açılan davalar sebebiyle Paris’e kaçmıştı. Cem Uzan’ın el konulan mal varlığı tam olarak bilinmese de iddialar arasında ailenin tüm mal varlığına o dönem el konulduğu iddia ediliyor.

  Cem Uzan Mal Varlığına Neden El Konuldu?

  Şubat 2004 yılında Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Cem Uzan’ın İmar Bankası’na açılan soruşturması kapsamında alacakların tahsili ve mal kaçırılmasını önlemek amacıyla el koymuştu. Cem Uzan’ın İmar Bankası soruşturma kapsamında şirket yönetimlerinde ihtiyati tedbir kararı bulunduğu da biliniyor.

  Cem Uzan Neden Kaçtı?

  Cem Uzan bilindiği üzere kaçarak ülkeyi terk etmiş ve Fransa’ya sığınmıştı. Cem Uzan; Ergenekon İddianamesinde Şener Eruygur’u askeri darbeye teşvik etmek ile yargılanmaya başlandı. Bu olayın başlaması ile birlikte Fransa’ya siyasi sığınma talebinde bulundu. Cem Uzan o günden bu yana yaşamını Fransa’da sürdürmeye devam ediyor.

  Cem Uzan Fransa’da Ne İş Yapıyor?

  Cem Uzan uzun yıllardan bu yana yaşamını Fransa’da sürdürüyor. Ülkeyi terk ederek Fransa’ya sığınan Cem Uzan’ın burada ne iş yaptığı merak ediliyor. Cem Uzan’ın Fransa’da emeklilik hayatı sürdürdüğü ve aktif olarak herhangi bir işte yer almadığı söyleniyor.

  Cem Uzan’ın Kurduğu Eski GSM Operatörü Nedir?

  Cem Uzan’ın içerisinde yer aldığı ve geçmişte aktif olarak işlerini yürüttüğü şirketler ve oluşumlardan söz etmek mümkün. Cem Uzan geçmişte bir de GSM operatörü sahibiydi. Cem Uzan’ın kurduğu eski GSM operatörü TELSİM’dir.

  Cem Uzan Kaç Yaşında?

  Cem Uzan 26 Aralık 1960 tarihinde Adapazarı’nda dünyaya geldi. Türkiye’nin ekonomik anlamda en güçlü aileleri arasında yer alan Uzan ailesi zamanla tahtını arkasında bırakmak zorunda kaldı. 61 yaşındaki Cem Uzan şimdilerde Fransa’da yaşıyor olsa da yakın zamanda Türkiye’ye dönüş yapması bekleniyor.

  Cem Uzan Annesi Ve Babası Kimdir?

  Cem Uzan aile hayatı ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Cem Uzan annesi ve babası kim olduğu sorgulanıyor. Cem Uzan annesinin Melahat Uzan, babasının ise Kemal Uzan olduğu kendisi hakkında net olarak bilinen bilgiler arasında yer alıyor. 

  Genç Parti Şişli Belediye Başkan Adayı Olan Oyuncu Kimdir?

  Bir dönemler Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan’ın, Babala TV’deki soru cevap programına katılmasının ardından; Genç Parti’nin 2004 yılında Şişli Belediye Başkan adayının kim olduğu sorusu merak edilmeye başlanmıştır. Programa katılan bir seyircinin sorduğu soru üzerine gündeme gelen ve adı ısrarla söylenmeyen Genç Parti Şişli Belediyesi adayı, bir dönemin kadın oyuncularından biriydi.

  Mevzubahis olan belediye başkan adayının adı ise Meral Konrat. Meral Konrat, 2004 senesinde Şişli Belediyesi’nin Genç Parti ‘den başkan adayıydı. 1980’lerden bu yana oyunculuk yapan Meral Konrat, Genç Parti’den adaydı ve Babala TV’deki programa katılan seyircinin iddialarına göre seçimlerden sonra Cem Uzan’ın ülkeden gitmesi ile zor günler yaşadı.

  Karaman doğumlu olan Meral Konrat, 1988’den 2015’e kadar aktif bir şekilde sinema ve TV yapımlarında boy gösterdi. 11 Mart 1963 senesinde doğduğu için, 2022 senesi itibariyle güncel yaşı 59’dur. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde İç Mimarlık mezunudur. Meral Konrat şimdilerde ekranlardan uzak bir yaşam sürmektedir. 

  Yazı kaynağı : gunceloku.com

  DSP İstanbul, Şişli Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül kimdir, kaç yaşında?

  DSP İstanbul, Şişli Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül kimdir, kaç yaşında?

  DSP İstanbul, Şişli Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül kimdir, kaç yaşında?

  Mustafa Sarıgül, aktif siyasi yaşamını Demoktarik Sol Parti çatısı altında devam ettiriyor. İstanbul’da nüfus popülasyonu yoğun olan ilçeler arasında yer alan Şişli’nin belediye başkan adayı olarak gösterilen Mustafa Sarıgül daha önce de önemli görevlerde bulunmuştu. Peki, Mustafa Sarıgül kimdir, kaç yaşında ve nereli?

  Türk iş adamı ve siyasetçi Mustafa Sarıgül, 15 Kasım 1956’da doğdu. Süleyman ve Seher Sarıgül'in torunu olan Mustafa Sarıgül'un babası Hakkı Sarıgül, annesiyse Ayşe Ateş Sarıgül'dür. Ayrıca kendisinin anne ve babası Erzincan'dan ayrılmıştır. Annesi ve babası İstanbul'a yerleşmiştir.

  Mustafa Sarıgül, eğitimine Güngören Köyü İlkokulu’nda başladı. Ailesinin İstanbul’a göç etmesi nedeniyle eğitimine İstanbul’da devam etti. Liseyi Zincirlikuyu İsov Yapı ve Meslek Lisesinde tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. İlk eşi Hülya Köksaloğlu 1980 yılında öldürülen milletvekili Abdurrahman Köksaloğlu'nun tek kızıydı. Bu evlilikten Abdurrahman Emir adında bir oğlu bulunan Sarıgül, eşi 1985'te vefat ettikten yaklaşık 8 yıl sonra 1993 yılında Aylin Kotil ile evlendi. Evlendiklerinde Sarıgül 36, Kotil ise 22 yaşındaydı. Haziran 2008'de ise boşandılar. Biri Aylin Kotil'den olmak üzere iki çocuk sahibidir.

  ÖNCEDEN DE ŞİŞLİ’DE BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLMİŞTİ

  1999'dan 2014'e kadar İstanbul'un Şişli ilçesinin belediye başkanlığını yapmıştı. 2014 Türkiye yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanlığı için adaylığını koymuş fakat seçimi Kadir Topbaş'ın gerisinde tamamlamıştır.

  Mustafa Sarıgül'ün, TBMM'de bir Milletvekili, İstanbul'da Direksiyon Sallamak ve kendi hayatını anlattığı Ne Bir Eksik Ne Bir Fazla adlı üç kitabı bulunmaktadır.

  Siyasi yaşamına Cumhuriyet Halk Partisi Şişli İlçesi Gençlik Kolu Yönetim Kurulu üyeliği ile başladı. Daha sonra Gençlik Kolu Yönetim Kurulu sekreterliği, Gençlik Kolu Yönetim Kurulu Başkanlığı, ilçe başkanlığı, il başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. Bu süreler içinde CHP Kurultay Delegesi olarak Şişli İlçesinin temsil yetkisini kullandı.

  LİSTE BAŞI OLDU

  1987 Genel Seçimlerinden önce yapılan ön seçimde en yüksek oyla liste başı olurken seçmenin kullandığı tercihli oyların da çoğunu alarak Sosyal Demokrat Halkçı Parti (SHP) listesinden TBMM 18. Dönem İstanbul Milletvekili olarak parlamentoya girdi. Türkiye’nin en genç milletvekili olarak Sosyal Demokrat Halkçı Parti Genel Başkanı Erdal İnönü ile birlikte parlamentoda görev yaptı.

  TBMM Başkanlık Divanı Üyeliği, Türk Parlamenterler Birliği Üyeliği, Türk-Alman Parlamento Dostluk Grubu Yönetim Kurulu Üyeliği, Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Millî Olimpiyat Komitesi üyeliği, Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu Asbaşkanlığı gibi görevlerde bulundu.

  1999’DA BAŞKANLIK GÖREVİNE SEÇİLDİ

  İlk kez 1994'te aday olduğu; ancak kazanamadığı Şişli Belediye Başkanlığı'nı yine Demokratik Sol Parti adayı olarak katıldığı 1999 Yerel Seçimlerinde kazanarak Şişli Belediye Başkanı görevini üstlendi.

  Şişli Belediye başkanlığı sırasında çok sayıda devlet başkanı tarafından ziyaret edilen Sarıgül, Romanya Cumhurbaşkanı tarafından üstün hizmet madalyası ile ödüllendirildi. 2002 yılında DSP'den istifa ederek İsmail Cem'in liderliğinde kurulan Yeni Türkiye Partisi'ne geçti. Ancak YTP'nin siyasi arenada bir varlık gösterememesi üzerine 2003'te YTP'den ayrılarak Cumhuriyet Halk Partisi'ne katıldı.

  28 Mart 2004 yerel seçimlerinde CHP'den aday olduğu Şişli belediye başkanlığına yurttaşlar tarafından ikinci kez seçildi. Bu seçimlerde aldığı yüzde 67'nin üzerindeki oy oranından cesaret alan Mustafa Sarıgül, CHP liderliğine aday oldu.

  Bu kararın iptali için verdiği uzun hukuk mücadelesini 2008'de kaybeden Sarıgül, Kasım 2008'de Demokratik Sol Parti'ye katıldı. Sarıgül'ün yeniden DSP'ye katılması üzerine düzenlenen törende "Halkçı Sarıgül" sloganları atılmıştı. 2009 Yerel Seçimleri'nde, bu sefer DSP'den, üçüncü kez Şişli belediye başkanlığına aday oldu. Sarıgül, bu seçimlerde seçimlerde "Sevgi Kazanacak" sloganıyla yüzde 55 oranında oy alarak, bir önceki seçime göre oy oranı azalmasına rağmen üçüncü kez Şişli belediye başkanlığına seçildi.

  PARTİ KURMA KARARINI DEĞİŞTİRDİ

  Mustafa Sarıgül, 2009 yılında Türkiye Değişim Hareketi'ni başlattı. 2010 yılı ocak ayı başında yeni partisini kuracağını açıklayan Mustafa Sarıgül bu partinin tüzük taslaklarını medyaya açıkladı.

  22 Haziran 2010 tarihinde yaptığı basın toplantısında Türkiye Değişim Hareketi'nin partileşmeyeceğini ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun genel başkanlığındaki CHP'yi destekleyeceğini açıkladı. 31 Ekim 2013 tarihinde CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin ile birlikte yaptığı basın toplantısında yeniden CHP'ye katıldığını açıkladı. 2 Kasım 2013 günü Mustafa Sarıgül'ün CHP'ye partiden ihracı kalkması için verdiği dilekçe sonrası PM' de onaylanıp 3 Kasım 2013 günü partiden ihracı kalkmış ve resmen tekrar CHP'ye dönmüştür. 2014 yerel seçimlerinde CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı olan Mustafa Sarıgül, başkanlığı AK Parti adayı Kadir Topbaş'a 7 puan farkla kaybetmişti.

  Sarıgül, son olarak DSP’nin 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Şişli Belediye Başkan adayı olarak gösterildi.

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  Seçim nostaljisi... Ünlü isimler hangi seçimde kaç oy aldı?

  Seçim nostaljisi... Ünlü isimler hangi seçimde kaç oy aldı?

  Haberturk.com ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

  Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.

  Ayrıca Haberturk.com yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

  Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılamaz.

  Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve Haberturk.com bunlardan sorumlu tutulamaz.

  Haberturk.com yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

  Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

  Yazı kaynağı : www.haberturk.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap