Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  şahmaran dizisi 2 sezon olacak mı

  1 ziyaretçi

  şahmaran dizisi 2 sezon olacak mı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Şahmaran dizisi 2. Sezon ne zaman yayınlanacak, hangi tarihte? Netflix dizisi Şahmaran 2. Sezon tarihi açıklandı mı?

  Şahmaran 2. sezon yayınlanacak mı, ne zaman? Çoktan belliymiş!

  Şahmaran 2. sezon yayınlanacak mı, ne zaman? Çoktan belliymiş!

  Başrollerini Serenay Sarıkaya ve Burak Deniz'in oynadığı "Şahmaran", Netflix'te yayınlandı.

  Yönetmenliğini Umur Turagay'ın yaptığı, senaryosunu Pınar Bulut'un yazdığı, yapımcılığını ise Timur Savcı ve Burak Sağyaşar'ın üstlendiği Şahmaran dizisi, 8 bölümüyle izleyici karşısına çıktı.

  Mitolojik bir efsaneye dayanan Şahmaran, yeryüzündeki tüm yılanlara hükmeden bir karakter olarak biliniyor.

  Tutku ve gizem dolu hikayesiyle dikkat çeken Şahmaran'ın oyuncu kadrosu ve hikayesi ilk günden beğeni topladı.

  Tarsus'ta çekimleri tamamlanan Şahmaran'ın 8 bölümü bitiren izleyiciler, Şahmaran'ın yeni bölümleri gelecek mi merak etti.

  Şahmaran 2. sezon hakkında detayları araştıranlar, "Şahmaran yeni sezon ne zaman" sorusuna yanıt arıyor.

  Peki Şahmaran 2. sezon yayınlanacak mı? İşte detaylar...

  Şahmaran 2. sezon tarihi

  Şahmaran'ın ilk sezonu yayınlanır yayınlanmaz ikinci sezon akıbeti de ortaya çıktı.

   Başrol oyuncusu Burak Deniz yaptığı açıklamada,“İkinci sezon hazırlıkları başladı. Mayıs’ta mı başlarız, yoksa yaz ortasında mı girecek o belli değil. Haber bekliyoruz. Ya Eylül zamanı, ya da yeni yıla yakın Aralık gibi yayınlanacak gibi gözüküyor” şeklinde konuştu.

  2. sezonun 2023'ün sonunda yayında olması bekleniyor.

  Şahmaran dizi konusu

   Adana'ya giden Şahsu, yıllar önce annesini terk eden büyükbabası ile yüzleşme kararı alır. Bu yolculukta kendisini Şahmaran'ın soyundan gelen ve ismi Mar olan sıra dışı ve gizemli bir topluluk ortasında bulur.

  Aşkın ve bilgeliğin temsili olan Şahmaran efsanesine koşulsuz inanan Mar halkı, Şahsu'nun gelmesi ile tarihi kehanetin tamamlanmasını bekler.

  Büyükbabasının karşısına dikilip geçmişin hesabını sormak isteyen Şahsu ve Maran'ın yollarının kesişmesi ile her şey değişecektir.

  Yazı kaynağı : www.ensonhaber.com

  Şahmaran dizisi 2. sezon ne zaman çıkacak?

  Şahmaran dizisi 2. sezon ne zaman çıkacak?

  Online dizi ve film platformu Netflix son zamanlarda Türk yapımlarına büyük önem veriyor. Disney Plus'ın da Türkiye pazarına girmesiyle kullanıcı kayıpları yaşamak istemeyen Netflix ülkenin en popüler oyuncularıyla yeni projelere imza atmaya devam ediyor. Bunlarda sonucunsu ise başrollerinde Serenay Sarıkaya ve Burak Deniz'in yer aldığı macera fantastik türündeki Türk dizisi Şahmaran oldu. Şahmaran ilk bölümüyle 20 Ocak Cuma günü platformda yerini aldı. Dizinin tüm bölümlerini bir oturuşta bitiren izleyiciler ise Şahmaran dizisi 2. sezon ne zaman çıkacak? sorusuna yanıt arıyor. İşte Şahmaran 2. sezon çıkış tarihine ilişkin yorumlar...

  Şahmaran dizisi 2. sezon ne zaman çıkacak?

  Şahmaran dizisi izleyicilerden büyük beğeni toplamı başardı. Oyuncu kadrosu ve özellikle konusu ile dikkatleri üzerine çeken Şahmaran dizisi henüz daha yeni gösterime girdi. Dizinni 2. sezon çıkış tarihine ilişkin henüz yapımcılardan ve yayıncı kuruluştan resmi bir açıklama gelmedi. Ancak dizinin başrol oyuncusu Burak Deniz 2. sezon için heyecanlandıran açıklamalarda bulundu. Deniz açıklamasında Şahmaran 2. sezon hazırlıklarının başladığını belirtti. Deniz 2. sezon çekimlerine 2023'ün yaz başında başlanacağını yayın tarihi olarak ise Eylül yada Aralık ayını işaret etti.

  Şahmaran dizisi 2. sezon olacak mı?

  Tims&B Productions imzalı Şahmaran dizisinin yönetmen koltuğunda ise Umur Turagay oturuyor. Dizinin 1. sezonu büyük bir heyecanla son buldu. Şahmaran dizisinin 2. sezon çıkış tarihine ilişkin henüz resmi bir açıklama gelmedi. Dizinin 2024 başında yada 2023'ün son günlerinde yayına girmesi oldukça muhtemel görünüyor. 

  Şahmaran dizisi konusu ne?

  Netflix'in sevilen dizisi Şahmaran'ın an karakteri Şahsu'dur. Şahsu öğretim görevlisidir ve mesleği gereği Adana'ya gitmek zorunda kalır. Şahsu burada geçmişiyle yüzleşecekir ve bu yüzleşme ona hiç beklemediği kapıları açacaktır. Şahsu kendini keşfetme yolunda Şahmaran'ın soyundan gelen ve Mar adı verilen sıradışı ve gizemli bir topluluğun içinde bulur. Şahsu'nun Maran ile yollarının kesişmesiyle hayatında yeni pencereler açılacaktır.

  Şahmaran bölüm adları

  1 "Dünya Sancısı"

  2 "Yağmur'un Söyledikleri"

  3 "Kararsız Denge"

  4 "İnanmanın İnanılmaz Hafifliği"

  5 "Gelecek Değişir"

  6 "Hayat Gürültüsü"

  7 "Aşkın Tekerrürü"

  8 "İçimdeki Yılan"

  Şahmaran nedir?

  Şahmeran ya da Şahmaran (yılanların şahı) Türk-İran-Irak-Kürt ve Anadolu mitolojilerinde rastlanan akıllı ve iyicil olarak tanımlanan bellerinden aşağısı yılan, üstü ise insan şeklindeki Maran adı verilen doğaüstü yaratıkların başında bulunan ve hiç yaşlanmayan, ölünce ruhunun kızına geçtiğine inanılan varlık.

  Anadolu'da Şahmeran'ın yaşıyor olabileceği söylenen çok yer mevcuttur. Bir rivayete göre Mersin'in Tarsus ilçesinde yaşamaktadır. Bir diğerine göreyse Adana'daki Ceyhan ile Misis arasındaki Yılankale'de yaşar. Gaziantep'in ilçesi Islahiye'nin Şahmaran mahallesi (köyü) Şahmaran dağı eteğine kurulmuştur. Islahiye'nin Güney-doğusunda ve 10km uzaklıktadır. Hititlerden kalma Yesemek yakınlarındadır. Şahmaran'ın bu dağda yaşadığına inanılır. Aynı isimli bir efsane Mardin yöresinde de geçer. Bu yörede Şahmeran bir resimle tasvir edilir ve Şahmeran ustaları tarafından yapılan tablolar evlerin duvarlarını süsler.

  Efsaneye göre Şahmeran bir yeraltı ülkesinde yılanlarıyla birlikte yaşamaktadır.

  Şahmeran'la tanışan ilk insanın ismi bazı kaynaklarda Belkıya olarak geçerken, bazı kaynaklarda bu isim Camşab olarak değişmektedir. Kimi kaynaklarda ise Şahmeran'la ilk buluşan kişinin Lokman olduğu anlatılmaktadır.

  Şahmeran'ın öldürülmesi olayı, her değişik söylencede ortak sondur. Bu ortak sonun, yani Şahmeran'ın öldürülüşünün ana amacı insanın sağlık ve şifa bulmasıdır. Hatta bazı anlatımlarda Lokman Hekim'in Şahmeran ile karşılaşması uzun uzun anlatılmakta, şifa veren otların neler olduğu Lokman Hekim'e Şahmeran tarafından söylenmektedir.

  Yazı kaynağı : www.timeturk.com

  Şahmaran 2. sezon ne zaman?

  Başrollerinde Serenay Sarıkaya ile Burak Deniz’in yer aldığı Şahmaran dizisi ilk sezonu 8 bölüm halinde Netflix platformunda yayınlandı. Hikayesi, oyuncuları ve çekim yerleri ile oldukça büyük ilgi gören Şahmaran dizisinde, Şahsu adında bir karakterin tehlikeli bir serüvende hem kendisini hem de aşkın gücünü keşfetmesinden bahsedilmektedir.

  Şahmaran 2. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak?

  Başrollerinde Serenay Sarıkaya, Burak Deniz ve Mert Ramazan Demir'in yer aldığı Netflix Türkiye yapımı Şahmaran dizisi ilk sezonuyla yayınlandı. Yönetmenliğini Umur Turagay'ın üstlendiği dizi, 20 Ocak 2023 Cuma günü saat 11.00 itibarıyla Netflix platformunda izleyenlerin beğenisine sunuldu.

  Dizide Maran karakterine hayat veren Burak Deniz, 2. sezon tarihi ile ilgili yaptığı açıklamada, "İkinci sezon hazırlıkları başladı. Mayıs'ta mı başlarız, yoksa yaz ortasında mı girecek o belli değil. Haber bekliyoruz. Ya Eylül zamanı, ya da yeni yıla yakın Aralık gibi yayınlanacak gibi gözüküyor" ifadelerine yer verdi.

  2. sezonun 2023'ün sonunda yayınlanması beklenen Şahmaran dizisinin birkaç sezon sürmesi bekleniyor.

  Yazı kaynağı : www.superhaber.tv

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap