Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  şemseddin başak kimdir nerelidir

  1 ziyaretçi

  şemseddin başak kimdir nerelidir bilgi90'dan bulabilirsiniz

  şemseddin başak

  HKBD BARIŞ BAŞKANI ŞEMSEDDİN BAŞAK'IN MENSUBU OLDUĞU İKİ BÜYÜK SOYLU AŞIRET SİPKİ BURUKİ AMCA OĞLLARI DÜNYANIN EN BÜYÜK İKİ SOYLU KAHRAM AŞİRETİ

  HKBD BARIŞ BAŞKANI ŞEMSEDDİN BAŞAK'IN MENSUBU OLDUĞU İKİ BÜYÜK SOYLU AŞIRET SİPKİ BURUKİ AMCA OĞLLARI DÜNYANIN EN BÜYÜK İKİ SOYLU KAHRAM AŞİRETİ

  HKBD BARIŞ BAŞKANI ŞEMSEDDİN BAŞAK'IN MENSUBU OLDUĞU İKİ BÜYÜK SOYLU AŞIRET SİPKİ BURUKİ AMCA OĞLLARI DÜNYANIN EN BÜYÜK İKİ SOYLU KAHRAM AŞİRETİ 

  Ağrı,Iğdır Van muş Diyarbakır'dan ülkenin dört bir yanına dağılan Sipki Sipkan VE Buruki Burukan bu iki Aşiret Amca Cocuklarıdır.

  Her iki Amca Çocuklarının Sipki Buruki ailesinin büyük bir bölümü de yurtdışında yaşıyor. Yalnızca İstanbul'da bir milyon Sipki Buruki var. Ağırlıklı olarak inşaat sektöründe boy gösteriyor.

  Aile büyüklerinden birinin dediği gibi: "Hepimiz dönsek AĞRI IĞDIR 'de ayak basacak yer kalmaz." 'Onlar ki havada kuş kadar çokturlar...' 

  Türkiye bir büyük aileler ülkesi. Kapitalizmin gelişimi, üretim ilişkilerinin dağılımıyla her biri bir yana dağılsa da ülkemizde hâlâ yan yana duran ve ortak tepkiler verebilen aileler var. Her biri uzun tarihsel köklere sahip bu aileler, yaşadıkları yerlerde ekonomik, siyasal ve kültürel pek çok iktidarı elinde bulunduruyor. 

  Daha çok Doğu ve Güneydoğu'ya özgü 'aşiret'lerde olduğu düşünülen bu ortak refleksler; aslında Türkiye'nin diğer bölgelerinde yaşayan pek çok büyük ailenin de ortak özelliği. Öyle ki göç ettikleri yerlerde de, iletişimlerini sürdürüyor ve her vesileyle bir araya geliyor.

  İlk olarak yayın yönetmenimiz Tahir Kavri'ın dikkatini çeken ve bu yazı dizisine ilham veren, büyük kısmı Avrupa'da yaşayan Sipki Buruki Öztürkler Başaklar Kartal ailesi de bunlardan biri. Onlardan ilhamla iki aylık bir araştırmayla Türkiye'nin dört bir tarafındaki büyük aileleri ziyaret ettik.

  Ailelerin tarihçeleri, şecereleri ve bugüne aktardıkları özellikleriyle, 'göçler durağı' Anadolu'nun farklı seslerini Gazetemiz sayfalarına taşıyoruz. Nâzım Hikmet'in Memleketimden İnsan Manzaraları'ndaki şiiri gibi: Onlar ki, toprakta karınca, suda balık, havada kuş kadar çokturlar...

  Destanımızda yalnız onların maceraları vardır. Sipki Buruki ailesi, Türkiye'nin en köklü sülalelerinden biri. Öyle ki 'Sipki Buruki Cumhuriyeti' olarak dahi nitelendiriliyor. Nüfus kayıtlarına göre bu iki Aşiretin ailenin beş milyonadan fazla üyesi var. ikibuçuk milyona yakın Türkiye içinden, üç milyona yakın da yurtdışında mensubu olduğu tahmin ediliyor. Ağrı Iğdırın' yanı sıra Sivas, Ankara, İzmir, Antalya, Düzce, Adapazarı, konya Van Diyarbakır Çorlu ve istabul'da Sipki Buruki büyük ailesinin mensupları yaşıyor.

  Bir araştırmaya göre dünya üzerinde soybağı bilinen en büyük birinci sülale konumundalar. Sülalenin, Sipki Buruki Vakfı adıyla Türkiye'de bir soyadı adına kurulu bilinen en eski vakıfları da mevcut. İNŞAAT SEKTÖRÜ ONLARDAN SORULUYOR Sipkan Burukan İnşaat, Camii, İlköğretim Okulu, Otomotiv. İnsan bu kadar çok tabelayı görünce "Kim bu 'Sipki Buruki' ailesi?" diye sormadan edemiyor. İstanbul'da bir milyon üzerinde Sipkan Burukan yaşıyor. Aile, inşaat alanında Türkiye çapında isim yapmış. Sadece İstanbul'da bu iki Aşiretin soy adina taşıyan 5 bin civarında müteahhit var.

  İnşaat alanındaki ustalıklarını dünyaya da ispatlamışlar. Afrika'dan Orta Asya'ya kadar çok sayıda ülkede büyük projelere imza atıyorlar. Son derecede yetenekli olduklarını göstermişler. 10 yıl içinde Sipki Buruki ailesi, yaptıkları binalarla adından söz ettirmeye başlamış. Bu iki Aşiret İstanbul'a adım atar atmaz inşaatlarda çalışmaya başlamış. Kısa süre içerisinde mesleğin sırlarını kapmış.

  Biraz para kazanınca Arsalar almışlar ve yüzlerce apartman dikmiş. O yıllarda yap-sat usulü daire yapan müteahhit sayısı bir elin parmaklarını geçmediği için az zamanda yüzbinlerce daire yapıp satmışlar. arsa ve evlerinin sayısını bile bilmiyor.

  Sipki Buruki Aşiretleri nin bu başarı hikâyesi aslında bütün bir Sipkan Burukan ailesi için geçerli. Ve HKBD BARIŞ BAŞKANI ŞEMSEDDİN BAŞAK Bu iki Aşiretin mensubudur şu an Almanyada Dünya uluslar Arası BARIŞ BAŞKANLIĞINI YÜRÜTMEKTEDİR DÜNYADA ÖYLE BİR BARIŞ GETIRMELİYİZKİ DİYOR İNSANLAR BİR DAHA SAVAŞA TENEZZÜR BİLE ETMESİN.

  Yazı kaynağı : anlikhaber.com.tr

  Şemseddin Başak, Sedat Peker'in iddialarını doğruladı

  Şemseddin Başak, Sedat Peker'in iddialarını doğruladı

  ERKEN HABER - Hakların Küldürel Birleşik Devleti (HKBD) Başkanı Şemseddin Başak, Sedat Peker'in bir süredir sosyal medyada paylaştığı iddiaların tamamının gerçek olduğunu söyledi.

  Başak, Alman medyasına yaklaşık 1 saatlik ropörtaj verdiğini ve bunun da yakında yayınlanacağını belirterek, ellerindeki bilgi ve belgeleri paylaştıklarını belirtti.

  Şemseddin Başak, "Reis #SEDATPEKER ve anlattığı Bataklığın Mimarları ve Şakşakçıları" başlıklı sosyal medya sohbet odasına katıldı.

  Burada yaptığı açıklamada, devlet için millet için şimdiye kadar Sedat Peker ile birlikte çalıştığını, bu saatten sonra da ölümü göze alarak yine ülke menfaati için gerçekleri ortaya koymaya devam edeceklerini söyledi.

  Devletin bekası için ^"devletin içinde devletle birlikte mücadele ettiklerini" ifade eden Başak, ellerindeki bilgi ve belgeleri açık ve net bir şekilde ortaya koyacaklarını,Sedat Peker'in şimdiye kadar yaptığı açıklamaları destekleyici belgelerin olduğunu belirtti.  

  Söz konusu sohbet odalarında söz alanlar, "Keser döner sap döner hesap sorulur. Paramut oteldeki isimlere dikkat ederseniz, mimarlar ve şakşakçılar dedikleri "gereğini yap Ahmet"in özetidir. Sahipler değişiyor ama uşaklar hep aynı. Ülkeyi ateşe atanlar ve ülkeye ateş edenler var. Herkessı, haramilerle mücadelesinde Sedat Peker'e hizmet etmesi gerekir. Her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının asli görevidir. Herkesin gönlünde bir kahramandır. Ona sarılmak, kendi kurtuluşumuz için çocuklarımızın geleceği içindir" şeklinde ifadeler dile getirildi.

  Yazı kaynağı : www.erkenhaberajansi.com

  JavaScript is not available.

  We’ve detected that JavaScript is disabled in this browser. Please enable JavaScript or switch to a supported browser to continue using twitter.com. You can see a list of supported browsers in our Help Center.

  Help Center

  Terms of Service Privacy Policy Cookie Policy Imprint Ads info © 2022 Twitter, Inc.

  Yazı kaynağı : twitter.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap