Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  üniversite ek tercihleri ne zaman

  1 ziyaretçi

  üniversite ek tercihleri ne zaman bilgi90'dan bulabilirsiniz

  YKS ek tercihler ne zaman başlayacak 2021? Üniversite ek tercihleri için tarih detayı!

  YKS ek tercih kılavuzu 2021 yayınlandı: YKS tercihleri ne zaman bitecek? İşte ÖSYM YKS 2. ek tercih taban puanları ve boş kontenjanları listesi

  2. ek tercih ne zaman bitiyor? 2. ek tercih üniversite kontenjanları ve taban puanları belirlendi

  2. ek tercih ne zaman bitiyor? 2. ek tercih üniversite kontenjanları ve taban puanları belirlendi

  2. ek tercih ne zaman bitiyor? 2. ek tercih üniversite kontenjanları ve taban puanları belirlendi

  2. ek tercih kılavuzu yayınlanmasıyla 140 puan alanlar ve 170 puanlar için yerleştirme süreci başladı. YKS 2. ek tercih süreci 18 Ekim'de sona erecek. Kılavuzun yayınlanmasıyla birlikte üniversite kontenjanları ve taban puanları belirlendi. İşte 2. ek tercih hakkında detaylar...

  Bu yıla mahsus olmak üzere baraj puanının TYT’de 140, AYT ve YDT'de 170 olarak uygulanacak. ÖSYM tercih yapma hakkı bulunan öğrenciler için 2. ek tercih işlemlerinin bugün itibariyle başlayacağını duyurdu. Adaylar sonuç belgesine ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilecek.

  2. EK TERCİH KILAVUZU

  ÖSYM TARAFINDAN 2. EK TERCİH KILAVUZU YAYINLANDI

  2021-YKS Yükseköğretim Programlarına İkinci Ek Yerleştirme Kılavuzu ÖSYM tarafından erişime açıldı. Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini kılavuz bilgileri doğrultusunda yapmaları gerekiyor.

  2. EK TERCİH BAŞVURU EKRANI

  YKS 2. EK TERCİH BAŞLIYOR

  ÖSYM Başkanı Halis Aygün tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

  “Değerli adaylarımız,

  2021-YKS İkinci Ek Yerleştirme tercih işlemlerini yarın başlatacağız.
  Tercihlerinizi 14-18 Ekim tarihleri arasında http://ais.osym.gov.tr sayfamızdan ve ÖSYM AİS mobil uygulamamızdan yapabilirsiniz.
  Yapacağınız tercihlerin şimdiden hayırlı olmasını dilerim.”

  YKS SONUÇ BELGESİ SORGULAMA

  YKS 2. EK YERLEŞTİRME PUANLARI SONUÇ BELGESİNDE

  2021 YKS sonuçlarına göre TYT puanı 140-150 aralığında olan adayların OBP’leri eklenmiş yerleştirme puanı (Y-TYT Puanı) ile AYT/YDT puanları 170-180 aralığında olan adayların OBP’leri eklenmiş yerleştirme puanları (Y-SAY, Y-SÖZ, Y-EA, Y-DİL puanları), ikinci ek yerleştirmede kullanılmak üzere adayların sonuç belgelerine yansıtıldı.

  140 PUANLI İKİNCİ EK YERLEŞTİRME SONUÇ BELGESİ NASIL SORGULANIR?

  Adaylar, sonuç belgelerine ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilecek.

  İKİNCİ EK TERCİH KİMLER YAPABİLECEK?

  2021-YKS İkinci Ek Yerleştirmede; merkezi yerleştirme ve ek yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleşmeyen adaylar ile TYT puanı 140-150 aralığında olan adaylar ve AYT/YDT puanı 170-180 aralığında olan adaylar tercih yapabilecek.

  2021-YKS İkinci Ek Yerleştirmede; merkezî yerleştirmede kontenjanı dolan ve en küçük puanı oluşan ancak yerleştirilen adaylardan bazılarının kayıt yaptırmaması nedeniyle kontenjan açığı oluşan Tablo-3’teki ön lisans programları ile Tablo 4’teki lisans programlarını, ilgili programın puan türünde programın en küçük puanına eşit veya daha büyük yerleştirme puanına sahip olan adaylar; merkezi yerleştirmede kontenjanı dolmayan ve en küçük puanı oluşmayan programları ise ilgili yerleştirme puanı hesaplanmış tüm adaylar tercih edebileceklerinden sonuç belgelerinde, ikinci ek yerleştirmede kullanılmak üzere hesaplanan yerleştirme puanları için başarı sırası yer almamaktadır.

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  ÖSYM YKS ek tercih ne zaman? Üniversite boş kontenjanları açıklandı! İşte ek yerleştirme başvuru tarihleri

  ÖSYM YKS ek tercih ne zaman? Üniversite boş kontenjanları açıklandı! İşte ek yerleştirme başvuru tarihleri

  ÖSYM YKS ek tercih ne zaman? Üniversite boş kontenjanları açıklandı! İşte ek yerleştirme başvuru tarihleri

  ÖSYM YKS ek yerleştirme başvuru tarihleri ve üniversite boş kontenjanları belli oldu. İlk yerleştirmede herhangi bir üniversiteye yerleşemeyen adayların başvuru yapabilecekleri tercih tarihleri açıklandı. Peki, YKS ek yerleştirme tercihleri ne zaman yapılacak? İşte YKS 2021 ek yerleştirme başvuru tarihleri ve lisans, ön lisans boş kontenjanlar...

  Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi üniversitelere ek yerleştirmeler için adayların tercihlerinin alınacağı tarihleri duyurdu. İşte detaylar…

  YKS EK TERCİH NE ZAMAN? İŞTE ÖSYM YKS EK YERLEŞTİRME BAŞVURU TARİHLERİ

  ÖSYM’den yapılan açıklama şöyle; 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2021-2022 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri, ÖSYM tarafından yapılacaktır.

  Adaylar, 2021-YKS Ek Yerleştirme tercihlerini, 20-23 Eylül 2021 tarihleri arasında T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından bireysel olarak kendileri yapacaklardır. Tercih işlemleri, 20 Eylül 2021 tarihinde saat 10.00’da başlayacak, 23 Eylül 2021 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

  2021-YKS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzuna, aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecektir. Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini kılavuz bilgileri doğrultusunda yapmaları gerekmektedir.

  Ek yerleştirme işlemleri, 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı Kılavuzu, 2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu ile 2021-YKS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda belirtilen kurallar doğrultusunda yapılacaktır.

  ÜNİVERSİTE EK YERLEŞTİRME BOŞ KONTENJANLAR AÇIKLANDI

  ÖSYM yayınladığı tabloda ek yerleştirme yapılacak üniversitelerdeki boş kontenjanları da duyurdu. 

  LİSANS BOŞ KONTENJANLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

  ÖN LİSANS BOŞ KONTENJANLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  YKS ek tercih ne zaman, hangi tarihte yapılacak, neye göre yapılır? 2022 YKS ek tercih kılavuzu ile üniversite ek yerleştirme işlemleri

  YKS ek tercih ne zaman, hangi tarihte yapılacak, neye göre yapılır? 2022 YKS ek tercih kılavuzu ile üniversite ek yerleştirme işlemleri

  2022 YKS EK TERCİH NE ZAMAN?

  ÖSYM tarafından yayımlanan YKS tercih kılavuzu kapsamında ek tercihlere dair detaylar da paylaşıldı.

  Buna göre ilk tercihte önlisans ya da lisans bölümlerinden herhangi birine yerleşemeyen adaylar ilk yerleştirme sonuçları ardından boş kalan kontenjanlara yerleştirilmek üzere başvuruda bulunacak.

  Konuyla ilgili kılavuzda yapılan açıklama şöyle:

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap