Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ösym hangi bankalardan para yatırılıyor

  1 ziyaretçi

  ösym hangi bankalardan para yatırılıyor bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Online ÖSYM Ödeme İşlemleri - Akbank

  2023 YKS Başvuru/Sınav Ücreti Hangi Bankalara Yatıyor?

  2023 YKS’ye girecek adayların merak ettikleri konulardan biri de internet dışında başvuru ve sınav ücretinin hangi bankalara yatacağı ve nelere dikkat etmeleri gerektiği. ÖSYM bu konuyu başvuru kılavuzunda açıklamış.

  YKS Sınav Ücretleri (TYT/AYT/YDT Her Biri İçin) : 115,00 TL (Ücret ödeme için son gün, 24 Mart 2023)
  Geç Başvuru Günleri ve Bilgi Güncelleme : 27 Mart-3 Nisan 2023 (Sınav ücreti, 27 Mart-3 Nisan tarihleri arasında ödenmelidir.)
  Geç Başvuru Günü Sınav Ücretleri (TYT/AYT/YDT Her Biri İçin) : Geç Başvuru Günlerinde yapılan başvurularda sınav ücreti,
  27 Mart-3 Nisan 2023 tarihlerinde ödenecektir.

  İşte ödeme yapabileceğiniz bankalar:

  Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler
  ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  İş Bankası’nın tüm şubeleri, ATM, mobil bankacılık ve internet bankacılığı
  Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.)
  Sınav ücreti, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartıyla da yatırılabilecektir.

  Ayrıca ÖSYM banka şubelerinden ödeme yapacak adaylara şu uyarılarda bulunuyor: Adaylar sınav ücretini yatırırken banka görevlisine, YKS’ye başvuru yaparken bildirdiği T.C. Kimlik Numarasını, adı, soyadını ve girecekleri sınavın adını vermeleri yeterlidir. Şubeden ödeme yapacak adaylar, bankaların çalışma saatlerini göz önünde bulundurmalıdır. Sınav ücretini yatıran adayların banka şubesinden ayrılmadan önce, kendilerine verilen banka dekontunu dikkatle incelemeleri, bilgilerinde yanlışlık yoksa bankadan ayrılmaları, yanlışlık varsa mutlaka düzelttirerek bankadan ayrılmaları gerekmektedir.

  Bankalar, hizmet binasında veya azami 50 metre uzağında para yatırmalı ATM cihazı bulunan şubelerde gişe tahsilatı yapmayıp bu şubeye gelen adayı para yatırmalı ATM’lere yönlendirebilecektir.

  YURT DIŞINDAN BAŞVURANLAR İÇİN SINAV ÜCRETİNİN YATIRILMASI
  Yurt dışından sınava başvuran adaylar sınav ücretini, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile TL olarak yatıracaklardır.

  Yazı kaynağı : dogrutercihler.com

  YKS 2021 başvuru ücreti nasıl ödenir? İşte ÖSYM YKS başvuru ücreti yatırılan bankalar

  ÖSYM Ödemeleri - Sınav Ücreti Ödemeleri |Türkiye İş Bankası

  ÖSYM ödemeleri hangi bankalardan 2022? YKS ödemesi nereden yapılır? Hangi bankalara ödeme yapılır?

  ÖSYM ödemeleri hangi bankalardan 2022? YKS ödemesi nereden yapılır? Hangi bankalara ödeme yapılır?

  ÖSYM ödemeleri hangi bankalardan 2022, YKS ödemesi nereden yapılır sorularının yanıtı merak edilen konular arasında yer alıyor. Milyonlarca adayın 18 - 19 Haziran 2022 tarihlerinde katılım sağlayacağı YKS başvuru işlemleri 7 Mart 2022 tarihinde sona erecek. YKS ödemesi nereden yapılır? Hangi bankalara ödeme yapılır?

  YKS ücreti ile gerçekleşen üniversite sınavı başvuruları devam ediyor. Başvurularını yapacak olanlar YKS başvuru ücretlerini ÖSYM'nin internet sayfasında e-işlemlerde yer alan ödemeler alanından kredi kartı/banka kartıyla da yatırabilecekler. TYT, AYT ve YDT'nin tümüne girmek isteyen adaylar ise 345,00 TL ödeyecekler.

  Adaylar sınav ücreti olarak;

  TYT/AYT/YDT her biri için adaylar 115,00 TL yatıracaklar.

  Sadece TYT'ye girecek adaylar 115,00 TL, TYT ile birlikte AYT veya YDT'den herhangi birine girmek isteyen adaylar 230,00 TL TYT, AYT ve YDT'nin tümüne girmek isteyen adaylar ise 345,00 TL yatıracaklardır.

  2021-TYT Puanı 200 ve Üzeri Olan ve Bu Puanını 2022-YKS'nin Hiçbir Oturumuna Girmeden, 2022-YKS Merkezi Yerleştirmede veya Özel Yetenek Sınavıyla Yerleştirmede Kullanmak İsteyen Adaylar İçin 2022-YKS Başvuru Ücreti: 30,00 TL'dir.

  Bankaya giderek ücret yatırmak isteyen adayların banka görevlisine başvuruda bildirdikleri T.C. kimlik numarasını ve sınav ücretini yatıracağını bildirmesi, bankadan aldıkları dekont üzerindeki T.C. Kimlik Numarası, adı, soyadı ve sınav adı bilgisini kontrol etmeleri ve dekontu saklamaları gerekmektedir. Adaylar isterlerse banka şubelerine gitmeden internet bankacılığı aracılığıyla da bankaya ücret yatırabileceklerdir.

  Sınav ücreti ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için 8 Mart 2022 tarihinde mesai saati bitiminde, ÖSYM'nin internet sayfasında e-İŞLEMLER'de yer alan "ÖDEMELER" alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar ile banka ATM'leri ve online bankacılık üzerinden ödeme yapacak adaylar için 8 Mart 2022 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir. Bankadan ödeme yapacak adayların, bankaların çalışma saatlerini göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

  Yazı kaynağı : www.haberler.com

  YKS başvuru ücreti ne kadar, hangi bankaya ödenir? 2022 YKS başvuru kılavuzu

  YKS başvuru ücreti ne kadar, hangi bankaya ödenir? 2022 YKS başvuru kılavuzu

  YKS başvurusunun başladığının duyurulmasının ardından sınava girecek adaylar için heyecanlı bekleyiş başladı. 11 Şubat’ta başlayan YKS başvuru işlemleri 7 Mart’a kadar devam edecek. Başvuru kılavuzunun yayımlanmasının ardından 2022 yılı için başvuru ücretinin ne kadar olacağı da belli oldu. YKS adımlarını tamamlayıp sınava girmek isteyenler tarafından merak edilen başvuru kılavuzu ve ücretine haberimizde derledik. Peki, YKS başvuru ücreti ne kadar? YKS başvuru ücreti hangi bankaya ödenir? İşte detaylar...

  YKS BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

  11 Şubat’ta başlayan YKS başvuruları 7 Mart’a kadar devam edecek. ÖSYM  tarafından yayımlanan YKS başvuru kılavuzunda başvuru ücretleri ve hangi bankalara yatırılması gerektiği gibi bilgiler yer alıyor. Haziran ayında yapılacak olan sınav için başvurmak isteyen adayların başvuru ücretlerini yatırması gerekiyor. 2022-YKS’ye başvuran adaylar seçmiş oldukları oturumlara bağlı olarak sınav ücretini online olarak veya kılavuz içerisinde belirtilen bankalar aracılığıyla ödeyebilecekler. Sadece TYT’ye girmek isteyenlerin 115 TL yatırmaları gerekiyor. İşte YKS başvuru ücreti hakkında detaylar

  YKS BAŞVURU ÜCRETİ HANGİ BANKAYA YATIRILIR?

  Adayların sınav/başvuru ücretini yatırırken banka görevlisine, YKS’ye başvuru yaparken bildirdiği T.C. Kimlik Numarasını, adı, soyadını ve girecekleri sınavın adını vermeleri yeterlidir. Ücret, internet aracılığıyla da yatırılabilir. Banka şubesinden ödeme yapacak adaylar, bankaların çalışma saatlerini göz önünde bulundurmalıdır. Sınav ücretini yatıran adayların banka şubesinden ayrılmadan önce, kendilerine verilen banka dekontunu dikkatle incelemeleri, bilgilerinde yanlışlık yoksa bankadan ayrılmaları, yanlışlık varsa mutlaka düzelttirerek bankadan ayrılmaları gerekmektedir.

  Bankalar, hizmet binasında veya azami 50 metre uzağında para yatırmalı ATM cihazı bulunan şubelerde gişe tahsilatı yapmayıp bu şubeye gelen adayı para yatırmalı ATM’lere yönlendirebileceklerdir. Şubelerden sınav ücreti yatırmak isteyen adaylar, Covid-19 pandemisi nedeniyle şubelerin açık olma durumlarını göz önünde bulundurmalıdır.

  İşte başvuru ücretlerini yatırabileceğiniz bankalar;

  YKS BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

  Yazı kaynağı : www.tgrthaber.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap