Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  özdemir bayraktar milli teknoloji bursu

  1 ziyaretçi

  özdemir bayraktar milli teknoloji bursu bilgi90'dan bulabilirsiniz

  2022 Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Burs Programı Başvuruları Başladı!

  T3 Vakfı olarak Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Burs Programı kapsamında düzenlediğimiz Yükselen Yıldız Burs Programı, Eğitmen & Mentor Burs Programı ve Eğitim Desteği Burs Programı ile Türkiye’nin yerli ve milli teknoloji hamlesine katkı sağlayacak ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine burs imkanı sağlıyoruz. Maddi desteğin yanında öğrencilerimizin kişisel, akademik ve kariyer gelişimlerine de katkı sunmayı hedefliyoruz. 

  Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Burs Programı ile #MilliTeknolojiHamlesi'nin bir parçası olmak isteyen tüm ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerinin başvurularını bekliyoruz.

  Son Başvuru Tarihi: 30 Kasım 2021
  Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.

  Yazı kaynağı : turkiyeteknolojitakimi.org

  2022 Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Burs Programı Başvuruları

  2022 Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Burs Programı Başvuruları

  Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı olarak Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Burs Programı kapsamında düzenlediğimiz Yükselen Yıldız Burs Programı, Eğitmen-Mentor Burs Programı ve Eğitim Desteği Burs Programı ile Türkiye’nin Milli Teknoloji Hamlesi’ne katkı sağlayacak ortaokul, lise ve üniversite seviyesindeki 2000 öğrenciye burs imkanı sağlıyoruz. Maddi desteğin yanında öğrencilerimizin kişisel, akademik ve kariyer gelişimlerine de katkı sunmayı hedefliyoruz.

  Burs destek programlarımızın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz:

  Yükselen Yıldız Burs Programı

  • İstanbul'daki üniversitelerde eğitim gören lisans ve yüksek lisans öğrencilerine yöneliktir.

  • Program kapsamında 100 öğrenciye 10 ay boyunca aylık 1200 TL burs desteği sağlanacaktır.

  • Burs desteğinin yanı sıra öğrencilere eğitim programları ve vakıf projelerinde yer alma imkânı sunulacaktır.

  Eğitmen-Mentor Burs Programı

  • Deneyap Teknoloji Atölyelerinin bulunduğu illerdeki üniversitelerde eğitim gören lisans ve lisansüstü öğrencilerine yöneliktir.

  • Program kapsamında 400 öğrenciye 10 ay boyunca aylık 1200 TL burs desteği sağlanacaktır.

  • Burs desteğinin yanı sıra öğrencilere Deneyap Teknoloji Atölyelerinde eğitmen-mentor olma imkânı sağlanacaktır.

  Eğitim Desteği Burs Programı

  • Türkiye’nin 81 ilinde eğitim gören üniversite öğrencilerine yöneliktir.

  • Program kapsamında 1500 öğrenciye 10 ay boyunca aylık 750 TL burs desteği sağlanacaktır.

  Başvuruları https://www.t3kys.com/tr/scholar/program/adresi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.erciyes.edu.tr

  Selçuk Bayraktar'dan Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Burs Programı çağrısı - Haberler

  Selçuk Bayraktar'dan Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Burs Programı çağrısı - Haberler

  Vakıftan yapılan açıklamaya göre, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nın her eğitim döneminde Türkiye’nin yerli ve milli teknoloji hamlesine katkı sağlamayı hedefleyen gençleri buluşturan ve öğrencilere karşılıksız sunulan burs programları bu yıl Milli Teknoloji Hamlesi’nin öncü ismi merhum Özdemir Bayraktar adına gerçekleştirilecek.

  T3 Vakfı, öğrencilerin proje ve faaliyetlerini desteklediği Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Burs Programı sayesinde 2 bin öğrencinin gelişimine katkı sağlayacak. Burs Programı kapsamında Yükselen Yıldız Burs Programı, Eğitmen-Mentor Burs Programı ve Eğitim Desteği Burs Programı olmak üzere 3 farklı destek programı ile ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine burs imkânı sağlanacak.

  "BURSİYER ADAYLARIMIZI BEKLİYORUZ"

  Açıklamada videolu bir mesajla öğrencilere çağrıda bulunan Selçuk Bayraktar, "Bu ay itibarıyla bir bursiyer sürecinin daha sonuna geldik. 2020'de 300, 2021'de ise 450 bursiyerimiz vardı. Bursiyerlerimiz bu yıl da önceki yıllarda olduğu gibi canla başla Milli Teknoloji Hamlesi'nin gelişimi için emek verdiler. Yeri geldi fikir ürettiler, yeri geldi Teknofest'te sabahlara kadar çalıştılar. Yeni dönemde kendisini bu işe adayacak ve daha da ileriye taşıyacak bursiyer adaylarımızı bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

  Verilen bilgilere göre, eğitimin farklı düzeylerinde karşılıksız burs desteği sağlanıyor. İstanbul genelinde lisans ve lisansüstü öğrencilerin başvurabildiği Yükselen Yıldız Burs Programı ile katılımcılara sağlanan özel eğitim imkânları sayesinde kişisel, akademik ve kariyer gelişimlerine katkı sunulacak. T3 Vakfı bünyesindeki projelerde yer alma fırsatı sunulan 100 öğrenciye 10 ay boyunca devam edecek program kapsamında aylık 1.200 TL burs desteği verilecek.

  400 KİŞİYE 10 BOYUNCA 1.200 TL'LİK BURS DESTEĞİ

  T3 Vakfı tarafından hayata geçirilen Deneyap Teknoloji Atölyelerinde öğrencilere eğitmenlik yapma ve yarışmalar için desteklenen takımlara mentorluk yapma imkânı da sunulan Eğitmen-Mentor Burs Programı ile de katılımcıların yetkin oldukları alanlarda gelişmelerine katkı sağlanıyor. Türkiye’nin farklı illerinde bulunan Deneyap Teknoloji Atölyelerinde yer almak üzere lisans ve lisansüstü öğrencilerin başvurabildiği programda 400 kişiye 10 ay boyunca aylık 1.200 TL burs desteği sunulacak.

  Türkiye genelinde ortaokul, lise ve üniversitede öğrenim gören öğrencilerin başvurabildiği Eğitim Desteği Burs Programında ise 1.500 öğrenciye 10 ay boyunca aylık 750 TL burs desteği sağlanacak.

  Başvuruların 30 Kasım’a kadar devam edeceği burs programı için katılımcılar, T3 Vakfı kurumsal yönetim sistemi üzerinden ulaşabilecekleri "https://turkiyeteknolojitakimi.org/burs-programlari.html" sayfasından program detaylarını inceleyebiliyor ve başvuruda bulunabiliyor.

  Burs programından kabul alan öğrenciler, teknolojinin farklı alanlarında Türkiye’nin geleceğine imzasını atacak başarılı çalışmalara ortak olacak.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap