Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  özel güvenlik kimlik sorgulama

  1 ziyaretçi

  özel güvenlik kimlik sorgulama bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Özel Güvenlik Kimlik Kartı Başvuruları

  Özel Güvenlik Kimlik Kartı Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Özel Güvenlik Kimlik Kartı Sorgulama 2022 ÖGG Kimlik Kartı

  Özel güvenlik kimlik kartı sorgulama, cep telefonu veya bilgisayar kullanarak internet üzerinden kolayca sorgulanan bir yapıya sahiptir. Özel güvenlik kartı almak isteyen kişiler başvurularını da internet üzerinden yapabiliyor ve daha sonrasında kimlik kartı çıktıktan sonra bunun sorgulamasını da internet üzerinden yapabiliyor. Sorgulama işlemleri TCKN ile birlikte yapıldığından, kişisel bilgilerinizi verdiğiniz internet sitelerini kontrol etmelisiniz. ÖGG kimlik kartı sorgulama sadece resmi devlet sitelerinden yapılmalıdır.

  Devlet kurumlarına ait olmayan internet sitelerinde özel bilgileriniz isteniyorsa bu sitelerden uzak durmalınız. Eğer siz de özel güvenlik kimlik kartı sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız bunun için “onlineislemler.egm.gov.tr” adresini kullanmalısınız. Bunun için altta vermiş olduğumuz bağlantıları da il il seçerek kullanabilirsiniz. Özel güvenlik kimlik kartı sorgulama işlemleri için alttaki adımları takip edebilirsiniz.

  Sorgulama işlemleri için;

  Özel Güvenlik Kimlik Kartı Sorgulama 2022

  İnternet üzerinden sorgulama yapmak isteyen vatandaşlarımız şu an için sadece EGM internet sitesini kullanabilir. Bunun için de giriş yaptığınız internet sitesinin altta vermiş olduğumuz link ile aynı olduğuna dikkat etmelisiniz. Bazı kişiler, kişisel bilgileri ele geçirmek adına sahte internet siteleri oluşturabiliyor.

  Vermiş olduğumuz linke tıkladığınızda sorgulama ekranının sadece “Ankara” ilimiz için geçerli olduğunu görebilirsiniz. Eğer farklı bir ilde ikamet ediyorsanız ve bu şekilde sorgulama yapmak istiyorsanız linkteki “Ankara” yazısını “İstanbul, Adana, Mersin, Antalya, Bursa, İzmir, Kocaeli, Sakarya” şeklinde değiştirebilirsiniz. Bu işlemi yaparken URL’de türkçe karakter kullanmamaya dikkat etmelisiniz.

  Eğer bu işlemi yaparken zorluk yaşıyorsanız, altta vereceğimiz örnekleri kullanarak da ilgili sayfalara ulaşabilirsiniz. Sizin sorgulama yapmak istediğiniz sayfa aşağıda yer almıyorsa bunu kendiniz de üstte tarif ettiğimiz şekilde linki düzenleyerek giriş yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek nokta türkçe karakter kullanmamak. Örneğin “Muğla” için giriş yapmak istiyorsanız link bölümüne “mugla” yazmalısınız.

  ÖGG Kimlik Sorgulama 2022

  ÖGG kimlik sorgulama işlemi, her il için ayrı ayrı yapılmaktadır. Tüm bu illeri ayrı ayrı sizlere linkleyeceğiz. Bulunduğunuz ilde, yani görev yapacağınız il neresiyse aşağıdaki linkten seçim yaparak ÖGG kimlik sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Özel güvenlik kimlik kartı sorgulama işlemi sonrasında kaç günde gelir diye merak ediyorsanız, haberimizin devamında teslimat sürecine ilişkin bilgiler bulabilirsiniz.

  İlgili ekranı kullanarak sorgulama yapmak istediğiniz TC kimlik numaranızı ve resimde gördüğünüz güvenlik kodunu eksiksiz bir şekilde giriş yapmalısınız. Bu sorgulama, ilk kez güvenlik görevlisi olacak kişiler içindir.

  EGM Özel Güvenlik Kimlik Kartı Sorgulama Ekranı

  EGM.gov.tr üzerinden, özel güvenlik kimlik kartı sorgulama ekranını kullanarak TC kimlik ve kimlik kartı bilgilerinizin girişini yaparak, sorgulama yapabilirsiniz. TC kimlik numaranız ile birlikte, ekranda yer alan güvenlik kodunu yazarak, ÖGG kimlik kartı sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz.

  Telefon ile Özel Güvenlik Kimlik Kartı Sorgulama

  İnternetten sorgulama yapma konusunda başarılı olamadıysanız, telefonla da sorgulama yapabilirsiniz. Bazı durumlarda internet servislerinde yaşanan yoğunluklar işlemlerin aksamasına yol açabiliyor. Eğer internetten sorgulama yapamıyorsanız, alttaki telefon numaralarını arayarak da işlemlere devam edebilirsiniz.

  Özel Güvenlik Kimlik Kartı Ne Zaman Çıkar?

  Eğer özel güvenlik başvurusu yaptıysanız, artık tüm işlemlerin Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından yürütüldüğünü de bilmelisiniz. Eskiden bu işlemler ve kimlik kartının basılması, teslim edilmesi gibi işlemler sadece Pasaport ve Güvenli Belge Daire Başkanlığı tarafından yapılıyor olsa da, bu durum tamamiyle değişti.

  Sistem değişikliği yapıldığı sırada, güvenliğin daha üst seviyeye çıkarılması ve özellikle de sahte kimliklerin önüne geçilmesi için ilave tedbirler de alındı. Eskiden kopyalanması daha kolay olan bu kimlik belgelerinin üzerine bazı ilave güvenlik şeritleri eklenerek kopyalanması veya gizlice dağıtılması da engellenmiş oldu.

  Eğer başvurularınızı valilikler üzerinden yapıyorsanız, güvenlik soruşturması ve arşiv durumundan geçtikten sonra, kişiler toplamış olduğu tüm belgeleri de valilik ile paylaşmak zorundadır. Bilgiler ve tüm belgeler teyit edildikten sonra “Özel Güvenlik Daire Başkanlığı” onay verir ve kimlik kartınız da aynı gün basılır.

  Güvenlik Kimlik Kartı Ne Zaman Çıkar diyorsanız;

  Gördüğünüz üzere köylerdeki durum, il ve ilçe merkezlerine göre daha da uzun sürebiliyor. Bu durumda yapılan kimlik başvurularının adedine göre de başvuru sürecinin sekteye uğrayabileceği söylenebilir. 2022 yılında güncel verilere baktığımızda günde 600 ile 1.300 arasında yeni başvuru kabul edilmektedir.

  Özel Güvenlik Kimlik Kartı Nasıl Çıkartılır?

  Özel güvenlik kimlik kartı sorgulama işlemi, sınavı kazanan adaylar tarafından, sınav sonucunun açıklanma tarihinden 1 hafta sonra kimliklerini çıakrtabilirler. Kimlik kartlarınızı, eğitim gördüğünüz kuruma giderek alabilirsiniz. Ya da başvuru sırasında nasıl bir talep ettiğinize bağlı olarak, Ptt ile de teslimat işlemleri yapılmaktadır. Ögg kimlik kartına, ÖGG sınavına girerek hak kazanabilirsiniz.

  Özel güvenlik sertifikası alındıktan sonra, bağlı bulunduğunuz ilin Özel Güvenlik Şube Müdürlüğüne giderek siz de gerekli belgeleri teslim edebilir ve özel güvenlik kimlik kartınızı alabilirsiniz. Özel güvenlik kimlik kartı sorgulama adımında bahsettiğimiz gibi, başvuru aşamasında gerekli belgeler ile sertifika karıştırılmamalıdır. Sertifika, sınav sonrasında çıkartılan ve eğitim kurumu tarafından verilen bir belgedir.

  Özel güvenlik şube müdürlüklerine gitmek için mutlaka randevu almanız gerekmektedir.

  Özel Güvenlik Sertifikası Nasıl Alınır?

  Özel güvenlik kimlik kartı sorgulama bölümünde de bahsettiğimiz gibi, başvurularınızı bağlı bulunduğunuz ilden yapmalısınız. Özel güvenlik sertifikası vermeye yetkili bir eğitim kurumuna müracaat ederek, silahlı ve silahsız özel güvenlik sertifikası almanız gerekmektedir. Bu sertifikası aldıktan sonra, özel güvenlik kimlik kartı sorgulama yapabilirsiniz. Sertifikayı alabilmek için EGM’nin düzenlediği ÖGG sınavına girmek zorundasınız.

  Sınavdan başarılı olan kişiler, sertifikaları ile birlikte ÖGG kimlik kartı sorgulama ve çıkarma yapabilir.

  Özel Güvenlik Kimlik Kartı için Gerekli Belgeler Nelerdir?

  Özel güvenlik kimlik kartı sorgulama, sadece internetten üzerinden değil telefonla arayarak da yapılabiliyor. Bunu haberimizin ilk bölümlerinde anlatmıştık. Ayrıca özel güvenlik kimlik kartı sorgulama işlemi yapmak isteyenler, bu kimlik kartını almak için hangi belgeler gerektiğini de çok merak ediyor. ÖGG kimlik sorgulama işlemi ve kartı alırken gerekli belgeler aşağıda sıralanmıştır. Bu belgelerin tümü gereklidir.

  Güvenlik Kimlik Kartı Sorgulama

  Güvenlik kimlik kartı sorgulama, üstte bahsettiğimiz yöntemler kullanılarak sorunsuz bir şekilde yapılabilir. Özel güvenlik kimlik kartı sorgulama işlemi sadece internetten, şubelerden ya da telefonla müdürlükleri arayarak yapılır. Bu işlem için açılmış sahte internet sitelerine itibar etmemeli ve kişisel bilgi vermemelisiniz.

  Özel Güvenlik Kartı Ne Zaman Gelir?

  Özel güvenlik kimlik kartı sorgulama işlemi sonrasında, kartın nereye teslim edileceği de merak konusudur. Başvuru sırasında mevcut ikamet adresinizi doğrulamanız istenir. Bu aşamada vermiş olduğunuz adrese, özel kimlik güvenlik kartı Ptt kargo aracılığı ile ulaştırılır. Bu durumda, Ptt kargonun teslimat standartları geçerlidir. Dilerseniz Ptt kargo kaç günde gelir isimli yazıya göz atabilirsiniz.

  Ptt kargo teslimat sırasında sizi evde bulamazsa, kargonuzu tekrar şubeye götürür. Ancak bu sefer tekrar dağıtıma çıkmaz. Siz teslim almaya gidene kadar 10 gün kadar şubede bekletilir. Özel güvenlik kimlik kartı sorgulama nasıl yapılır konusunda bilgiler bu şekildedir.

  Yazı kaynağı : devletsitesi.com

  Özel Güvenlik Kimlik Kartı Sorgulama 2021 ÖGG Sorgulama

  Özel Güvenlik Kimlik Kartı Sorgulama 2021 ÖGG Sorgulama

  ÖGG kimlik sorgulama ve diğer adıyla özel güvenlik kimlik kartı sorgulama işlemi çok yoğun olarak aranan sorgular arasındadır. Özel güvenlik olmaya hak kazanan adaylar, kimlik kartının çıkıp çıkmadığını nereden öğreneceği konusunda merakli bir şekilde bekliyor. Aslında bunu öğrenmenin çok basit yöntemleri mevcut. Biz de bu yazımızda en kolay yöntemleri sizlere aktaracağız.

  Özel güvenlik kimlik kartı sorgulama işlemi tamamen ücretsizdir. Özel güvenlik yani ÖGG kimlik kartı hakkı kazanan kişiler, aşağıda verdiğimiz yöntemlerden birini kullanarak rahatlıkla “Özel güvenlik kimlik kartı sorgulama işlemi yapabilirler.

  Özel Güvenlik Kimlik Kartı Sorgulama 2022

  Günümüzde birçok kişi özel güvenlik olarak görev yapmak istemektedir. Ancak bilindiği üzere bunun için bir söz konusu kart gerekir. Özel güvenlik kimlik kartı sorgulama bu açıdan büyük öneme sahiptir.

  Bu işlemleri daha önce yapmamış bile olsanız zorlanmadan tamamlayabilirsiniz. Ayrıca bilgisayar ve cep telefonu kullanarak da problemsiz bir şekilde bitirebilirsiniz. İşlemler için Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası bilinmek zorundadır.

  Sorgulama için tercih edebileceğiniz farklı yöntemler vardır. Bunlar şu şekildedir;

  Bunların hepsi size aynı sonucu almanızı sağlar ve herhangi biri kullanılabilir.

  EGM İnternet Sitesi ÖGG Kimlik Sorgulama

  Emniyet Genel Müdürlüğünün resmi sitesi ÖGG kimlik sorgulama yöntemleri arasında tercih edebileceğiniz seçenekler arasındadır. Bunun için şu işlemleri aşama aşama takip etmeniz yeterlidir;

  Ardından tüm sonuçları hemen alabilirsiniz. Bu link Siirt için geçerli olmakla beraber ülkemizin farklı yerleri için de kullanılabilir. Bunun için sadece linkte yer alan Siirt kelimesini Ankara, İstanbul, Antalya, İzmir, Bursa gibi sözcüklerle değiştirmeniz ve enter butonuna tıklamanız gerekir.

  Burada dikkat etmeniz gereken il isimlerini yazarken dikkat etmeniz gereken konu Türkçe karakterdir. Zira internet sistemlerinde bu karakterler tanınmayabilir. Dolayısıyla İstanbul yazacaksanız; İngilizcede bu harf olmadığı için I kullanılmalıdır. Aynı zaman ö harfi o ile u da ü ile değiştirilmelidir. Yumuşak g de normal g olmalıdır.

  Özel Güvenlik Daire Başkanlığından Telefonla Sorgulama

  Telefon aracılığıyla özel güvenlik kimlik kartı sorgulama işlemleri da yapılabilmektedir. Bunun için Özel Güvenlik Daire Başkanlığını arayarak işlem tamamlanabilir. Bazı illerimiz için numaralar şöyledir;

  Ardından yetkililere durumu açıklar ve sorularını cevaplarsanız kısa sürede sonuç alabilirsiniz.

  Bulunduğunuz Yerdeki Güvenlik Daire Başkanlıkları

  Özel güvenlik kimlik kartı sorgulama için bir diğer metot da Güvenlik Daire Başkanlığıdır. Kurum Ankara’nın Çankaya ilçesinin Ayrancı mahallesi, Dikmen Caddesi no:11 adresinde bulunmaktadır. Eğer size çok uzaksa veya Ankara’da değilseniz aramanız da mümkündür.

  Bunun için sadece 0312 462 31 28 numaralı telefonla iletişim kurmanız gerekir. Ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız https://www.egm.gov.tr/guvenlik/iletisim adresine girmeniz yeterlidir.

  E-Devlet ÖGG Kimlik Sorgulama 2022

  E-devlet üzerinden yapılabilecek çok sayıda başvuru vardır. Bunlara ek olarak bir takım sorgulamalar da olduğu için ÖGG kimlik kartı sorgulama e-devlet sıkça sorulan bir konudur. E-devlet platformu üzerinden bununla ilgili başvuru yapılabilmekte olup şu işlemler gerçekleştirilir;

  Böylece başvurular tamamlanabilir.

  Özel Güvenlik Kimlik Kartı İçin Hangi Belgeler Gerekir?

  Özel Güvenlik Kimlik Kartı için başvuru yapacaksanız, bazı belgeler de gerekmektedir. Bunlardan bazıları şu şekildedir;

  Bunları tamamladıktan sonra başvuru kısa sürede yapılabilmektedir. ÖGG kimlik sorgulama yöntemleri bundan sonra kullanılabilir.

  Özel Güvenlik Kartı Çıkışı Ne Zaman?

  Özel güvenlik olmak isteyen kişiler, başvurularının sonuçlanması ardından kartlarının ne zaman çıkacağını yoğun olarak merak etmektedir. Müracaat ardından süreç Özel Güvenlik Daire Başkanlı tarafından idare edilmektedir.  Gerekli inceleme ardından belgeler teyit edilir.

  Bundan sonra da onay işlemi gerçekleştirilir. Basımının yapılmasının sonra il merkezine 3 günde gelmektedir. İlçe merkezleri için bu süre 4 günken, köy ve kasaba tarzı ulaşımı zor yerlere 7 günde teslim yapılmaktadır. Özel güvenlik kimlik kartı sorgulama için bilgi arıyorsanız, bazı hallerde kartın iptal edilebileceği de bilinmelidir. Bunlardan bazıları,

  Gibidir. Bu suçların işlenmiş ve ardından affa uğramış dahi olsa Özel Güvenlik Kimlik Kartı iptal edilir. Ayrıca söz konusu kart ihaleye fesat karıştırma, güveni kötüye kullanma gibi bazı durumlarda verilemeyeceği için bunu da öncesinde incelemeniz gerekir.

  Bu sayede “Özel güvenlik kimlik kartı ne zaman çıkar” sorusuna da yanıt bulmuş olduk.

  Yazı kaynağı : edevlet.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap