Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  üniversite hocalarının öğretmenler günü kutlanır mı

  1 ziyaretçi

  üniversite hocalarının öğretmenler günü kutlanır mı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  akademisyenlerin öğretmenler günü kutlanır mı

  akademisyenlerin öğretmenler günü kutlanır mı

  JavaScript is not available.

  We’ve detected that JavaScript is disabled in this browser. Please enable JavaScript or switch to a supported browser to continue using twitter.com. You can see a list of supported browsers in our Help Center.

  Help Center

  Terms of Service Privacy Policy Cookie Policy Imprint Ads info © 2022 Twitter, Inc.

  Yazı kaynağı : twitter.com

  Üniversite hocalarının öğretmenler günü kutlanır mı?

  Üniversite hocalarının öğretmenler günü kutlanır mı?

  Bir ulusun çağdaş ülkeler seviyesine erişmesini sağlayan öğretmenlerin, günü 24 Kasım… Her sene coşkuyla kutlanan Öğretmenler Günü, bu sene bilgisayar başından kutlandı. Her sene olduğu gibi bu yıl da akıllara üniversite hocalarının öğretmenler günü kutlanır mı sorusunu getirdi. Peki, üniversite hocalarının öğretmenler günü kutlanır mı? İşte üniversite hocalarının öğretmenler günü kutlanır mı sorusunun cevabı…

  ÜNIVERSİTE HOCALARININ ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANIR MI?

  Öğretmenler Günü, öğretmenlik mesleğini icra eden kimseleri onurlandırmak için çeşitli etkinliklerin düzenlendiği bir kutlama günüdür. Türkiye’de her yıl 24 Kasım, Öğretmenler Günü olarak kutlanır. 24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti devletininin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri’ninBaşöğretmenliği”ni kabul ettiği gündür.

  Pek çok ülkede 1994’ten beri her yıl 5 Ekim günü UNESCO tavsiyesiyle Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. 5 Ekim günü, 1966 yılında Paris’te gerçekleşen “Öğretmenlerin Statüsü Hükümetlerarası Özel Konferansı”’nın sona erip UNESCO temsilcileri ile ILO tarafından “Öğretmenlerin Statüsü Tavsiyesi”’ni oybirliği ile kabul edilişinin yıldönümüdür.

  Google Öğretmenler Günü’nü unutmadı: Doodle’lı kutlama

  Özel günleri Doodle olarak kullanıcıların karşısına getirmeyi alışkanlık haline gelen Google, 2020 Öğretmenler Günü’nü de unutmadı. Milyonlarca kullanıcı Google’ın anasayfasında yer alan tasarıma tıklayarak Öğretmenler Günü ile ilgili içeriklere kolaylıkla ulaşabiliyor.

  İlkokul, ortaokul ve lise öğretmenlerinin yanı sıra, her eğitimcinin bu özel günü kutlanmalıdır. 

  Yazı kaynağı : www.icerikhaber.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap