Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ösym sınavına girmek için gerekenler

  1 ziyaretçi

  ösym sınavına girmek için gerekenler bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Sınava Girmek İçin Gerekli Belgeler | Anadolu Üniversitesi

  Sınava Girmek İçin Gerekli Belgeler

  bu amaçla kullanılabilir.

  Bunların dışındaki belgeler (mesleki kimlik kartları vb.) sınava giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmez.

  Sınava giriş için gerekli bu iki belgeden biri bile eksik olsa öğrenci sınava alınmaz.

  Öğrenciler, Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesini https://aosogrenci.anadolu.edu.tr adresinden ya da AÖF Bürolarından alabilirler.

  Geçersiz Belgeler

  Yazı kaynağı : www.anadolu.edu.tr

  YKS 2021 gerekli belgeler listesi: Sınava giriş için kimlik belgesi yerine neler geçerli?

  YKS 2021 gerekli belgeler listesi: Sınava giriş için kimlik belgesi yerine neler geçerli?

  YKS 2021 gerekli belgeler listesi: Sınava giriş için kimlik belgesi yerine neler geçerli?

  Milyonlarca öğrencinin katılacağı sınav 26-27 Haziran'da üç oturum halinde düzenlenecek. YKS sınav kılavuzunu erişime açan ÖSYM YKS’de bulundurulması gereken belgeleri yayınlamıştı. Peki, YKS’de gerekli belgeler listesinde neler var?

  YKS 2021 sınavına sayılı saatler kala YKS’de gerekli belgeler aratılmaya başladı. Belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan adaylar, mazereti ne olursa olsun, sınava alınmayacaklar. YKS sınav binalarına gerekli belgelerin haricinde eşya alımı yapılmayacak. İşte, YKS sınavında kalem, silgi v.b eşyaların kullanımı hakkında kılavuzda yer alan bilgiler..

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca düzenlenecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda istenilen belgeler ve kalem silgi verilip verilmeyeceği ile ilgili açıklama yapıldı. YKS 2021 sınav kılavuzunda yer alan bilgilere göre, kalem, silgi, kalemtıraş, şeker ve peçete ÖSYM tarafından sağlanacaktır. Adaylar şeffaf pet şişe içinde sularını kendileri getirebilecek. Öte yandan sınav binalarında hiçbir eşya emanete alınmayacak.

  YKS'DE BULUNMASI ZORUNLU GEREKLİ BELGELER

  Adayların sınava girerken aşağıda belirtilen iki belgeyi yanlarında bulundurmaları zorunludur:

  1.SINAVA GİRİŞ BELGESİ

  Adaylar, Sınava Giriş Belgelerini, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden sınav tarihinin yaklaşık 10 gün öncesinden başlamak üzere edinebileceklerdir.

  2.NÜFUS CÜZDANI VEYA FOTOĞRAFLI T. C. KİMLİK KARTI VEYA GEÇERLİLİK SÜRESİ

  3.DOLMAMIŞ PASAPORTUN ASLI

  Adayların sınava girebilmeleri için 2021-YKS’nin ilgili oturumuna ait Sınava Giriş Belgesinden başka, nüfus cüzdanı veya fotoğraflı T.C. Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaportunun aslını yanlarında bulundurmaları zorunludur.

  Nüfus cüzdanı veya fotoğraflı T.C. Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaport dışında;

  Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartın aslı,

  Pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartının aslı,

  T.C. Kimlik Kartı edinme sürecinde, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen ve yeni kimlik kartları teslim alınıncaya kadar geçerli olan “fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu” veya “fotoğraflı, barkodlu-karekodlu” Geçici Kimlik Belgesi de sınava giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilecektir. (Geçici Kimlik Belgesinde fotoğrafın olması zorunludur. Geçici Kimlik Belgesinde fotoğrafı olmayan adaylar, sınava alınmayacaklardır.)

  Bunların dışında; sürücü belgesi, Meslek kimlik kartları, öğrenci kimlik kartı vb. diğer tüm belgeler, sınava giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecektir.

  YKS SINAVI OTURUM SÜRELERİ

  TYT, 26 Haziran 2021 Cumartesi günü yapılacak. Sınav, 10.15’te başlayacak ve 135 dakika sürecek. TYT’ye kayılacak adaylar saat 10:00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklar. 10:15’te başlayacak olan sınav 12:30’da sona erecek.

  AYT, 27 Haziran 2021 Pazar günü yapılacak. Sınav, 10.15’te başlayacak ve 180 dakika sürecek. Bu sınavda da adaylar saat 10:00’dan sonra sınav merkezlerine giremeyecekler. 10:15’te başlayacak olan sınav 3 saat sürecek ve 13:15’te tamamlanmış olacak.

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  YKS’ye Girerken Yanınızda Olması Gerekenler

  YKS’ye Girerken Yanınızda Ne Olmalı?

  YKS’ye Girerken Bunları Yanınıza Almanıza Gerek Yok

  YKS, büyük bir heyecan sebebi… Uzun zamandır sınava hazırlanan gençlerin nihayet hayallerine kavuşacağı bu noktada, bazı gereklilikleri ise ÖSYM yerine getiriyor ve öğrencileri bu tür detaylar ile uğraştırmıyor. Bunlara da kısaca göz atarsak, sınavda yanınıza almanız gerekenleri ve almanız gerekmeyenleri öğrenmiş olacaksınız.

  YKS hazırlık sürecini tamamladığınıza ve sınava giderken yanınıza almanız gerekenleri de öğrendiğinize göre artık sınava hazırsınız. Tüm öğrencilere hayallerine kavuşacakları bir sınav diliyoruz…

  BURS HABERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

  Yazı kaynağı : www.ogrenciislerim.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap