Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  üniversite tercihleri iptal edilebilir mi

  1 ziyaretçi

  üniversite tercihleri iptal edilebilir mi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  ÖSYS BİLGİLENDİRMELERİ - Tercih Bildirim İşlemini Tamamlayan Adaylar, Tercihlerinde Değişiklik Yapabilir mi? | Üniversite Tercihleri

  YKS tercihleri değiştirilebiliyor mu? Onaylanan üniversite tercihleri iptal edilebilir mi, değiştirilebilir mi?

  YKS tercihleri değiştirilebiliyor mu? Onaylanan üniversite tercihleri iptal edilebilir mi, değiştirilebilir mi?

  YKS tercihleri yaklaşık bir haftalık süre içerisinde tamamlanacak. Kimi adaylar tercih sürecinin ilk gününden itibaren tercilerini yapmaya başladı. Ancak kimi zaman tercih süreci içerisinde fikir değiştiren adaylar bulunabiliyor. Bu kapsamda ‘YKS tercihleri değiştirilebiliyor mu?’ ve ‘Onaylanan üniversite tercihleri iptal edilebilir mi, değiştirilebilir mi?’ sorularının cevapları da adaylar tarafından sıklıkla araştırılıyor…

  YKS TERCİHLERİ DEĞİŞTİRİLEBİLİR Mİ?

  YKS tercihleri bir kişinin üniversite yolculuğunda kuşkusuz sınav kadar önemli rol oynuyor. Artık puanını öğrenen aday bir yandan puanına ve başarı sırasına göre en iyi üniversiteleri tercih etmeye çalışırken, diğer yandan kendi ilgi alanları ve becerilerine göre de hareket etmeye çalışıyor.

  Bu yıl 27 Temmuz’da başlayan üniversite tercihleri 5 Ağustos’ta sona erecek. Adayların en iyi tercihlerini yapabilmek için önlerinde bir haftalık bir süre bulunuyor.

  Bu süreyi ilk andan itibaren kullanmaya başlayan adaylar, tercih sürecinin sonuna kadar yaptıkları tercihlerde değişiklik yapabiliyor. Bunun için adayın https://ais.osym.gov.tr adresinden ÖSYM AİS giriş bilgileri ile sisteme girmesi yeterli olacak.

  ONAYLANAN ÜNİVERSİTE TERCİHLERİ İPTAL EDİLEBİLİR Mİ, DEĞİŞTİRİLEBİLİR Mİ?

  2022 yılı üniversite tercihleri 27 Temmuz-5 Ağustos tarihleri arasına yapılacak. Tercih süresinin ardından onaylanan tercihler değiştirilemeyecek.

  ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN ÖĞRENCİ FİKRİNİ DEĞİŞTİRİRSE NE OLUR?

  Üniversite tercih sonuçlarına göre her yıl yüzbinlerce aday açık öğretim ve örgün öğretim olmak üzere farklı üniversite ve bölümlere yerleşiyor. Ancak kimi öğrenciler, üniversiteye yerleşmesine rağmen, yerleştiği bölümü okumaktan vazgeçebiliyor. Böyle bir durum karşısında ise öğrenci bir sonraki yıl girdiği sınavda puan kaybı yaşıyor.

  PUAN KAYBI NE ZAMAN OLUR?

  Öğrenci istediği bölümü-üniversiteyi kazanıp gitmekten vazgeçerse puan kaybı yaşanır.

  Bölüm kazanıp okula devam ederken bir sonraki sene sınava tekrar girilirse puan kaybı yaşanır.

  Açık öğretim eğitimi sonrasında üniversite kazanılırsa ve gidilmezse puan kaybı yaşanır.

  Yetenek sınavlarını kazanıp kayıt yaptırmasına bakılmaksızın gelecek sene sınava girerse puan kaybı yaşanır.

  Yazı kaynağı : www.posta.com.tr

  2022 YKS İPTAL EDİLECEK Mİ? ÖSYM YKS Sınavını İptal Edecek mi? KPSS Sonrası Gergin Bekleyiş!

  2022 YKS İPTAL EDİLECEK Mİ? ÖSYM YKS Sınavını İptal Edecek mi? KPSS Sonrası Gergin Bekleyiş!

  2022 YKS iptal edilecek mi? Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın sonuçlarının açıklanmasının ardından yapılan tercih işlemlerinde artık son gün! Fakat Türkiye'nin gündeminde ise farklı bir konu var. KPSS'nin iptali. Peki ÖSYM'nin hazırladığı KPSS sınavının iptali, yine ÖSYM'nin hazırladığı YKS sınavına etki eder mi? YKS 2022 sınavı iptal edilir mi, tercih işlemleri yeniden mi yapılır? İşte bu soruların cevapları haberimizde!

  2022 YKS İPTAL EDİLECEK Mİ?

  Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın tercih işlemlerinin artık son günleri. Tercih işlemleri 5 Ağustos'ta sona erecek. Ve üniversite adayları tercih sonuçlarına göre üniversitelere yerleşecek. Fakat KPSS sınavının çıkan şaibeli sorulardan sonra iptal edilmesi YKS için de kafa karışıklığı yarattı. Özellikle sosyal medya ortaya atılan ÖSYM'nin YKS ve KPSS sınav hazırlayan komisyonunun aynı olduğu iddiası YKS iptali ihtimalini de güçlendirmeye devam ediyor.

  Ayağının tozuyla önemli açıklamalarda bulunan Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Bayram Ali Ersoy, YKS sınavının iptali konusunda ise henüz resmi bir açıklamada bulunmadı. Konu milyonlarca üniversite adayı tarafından yakından takip ediliyor. İlerleyen senelerde şaibeli bir sınavın atanmışları olarak hatırlanmak istemeyen adaylar en kısa sürede yetkililerden tatmin edici bir açıklama beklemekte. 

  YKS BİRİNCİLERİ KİM OLMUŞTU?

  2022 YKS birincisi, hem Temel Yeterlilik Testi (TYT) hem de Yabancı Dil Testi (YDT) İngilizce testinde full çeken ve 500 tam puan elde eden Zeynep Dila Kuyucu oldu. Kuyucu'nun Kocaeli Darıca'da yaşadığı öğrenildi. Kuyucu, YKS 2022'de elde ettiği başarının sırrını lise hayatı boyunca düzenli bir şekilde ders çalışmaktan geçtiğini söyledi. Kuyucu'nun hedefi bilgisayar mühendisliği.

  YKS 2022 birincileri arasında bir diğer isim Alan Yeterlilik Sınavı yani AYT'de  500 puan alan Selin Aşıkiraz oldu. 2022 YKS birincisi olam Selin Aşıkiraz, İzmir Atatürk Lisesi'nden mezun ve o da tıpkı Zeynep Dila Kuyucu gibi başarısının sırrının düzenli ders çalışmaktan geçtiğini söylüyor. Aşıkiraz'ın üniversite hedefi ise Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü.

  YKS 2022 Türkiye birincisi bu sefer Doğa Anadolu Bölgesi'nden. Kayseri Osman Ulubaş Fen Lisesi Öğrencisi olan Yusuf Erdoğan da AYT Sözel türünde YKS 2022 Türkiye birincisi oldu. 

  YEDİİKLİM SAHİBİ MÜNİR ÇELİK'TEN AÇIKLAMA

  Benim ismim Münir Çelik, Yediiklim'in sahibiyim. Ülkemizin gündemini son 3 gündür meşgul eden KPSS soruları çalındı, sızdırıldı gibi sorularla kamuoyu çokça meşgul olmuştur. Yayınevinin sorumlusu olarak bu konuyla ilgili ilk defa basın açıklaması yapıyoruz. Sosyal medyada dolaşan 20 tane noktası virgülüne kadar aynı denilen soru "asılsızdır". Öyle bir soru yoktur, olması da mümkün değildir. Hayatın gerçeklerine aykırıdır. İddia edildiği gibi soruları biz almışız, bize verilmiş gibi bir durum yok, olması da söz konusu değil. 

  YEDİİKLİM'DE EĞİTİM ALANLAR İNCELENİYOR

  Son dakika gelen bilgiye göre, Yediiklim Yayıncılık'ta eğitim alan adayların KPSS cevap anahtarlarının incelendiği bilgisi paylaşıldı. Öte taraftan DDK ise asılsız haberlere itibar edilmemesi gerektiği açıklamasında bulunmuştu.

  Yazı kaynağı : www.tgrthaber.com.tr

  YKS tercihleri değiştirilebilir mi? ÖSYM 2022 YKS kılavuz ile onaylanan YKS tercihleri değişir mi?

  YKS tercihleri değiştirilebilir mi? ÖSYM 2022 YKS kılavuz ile onaylanan YKS tercihleri değişir mi?

  YKS TERCİHLERİ DEĞİŞTİRİLEBİLİR Mİ?

  27 Temmuz 2022 tarihinde başlayan YKS tercihleri 5 Ağustos Cuma gününe kadar devam edecek.

  ÖSYM kılavuz bilgilerine göre belirtilen tercih süresi içinde yer alan tarihlerde tercih listesi üzerinde değişiklik yapılabilecek.

  Sistem tercih süresi bitene kadar açık olacak. Listelerini değiştirmek isteyen adaylar https://ais.osym.gov.tr adresinden ÖSYM AİS giriş bilgileri ile işlemlerini gerçekleştirebilecek.

  Tercih süresi sonrası onay ardından tercihlerde değişiklik yapılamayacak.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap