Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

  1 ziyaretçi

  üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak bilgi90'dan bulabilirsiniz

  YKS sonuçları ne zaman açıklanacak?

  YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? (2021 Üniversite tercihleri ne zaman başlayacak?)

  YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? (2021 Üniversite tercihleri ne zaman başlayacak?)

  26-27 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen 2021 YKS sınavı sonuçlarının ne zaman açıklanacağı sınava giren öğrenciler tarafından merak ediliyor.

  ÖSYM tarafından yayımlanan takvime göre Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. 

  YKS 2021 SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  ÖSYM tarafından yayımlanan takvime göre 2021 YKS sınav sonuçlarının 4 Ağustos tarihinde adaylarla paylaşılması bekleniyor. 

  YKS 2021 SONUÇLARI NASIL VE NEREDEN DUYURULACAK?

  Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden veya mobil uygulamasından öğrenebilecekler.

  ÜNİVERSİTE TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

  Üniversite tercihleri, sınav sonuçlarının açıklanmasından bir hafta sonra ÖSYM AİS sayfasında başlayacak. Sınav merkezi, 2021 Üniversite tercih kılavuzunu sitesinde yayımlayacak.

  Yazı kaynağı : www.ntv.com.tr

  2021 YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS üniversite tercihleri ne zaman yapılacak? 2021 YKS sonuçları açıklanma tarihi ve YKS sonuç sorgulama ekranı - Eğitim Haberleri

  2021 YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS üniversite tercihleri ne zaman yapılacak? 2021 YKS sonuçları açıklanma tarihi ve YKS sonuç sorgulama ekranı - Eğitim Haberleri

  ÖSYM SINAV SONUÇLARI NEREDEN GÖRÜNTÜLENECEK?

  Adaylara sınav sonucuna ilişkin ayrıca bir belge gönderilmeyecek. Sınav sonuçları internetten, ÖSYM'nin resmi web sitesi üzerinden görüntülenecek. Adaylar 4 Ağustos'tan itibaren YKS sonuç ekranı erişimini sağlayacak.

  YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

  YKS sonuçlarının açıklanacağı 4 Ağustos tarihinden sonra YKS tercih işlemleri başlayacak. ÖSYM'nin sınava ilişkin takviminde belirtildiğine göre, YKS tercihleri 6-14 Ağustos tarihleri arasında internet üzerinden alınacak.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  ÖSYM'den son dakika açıklaması: 2021 YKS TYT sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite tercihleri ne zaman?

  Üniversite Tercih Sonuçları

  Yks Tercih Sonuçları

  Yks Tercih Sonuçları

  Üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020 YKS tercih sonuçları... - Son Dakika Haberleri İnternet

  Üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020 YKS tercih sonuçları... - Son Dakika Haberleri İnternet

  2020 YKS tercih sonuçları ile ilgili geri sayım başladı. Üniversite sınavına katılan binlerce aday sonuçlar geçtiğimiz haftalarda öğrenmiş ve elde ettikleri puanlara göre tercihlerini gerçekleştirmişlerdi. Peki, tercih sonucu hangi tarihte duyulacak?

  YKS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK 2020?

  YKS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ile ilgili bir bilgi yayımlanmadı. Ancak tercihlerin sona ereceği tarih ile elektronik kayıtların başlayacağı tarih göz önüne alındığında ortalama bir tarih elde etmek mümkün. Buna göre tercihlerin 14 Ağustos’ta sona ereceği elektronik kayıtların da 29 Ağustos’ta başlayacağı göz önüne alınırsa YKS tercih sonucunun 17-28 Ağustos tarihleri arasında açıklanacağı söylenebilir.

  YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 31 Ağustos-4 Eylül 2020'de, elektronik kayıtlar ise 29 Ağustos-2 Eylül 2020'de yapılacak.

  ÜNİVERSİTE YERLEŞTİRME SONUCU NEREDEN ÖĞRENİLECEK?

  Yerleştirme sonucu ÖSYM’nin sonuç sayfası olan “sonuc.osym” adresinden öğrenilebilecek. TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yapan adaylar sonuçlara buradan ulaşabilecekler.

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap