Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  şahan berrak balkon görüntüleri

  1 ziyaretçi

  şahan berrak balkon görüntüleri bilgi90'dan bulabilirsiniz

  'Berrak-Şahan'ın balkon görüntüsü hafızalardan silinmeyecek'

  'Berrak-Şahan'ın balkon görüntüsü hafızalardan silinmeyecek'

  Habertürk Gazetesi'nden Esin Övet'in, "Ünlüler Bu Kararı Dikkatlice Okumalı" başlıklı yazısı şöyle:
  "Bitmeyen mevzu, tartışma. Ünlülerin özel hayatı ne kadar haber olmalı? Ünlülerin özel hayatının içine ne kadar girmeliyiz? Tabii işim bu olduğu için çıkan bazı kararları da didik didik okuyorum. Anlamaya çalışıyorum. Anlamadığım, çözemediğim noktada işi bilenlere sorup öğrenmeye, anlamaya çalışıyorum. Ün ve şöhret gömleğini giymiş herkesin de bunu yapmasını bekliyorum.

  Önceki gün Resmi Gazete’de bir haber yayınlandı ki bence hem biz haberciler hem de ünlüler için çok iyi bir örnek teşkil ediyor. Berrak Tüzünataç ile Şahan Gökbakar’ın 14 Temmuz 2010 tarihinde Kabataş’ta evin terasında yakınlaştığı anları hatırlarsınız. İşte Berrak Tüzünataç o görüntülerin gizlice çekildiğini ve itibarının zedelendiğini söyleyerek 23 Temmuz 2010’da mahkemeye başvurdu. Ancak reddedildi. Daha sonra Yargıtay’a giden Berrak Tüzünataç yine ret kararı alınca, bu kez de Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuruda bulundu.

  Anayasa Mahkemesi yakınlaşma anlarının dışarıdan görülebilmesi hatta dışarıya taşması nedeniyle başkaları tarafından görülebileceğinden şikâyet etme hakkının olmayacağı kanısına vardı. Ve belli bir hayran kitlesine sahip Gökbakar ile Tüzünataç arasında yaşanan yakınlaşmayı muhabirin haber yapmasının anlaşılabilir bir durum olduğunu belirtti.

  BOŞUNA MEŞGUL EDİLMEMELİ

  Tabii mevzu çok derin. İşin içinden çıkılmaz. Biz bunu yıllarca tartışacağız. Ancak şu var ki ünlü isimlerin mahkemeleri boşuna meşgul etmemeleri gerektiğini düşünüyorum. Berrak Tüzünataç ve Şahan Gökbakar olayı ciddi bir örnektir. Ün ve şöhretin getirdiklerine bunu da eklemeleri ve kabul etmeleri şart.

  HEPSİ ÇOK FARKLI

  Ben de bunun üzerine gazetemizin avukatı Zişan Kasar Yıldırım’ı arayıp Berrak Tüzünataç olayıyla benzerlik taşıyan Sezen Aksu’nun teknede çekilen görüntüleri sonrasında mahkemeye başvurup kazandığını, Sertab Erener’in yine tekne görüntülerinden dolayı kaybettiğini hatırlattım. Aralarındaki farkı örnek olarak anlatmasını istedim. Avukat Zişan Hanım şunları şöyledi:
  - Berrak Tüzünataç olayında Anayasa Mahkemesi şöyle ifade ediyor: “Kendisi özen göstermemiş özel alanına, gazeteciler neden göstersin?”
  - Sertab Erener olayında durum çok farklı. Sertab Erener tekneden kendi özel görüntülerini instagram’da paylaştı. Daha sonra gazeteci görüntüleyip haber yaptı. Kendi özel alanını zaten açıyor. Özel alan kalmıyor.
  - Sezen Aksu ise kendini korumaya, haber olmamaya çalışıyor. Orada haberciler özel hayat alanına saygı duymadan haber yapmaya çalışıyor.
  - Anayasa Mahkemesi’nin kararında kamuya mal olmuş kişilerin mahrem alanlarının dar olduğu vurgulanıyor. Teraziye koyarak dava açmaları gerekiyor. Özellikle Berrak Tüzünataç olayında terazinin kantarının topunun kaçırıldığını düşünüyorum. Balkonda açıkça yaşıyorsun ve bunun haber yapılmasından rahatsız oluyorsun.

  HAFIZALARDAN SİLİNMEZ

  Bazı fotoğraflar, görüntüler, olaylar vardır ki hafızalardan silinmez. Berrak Tüzünataç ve Şahan Gökbakar’ın balkon görüntüsü de aynen öyle. Silinmeyecek, unutulmayacaktır. Üzerinden 7 sene geçmiş olayın görüntüleri hâlâ gündeme geliyorsa, bu şahısların 'Ünlü olabilirim ama benim de haklarım var' tadında davranmasıdır ki tabii ki haklılar. Ancak ün ve şöhretin bedeli, getirdikleri diye de bir gerçek var ki bunu yok edemeyiz.

  Bu yüzden onların da 'Ben ünlüyüm, artık yeter, gazetecileri istemiyorum' demeden önce üstlerine düşen görevleri yapmaları ve ona göre davranmaları gerektiğini düşünüyorum. O yüzden de mahkemeye gitmeden önce iyice araştırmalarını tavsiye ediyorum."

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Berrak, Balkonda Öpüşme Davasını Kaybetti - Dailymotion Video

  berrak ve sahan, öpüşme - Dailymotion Video

  Berrak Tüzünataç, Balkonda Öpüşme Davasını Kaybetti - Dailymotion Video

  Şahan Gökbakar Berrak Tüzünataç öpüşmesi - Dailymotion Video

  İşte Şahan Gökbakar ve Berrak Tüzünataç'ın balkondaki görüntüleri - NationalTurk

  İşte Şahan Gökbakar ve Berrak Tüzünataç'ın balkondaki görüntüleri - NationalTurk

  berrak sahan1Şahan Gökbakar ile güzel oyuncu Berrak Tüzünataç’ın dün magazin gündemine bomba gibi düşen görüntüleri FOX’taki Bizden Kaçmaz programında yayınlandı.

  Daha birkaç gün önce gazeteci Ayşe Özyılmazel ile öpüşürken yakalanan Şahan Gökbakar, bu sefer de oyuncu Berrak Tüzünataç ile Beşiktaş’taki evin balkonunda yakalandı.

  Gün boyunca Şahan Gökbakar’ın teknesiyle boğazda stres atan ikili, gece de eğlenceyi sürdürdükten sonra soluğu Tüzünataç’ın Beşiktaş’taki evinde aldı.

  Sabah saatlerinde güneşin doğuşunu izlemek için balkona çıkan taze aşıklar işte bu görüntüleri verdi;

  VIDEO GÖRÜNTÜLERİ

  Yazı kaynağı : www.nationalturk.com

  Berrak Tüzünataç'ın Şahan Gökbakar ile balkonda öpüştüğü anlar

  Berrak Tüzünataç'ın Şahan Gökbakar ile balkonda öpüştüğü anlar

  Şahan Gökbakar'la 'balkon' görüntüleri olay olmuştu... AİHM, Berrak Tüzünataç'ı haklı buldu

  Şahan Gökbakar'la 'balkon' görüntüleri olay olmuştu... AİHM, Berrak Tüzünataç'ı haklı buldu

  Berrak Tüzünataç (38), 2010 yılında evinin balkonunda Şahan Gökbakar (42) ile samimi görüntülerinin çekilip televizyonda yayınlanması üzerine Türkiye’de sorumlu bulduğu televizyon kanalı aleyhine dava açmıştı. Ancak yerel mahkeme 2013 yılında görüntülerin sokaktan çekildiği, eve zorla girilmediği gerekçesiyle hak ihlali olmadığına hükmetmişti. Türkiye’de açtığı davaların sonuçsuz kalması üzerine 2014 yılında Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) başvurmuştu. Tüzünataç’ın açtığı dava 13 yılın sonunda karara bağlandı.

  Şahan Gökbakar'la 'balkon' görüntüleri olay olmuştu... AİHM, Berrak Tüzünataç'ı haklı buldu


  Tüzünataç, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin 6’ncı ve 8’inci maddelerince güvence altına alınan ‘adil yargılanma hakkı’ ve ‘özel hayata ve aile hayatına saygı hakkı’nın ihlal edildiğini söyledi. AİHM, dün duyurduğu metinle oyuncunun gizliliğinin ihlal edildiğine karar verdi.


  AİHM’ye taşınan davada Strazburg merkezli mahkeme, “Ünlü olsa da kişinin aşk hayatı tamamen mahrem niteliktedir” dedi ve fotoğrafların “yalnızca belirli bir izleyici kitlesinin merakını gidermeye hizmet ettiğine” hükmetti. Kararda, gazetecilik standartlarının ihlal edildiği belirtilirken, yerel mahkemenin de “daha titiz” davranması istendi.

  AİHM, söz konusu fotoğrafların yayınlanması ve sonrasında yerel mahkemenin bunu önlememesiyle, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin, kişinin özel hayatına saygıyı düzenleyen 8’inci maddesini ihlal edildiğine karar verdi.

  Yazı kaynağı : www.superhaber.tv

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap