Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  şahmeran duasını okudum dileğim oldu

  1 ziyaretçi

  şahmeran duasını okudum dileğim oldu bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Duaların en büyüğü! Şahmeran duası nedir? Şahmeran duası ne işe yarar?

  Duaların en büyüğü! Şahmeran duası nedir? Şahmeran duası ne işe yarar?

  İyi insanların duası anlamına gelen Şahmeran duası, halk arasında genelde istek ve dilek niyetiyle okunan bir duadır. Allah (c.c.)'un isimlerini bir arada bulundurma özelliği olan Şahmeran duasının Arapça ve Türkçe okunuşunu sizlere derledik. Şahmeran duası nedir, Şahmeran duası ne için okunur? Şahmeran duası Arapça ve Türkçe okunuşu! İstek ve dilek duası için gerçek Şahmeran duası...

  Günümüzde Şahmeran kelimesine tıpatıp kadar benzeyecek bir kelime olan 'Şahmaran' anlam olarak ''Yılanların şahı'' demektir. Bu nedenle duanın ismini zikrederken 'şahmaran' ifadesinin kulanılmamasına çok dikkat edilmelidir. Toplamda 2 kelimeden oluşan şah ve meran'da şah sözcüğü (iyi, dürüst) anlamı taşırken meran (insanlar) anlamına gelerek ''İyi insanların duası'' olarak ifade edilmektedir. Kuran-ı Kerim'de geçmeyen ve genelde dini kaynaklarda da sıklıkla bulunmayan bu dua için bazı sıkıntılı görüşler gelebilmektedir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken önemli bir durumda duanın okunup okunamayacağına dair en temel ve önemli ölçüt duada geçen sözlerdir. Dine, Allah'a ve Peygamber'e aykırı ifadeler geçmiyorsa hatta güzel övgüler geçiyorsa dua niyetine okunabilir denilmektedir. Allah (c.c)'un birbirinden güzel isimleri içinde geçtiği için duaların en büyüğü olarak nitelendirilebilen Şahmeran duası ile ilgili merak edilenleri sizler için cevaplamaya çalıştık...

  ŞAHMERAN DUASI NE İÇİN OKUNUR? ŞAHMERAN DUASININ FAZİLETLERİ

  Şahmeran duasının faziletleri nelerdir

  Duaların şahı olarak geçen ''Şahmeran duası'' toplum içerisindeki insanlarda her dilek ve istek için okunabilmektedir. Sıkıntılı, dertli, kederli ve hayırlı sonuçların beklendiği gibi kısacası yaşamın tüm anında edilebilecek duaları içten bir şekilde yapmak Allah'ın duayı kabul etmesine sebep olabilmektedir. Batıl inanışlarla değil, içten gelerek samimi bir şekilde Allah'a yalvarıp yakarırcasına edilen dualar sahihtir. Dolayısıyla her şeyden önce inanmak ve yalnızca Allah'a yönelmek gerekir. Duaların şahı olarak nitelendirilen şahmeran duasının bilinen faziletleri arasında işe girme, hayırlı kısmet açma, mal-mülk edinme ve sınavda başarılı olma gibi niyetler edilmektedir.

  Şahmeran duasının faziletleri en genel itibariyle şöyle sıralanabilir;

  - Mutlu ve huzur dolu bir ömür için şahmeran duası okunabilmektedir.

  - Hayırlı kısmet kapılarının aılması, kazançlara güzellik ve bereket eklemek için şahmeran duası okunabilmektedir.

  - Allah'a övgü ve yakarış ağırlıklı olan bu özel dua kişiye manevi huzur ihsan edebilir.

  - Allah'a sığınmanın sevinci içerisinde olunabilir.

  Şahmeran duası

  ŞAHMERAN DUASININ TÜRKÇE ANLAMI:

  ''Her şeye hayat vererek ayakta tutan, gerçek hayat sahibi Rabbim senden başka ilah yoktur. Her şeyden yüce olan Hikmet Sahibi Rabbim sen gizli ve saklı her şey bilir ve işitirsin. Sen her şeye çok merhametlisin. Her şeyin tek, ortaksız ve yalnız yaratıcısı Rabbim senden başka ilah yoktur. Eşi benzeri bulunmayan Rabbim Sen yaradılanlara karşı merhametli ve şefkatli olansın. Azameti Büyük, merhametli ve her şeye galip olan Rabbim senden başka ilah yoktur.

  Her şeyi hakkı ile bilen ve her şeyi hikmet ile açan Allah’ım, her şeye gücü yeten Kadir Allah'ım, Büyük Arşın ve her şeyin sahibi, tüm gaflet, acizlik ve hatalardan uzak Allah’ım senden başka ilah yoktur. Ölenleri diriltecek olan ve bütün varlıkların gerçek varisi Allah’ım senden başka ilah yoktur ve bütün güzel isimler yalnızca Sana aittir.''

  ŞAHMERAN DUASI ARAPÇA OKUNUŞU:

  Şahmeren duası arapça okunuşu

  Duaların şahı olarak bilinen Şahmeran duasını ikindi namazından sonra akşam namazına kadar okunması tavsiye edilir.

  Yazı kaynağı : www.yasemin.com

  Bu Şahmeran Duası Hayatımı Değiştirdi, Mutlaka Okuyun!

  Bu Şahmeran Duası Hayatımı Değiştirdi, Mutlaka Okuyun!

  Şahmeran duasının en doğru ve kesin etkili halini öğrenmek istiyorsanız bu yazıda aktaracağım bilgileri mutlaka okuyun, aksi takdirde pişman olabilirsiniz.

  Yazının başlığını “bu şahmeran duası hayatımı değiştirdi” şeklinde attım; çünkü birkaç aylık araştırmam sonucunda en doğru ve kesin etkili şahmeran duasını buldum.

  Daha önce onlarca hatta yüzlerce kez yaptığım bu duanın neden kabul edilmediğini merak ediyordum ve bu duruma bir anlam veremiyordum. Sonrasında anladım ki bize aktarılan şahmeran duası, birkaç yönüyle eksik bir dua. Peki, doğrusu nasıl? Duanın eksiksiz ve tam şekli yazının devamında:

  Öncelikle duayla alakalı 4 hususa değinelim:

  Şahmeran Duası Hakkında 4 Önemli Madde

  Evet, bu duanın belki de en mühim noktası olan esmalar ve sureler kısmı ihmal ediliyor hep. Belki de bu yüzden dua birçok insanda tam anlamıyla kabul edilmiyor.

  Gelelim bu mucize duanın nasıl yapıldığı kısmına:

  Şahmeran Duası Nasıl Yapılır?

  İlk olarak duanın niyeti yapılır ve dua, hangi konu için okunacaksa ona göre niyet getirilir. Ben, aşk ve muhabbet için bir niyet örneği yazayım:

  “Allah’ım, kalbime huzur ve sükunet veren sen olduğun gibi bedenime sıhhat ve afiyet bağışlayan da sensin. Sen, darda kalan her kuluna sınırsız lütuflar sunar, sonsuz ihsanlar yağdırırsın. Bana da ihsanından ve lütfundan bir esinti sun ve beni de kalbimdeki aşka kavuştur. Âmin.”

  Bu niyet, farklı şekillerde yapılabilir fakat niyetin en önemli şartı, samimiyet ve içtenlik olmalıdır. Ayrıca, duanın niyeti de huzur ve sükunet dolu bir ortamda yapılmalıdır.

  Örneğin, Kur’an-ı Kerim’in asılı olduğu bir odada hiç kimsenin olmadığı bir ortamda niyet getirmelisiniz.

  Bu niyetin hemen ardından 33 kez besmele-i şerif okumalı ve şöyle demeliyiz:

  “Allah’ım halis niyetime ruh ve feyiz ver. Âmin.”

  Yazının tam da bu noktasında durup size şahmaran duası ile alakalı yaşanmış bir hikaye anlatmak ve bu vesileyle bu hikayeden ders çıkarmanızı istemek durumundayız, şöyle ki

  Şahmeran Duası ve Kur’an Sureleri

  Bu sözü söyledikten sonra ise kıbleye dönmeli ve ellerimizi açıp gözlerimizi kapatarak tam bir sükûnet ve huşu içerisinde 3 kez Fatiha Suresi’ni, 3 kez de İhlas Suresi’ni okumalıyız.

  Gözlerimizi kapatıp ruhumuza eğilerek okuyacağımız 3 Fatiha ve 3 İhlas sonrasında, gözlerimizi tekrar açarak şu özel duayı okuyacağız:

  “Allah’ım, senin Yüce Kitabın olan Kur’an-ı Azimüşşan’ın en feyizli ve en bereketli surelerinden ikisi olan Fatiha ve İhlas Surelerine sığınarak senden şahmeran duasının kabulünü niyaz ediyorum. Bu istirhamımı Yüce Kitabının sırlı sureleri hatırına ve o surelerin gizli hazineleri hürmetine kabul et. Âmin.”

  Bu sözlerin ardından şahmeran duasının hem Arapça metnini hem de Türkçe mealini (anlamını) bir kez okumalıyız. Önce Arapça metnini 1 kez, sonra da Türkçe mealini 1 kez okumalıyız. Aşağıya ikisini de alıyorum:

  Şahmeran Duası Arapça Orijinal Metin

  Evet, şahmeran duasının yukarıdaki Arapça ve Türkçe bölümlerini okuduktan sonra, bu duanın en çok ihmal edilen kısmına geçiyoruz. Bundan sonraki kısım çok önemli.

  Şahmeran Duasının Esmaül Hüsna Boyutu

  Birazdan Ya Vedûd, Ya Cemîl ve Ya Mukallibe’l-Kulub esmalarını belli sayılarda okuyacak ve bu mübarek esmaül hüsnaların özel dualarını tatbik ederek duamızı bitirmiş olacağız. Tekrar etmekte fayda var, bu kısım çok önemli. Çünkü birçok İslâm alimi, esmasız duayı kanatsız kuşa benzetir ve her duanın içinde Allah’ın esmalarının olması gerektiğini dile getirir.

  Öyleyse şimdi esmaların nasıl okunacağına geçelim:

  Ya Vedûd Esmasının 33 Kez Okunması

  Bu aşamada, kıbleye dönerek ve Ya Vedûd esmasını 33 defa okuyarak şu özel duayı içtenlikle söylemeliyiz:

  “Allah’ım, senin Vedûd ismin aşkın ve sevdanın yüreğimize kazınmasını sağlayan bir iksir gibi. Biliyoruz ki aşka ve muhabbete dair ne varsa hepsi Vedûd esmana dayanır. Bu esmanın hatırı için duamı cevapsız bırakma. Âmin.”

  Ya Cemîl Esmasının 7 Kez Okunması

  Şimdi de 7 kez okuyacağımız Ya Cemîl esmasını dile getirip 1 kez de şu özel duanın içine tüm duygularımızı yüklemeye çalışıyoruz:

  “Allah’ım bütün güzeller ve bütün güzelliklere ışık veren güzel nurun, kalbimize de ışıktan esintiler serpsin. Allah’ım, kâinata güzellik namına ne varsa hepsini en güzel şekilde yaratan Cemîl esmaül hüsnanın hakkı ve hatırı için benim de yüreğime güzellik ışıltıları nakşet. Âmin.”

  Ya Mukallibe’l-Kulub Esmasının 14 Kez Okunması

  Ve son olarak 14 kez Ya Mukallibe’l-Kulub esmasını okuyup 1 kez de şu özel duaya başvurarak şahmeran duasına nokta koymuş oluyoruz:

  “Allah’ım, kalplerin hükümdarı ve gönüllerin sultanı olan hikmet dolu azametine, şefkat dolu izzetine ve merhamet dolu celaline iltica ederek, duamın kabulü için açtığım bu titrek elleri geri çevirmemen için yalvarıyorum. Âmin.”

  Sevgili okurlar, şahmeran duasını böylelikle bitirmiş oluyoruz; ne var ki bu hususta duanın kabule karin olması açısından şu 3 hususu da mutlaka bilmeliyiz:

  Şahmeran Duası Hakkında 3 Önemli Madde

  Bu kitabı size de mutlaka tavsiye ederim.

  Kitaba buradan (tıklayın) ulaşmanız mümkün.

  Şu yazılar da ilginizi çekebilir:

  İlgili kelimeler: şahmeran duası

  Yazı kaynağı : www.erkeklerinprensesi.net

  Şahmeran Duası Fazileti, En Etkili ve Gerçek Şahmeran Duası

  Şahmeran duası nasıl okunmalı sorusunun cevabı: eğer biliyorsanız Arapça okunması çok daha makbuldür. Fakat Arapça okuyamıyorsanız Türkçe okunuşu da aşağıda mevcuttur.

  أَعُوذُ باللّٰهِ الْعَظیمِ وَبوَجْهِهِ الْکَریمِ وَسُلْطَانِهِ الْقَدیمِ مِنَ الشَّیْطَانِ الرَّجیمِ. بسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحیمِ. أَلْحَمْدُ لِلّٰهِ رَبِّ الْعَالَمینَ . وَ الصَّلَا ةُ وَالسَّلَامُ عَلٰی سَیِّدنَا مُحَمَّدٍ وَاٰلِه وَصَحْبه أَجْمَعینَ. أَعُوذُ باللّٰهِ مِنَ الشَّیْطَانِ الرَّجیمِ، بسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحیمِ.

  دعآء شاه مران

  اَللّٰهُ لٰا إِلٰهَ إِلَّا هُوَ الْحَیُّ الْقَیُّومُ،

  اَللّٰهُ لٰا إِلٰهَ إِلَّا هُوَ الْعَلِیُّ الْحَکیمِ،

  اَللّٰهُ لٰا إِلٰهَ إِلَّا هُوَ السَّمیعُ الْعَلیمِ،

  اَللّٰهُ لٰا إِلٰهَ إِلَّا هُوَ الرَّحْمٰنُ الرَّحیمِ،

  اَللّٰهُ لٰا إِلٰهَ إِلَّا هُوَ الْوَاحِدُ الْأَحَدُ،

  اَللّٰهُ لٰا إِلٰهَ إِلَّا هُوَ الْفَرْدُ الصَّمَدُ،

  اَللّٰهُ لٰا إِلٰهَ إِلَّا هُوَ الرَّؤُفُ الرَّحیمُ،

  اَللّٰهُ لٰا إِلٰهَ إِلَّا هُوَ الْعَزیزُ الْحَکیمُ،

  اَللّٰهُ لٰا إِلٰهَ إِلَّا هُوَ الظَّاهِرُ الْبَاطِنُ،

  اَللّٰهُ لٰا إِلٰهَ إِلَّا هُوَ الْأَحَدُ الصَّمَدُ،

  اَللّٰهُ لٰا إِلٰهَ إِلَّا هُوَ الْفَتَّاحُ الْعَلیمِ،

  اَللّٰهُ لٰا إِلٰهَ إِلَّا هُوَ الْعَزیزُ الْعَلیمِ،

  اَللّٰهُ لٰا إِلٰهَ إِلَّا هُوَ الْحَنَّانُ الْمَنَّانُ الدَّیَّانُ،

  اَللّٰهُ لٰا إِلٰهَ إِلَّا هُوَ الْقَادرُ الْقَاهِرُ،

  اَللّٰهُ لٰا إِلٰهَ إِلَّا هُوَ الرَّافِعُ الْعَلیمُ،

  اَللّٰهُ لٰا إِلٰهَ إِلَّا هُوَ الرَّبُّ الْعَرْش الْعَظیمُ،

  اَللّٰهُ لٰا إِلٰهَ إِلَّا هُوَ الْمَلِکُ الْقُدُّوسُ،

  اَللّٰهُ لٰا إِلٰهَ إِلَّا هُوَ الْحَمْدُ الْمُبینُ،

  اَللّٰهُ لٰا إِلٰهَ إِلَّا هُوَ الْحَمْدُ الْبَآعِثُ الْوَارِسُ،

  اَللّٰهُ لٰا إِلٰهَ إِلَّا هُوَ الْأَسْمَآءُ الْحُسْنَی، هَوَ الْحَیُّ لٰا إِلٰهَ إِلَّا هُوَ فَادْعُوهُ مُخْلِصینَ لَهُ الدّینُ. وَالْحَمْدُ لِلّٰهِ رَبِّ الْعَالَمینَ، برَحْمَتِکَ یَا أَرْحَمَ الرَّاحِمینَ. وَلَا حَوْلَ وَلَا قُوَّةَ إِلَّا باللّٰهِ الْعَلِیِّ الْعَظمِ.

  Yazı kaynağı : www.dirilistaki.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap