Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  özsu balık halka arz hangi bankalar

  1 ziyaretçi

  özsu balık halka arz hangi bankalar bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Özsu Balık halka arz talep toplama tarihleri ne zaman? Özsu Balık halka arz borsa kodu ne? Özsu Balık halka arz hangi banka, ne zaman işlem görecek? - Ekonomi Haberleri

  Özsu Balık halka arz talep toplama tarihleri ne zaman? Özsu Balık halka arz borsa kodu ne? Özsu Balık halka arz hangi banka, ne zaman işlem görecek? - Ekonomi Haberleri

  Yılın sonuna az bir süre kala halka arzlar ile ilgili hareketlilik de başladı. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) haftalık bülteninde yeni halka arz olacak hisseler arasında Özsu Balık’ın onayı da yer aldı.

  Özsu Balık’ın taslak izahnamesinde yer alan bilgilere göre, Özsu Balık Üretim eşit dağıtım yöntemiyle yapılacak.

  ÖZSU BALIK HALKA ARZ NE ZAMAN?

  Edinilen bilgiye göre, Özsu Balık sabit fiyatla talep toplayacak, talep toplama süresi ise 3 iş günü olacak. Şirketin talep toplama tarihlerini açıklaması bekleniyor.

  ÖZSU BALIK HALKA ARZ FİYATI NE?  

  Şirketin payları 7,69  TL sabit fiyatla halka arz edilecek. SPK haftalık bülteninde Özsu Balık halka arz için 1 TL nominal değerli paylar 9,69 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacak. Arz büyüklüğü ise 153.800.000 TL oldu.

  ÖZSU BALIK HALKA ARZ BORSA KODU NE?

  Özsu Balık Üretim A.Ş. hisse kodu #OZSUB olarak belirlendi.

  Yazı kaynağı : www.gazetevatan.com

  Özsu Balık Halka Arzı Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!

  Özsu Balık Halka Arzı Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!

  Geçtiğimiz hafta duyurulan Alfa Solar Enerji halka arzının ardından, SPK iki halka arz daha onayladığını açıkladı. Özsu Balık halka arzı ve Sanica Isı Sanayi halka arzları bugün onaylandı.

  Bu yazımızda Özsu Balık halka arzını detaylı bir şekilde inceleyeceğiz. Sanica Isı halka arzını ise linkten inceleyebilirsiniz.

  İçindekiler:

  Özsu Balık Ne İş Yapar?

  Şirketin resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre, 4 kıta ve 50’den fazla ülkeye balık teslimatı gerçekleştiren Özsu Balık, Urla’da 94 adet açık deniz kafesinde üretim gerçekleştiriyor.

  Şirket, balık üretiminin 6 bin tonu bulduğunu belirtiyor.

  Türkiye’deki şirketlerinin dışında gruplarına bağlı, İngiltere’deki Özsu Balık UK ve Hollanda’daki Özsu Balık EU şirketleriyle de yurt dışı operasyonlarını yönettiklerini belirtiyorlar.

  Halka Arz Fiyatı Ne Kadar?

  Özsu Balık hissesi 7,69 TL’den halka arz olacak. 

  Halka Arz Tarihi Ne Zaman?

  Özsu Balık halka arz tarihinin gelecek hafta içerisinde gerçekleşmesi bekleniyor. Halka arz için talep toplama süresi 3 gün olacak.

  Hisse Sembolü Ne Olacak?

  Özsu Balık hissesinin sembolü “OZSUB” olacak. 

  Halka Arz Büyüklüğü Ne Kadar?

  Özsu Balık halka arzının büyüklüğü 153,8 milyon TL olarak açıklandı.

  Özsu Balık Halka Arz Açıklık Oranı Ne Kadar?

  Özsu Balık’ın halka arz açıklık oranı 33,33%’dür. Toplamda 20 milyon adet lot dağıtılacaktır.

  Özsu Balık Kimin? Özsu Balık Ortaklık Yapısı

  Özsu Balık şirketindeki çoğunluk payların sahibi “Şemsettin Kavalar” olarak gözükmektedir.

  Şirket sermayesi içerisinde Yönetim Kurulu Başkanı olan “Şemsettin Kavalar” 90% paya sahip. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan “Hasan Taygan” ise 10%’luk bir paya sahip. (Yukarıdaki resim)

  Borsa Dolar Rallisi Başladı!

  Borsa İstanbul son zamanlarda yeni rekora koşarken, ABD borsaları da düşüş serisine bu hafta ara vererek dolar bazında sert yükselişine başladı.

  Beklentilerin altında kalan enflasyon oranının açıklanmasıyla atağa kalkan ABD borsasında, Apple, Google ve Microsoft gibi aylardır düşen dünya devi teknoloji şirketlerinin hisseleri en sert yükselişi gerçekleştiren isimler oldu.

  Bu hisseleri ve daha fazlasını keşfet! 

  Özsu Balık Halka Arz Yorum

  Özsu Balık 2022’nin 2. Çeyreği itibarıyla brüt satış gelirlerinin 35,5%’ini yurtiçi satışlarından, 64,5%’ini ise yurtdışı satışlarından elde etmektedir. Şirketin 3 ayrı dönemdeki varlıklarına, yükümlülüklerine ve kârına da bakalım.

  Varlıklar: Şirketin 2020-2021 ve 2022 2. Çeyrek yıllarındaki faaliyet raporlarındaki yükümlülüklerine sırasıyla bakalım.

  Dönen varlıklarının 221-398-461 milyon TL olduğunu görüyoruz. Duran varlıkları ise sırasıyla 88-47–94 milyon TL olarak gözüküyor. Şirketin toplam varlıkları ise aynı dönemlerde sırasıyla 310-445-55 milyon olarak gerçekleşmiş.

  Yükümlülükler: Şirketin aynı dönemlerdeki yükümlülüklerine de bakmamız gerekir. 

  Burada ise kısa vadeli yükümlülükleri sırasıyla 193-336-378 milyon TL’dir. Uzun vadeli yükümlülükleri ise 59-37-58 milyon TL’dir. Şirketin özkaynakları ise 57-71-118 milyon TL’dir.

  Kârları: Özsu Balık’ın aynı dönemlerdeki kârlarına baktığımızda şirketin kârını artırmış olduğunu görüyoruz. 

  Yine aynı dönemdeki Brüt kârı sırasıyla 52-122-127 milyon TL olarak açıklanmış. Faaliyet kârı ise sırasıyla 29-45-65 milyon TL olarak açıklanmıştır. Şirketin son olarak dönem net kârı ise 7-8-35 milyon TL olarak gerçekleşmiştir.

  Özsu Balık Nereden Para Kazanıyor?

  Şirketin 2022 2. Çeyrek itibarıyla ürünlerinin brüt satışlarındaki paylarına bakarsak eğer;

  Balık satışlarının 76,44% ile en büyük saha sahip olduğunu görüyoruz. Balık unu satışları 13,06%’sını, kuluçkahane kira gelirleri 6,03%’ünü, balık yağı satışları 2,94%’ünü ve yem katkı maddeleri de 1,51%’ini oluşturmaktadır.

  Özsu Balık Halka Arz Taahhüt, Fiyat İstikrarı ve Hedefleri

  OZSUB halka arzından elde edeceği gelirlerin 20%’sine denk gelen paylar ile 30 gün sürecek bir fiyat istikrarı hedefliyor.

  Şirket ayrıca bir yıl boyunca bedelli sermaye artırımı yapılmayacağını, dolaşımdaki payların artmasına sebep olacak şekilde satışa ve halka arzın olmayacağını, pay satılmayan şirket ortakları tarafından 1 yıl boyunca pay satışının satılmayacağını ve halka arz fiyatının altında satış yapılmayacağını taahhüt etmiştir.

  Halka Arz Gelirlerinin Yüzde Kaçı, Nerede Kullanılacak?

  Özsu Balık halka arz gelirlerinin 20-25%’ini şirketin bağlı ortaklığı Unifeed bünyesinde yapılacak olan sermaye artırımının finansmanını, 20-25%’ini işletme sermayesi ihtiyaçlarının karşılanmasını ve 50-55%’ini de finansal borçlarının ödenmesini noktasında kullanacak.

  Özsu Balık Hisseleri Oransal mı, Eşit mi Dağıtılacak?

  OZSUB halka arzının tamamı eşit dağıtım olarak gerçekleşecek.

  Sözlük

  Halka arz nedir, halka arz dağıtım şekilleri, fiyat istikrar politikaları vs. nedir, diye merak ediyorsan Midas Akademi’de yer alan halka arz içeriğine ulaşabilirsin. 

  Bu Bülteni Hazırlarken Okuduğumuz Kaynaklar

  SPK Bülteni

  Halka Arz İzahnamesi

  Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

  Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

  Yazı kaynağı : www.getmidas.com

  Özsu Balık Üretim Halka Arz Oluyor: 1 Lot Kaç TL, Talep Toplama Ne Zaman?

  Özsu Balık Üretim Halka Arz Oluyor: 1 Lot Kaç TL, Talep Toplama Ne Zaman?

  Android için >>> TIKLAYIN

  İOS için >>> TIKLAYIN

  Huawei için >>> TIKLAYIN

  1 LOT FİYATI NE KADAR OLACAK?

  Şirketin 1 lot fiyatı 7,69 TL seviyesinden satışa sunulacak.

  Finans7.com  | Ankara

  Sorumluluk reddi beyanı: Haberde yer alan bilgiler finans7.com yatırım tavsiyesi değildir.

  Yazı kaynağı : www.finans7.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap