Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  özel sektör çalışanlara banka promosyonu 2022

  1 ziyaretçi

  özel sektör çalışanlara banka promosyonu 2022 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Özel Sektör Çalışanlarına Banka Promosyonunda Yol Açıldı

  Son dakika promosyon müjdesi! Emekli, memur, özel sektör çalışanı mülyonları ilgilensiriyor, enflasyon farkı... - Çalışma Hayatı Haberleri

  Şişecam’da promosyon tartışması: İşçiler sendikadan taleplerini iletmesini istedi, sendika "yasal zemin yok" dedi - Medyascope

  Şişecam’da promosyon tartışması: İşçiler sendikadan taleplerini iletmesini istedi, sendika

  Şişecam’da çalışan cam işçileri, banka promosyonu uygulamasından yararlanmak için Kristal-İş Sendikası’na taleplerini iletti. Sendikanın genel merkezi, “yasal düzenleme” gerektiğini savunurken, Eskişehir ve Bursa şubeleri imza kampanyası başlattı.

  Türkiye İş Bankası’nın kuruluşu olan Şişecam’da cam işçileri banka promosyonu uygulamasından yararlanmak istiyor. Cam işçileri, geçtiğimiz hafta promosyon taleplerini sendikaya ilettiklerini ancak Kristal-İş Sendikası Genel Başkanı Bilal Çetintaş’ın promosyona ilişkin, “Asla olmaz” dediğini belirtti. Kristal-İş Sendikası’nın Bursa ve Eskişehir’de şube genel başkanlarından destek alan işçiler, İş Bankası önünde eylem yaptı ve taleplerinin insan kaynaklarına iletilmesi için imza kampanyası başlattı. 

  Sendika, ‘işveren ile görüşeceğiz’ demedi 

  Kristal-İş Sendikası Genel Merkezi konuya ilişkin bugün yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, cam işçilerinin taleplerinin işverene iletmesine değinilmedi ve promosyon verilmesi için yasal düzenleme yapılması gerektiği belirtilerek şu ifadelere yer verildi:

  “Promosyonların her ne kadar işçi ücretlerinin bankaya yatırılması neticesinde var olduğu kanısı yaygın olsa da, bu kararlardan da görüldüğü üzere özel sektörde çalışanlar için banka promosyonlarından yararlanma konusu belirsizliğini korumaya devam etmektedir. Siyasal iktidarın bu konudaki ayrımcılığı acilen sona erdirmesi ve eşitlik ilkesine aykırılık teşkil eden düzenlemeyi iyileştirerek, özel-kamu ayrımı gütmeksizin tüm işçileri kapsayacak şekilde mevzuat düzenlemesini yapması ve bu taleplerin yasal zeminini oluşturması gereklilik arz etmektedir.”

  “Bankalar yoldan geçene promosyon vermeye başladı, biz de talep ettik”

  Bursa’da Şişecam fabrikasında çalışan bir işçi, sendikanın işveren ile görüşmesi için taleplerini ilettiklerini ancak sendikanın bu konuda adım atmadığını vurgulayarak, şunları söyledi:

  “Sendika promosyon ödemesi için bir şey yapmayacağını bugüne kadar bize iletti. Bu yüzden açıklama bizi şaşırtmadı. Her şeyin fiyatı arttı, bankalar yoldan geçene promosyon vermeye başladı doğal olarak biz de bunu talep ettik. Şişecam işçisi 20 yıl önce bir öğretmenin üç katı maaş alırken bugün en düşük seviyede, asgari ücretin bir tık üzerinde ücret alıyor.”

  Eskişehir’de işçilerin yüzde 95’i promosyon istiyor 

  Kristal-İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Erdal Akyazı, Eskişehir’de sendika olarak konuya ilişkin imza kampanyası başlattıklarını, işçilerin yüzde 95’inin kampanyaya katıldığını söyledi. Akyazı, taleplerini 7 Eylül Çarşamba günü işverene ileteceklerini belirterek, “Promosyonun asıl muhatabı işveren ve banka. Sendika, bu işi zorlayan baskı yapan tarafta olmalı. Son dönemde promosyonlar çok yüksek miktarlara dayandı. İşçiler bu konuda taleplerini dile getiriyor ve sendikaya baskı yapıyor. Sendikanın banka ile promosyon anlaşması yapma şansı yok ancak üyelerin talepleri doğrultusunda imza kampanyası başlattık” diye konuştu. 

  Yazı kaynağı : medyascope.tv

  Kamu ve özel sektörde banka promosyonu miktarı 20 bin lirayı geçti

  Banka promosyonuna yeni düzenleme! Cebe daha çok para girecek...

  Özel sektör banka promosyonu alabilir mi?

  Özel sektör banka promosyonu alabilir mi?

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Aydınlatma metni

  Yazı kaynağı : mustafabaysal.com

  Milyonlarca çalışanı ilgilendiren 'promosyon' kararı

  Milyonlarca çalışanı ilgilendiren 'promosyon' kararı

  Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) da  bankaların verdiği maaş promosyonlarında enflasyon düzenlemesi yapılmasına ilişkin çalışma başlattı. KDK, gelen başvurular üzerine gerekli incelemeleri yaparak ilgili kurumlarla görüşmeler yapacak.

  İktidara yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesinden Rana Büyüktaş'ın haberine göre; KDK, bir çalışanın yaptığı başvuru üzerine harekete geçti. Çalışanın yaptığı başvuruda, 2021'de Sosyal Güvenlik Kurumu ve birçok kurum ile bir banka arasında 3 yıllığına imzalanan ve süresi de devam eden maaş promosyon sözleşmelerinin, enflasyon ve ekonomik gelişmeler nedeniyle yenilenmesi üzerine talep yer aldı.

  Başvuruya göre, bankayla yapılan promosyon protokolünde 111 lira aylık bedel olarak belirlendi. Bunun 3 yıllık karşılığı olan yaklaşık 4 bin lira da çalışanlara peşin ödendi.

  Sözleşmenin imzalanmasından sonra artan enflasyonun, promosyon tutarına da aynı oranda yansıması ve enflasyondaki artışa göre artış yapılması talep edildi. Yapılacak değişiklikle çıkacak farkın ise protokolün bitiş tarihine kadar tek seferde çalışanlara yatırılması istendi.

  Yapılan başvuruda ayrıca, banka maaş promosyon tutarlarında sürekli artış sağlanması amacıyla yaptığı başvurunun daha önce SGK tarafından reddedildiği ancak promosyon sözleşmelerinin bankalarca revize edilmemesi halinde tek taraflı olarak sözleşmenin feshedilmesinin kurumlara herhangi bir mali külfet getirmeyeceği savunuldu. KDK, başvuruya ilişkin gerekli incelemeleri yaparak ilgili kurumlarla görüşmeler gerçekleştirecek.

  Kamu ve özel sektör ile emeklilerin maaşları için bankaların ödediği promosyon tutarları rekor kırarak devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Adalet Bakanlığı çalışanlarına 25 bin, Anadolu Üniversitesi çalışanlarına ise 41,5 bin TL'lik promosyon ödemesinde anlaşıldığı açıklanmıştı.

  Yazı kaynağı : www.cumhuriyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap